Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   874 / 1319
(#) vilmosd válasza icserny hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Itt a kapcs rajza.
(#) Robika válasza icserny hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Akkor ehhez kellessz nekem még 1 programozó?
Ez ahonnan vettem:
Bővebben: Link

Adtak hozzá cd-t,de minden kínai rajta.
Ha nem programozó lenne,minek lenne rajta rsr232 csatlakozó?
annyit tudtam kihámozni,hogy a doksiból,hogy rádugom az rsr232-re,bekapcsolom a winpicben a 3 jelölőnégyzetet,betöltöm a hexet,és programozás,de nekem egyelőre csak usb csatim van,a másik gépen van alaplapba rsr232,csak nem fér oda,kell hozzá kábel,azt rendeltem a hestoren

meg a képen annyit láttam,hogy a JDM volt kiválasztva,mint programozó.

Akkor amikor programoznám(ha megjött a kábel) akkor az usb ne legyen bedugva?(szóval ne fusson rajta a program a picen?)
(#) icserny válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget. A rajz egyértelműen azt mutatja, hogy ezen a kártyán a soros port pusztán kommunikációs célt szolgál, s nincs a panelon programozó. (Kell hozzá egy PICkit2, vagy hasonló)
(#) Robika válasza icserny hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Akkor ehhez vagy kell építenem hozzá valami programozót,vagy vennem kell?
Tudtok ajánlani valami programozót építésre? elég drágának tünik az a pickit2
(#) spepe válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Egy gyors megoldásra tudom ajánlani a watt nagymester által készített egyszerű programozót:

"WLPT_Vpp_mini_v4 (frissítve 10.05.13) Egyszerű, illesztett LPT-s p...amozó"

Remélem nem gond, hogy ajánlom de nekem nagyon bevált.
(#) icserny válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Első körben azt próbáld meg kideríteni, hogy nincs-e benne bootloader. Az AN851-et például nem emlegeti a leírás? Vagy az AN1310-et,amit én is használok egy másik kínai panel kapcsán.
Idézet:
„elég drágának tünik az a pickit2”
Hmmm, szerintem EZ a panel volt túl drága...
(#) Robika válasza icserny hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Most írtam neki,vissza is írt,kéreztem,hogy ebbe nincs programozó? azt mondta,hogy ezzel lehet programozni az rs232es porton. szóval van

Visszaírtam neki,hogy ez egyben egy jdm programozó is?
megnézzük mit válaszol,mit kérdezzek még tőle?
(#) Robika válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
"I'm very sorry, I'm not a engineer, don't understand more."

Ezzel nem mentünk tovább.akkor a kábellel többet fogok tudni, valahogy nem lehet ellenörizni?
Ha meglesz a kép a hátuljáról, abból kiderithető,van alami max232,az micsoda?
(#) spepe válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ezek szerint Bootloader van benn vagy legalább is valószínű. Már csak egy leírás kéne meg egy progi amivel fel tudod tölteni a PIC-re a kész hex fájlt.
(#) watt válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Már többen jelezték, hogy ebben az áramkörben nincs programozó áramköri rész.
Ha a PIC-ben van bootloader, akkor egy erre való programmal fel lehet programozni a soros porton keresztül. Több féle bootloader létezik, neked tudnod kell, hogy melyiket kell ehhez használnod. Gondolom a használati útmutatóban, ha van ilyen, benne van.
Annyit még, hogy bármilyen hex-et erre nem lehet feltölteni, csak ami illeszkedik a bootloaderhez.
(#) Robika válasza watt hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Azt hittem ennél egyszerűbb lesz, akkor a cdn lévő kínai szövegnek neki állok majd translate.google.com-al
hátha jutok valamire,van hozzá 3 demo program,egy minden led világít,egy futó led,és egy uartos program

a bootloader típusát nem lehet valahogy kinyerni valahonnan,vagy legalább mit kell keresnem?
(#) watt válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nem adtak hozzá egy PC-n futó alkalmazást, aminek ilyesmi neve van? Mert ha nem, akkor egyszerűbb, ha építesz egy égetőt, mondjuk egy sorosat. Ebben a topicban találhatod az átolvasás közben a WCOM_mini_v4-et, vagy v5-öt, ezeket ajánlom...
(#) icserny válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Idézet:
„Ha meglesz a kép a hátuljáról...”
Már nem érdekes a hátulja, hiszen előkerült a kapcsolási rajz.
Idézet:
„van valami max232,az micsoda?”
Szintillesztő áramkör az RS-232-ből TTL és fordítva.
Idézet:
„valahogy nem lehet ellenörizni?”
A CD-t ellenőrizd, hogy milyen futtatható (.exe) programok vannak rajta. Az AN851 bootloadert pedig állítólag maga az MPLAB IDE is kezeli. Ha lesz kábeled, ki lehet próbálni.
(#) Robika válasza watt hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
nah akkor mondom mi van a cd-n amit kaptam hozzá
egy pic16f877-d mappa, (amúgy pic16f877a-s pic-el adták,de az elvileg majdnem úgyanaz,csak gyorsabban éget/programoz)

FT232 driver telepítő program mappa
-- ebbe egy darab exe található, usbs rs232höz

SN-K128 USB multifunkciós programozó mappa
-- ebbe 3 program, gondolom hogy ez a snk128hoz a programozó

Szoftver letöltése mappa
-- icprog,icprogdriver,és 2 kapcsolási rajz

Programozó szoftver mappa
-- Ebbe az mplab 7.5,mplab 8.3, egy PICC üzembehelyezés(3 kép van benne),és használat mappa(ebbe hi-tech,picc fordító,s utmutatója)

Microchip adatlap appa
-- Ebbe egy csomó pdf datasheet(24cxx,DAC0832,DS18B20,DS1302,HS0038B,i2c中文版,lcd12864,PIC16F877引脚图,ps2技术参考,SMC1602A) meg két kínai magazin

és egy PIC16F877-D kisérleti lemezhez utsítások.doc

meg egy pdf amit elöbb linkeltek plugin-... néven

Ennyi mindenen van
gondolom nem sokat segítettem ezzel,vayg igen?
(#) Robika válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
a dokumentumban a végén van egy olyan rész,hogy stabilabb a helyzet,ha külső tápegységről van az áramforrás,az usb-s tápellátás instabil lehet.a tápellátás 6v és 12 v között legyen.

Akkor csak tud programozni. Nah a többit,majd ha megjön
Köszönöm szépen,hogy mindenki ilyen segítőkész. Csak nem akarom,hogy ettől elmenyjen a kedvem,annyira szeretném megtanulni
(#) watt válasza Robika hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nem tudom mire számítottál, de ez nem ennyire egyszerű. Ha gőzöd nincs arról mi az a bootloader, vagy az hogy ICSP, esetleg mire jó az ICProg, akkor első körben kezdj el olvasgatni, és erre szánj egy hónapot legalább, közben haladhatsz, ha valamit megértettél és ki akarod próbálni, de csak óvatosan.
(#) geri12 hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Na megoldottam a gondot! Végül az nem hagyott nyugodni hogy kijelző levételével megszünt a zümmögés, így programnézés helyett a kapcsolást terveztem át kicsit. A 7 szegmenses anód meghajtótranyóit külön 8V-os stabilizátorról táplálom, az eredeti 5V helyett. Így a zümmer nem "zümmög" amikor nem kéne. Továbbá ennél a kijelzőnél teljesen mindegy hogy van-e ULN2003 vagy nincs. Ezt leszámítva a végleges változatnál ott lesz.

A hozzászolásokat köszönöm és további jó munkát!
(#) watt válasza geri12 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Én megmondtam, hogy a tápot rángatja meg...
(#) Robika hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Már végképp kiderült,hogy a a penel,az egy tesztpanel.
Olvasgattam,hogy a JDM programozókat könnyű megépíteni,de néha megy,néha nem.

Főleg a 16f877A-val.
Soros porthoz nemtudtok ehhez ajánlani nekem valamit mit könnyű megépíteni,és ehhez a pichez jó?
(#) Robika válasza Robika hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ez az amit először találtam:
Bővebben: Link
(#) Norberto válasza Robika hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Olvastad watt tegnapi mondatát?

Idézet:
„Ha gőzöd nincs arról mi az a bootloader, vagy az hogy ICSP, esetleg mire jó az ICProg, akkor első körben kezdj el olvasgatni, és erre szánj egy hónapot legalább, közben haladhatsz, ha valamit megértettél és ki akarod próbálni”


Szóval kicsit meg kéne próbálni önállósodni, saját kútfőből !utánaolvasni! a dolgoknak! Kiemelem: olvasni. Tehát mielőtt bármit is építenél. Olvasni. De azért még egyszer leírom: olvasni. Ez a topik 876 oldalas. Van még pár másik topik is, pl. a PIC kezdőknek című is, ott is lehet olvasgatni a kezdők csetléseit-botlásait, és tanulni belőlük bőven. Watt oldalát is olvasgathatod bátran, ott is sok hasznos információ található. Utoljára tehát: olvasni!

Feltéve, ha nem akarsz minden lépésednél olyan hibákba kerülni, mint a tesztpanel megvételénél, és ha nem szeretnéd, hogy elkerüljenek téged az oldalon a későbbiekben a szakértők... a sorsod a kezedben van.
(#) icserny válasza Robika hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Idézet:
„Ez az amit először találtam: Bővebben: Link”

Ezt is elolvastad?
Idézet:
„This PIC programmer is called "JDM programmer".
(#) Attila86 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
LCD kijelzőre (karakteres) tudok úgy saját karaktert kiiratni valahova, hogy a már kijelzett karakterek megmaradnak (tehát nem törlődnek)?
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Sejtésem szerint lehet. A CG-RAM-ba betöltöd a háttérben a saját karaktert, aztán a kurzort a megfelelő helyre állítod (szintén a háttérben) és kiíratod a karaktert.
(#) kissi válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Persze, ahogy Norberto írta !

Steve
(#) Attila86 válasza Norberto hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Igen, így csináltam eddig. A gond akkor van, ha mondjuk 10db egyedi karaktert szeretnék megjeleníteni. Mert a CGRAM-ba csak 7db-ot tudok eltárolni egyszerre. Ezért két külön rutint írtam 7db karakterre és egy másikat a második 7db karakterre. De vagy ebből, vagy abból tudok csak kiíratni egyszerre.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Az LCD meghajtó áramköre frissíti a megjelenített pixeleket a karakter táblázatokból, tehát ha módosítható CGRAM-ot megváltoztatod, akkor az abból megjelenített karakter is megváltozik.
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Idézet:
„A gond akkor van, ha mondjuk 10db egyedi karaktert szeretnék megjeleníteni.”
Félek, hogy ebből előbb-utóbb grafikus kijelző lesz!
(#) p_istvan válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Nyolcat!
(#) trudnai válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Leteznek LCD gyartok akik megrendelesre bele teszik neked az egyedi karaktereket (a Japan karaktereket lecserelve). Leteznek olyanok is ahol mar eleve a Japanok helyett Latin mindenfele ekezetesek vannak meg jo par gyakran hasznalt szimbolum.
Következő: »»   874 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem