Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   670 / 1679
(#) sityu39 hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok

Ma a képeken látható USB-soros átalakítót gyártottam FT245-el
(#) iamrob válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Azért (ha tudod), nézd meg szkóppal a kimenetet, mert a második 4017 csak 2-vel oszt a leírásban szereplő 4 helyett. Ettől még lehet jó, de ellentmondás van benne. Lehet, hogy 80-120kHz már nem riasztja el őket, ha egyáltalán kijön még valami ebben a tartományban a piezóból.
(#) Action2K válasza sityu39 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hűha! Nem semmi, főleg az a kígyócska. De jól látom, hogy nincs sehova bekötve? Azaz csak egy kis ónpaca viszi át egy másik érhez véletlenül.
(#) sityu39 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szia.

Szerintem inkább azért "pöttyös" a nyákod, mert a nyákrajzolat elkészítése előtt nem tisztítottad meg kellően. (pl. 1200-as finom vízpappírral). Előfordult velem, hogy az el nem távolított ceruzás segédrajzolat alatt sem maratódott le a réz.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy valóban alkalmas-e patkány és szúnyogriasztásra ? Nyáron nálam is jól jönne.
(#) sityu39 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Az első nyomtatott-laminált nyákjaim egyike volt, de csak ma fejeztem be. A "kígyó" csak teszt célokat szolgált - 0,2 mm széles kb 50 cm hosszú vonal amely csak egy helyen volt megszakadva. A pacák mérőpadok voltak.
(#) klemo86 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Mint ha az én régi paneleim közül látnék egyet Majd kiforrja magát! Hajrá!
(#) belganarancs válasza sityu39 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ez igen,szép munka!
(#) sityu39 válasza belganarancs hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Köszi.
Sajna egy átkötést be kellett forrasztani, ami tápot ad az IC-nek. Amikor rádugtam a PC-re, azt hittem, hogy elforrasztottam az IC-t, de működik.
(#) soos csaba hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Köszönöm a hozzászólásotokat, a nyák meg volt tisztítva egészen finom csiszoló papírral rendesen, nem tudom eddig még nem sikerült ilyet produkálnom hogy ilyen pöttyös legyen, na de nem baj a patkányok nem azt fogják nézni hogy milyen a panel hanem majd a hangát fogják hallani, és le lépnek ha minden igaz :yes: .
(#) CIROKL válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Azért maradt pöttyös a panel mert csak egyszerűen beledobtad a maratóba , mozgatni kell lötykölni mert ha nem akkor ilyen marad a paneled főleg ha jól telítődött a marató anyag.
(#) soos csaba válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Köszönöm CIROKL, a jó tanácsot, majd ki próbálom, de eddig nem volt vele problémám, hogy ennyire pöttyös legyen, sohasem mozgattam a panelt a savba és még is jók lettek a panelek, na de most már okosabbak vagyunk és legközelebb máshogy csinálom. Például az ez előtti projektem egy Labortápegység, aminek a paneljeit sem mozgattam a savba és még is jók lettek, amúgy ez is kézzel rajzolt panel, mint a szúnyogriasztó.
(#) CIROKL válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ez sem az igazi , nézz bele a nyákos topikokba .
A savas maratásnál is mozgatni kell a nyákot ha nem mozgatod minden esetben pöttyös marad .


Nézd ez is kézzel rajzolt ! Nem olyan gyönyörű mint a más egyébbel gyártott panel de nem is pöttyös.
Meg még mutathatnék többet is .
(#) soos csaba válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Azta, azok tényleg szépen meg vannak rajzolva, le a kalappal, szép munkák.
(#) yohnsee válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Habár nem vonzanak a csöves dolgok, nagyon tetszik! Szép munka!
(#) BarnaPili hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Elkészültem a PICKit 2 klónnal.Bővebben: Link
István
(#) sityu39 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Gratula. külsőre és belsőre is szép munka
(#) sityu39 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Kíváncsi lennék majd a dobozolás kivitelezésére.
Még egyszer se láttam a Watt féle klónt bedobozolva, pedig nem ártana neki pl. egy átlátszó burkolat, hogy a belcsínt is lehessen látni.
(#) patexati válasza sityu39 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
(#) sityu39 válasza patexati hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nagyon jó a dobozolás, kár hogy a belsőt teljesen eltakarja. Sokáig nem foglalkoztam a dobozolással, de egyre inkább be kell lássam, hogy ez sokáig nem lesz jó.

Én pl. ehhez hasonló megvalósításra gondoltam volna (A mellékelt PK2 nem az én gyártásom, hanem bolti!)

PK2 klón.jpg
    
(#) patexati válasza sityu39 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ha elkészítem majd valamikor a hobbi CNC asztalomat azzal könnyedén lehet majd ilyen dobozolásokat készíteni ,glavírozni. Amúgy mindhárom klónt megépítettem csak a szilva féle nem lett még dobozolva..
(#) sityu39 válasza patexati hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
CNC-vel bárkinek könnyebb lenne. Lehet érdemes lenne utána nézni, hogy létezik-e átlátszó önthető műanyag. pl. fából kifaragni a mintát, gipszből elkészíteni az öntőformát, kiönteni és TÁDÁ, lehetne gyönyörködni.

Azt hiszem keresek egy modellező fórumot (rg. fülketető, szélvédők) és utánajárok, hátha valakinek van ötlete az anyag fajtájára.
(#) zenetom válasza oldboy3 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nem baj, valahol el kell kezdeni!
(#) yohnsee válasza zenetom hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Az első CNC-t sem CNC-vel gyártották
(#) DanyyX válasza sityu39 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Önthető átlátszó műanyagnak tökéletes a műgyanta. Ilyen célra még nem használtam, de lehet hogy megérne egy próbát.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 21, 2010
 
(#) Mybuster hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Mi csináltunk egy AVR- el vezérelt Knight Rideres 8 ledes futófényt!!! szerintünk nagyon jó lett egy kapcsolóval két fajta animálcióbol választhatunk egy poti segítségével lehet a sebbeséget változtatni!!
(#) zolika60 válasza Mybuster hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Mi ez a királyi többes? Ki az a mi? Te mit építettél belőle?
(#) Abukodonozo válasza Mybuster hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nekünk is nagyon tetszik! :lookaround: De kevesebb felkiáltójellel és több nagy betűvel még szebb volna...
(#) Mybuster válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Hát ezt tudod csoportosan építettük pár sráccal ők csinálták a programozás nagy részét én inkább összeraktam!
(#) Moderátor hozzászólása Mybuster hozzászólására (») Dec 21, 2010
 
Bizony, figyelj jobban oda az olvashatóbb, írásjelekkel megfelelően tagolt, helyesebb írásra.
Következő: »»   670 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem