Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   92 / 3962
(#) Norberto válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Először is ellenőrizd, hogy nem kötötted-e be valamelyik tranzisztort, vagy az LM317-et fordítva, vagy nem cserélted-e fel valamelyik lábát!
(#) Krisz03 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Eagle-ben terveztem hozzá a NYÁK-ot, és mindent úgy raktam bele, ahogy a beültetési rajzon mutatta.
(#) fofo válasza Pak hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Üdv !!!

Érdekes jön rajta egyen is meg szinuszos is !
Csak az a gáz itt inpulzus szerüen jön egy erősödő kb 3-4 v-ig erősödő jel de NEM tudom megszeliditeni !!!


Help kösz előre is köszi!

Üdv FOFO


Ui:Erre a kimentre egy kis ledet lehet csatolni ami világit gyárilag !
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
A végeredmény az lett, hogy inkább ezt (csatolt fájt) az LM317-es kapcsolást építettem meg BD249-cel. Ez már működik rendesen.

lm317_2.gif
    
(#) m.joco hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Az egyik torrentoldalon találtam ezt a kis progit, ami kezdőknek ajánlott. Jó leírások vannak benne.

ELTUT.rar
    
(#) denes44 hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Ha egy 12V-os ventilátorra 48V-ot kötök lehet valami baja azon kívül, hogy gyorsabban forog? :E
(#) Ricsa válasza denes44 hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Szerintem meg se fog moccani. ez kb olyan, mint hogy egy 220-as motorra, 1 KV-ot kötsz! Szerinted mi fog történni???
(#) denes44 válasza Ricsa hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Elírtam, 24V-ot akartam írni.
Megmoccani megmoccan, mert próbáltam csak kérdezem hogy hosszútávon lehet-e vmi baja.
Egy dugasztápra kötöttem rá, ami asszem egy scanner-é volt.
(#) Ricsa válasza denes44 hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Szerintem te se örülnél, ha mindig mondjuk nem csak 10 km-t, hanem ugyanolyan tempóval (vagy gyorsabban) 20 km-t kell futnod. Szerintem ne nagyon csináld ezt vele. Mer ha egyszer fellázadnak a gépek, és a ventillátorok lesznek a parancsnokok, akkor majd meglátod, hogy mit szólt hozzá a ventillátor
(#) denes44 válasza Ricsa hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
És ha két 12V-os ventilátort kötök rá?
(#) Kicsa válasza denes44 hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Sorba a 2db 12 Vos jó lesz csak vigyázz ha az egyik megszorul (leég) megszakad stb akkor a másik sem műxik..
Én így tudom...
(#) Ricsa válasza denes44 hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Úgy ahogy az előttem szóló mondta. 2 venti sorbakötve. De ha egyik leég, tudod mi lesz a sorsod az gépek uralma alatt. :yes:
(#) denes44 válasza Ricsa hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Tudom
Az hogy megsülök órán
(#) Stakypot válasza denes44 hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Helló

Nem tudjátok véletlenül hogy hol lehet LCD beépítő keretet kapni?

Az LCD adatai : 2x16 karakter (4,8x8/CH 122x44x15mm)

Előre is köszönöm

üdv
(#) Ricsa válasza Stakypot hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
itt
(#) Ricsa hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna rajzolni egy komparátort???
Az ic már megvan lm393. Tudom mi az a komparátor, de nem tudom, hogy hogy kell megépíteni. Az kéne, hogy egy bizonyos feszültségnél rákapcsolja a tápfeszt a kimenetére. Ez kéne.

Köszönöm
(#) blst hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
Sziasztok!

60db 5mm-es magasfényerejű ledet szeretnék a szobámban berakni a szegélybe hogy a plafont világítsa meg!
Hogy kössem a ledeket?sorosan?párhuzamosan?

előre is köszi
(#) denes44 hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
A zselés és az ólom-zselés akkumlátorok között mi különbség van?
(#) Ricsa válasza denes44 hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Semmi. Annyi a különbség a savas és a zselés között, hogy a savasban folyékony az elektrolit (sav), a zselésben meg fel van itatva valamiféle itatós papíra a sav, és ezért nevezik "zselésnek". De vannak agyon komoly aksik is, amik tényleg zselések, de azok nagyon drágák.

A zselés, és az ólom-zselés között nincs semmi különbség, mert egyről beszélünk.
(#) Ricsa válasza blst hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Milyen feszültséged van? Dugasztáp? 6,12,18 V? Vagy trafó?
(#) ToZo hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Bocsi, hogy ide irok, de nem tudom, melyik quard-405 topikba kérdezzem meg.

Adott egy régi, leselejtezett sztereo erősítő AET 250, amiben quard-405 végfok van.
Kérdésem, a hanghalvédőhőz milyen biztosíték kell?
Másik kérdésem, hogy magába az erősítőbe milyen biztosíték kell?

Mellékelek 2 képet az erősitőről, hátha így ráismertek.
(#) Pak válasza fofo hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
üdv!
Próbáltál már párhuzamosan rátenni egy 470u-os kondit?És arra a tranyót....
Próbáld meg, hátha jó jesz
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Sziasztok! Tudna valaki nekem ide: torrenttanya.podzone.net meghivot küldeni? Légyszives! Zsiráfka
(#) Peti_85 hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Hali!
Vettem egy R47 -es ellenállást, 5 Wattosat! Namármost, ami a képen van nagyobb, azon látszik, hogy 5 W, de az kicsin, nem tudom, hogy hol kell nézni...
Azt akartom kérdezni, hogy meg van az is 5 W? Vagy az kisebb?
Köszike.
(#) Norberto válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Vagy másfajta technológiával készült, és azért kisebb, vagy azért, mert nincsen 5W-os
(#) Peti_85 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Aham... Hát ezt gondoltam én is. Egyébként valamivel hosszabb. Szóval azért bepróbálom! Csak nem ad kisebbet, ha 5 W-osta kérek.
(#) Ricsa válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
A kisebb, az tuti, hogy 5 w-os. Pontosan ilyet vettem, 3 nappal ezelőtt, az 5 W-ot (20 V 250 mA) kis melegedéssel bírta, de azán már a 6,7 W - on ( 20 V 335 mA) kigyullat . Az tuti hogy 5 W-os. A nagyra meg rá van írva
(#) Peti_85 válasza Ricsa hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Akkor okééé!
Köszi!
(#) blst válasza Ricsa hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Hali!

bocs a késői válaszért!

1 jó darabig 1 számítógéptáp 12V-s ágáról menne(8A)!
(#) matyi hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne az én problémám, hogy megpróbáltam megmérni az autó akksijának az áramerősségét, de mint az egy kezdőhöz illik párhuzamosan kötöttem a multimetert.
Szikrázott egyet, de működik. A biztosíték az kiment gondolom.

Azt vettem észre, hogy szakadásvizsgálatnál nem sipol.

Az lenne a kérdésem, hogy lehet e valami maradandó baja?
Következő: »»   92 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem