Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   531 / 1385
(#) agressiv válasza pcroland hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Micsoda?
(#) Rumcájsz válasza pittosi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Sok sikert hozzá !
(#) pcroland válasza agressiv hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Conradon néztem és van ellenállás huzal és van lakozott és lakk nélküli.
(#) agressiv válasza pcroland hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Lakkozottról még nem is hallottam, de neked a lakk nélküli kell az biztos.
(#) pcroland válasza agressiv hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ok!5 ohm /m jó lesz?És akkor jó hozzá a 30V 6A.
(#) agressiv válasza pcroland hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
az 5Ohm/méter az jó lesz, de hogy a feszültség elég lessz e azt nem tudhatom.
(#) kaqkk válasza pittosi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A használathoz javasolnám a :gumikesztyű szemüveg használatát , és készíts mellé egy edénybe vizet . Ha megszalad a reakció (erős pezsgés ,gázképződés) egy kevés víz hozzáöntésével "megnyugtatható"
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A videón tényleg lefordítom, de ott nem lesz porszáraz ettől. Az csak azért kell, hogy a porszemek ne hulljanak a felületre, és elérjen egy bizonyos mértékű viszkozitást. Ezért tartom fejjel lefelé a nyákot. Ezután szárítom.
(#) pcroland válasza agressiv hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Az lenne a legjobb ha nem a kellő feszültséggel próbálkoznék hanem még többel.Úgy,hogy 30V helyett 60-val próbálnám és ellenállásokkal szabályoznám.Az szerinted jó lenne ha felfelé állítanám a vasalót és azon sütném rá a maszkot?
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Értem.És lehet 30%-os h2o2 helyett 9%-osat használni?
(#) agressiv válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ha ellenállásokkal szabályzod akkor nagyon sok teljesítmény veszik el. A vasalós dolog lehet, hogy működne, én még nem próbáltam.
(#) mps válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ugyan nem nekem szól, de: persze, csak több kell, kb. háromszor.
(#) pcroland válasza mps hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
És ez nagyon arány érzékeny?Szóval ha kicsit több vagy kevesebb kerül bele akkor nem lesz jó?És ha a h2o2 9% és a sósav 5-15%-os a többi micsoda?
(#) BarnaPili válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Fogod a NYÁKot.Beleteszed egy kicsit nagyobb alapterületű műanyag tálba.Öntesz rá sósavat,hogy kicsit ellepje.Aztán hozzáöntesz egy kupaknyi hidrogén peroxidot.Lehetőleg a szélén,ne a NYÁK közepén.Ha elkezdi marni,akkor lötybölöd,ha nem akkor még egy kupaknyit öntesz hozzá.Mindezt gumikesztyűben,szellőzött helyen,és maximális odafigyeléssel.Ha nagyon megvadulna a reakció,akkor vizet önts bele.De ezekkel a töménységű vegyszerekkel nem lesz gondod.Gyakorolj kicsit kis paneleken,meglátod hogy mennyi az annyi.Ha nem vagy biztos magadban,nézz meg egy két videót,vagy olvasd el ezt a topikot az elejétől a végéig.Minden eddigi kérdésedre benne van a válasz.Persze szívesen segítünk is.
István
(#) pcroland válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ok! Köszi.Akkor végülis az arány nem annyira kritikus?Hanem a h2o2-vel "beállítom" az intenzitást,ugye?
(#) ODU válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
BarnaPili azt mondja hogy a háztartási sósav %-a adott (20%), ebből annyit öntessz a NYÁK-ra hogy ellepje vagy inkább kicsit többet, és valamilyen mérőeszközzel pedig méred bele, ez esetben kupakonként a H2O2-t. És biztos vagyok benne hogy meg fogod látni hogy mikor elég a H2O2 bele, mert sötétebb színű lesz a NYÁK valamint látod hogy oldja a folyadék. Menni fog az, én mindig szemre keverem, annyi hogy ha több benne a H2O2 meg töményebb akkor gyorsabb. Bízz magadban és menni fog!!. Persze minden biztonsági felszerelés legyen kéznél. Papírzsebkendő, víz, és olyan helyen csináld ahol nembaj ha esetleg kifolyna egy kis folyadék. A gőzét ne szívd be. Így kb ennyi. Szerintem ne is kérdezz tovább hanem usgyi kísérletezni.
(#) gulasoft hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Hát ezért nem tökölök már évek óta a P20-al. A fólia egyenletes. Nem kell szárítani, nem folyik.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Ti mit csináltok a hidrogén peroxid sósav keverékkel?
úgy 3 hete martam egy nyákot, elég kevés oldattal, és egy ásványvizes üvegbe van. Meg nem fagy
(#) DanyyX válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Próbáltad már esetleg kiönteni a wc-be mondjuk?
(#) Zoli_bácsi válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Kuka. Egyszer használatos a keverék. Tárolni nem érdemes, mert hamar bomlik és nem használható tovább.
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Amúgy azt lehet,hogy lemartuk a nyákot sósav+h2o2-vel és eszünkbe jut,hogy hopp még van egy és lemarjuk azt is?És gulasoft írta,hogy kémiai ónozóval csak pár mikro megy a nyákra,de itt is úgy van,hogy addig ónozom amíg akarom vagy egy idő után nem megy rá több?
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Persze, azt lehet, hogy egy keverést addig használjuk, míg telítődik, vagy le nem bomlik.

A kémiai ónozó csak néhány mikron, igen. A galván ón sokkal jobb.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Fordítva jobb. 1 liter peroxidba kevés sósav, kevés sósav hozzáadásával újra működik.
Kémiai ónozó a rézre rakódik rá. Az ónra nem, hiszen saját magára rakódna.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Á,értem.Amúgy most tervezem a panelt a levilágítóba.Úgy terveztem hogy 230V-os egyeniránításra 39 ledes sorok vannak téve.Minden sorra külön ellenállás.az egyenirányított 230-ra(320VDc)-re mekkora kondi kell?7sor van.(Azt tudom,hogy legalább 350V-os kondi kell.)
(#) pcroland hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Fogok venni egy olcsó vasalót.És,hogy rögzítem a vasalót a lemezre?
(#) pcroland hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Hello! valaki azt írta lehet hiperol+sósavval maratni.Ez igaz.A hiperol súrolópor.Ezt öntsem a sósavba?Ha működik milyen arányban?
(#) agressiv válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hova bonyolítasz mindent? Vegyél egy doboz elkészített vaskloridos maratót és azzal kimarathatsz jónéhány nyákot.
(#) pcroland válasza agressiv hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Unon,hogy a harmadik után már fél órába telik vele maratni és kicsit alámar.Közbe megoldódott a vasalós dolog(hegesztés).
(#) brato válasza pcroland hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hidrogénperoxid + sósav keverék.
(#) pcroland válasza brato hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
De valaki említette hiperollal.Akkor arról mondjak le?Mondjuk én se látom sok értelmét.
Következő: »»   531 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem