Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   526 / 1385
(#) BarnaPili válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
OK!
Akkor egy 10m-re írjál be engemet is.
A többit magánban.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Arra a 30m re ,én vevő vagyok !
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Milyen 30 méter? 12-ről beszélünk.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ha már csak 12 van akkor így jártam ennyi jutott .
nem olvastam végig egykét hsz el előrébb láttam a 30 m -t és "lecsaptam rá"
(#) Zsika válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!
És mikor utaljunk? Privátba kapunk értesítést?
Köszi.
(#) Moderátor hozzászólása Zsika hozzászólására (») Dec 21, 2010
 
Próbáljátok már privátban rendezni az adásvétel dolgait, ennek semmi keresnivalója a fórumban.
Köszönöm.
(#) gulasoft hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Van erre egy topic itt folytassuk esetleg a moderátort megkérném hogy ürítse, vagy nyitok egy újat nyákfólia rendelés II címszóval.
Melyik a járható?
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_9860.html
(#) gulasoft válasza (») Dec 21, 2010 /
 
Egyébként itt szó nincs adásvéelről, egyszerű szétosztásról van szó, nehogy megint az jöjjön le, hogy ebből bárkinek haszna lesz, max azoknak akik utána használják majd, és tudásbeli haszonra tesznek szert.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Mindegy.Azt hiszem ezt a galvánónozást kihagyom,jó lesz nélküle is.Azt viszont nem értem,hogy HQ-videónál TN160-as óngalvanizálót árulnak és hestore-on is ugyan azt. És azt írják ott,hogy:Külső áramforrás nélkül működő ónozó folyadék.És akkor ha ez is galvanizáló és a tiéd is akkor,hogy van ez?
(#) ODU hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Miskolci vagy a közelben lakó nincs köztetek aki rendelkezne ilyen fóliával? Mert nekem csak ismerkedés céljából kéne vagy 2db A4-es.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Az kémia galván. Rámegy a rézre pár mikron oszt slussz. Nincs több réz nem rakódik több ón.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
És ha áram nélkül működik akkor ónlap se kell bele?És akkor veszek P20-ast. Ezeket hol lehet beszerezni:Hidrogén-per oxid,Sósav,Transzparens fólia,Uv fénycső?Olyan fólia kéne ami jó lézer nyomiba.És a fóliát többször is lehet használni?Úgy értem,hogy levilágítottam vele egy nyákot aztán egy másikat is.És azt lehet,hogy lemosom a fóliáról a festéket és újat nyomtatok rá?És azt mondjuk lehet,hogy lefújom előre P20-al az A4-s nyákot és elteszem akár egy hónapra bezacskózva?Valami olyasmi volt itt a topic-ba nemrég,hogy:ha összegyűlik elég jelentkező veszünk fóliát.Ez,hogy is van?Sokat veszünk és olcsóbb(mint hestore-on)?
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Ez a led is megfelelne akár?Sok darabbal?5000Ft-re tudok venni 23-at.Az elég lenne?és a levilágítóba működés közben teljesen lekell szigetelni,hogy más fény ne jusson be?és üveg helyett jó lenne a plexi is,hogy ne a fénycsőre vagy a ledre tegyem rá a a nyákot?és levilágításnál mindegy,hogy nyomtatom ki ha roszul nyomtatom csak megfordítom,ugye?
(#) Sir-Nyeteg válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Megfelel, de 23 darab szerintem nagyon kevés.
Teljesen le kell szigetelni, de leginkább azért, hogy ne jusson ki a szemkárosodást okozó UV fény.
Üveg, plexi egyre megy, nem nagy a különbség. Lényegében mindegy, de érdemesebb a festéknek a nyákra kerülnie, így a fólia vastagságát is kispóroltad a maszkolásnál, ami ugyebár alávilágítást okozhat.
(#) albinolynx válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Kicsit szedd már össze magad!

Transzparens fóliát veszel valami nyomtatókellék-, dekor-, írószer boltban. Egyszer nyomtatsz rá, elrontod/jó lesz - úgy marad.

Hidrogén-peroxid: fodrászkellék bolt. Új flakonban adják, legalábbis felénk. 35%-os.
Sósav: háztartási bolt.

Mielőtt megkérdeznéd, minden egyebet ami mondjuk a dry fóliás módszerhez kell, háztartási bolt (sziti-, vagy búvár lefolyótisztító, mosószóda).

P20 - dry fólia nem ua.
P20 fotó pozitív eljárás, a dry fólia fotó negatív. Ha P20-szal akarsz dolgozni, nincs szükséged dry fóliára és viszont.

Elméletileg ha van P20-szal lefújt fényérzékeny nyákod, akkor azt ha óvatosan kezeled, el tudod raktározni fénytől mentes helyen (pl. fiók). Dry fóliásat szintén.

A levilágítót meg legegyszerűbben úgy érted meg, hogy magad elé képzelsz egy scannert. Alulról világítanak a ledek/fénycsövek, üveglapra helyezed a nyákot. A scanner fedelét meg egyszerűen ráhajtod. Erről IS van topik, érdemes megtanulni használni legalább alapszinten a keresőt:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_4671.html

Ha rákattintasz a kis fényképezőgép ikonra, akkor meg tudod nézni a képeket is. Kezdeti nézelődéshez megfelelő.
Ügyesen!

Pl:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/f1/f156611c2cafc082a5d56...05.jpg
(#) pcroland válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Köszi!
(#) pcroland válasza albinolynx hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Vettem transzparens fóliát.És azt mondták jó műnyomó papír helyett is.Ez igaz?Kibír 200fokot is?És ha már használtam nem lehet lemosni róla a festéket és újra nyomtatni
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Könyörgöm ott a videó. Megnézed. galvánónozást kihagyod, a kémiai nagyságrendekkel kevesebbet tud, de persze Te tudod. Pont arról a fóliáról szól amit rendeltem, megkapták a pénzt, 3. héten jön. Addig megnézed a videót kétszer, erősem jegyzetelsz, és ha mé marad kérdésed egyben felteszed.
Nem tudom 23 leddel milyen. Sőt azt sem tudom 237-el milyen. Minek??? 3 led egy a5-höz 6 meg egy a4-hez elég.
Csak az cree led legyen.
Életemben nem mosogattam fóliáról festéket. Én nyomdában csináltatom a maszkot, ott nincs kecmec, olyat adnak, amit nem lehet átvilágítani.
Kizárt dolog, hogy a fólia vasalásra jó lenne. Annyira nem jó, hogy tuti nyúlik hő hatására, lehet hogy nem olvad meg, de deformálódik az tuti.
(#) albinolynx válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Most mit akarsz, vasalni, vagy fotózni?

Vasaláshoz műnyomó, etikett hordozó, fényes névjegykártya papír, pnp fólia való.
Transzparens fóliával maszkot lehet készíteni FOTÓZÁSHOZ, de szerintem ne küzdj vele, mert nem lesz jó a fedettsége. Ha profi maszk kell fotózáshoz, irány a nyomda.
(#) pcroland válasza albinolynx hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Zoli bácsi videóján tökéletes lett a nyák és azt mondta lehetőleg transzparens fóliát használjunk.Miért nem lessz jó a fedettség?Akkor milyen kell?
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Helló.

Így van, transzparens, vagyis áttetsző, átlátszó fólia. A fedettséget illetően pedig kettőt kell összeragasztani, hogy elérjük a megfelelő fedettséget. Lehet még pausz papírt is használni, persze ekkor máshogyan alakul a levilágítási idő.

Üdv!
(#) storm hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy vasalásos technikánál a marató a végére egy kicsit mindíg alámar? A festékpor sehol sem jön fel csak mikor mosom le akkor látszik, hogy itt-ott alámart. Mit rontok el?
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Tudom kettőt fogok össze celluksz-ozni ahogy te. Ez az össze ragasztásos technika milyen pontosságig jó?Ezzel a technikával meglehet pl.:azt csinálni,hogy:1mm-re egymás mellé három vonalat csinálok(összeérés nélkül)?Vagy ez csak tőlem függ?
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Nekem is így volt ez.Szerintem ez azért van mert a lakkfilccel készítettnél nem ellenáll annyira.Pl.:Acetonnal gyorsabban lejön és le is lehet csiszolni mint a jól megtapadt festékport.Fogj egy nagy müanyag tálat->abba forró vizet->egy kis edényt a nagyba->kicsibe a nyákot és a maratót.És mozgasd!
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Igazából most is mozgatom és infra lámpával melegítem ezelőtt nem melegítettem de mozgattam. Viszont nem folyamatosan csak néha néha meglötyögtetem egy kicsit. Lehet ez a baj, hogy nem folyamatosan lötyögtetem? És lenne még egy kicsit kémiás kérdésem, hogy a vaskloridos maratás sorál miből milyen anyagok keletkeznek?
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Ezt nemtudom.De szerintem lebontja a rezet
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A gond az, hogy össze vissza nyúlik a fólia. Olyat amilyen a videómon van, nem tudsz így csinálni, pedig a dry fóliának ez az előnye.
(#) gulasoft válasza storm hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Komolyan kár nektek internet. Mondjátok le.
Bővebben: Link
Középen
(#) koczka hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Üdv.

Túl vagyok az első pár fotózáson, de az a gondom hogy tintasugaras nyomtatóval nyomtatok erre alkalmas transzfer fóliával és átvilágítja az uv neon.
Mit lehet ez ellen tenni?
Jól gondolom ha lézerrel próbálkoznék akkor tökéletesebb fedés volna?
Ja és nem akarok két fóliát egymásra tenni.
(#) Zerocross válasza koczka hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Én először papírra nyomtatok, amit aztán fénymásolok full kontraszttal. Eddig műnyomó papírra (vasalás), most akarok átállni fotózásra: vagyis a fénymásolóba rakom majd a lézer-fóliát full kontraszttal. Szerintem elegendő lehet, de Zoli_bácsi majd véleményezi. Én is kíváncsi vagyok a véleményére, mert ha nem muszáj, akkor nem használok dupla fóliát.
Következő: »»   526 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem