Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   678 / 2499
(#) oibacsi hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Az erősítőmben megemeltem a nyugalmi áramot 1,8A-ra csatornánként, de féltem a diódákat. 1N5408-akat használok, külön híd csatornánként, a tokja 6x fokos, a szobában 23 fok van. Használhatom így?
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
1A-es dióda A-osztályúhoz... ? Én inkább vennék egy normális 25A-es graetz-et, nem drága. Nemigen hallod meg a különbséget a schottkyhoz képest.
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ez 3 amperes, már ne is haragudj. És nem is schottky.
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Az se sok Mindenképp jobb lenne hűthető típus.
(#) oibacsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Stabilizálódtak, 60 fok az átlag. Sb560 van még itthon.
Venni nem nagyon szeretnék már, eleget költöttem.
Hűtött nem fér már el, a nyákon külön diódáknak van hely csak.
(#) szamóca válasza Mayan hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Az DO-27-es 5408-as 3A-es. A hőmérséklet emelkedésével egészen 100C°-fokig tudja biztosítani a gyári karakterisztika szerint ezt az áramerősséget.
(#) oibacsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszönöm, akkor visszateszem és mérek ismét.
(#) storm hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Az alábbi tda7250-es kapcsolásban R2 és R4 értéke menyi legyen?
Köszi

tda7250.PNG
    
(#) vilmosd válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Attol fugg mennyi erositest akarsz. Gv=1+R1/R2. Adatlap 6. oldal.
(#) szamóca válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Mekkora a tápfeszültséged, és milyen jelszintet ad a műsorforrásod?
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hűűha nemhittem, hogy ez enyi mindentől függ Szóval a tápfeszültség szerintem +/-30V környékén lesz de maximum +/-35V a jelszintet pedig nem nagyon tudom telefon és gép jelét is szeretném vele erősíteni szóval olyan 8-900mV környékére kéne tenni. Szerintetek?
(#) szamóca válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
820 Ohm-os jó lesz oda.
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Rendben köszönöm a választ.
(#) oibacsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Igazad volt, már csak jó langyos, így meg sem mértem. A tápfeszem is magasabb lett olyan 2 tizeddel. Köszönöm
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
És lenne még 1 kérdésem, hogy van a play-mute-standby érintkezője az a 2 kivezetés. Azzal mit csináljak, hogy szóljon az erősítő? Elég ha összezárom?
(#) szamóca válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A2-es az a bal bemenet.
A némítás az 5-ös láb.
szerk: itt van egy leírás Bővebben: Link
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Valamit rosszul csináltam mert kb 2A-t vesz fel és búg mint állat. Az lehet probléma, hogy én az 1-4-7-10 es lábakat és a 14-16-17 es lábakat simán összekötöttem? Nyákrajzot csatolom

tda7250.lay
    
(#) belfi2 hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Nemrég vissza kaptam egy rádió erősítőt természetesen igen rossz állapotban.Annak idején nagyon szépen szólt a neve Unitra Zodiak DSS402 2X25W 8 ohm.De ami az érdekes hogy 4 ohm on is jól szólt ráadásul tartósan.A 2 ohm nál azonban feladta ami érthető.A két emitter ellenállás (0,15 ohm ) totálra égett a tranyók zárlata miatt.Az lenne a kérdésem hogy szerintetek hány Wattos lehet a képen kékkel bekeretezett ellenállás teljesítménye és lehet e így készre szerelve kapni vagy nekem kell "legyártanom?"(Amit én számoltam az 6,6W.)
(#) szamóca válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ezen a rajzon a 7-17-es láb nem közvetlenül kap pozitív tápfeszt.
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Fentebb csatoltam azt a kapcsolást amit én építettem az adatlapon az első és legeygszerűbb kapcsolás ott a 17-es és a 7-es láb is a tápfeszre megy a tranyók BD245 és BD 246.
(#) szamóca válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hajaj! Szerintem ez egy minimál koncepció ami mérésekhez, elvi megértéshez van. A pdf-jében lentebb van a valós felhasználásra darlingtonpárokkal, vagy darlington kapcsolású külön tranyókkal a rajz.
(#) Gyu válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szerintem 5W-ossal helyettesítheted.Nem kell neked megcsinálnod, lehet készen kapni.
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Pedig már beleéltem magam h megúszom pár alkatrészből Nade mostmár akkoris megépítem
Köszi a válaszokat!
(#) belfi2 válasza Gyu hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszi!
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Amúgy ebbe teljesen biztos vagy? Találtam olyan oldalt ahol ugyanebből a vezrióból építettek végfokot. Kísérletezek még vele egy kicsit hátha jólesz
(#) szamóca válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Nézd, a több áramköri elem a szűrésekhez, frekiátvitel szabályozáshoz, stabilitáshoz kell. De darlington tranzisztorok kellenek a végébe, nem sima (epitaxiális planár mezatranzisztororok )tranyók. Ezekben két tranzisztor van egy tokban aminek a lényege az akár több ezerszeres erősítési tényező, a sima tranzisztor 10-100-as nagyságrendjével szemben.
(#) storm válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
És esetleg van valami nem túl bonyis erősítő kapcsolás amibel fel tudnám használni ezeket a tranyókat (BD245 BD246)
(#) djgombi válasza storm hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Van! TDA2030-al küld meg a BD-ket.
(#) hangszoros válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hátha _tudom Szamóca igy nem kezdünk mondatot_ korrektre vágysz ez nem nyert.
Mivel a táp nem fix érték, ezért valójában Neked egy be/ ki komparátor kellenne.
Vagyis ha a kimenet nem képes követni a bemenetet akkor jelezen.
Ezt egy tranyóval macera
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Na ez kivételesen nekem is tetszik
Talán, mert nem emiterből hajtják a hangszorót
Következő: »»   678 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem