Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   528 / 1385
(#) elektromos válasza Zozi85 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Azért hagyom el a burkolatot, mert nekem kb.210 fokon jó a hőfok. OKI B2200-as nyomtatóm van, és annak kell a melegítés rendesen. Zárt térben nem sokáig bírná a belseje.
(#) elektromos válasza shield hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Használtan vettem 800ft/Db-ért. Már több ismerősöm is rendelt a sráctól. Bontott, de nekem mind a 3db kiválóan működik. Szinte semmi átalakítást nem kellett vele csinálni, mert egy az egyben bemegy az eredeti motor helyére, csak a tengelyből kb.1mm-t kellett reszelni.
(#) Zoli_bácsi válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia Balázs.

A fény eloszlással van a gond. A nyák széleire már kevés UV sugárzás jutott, azért nem lehet előhívni. Vagy több fényforrással, vagy a távolság és a világítási idő növelésével javítható a helyzet. Természetesen ezeket a paramétereket ki kell kísérletezni, hogy milyen távolságról, milyen időzítéssel és milyen fényforrással lesz majd a legjobb eredmény.

Üdv!
(#) Balaa16 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ok, köszi a választ!
(#) Zozi85 válasza elektromos hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nem teljesen értem az összefüggést, mert a hőfok nyílt zárt esetben ugyan az lenne, csak nyitottnál többet kell után fűteni. Én is lamináltam oki nyomatot, zárt kivitellel és sokkal alacsonyabb hőmérséklet is elég szokott lenni.
utántöltős festékpor > zárt 120fok nyitott 160 fok
Minolta pagepro 1200 > zárt 130fok nyitott 165fok
Oki b2400 > zárt 150fok nyitott 185fok
Mindig 5 alkalommal szokásom átküldeni a nyákokat.
Legnehezebb nem a hőfok eltalálása, hanem a hengereket összeszorító erő belövése. Ha túl nagy az erő, kevésbé hajlamos átragadni a festék, ezért emelnek sokan hőmérsékletet.
Persze ez csak nálam tapasztalt dolog, lehet egyedi jelenség. Mindenesetre nekem jó így.
(#) pcroland hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Hello! Eddig műanyag tálban marattam vaskloriddal.Szerintetek lehet ebbe sósavat önteni?A sósav vagy a hidrogén peroxid szétmarja a műanyagot.És nem tud valaki a 16.ker-ben fodrász-kellék boltot?Ha nem lehet maratni akkor vegyszer álló müanyagot vagy valamit hol tudok venni?
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Én a helyedben nem maratnék még a peroxidos eljárással. Az egy veszélyes üzem, és feltételezem nincs még kellő rálátásod a dologra, illetve hogy nagy biztonsággal felmérd ezen vegyi anyagok veszélyességi fokát. Nagyon könnyű ezekkel balesetet okozni, ha nem figyel az ember, ha nincs kellő tapasztalat. Szerintem úgy kezd el a sósavas maratást, hogy egy tapasztalt barátoddal együtt, aki már számtalanszor csinált ilyet. Ő fel fogja hívni a figyelmet a veszélyekre. Egyedül tapasztalat nélkül ne kezdj bele.

Üdv!
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szerintem készen állok már rá.Sokszor marattam már vaskloriddal.Ezeket tudom:
Nem szabad kiönteni.
Bőrre,szembe vagy szájba kerülve ártalmas,mérgező.
Gumikesztyűt kell viselni.
Maratás közben gáz képződik nem szabad belélegezni.
Nem szabad letakarni maratás közben.
Szóval kell vegyszer álló műanyag edény vagy a sima műanyag is jó?
(#) emmzolee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Azért nem kell így túl misztifikálni a dolgot.
Okos ember vigyáz a testi épségére.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
:yes:
(#) MaTe193 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Én még csak egyszer marattam ezzel a módszerrel,de igen heves volt a reakció(pezsgés,gázok).Szerencsére beengedtek egy saválló-elszívó fülke alá,de én maradok a vaskloridnál.
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Értem. Hát akkor hajrá. Ha tisztában vagy a használattal, akkor persze nyugodtan el lehet kezdeni, de figyelj az arányokra. (videóknál megtalálod)

Nem kell különleges edény, az általános műanyag edények nagyon nagy többsége bírja a sósavat és a peroxidot.

Üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nem megfelelő arányban keverted az összetevőket. Szerintem túl sok volt a peroxid.
(#) vilmosd válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Hali
En mindig ilyen ABC botban kaphato muanyag edenyeket hasznalok. Mindig kinn van az udvaron. En csak HCl-H2O2 maratot hasznalok. Par ev utan utan besotetedik, es torekennye valik. Akkor veszek ujat. Csak arra vigyazz, hogy a szemedbe ne menjen a marato, de ha a borodre kerul, gyorsan mosd le szappannal. Amugy siman kiontheto a sav a WC-be, mert a sosavat amugy is WC tisztitasara aruljak. Zart helyen ne hasznald, mert a sosav gozei veszelyesek rad es a szerszamokra is.
(#) pcroland válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Rendben köszi.Már vettem Sir-Nyetegtől 127ledet 28ft-s darabárért.És készítek egy levilágítót.Aztán mehet a NYÁK gyártás
(#) shield válasza elektromos hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ki az a jóember akitől lehet venni motort?
Mert akkor nem kínlódok majd vele.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Beteg ember! 127db led 3 vagy 6 cree led helyet.......
Lehet hogy olcsóbb, de menni meló van azzal?
Mekkora lesz, mekkora áramfelvétele lesz? Az 11*11 led (cirka)
3 cree led cirka 3000 forint.
Azért kíváncsi vagyok mennyi lesz összerakni, jól számolom 1.2A-et fog enni?
(#) mex válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Csak halkan jegyzem meg, lehet, hogy sokkal egyenletesebb lesz a megvilágítás.
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
És közelebb kerülhet a ledekhez a nyák belefér akár egy scannerbe is . A cree led az viszonylag messziről (min 8-10cm ) világít egyenletesen , míg ez a 127 db led már valószínűleg egy 3-4cm mélységű dobozban is tökéletes lesz .
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ez így jó lesz?
(#) pcroland válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Igen ez kiszámítható a szögből és távolságból.

névtelen.JPG
    
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nem túl tökéletes : én minden sorra külön előtét ellenállást tennék ,
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Én inkább UV csővel készíteném. Sokkal egyszerűbb. No meg szerintem jobb, mint a LED. A LED soha nem lesz annyira egyenletes, mint a cső. Persze attól még működik, csak szerintem a profi levilágító az csöves. Lásd gyári levilágítók. LED-est még nem láttam gyári kivitelben.
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A LED milyen sugárzási szögű?
(#) pcroland válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Így jó?És 25 fokos a sugárzási szög.Nem tudod mennyi a 230 egyenirányítva?És mekkora pufforkondi kell?
(#) BarnaPili válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ha Graetzzel egyenirányítasz akkr gyök2-vel kell megszorozni,tehát 230Vx1,41=324.3V./De a hálózat változik,nem stabil,lehet jobban járnál egy trafóval,és egy stabilizátorral./Pufferkondinak 47µF/350V elég lesz.
(#) Ricsi89 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Én a helyedben kisebb feszről és trafóval csinálnám. Nem játék a hálózati feszültség. Egy hibás kötés, véletlenül hozzáérsz és vége.
(#) pcroland válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszi!
(#) pcroland válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Hát pedig leválasztó trafót meg a többit nem fogom betenni,de nem kell aggódni,belessz dobozolva rendesen.
(#) tubby válasza pcroland hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Itt nézz szét skory .
Következő: »»   528 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem