Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   524 / 1385
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
OFF Nincs valakinek egy felesleges felső hengere vagy egy komplett laminátora feleslegben? (kép mellékelve) 160 fokra felfűtöttem az enyémet és a felső hengeren a gumi hosszában szétdurrant. Pedig forgott a gép, lehet hogy selejtes volt. Közben hiánycikk lett... Aki tud kérem segitsen! Privátban a többit!
ON

Laminator.jpg
    
(#) mate_x válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
És kisebb tételben nem tudnék rendelni? Kisebb mennyiségben jó lenne a lötstop fólia is.
Ezeknek a fóliáknak van valami szavatossági idejük?
(#) kaqkk válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Az első laminálóm is így járt ! Aztán csináltam laminálót fénymásoló fixálóhengerpárból , azóta kb 20sec a felmelegedési idő és az A/4 es nyákot is elég kétszer átengedni rajta ( előmelegítés nélkül)
(#) gulasoft válasza mate_x hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
300 méter a minimum rendelés, de csak azért mert ez 2 tekercses. A nagyobb (szélesebb) az 4 tekercses azaz 600 méter.
(#) ODU válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
ha már 10°C-on is nagyon ragad akkor miért van szükség a 100°C-os vasalásra?
(#) ODU válasza ODU hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Az előhívást lehet végezni nátrium-hidroxid vizes oldatával is, itt is a lúgos kémhatás a lényeg, mint a p20-nál?
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Pont fordítva. Itt az a lemosó 3-4% bőven elég. Előhívónak nátrium karbonát (közönséges nevén mosószóda 1%-os oldata kell)
Tudod a P20 az pozitív 20 ahol fény éri ott lebomlik tehát pozitív maszk kell hozzá, ahol a vezetősávot meg akarod hagyni ott fekete a maszk, ez viszont ahol fény éri ott bekeményedik.
Negatív maszk kell hozzá ahol meg akarod hagyni a vezetősávot ott fehér, mindenhol máshol fekete, ezért is preferálom és ajánlgatom a nyomdát. Ott egy alapban feketére exponálódó filmből vonják ki a fehér részeknél a feketét, tehát az a fekete az gyári fekete.
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Nem lenne szerencsés ha előhívás közben a vékonyabb vezetősávok elúsznának nem?
110 fokon ráolvad. Onnantól kezdve már csak mechanikai úton eltávolítható. (Persze nem egyben, hanem reszeléknek, én inkább leoldom ha elrontottam.
(#) Rumcájsz válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Köszi az ötletet, tegnap este ez fordult meg a fejemben. Ma körbejárom a várost, hátha valamelyik ismerősőmnek lesz egy felesleges példánya.
Ezek a fixáló hengerek milyen tápról mennek? Remélem 230V kell nekik?!
(#) kaqkk válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
A fűtése egy 230v os halogéncső , a motorja meg olyan amit rászerkesztesz
(#) pcroland hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Hello! Megcsináltam első nyákomat vasalásos technikával,de akadt pár probléma.Így csináltam:
1:súrolóporral(hiperol) lecsiszoltam a nyákot.
2:felvasaltam rá a papírt.
3:hagytam kihűlni.
4:beáztattam az egészet forró vízbe.
5:lehúztam a papírt és a maradékot is.
De viszont ahogy lehúztam a teljesen szétázott papírt pár helyen lejött vele együtt a vezetősáv.Hogyan lehetne megcsinálni,hogy ne jöjjön le a nyákról a festék?És hogy lehet teljesen leszedni a papírt a nyákról úgy,hogy a festék ne jöjjön le?A papír:Office Depot-ban kapható A4-es fotópapír.A nyomtató:Epson M1200 Lézernyomtató(ma vettem)És ha megoldódik a probléma akkor még az a kérdésem,hogy lehet megcsinálni a nyákot úgy hogy a forrpontok előónozva legyenek és a többi fekete vagy zöld bevonatot kapjon?Szóval Már megvan zöldre vagy feketére csinálva,de a forrpontok még szép szürkék.
(#) DanyyX válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Üdv!

Én csiszoláshoz javaslom inkább a csiszolópapírt, vasalásos technikánál (ahogyan azt előttem töben is kifejtették) elég sok tényezőn múlik a végeredmény sikeressége, én első sorban a vasaló hőmérsékletét ellenőrizném (lehet hogy alacsony, ha nem csak vaktában szeretnél tekergetni, vannak olyan multiméterek amikhez lehet kapni hőelemes hőszenzort, azzal lehet ellenőrizni a vasalótalp helyes hőmérsékletét) és papírból is kipróbálhatsz másfélét (80g műnyomó, 120g műnyomó).

A zöld lakkozást forrasztásgátló lakknak hívják, házilag nem annyira egyszerű megcsinálni, de ha visszaolvasol találsz rá egy elég ötletes megoldást. Ónozni én kézzel szoktam, lekeni az ember fluxxal a panelt, és akár az egészet nagyon kevés ón elhasználásával gyönyörűen be lehet ónozni (később rakok fel róla képet). Kémiai ónozót én nem javaslom, csak rossz tapasztalatom van vele.

Ónozásra a legprofibb módszer a galvánónozás, erről kérdezd gulasoft kollegát (és nézd meg a viedóját), ő biztosan tud neked segíteni benne.
(#) pcroland válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Sorba válaszolok:A vasaló:1800W-os Orion(lapos a talpa teljesen)Hol lehet venni műnyomó lapot(16.ker.)?Nekem van multiméterem olvastam valami diódás módszert hozzá.
Idézet:
„A zöld lakkozást forrasztásgátló lakknak hívják, házilag nem annyira egyszerű megcsinálni, de ha visszaolvasol találsz rá egy elég ötletes megoldást.”
Hol?És jó fluxgél-t hol lehet venni?Ez ilyen méz szinü folyasztó,ugye?A képet várom. Láttam gulasoft videóját tényleg segíthetne mert a vidit nem igazán értem milyen folyadékba teszi mi az a lemez?Milyen áramforrás kell?stb...És a papírt,hogy lehet levenni teljesen anélkül ,hogy a festék is lejönne?
(#) DanyyX válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
A lapos talpú vasaló az teljesen jó, de a teljesítményéből nem lehet következtetni a hőmérsékletére. Diódával nem tudsz több száz C°-ot megmérni, ehhez csak hőelem jóvagy össze kell rakni egy hőelemes mérőt, vagy az említett multiméteres dolgot kell használni, az én multimhoz szerencsére kaptam hőelemet. Nagy általánosságban az elmondható hogy lehet hogy alacsony a vasalód hőmérséklete, és ha tudsz még rátekerni, akkor adhatsz még neki.

Itt a fórumon, ebben a topicban, ne haragudj, de nincs most időm visszakeresni neked, keress rá az üvegfesték szóra, vagy Imao felhasználói névre.

Fluxot én szereztem anno, most fogyott el, az ELG-től fogok venni. ELG Electronic

Műnyomót valószínűlegf az első értelmes papír-írószer boltban vagy nyomdában tudnak neked adni, én Székesfehérváron tudok konkrét boltot mondani, google-el nézz körül, én is úgy találtam.

Ha jó a tecnológia, a papírt áztatás után le lehet dörzsölni ujjal, fogkefével, körömkefével (azért csak érzéssel) a jól feltapadt festék nem fog lejönni.
(#) BarnaPili válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Műnyomót kapsz a pantonnálBővebben: Link.A 8.kerben vannak.
Egyébkét a vasalásos NYÁK készítés nem a legegyszerűbb.Nekem kb 5-jére lett jó,ki kell tapasztalni,mekkora hőfok kell,milyen erővel,mennyi ideig nyomni...Az első NYÁKjaimat magazinok lapjaivl csináltam,de azóta kaptam egy nyomdából egy rakat műnyomót,most azzal vadulok.Amit Gulasoft "művel" az már a profi nyákgyártást súrolja...
István
Fluxot kapsz a HQ Videonál.,de ezer más helyen is Pesten.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Már bocsi de benne van a videóban. Hangot esetleg tegyél rá, az sokat segít, kipálott a szám, annyi magyarázószöveg van hozzá.
Ónlap van benne, hiszen ónozni akarsz, a lötyit kaptam a bestprofinál lehet venni, nem drága, 3-4V és 1 négyzetdeciméterenként 1A kell neki. Nagyteljesítményű söntökkel lehet belőni, ez is benne van a videóban.
(#) pcroland válasza DanyyX hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Köszi! kísérletezgetek.
(#) pcroland válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Köszi! Megveszem a HQ Video-nál.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Köszi! És ónlapot honnan veszek?Többször is használható,ugye?És mi a lötyi neve?
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Óngalvanizáló. Nem hitted volna ugye. Náluk is lehet venni ónanódot kérdezd meg, én spec öntettem a metaloglobus öntödéjében, és igen sokszor lehet használni amíg el nem kopik.
(#) tibistor válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Nem az a baj, hogy forró vízben próbáltad leáztatni?
Forró vasalóval felragasztod a rajzolatot, majd ismét jelentős hő közlésével (forró víz) fellazítod.
Ez csak tipp, mivel én nem vasalásos technikával dolgozom.
(#) pcroland válasza tibistor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Inkább meleg víz. Csak annyira ,hogy felázzon a papír. Megpróbálok más csiszolást és több ideig vasalom.(és érdekes módon volt ami lejött egyből és én erre lecsiszoltam a maradékot ,de ami megtapadt azt alig lehetett.)
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
van ilyen centis vastag ón is az is jó?
(#) gulasoft hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Az hogy ilyen centis ón, keveset mond, de próbálni kell.
Kétoldalashoz mind a két oldalhoz kell rakni.
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Megoldódott a lamináló, ma épp Csongrád Megyébe mentem és Szentesen találtam még! Vettem is 3-at. Maradt még 5db.
Köszönöm mindazoknak a segítségét akik privátban is megkerestek segítő szándékkal!
Kellemes ünnepeket!
(#) luxmanpower válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Én írtam korábban hogy valami nem okés az olcsóbb tescos laminátorral, mert az enyém szintén így járt... A drágábbik az bírja.
(#) Rumcájsz válasza luxmanpower hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ahan, tehát a fekete hengeres a nem megfelelő...
Másik az sajnos nincs, bejártam a fél országot. Nekem pillanatnyilag az occsobbik van ami tönkrement, de hamarosan itt a karácsony és már már kétségbeestem hogy mivel fogom az SMD panelokat elkészíteni. De végre megoldódott, ha 10 panelt kibír, már az is megérte az árát! (900Ft)
Tudom hogy nem ez a megoldás, kiváncsian figyelem mikor lesz a másik fajta kapható. Azt a tippet kaptam hogy hamarosan ismét lesz!
(#) patexati válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ha alacsony hőmérsékletű a festéked bírni fogja! Én már jó ideje használom az enyémet mit egy léptetőmotor hajt és egy hőszabályzó kapcsolgat triakkal mindkettő állítható potméterrel! Én nem kapcsolom ki ha végzett hanem visszaveszem a hőfokot és járatom még pár percet így van ideje lehűlni szépen egyenletesen.. múltkor vettem egyet azért tartalékba
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hát..az a centis vastagón azt én csövesnél láttam(árulta)aluljáróban és kb 1-1.5 centi vastag volt.Amúgy ilyen vastag mihez kell?És a galvanizáló (lötty)hányszor használható?Olyan mint a vasklorid,hogy egy idő után nem lesz jó?És ha egy nyákot galvánónozok utána is lehet rá vasalni és maratni?És ha túl sokat hagyom vastag lesz az ón réteg?
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Most megcsiszoltam a nyákot,aztán acetonnal zsírtalanítottam,rávasaltam a nyákot,vártam míg lehűl,hideg vízben szétáztattam a lapot,lehúztam és megint lejött néhány darab és amikor fogkefével leszedtem a maradék papírt még pár további darab jött le?Kikéne próbáljam a finom polírpapírt?Vagy csiszoló szivacsot hol lehet kapni?Azért nem ragad meg a festék mert nincs eléggé megcsiszolva?És a vasaló max-on van?mit rontok el?
Következő: »»   524 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem