Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   205 / 489
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Mostmár előkerítettem a még korábban épített kísérleti DC-DC autós Hi-Fi konvertereimet. Van itt még egy, amelyik trafóját 'anno" áttekercseltem, de ennek ellenére egyáltalán nem működött jobban. Egy előnye azért így is lett, mert a záró vasmaggal tudtam hangolni a forgótrafóhoz az illesztését. 28KHz körül ment ez a legjobban, (majdnem teljesen zárt maggal).
Ennek a kapcsolástechnikája még más módon lett kialakítva.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Na majd én is alkotok valamit Van vagy 20darab PC tápom mindenféle fajta Egy kisméretűt kéne tervezni esetleg lehetne SMD is.. Nem kell "böszme" fet esetleg a trafó lehetne toroid azt lehet tekergetni könnyen..
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Azért gondoltam a PC táp trafóját itt alkalmazni, mert az szinte mindenki fiókjában megtalálható. A ferritgyűrűs trafó szintén jó megoldás, de elég nehéz megfelelő teljesítményű toroidot beszerezni hozzá. Ráadásul, a PC trafója az azonnal felhasználható, nem kell tekercselni sem. Vannak kisebb méretben is PC trafók, ahány típus van belőle annyi fajta található. Ezen kívül, a tekercsek áramterhelhetősége is megfelel minden követelménynek. Én biztosan ilyen megoldást fogok alkalmazni nagyobb teljesítmények átvitelére, mert egyszerűen el lehet készíteni az áramkört. Itt szerintem egyelőre még nem olyan fontos, hogy ”benne” legyen az órába ez a táp, lehet az egy külső egysége is. Természetesen, több megoldást is ki kell próbálni, mielőtt kialakulna a végleges áramkör, ám ezt mindenképpen a megfelelően elkészített forgótrafóhoz célszerű összeállítani.
- Jól működik a PWM szabályozása a kísérleti áramkörömnek, a teljesítmény felvétel növekedése, vagy csökkenése jelentősen változtatja a bemenő áram mennyiségét. (Ha a terhelt forgórészt kiveszem a forgótrafóból, azonnal leesik a bemenő áram, ez nagyon tetszik. A visszacsatolás kiválóan dolgozik.)
- Itt egy igen kis PC trafóval megépített DC-DC konverter.

Csak_tap.jpg
    
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia! Jól sejted,hogy bele akarom rakni ezt is a ventilátorba és bele is fogom kis aranyos pici toroidot tekerek majd Aki a sima PC trafósat akarja az meg a tiedet építi meg
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
én is a belerakás mellett voksolok.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez esetben viszont megkérdőjelezném, egyáltalán kell oda az a toroid trafó? Ha jól megnézzük, akkor lehetne rögtön a forgótrafóra is méretezni a tekercseket, és most jön a lényeg: egy plusz (vékony) tekercs még az állóra, ahonnan a visszacsatolást lehetne a PWM szabályozásához is kialakítani. Ekkor biztosan megoldható lenne a beépítése egy ventillátoros forgótrafóba. Természetesen át kell gondolni ezt a lehetőséget is, hiszen Kly már így működteti az áramátvitelt, csak a PWM-hez a visszacsatolás hiányzik onnan… (Tehát egy plusz kis tekercs inkább még az állóra.)
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hát nem tudom jó lenne e A légmagosnál másképp viselkedik a tekercs.. Arra ügyelni kell ne tudjon megszaladni mert szétcsap mindent
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Nem-nem, Kly egysége sem "csapott szét" eddig semmit, holott nincs is benne "PWM". (A tekercsek ez esetben igen szoros csatolásban vannak, ezért nem lehetne gond a szabályozással egyáltalán.) Minden esetre egy komolyabb próbát talán megérne majd.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ki kéne próbálni.. Azért gondoltam mert a légtekercsnél nem egyforma az átvitel függ a légréstől,tekercstől,terheléstől..
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
hogy ne lenne pwm csak nem a kitöltés változik hanem az üres idő amikor nem folyik áram, nem tudom elmondani le kéne rajzolni sokkal érthetőbb lenne, vagy még jobb, nézd meg mi a HALF bridge mód a pwm nél PIC doksiba ott le is van rajzolva.tök egyszerű az egész
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Kösz, át fogom nézni, de sejtem mirő lenne ott szó. Mivel nem nagyon vannak még publikált információk, sokszor nehéz átlátni ezeket a már működő áramköri megoldásokat. (Csak egy-egy elejtett morzsa kerül néha a felszinre.)
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
hazaértem és megnéztem , nem tudok 628 ra fordítani mivel az nem tudja a ENHANCED PWM MODE -ot
ami kell a HALF BRIDGE hez,
F84A se tudja
más típus? mi van még otthon? valami motor kontrollert keress!

ez a 716 nagyon jó kis PIC ,minden van benne és baromi olcsó,.......eeprom nincs na de ennyiért? huszasával szoktam venni
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia.
Elég gyengének találtam a PIC állományom: van 12f629, 18f2620, 16f88, 16f628, 16f84, 16f886, ill. 16f690. Ezek közül bizony egysem felel meg a célnak. (Ha minden kötél szakad, akkor mégis megpróbálom TL494-el is felépíteni az elképzelt áramkört.)
- De jut eszembe, holnap én is rendelhetek 716-os PIC-ket néhány darabot.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
690 jó lesz, csinálom a hex-et
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
kész van, 20MHz kvarc kell rá

5 és 6 láb kimenet
7 láb led 1s ként villog


nem tudtam kipróbálni nincs ilyen PIC-em, mielőtt rákötöd nézz rá mi jön ki a PWM ből nehogy DC legyen


én ezen a PWM frekin hajtottam a nagy órámat legutóbb

#include <16F690.h>
#fuses HS,NOWDT,NOPROTECT
#use delay(clock=20000000)
#zero_ram

pwmteszt.hex
    
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Építem is az áramkört hozzá, köszönöm.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
szerintem 2*70 menet lesz a lejobb hozzá 80mm átmérőn, lehet emelni kell a frekit majd mert most kicsit sípolhat
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
itt egy 25Khz es PWM is ez már nem fütyül

pwmteszt.hex
    
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
[OFF]Látom gőzerővel halad a fejlesztés nem tétlenkedtek Sajnos én is most értem haza de a műhelyemben -1 fok van így én nem tudok csak úgy nekiállni semminek pedig azt tenném de a tél ilyen
(#) kly hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
ma szereztem új akkut a videokamerámba.

végre egy normális video

Bővebben: Link


a menüt még én is tanulom kezelni
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
jelenleg az órám az első PWM es HEX el megy 2 db FET-el 2x70/100 menet,sajna nem jó 3watt jön le, még mindig csak minimál fényerővel tudok működni tápot 22V ig emeltem , FET-ek langyosak tekercs 50-60 fokos 20 perc üzem után. ami érdekes hogy a 12Voltos szofita égő DCDC elé kötve világít mint a veszett fene full fényerővel.

az a baj hogy ne tudok betenni nagyobb puffer kondikat mert nem fér el, jelenleg 30 µF van rajta, ez lesz a baja. törpölök rajta kicsit hátha kitalálok valamit
(#) zolee1209 válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Esetleg több, kisebb méretű SMD elkót párhuzamosan kötni megfelelő elhelyezéssel?! 4-6x 220uF, vagy 470uF?
(#) zolee1209 válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Jól haladsz egyébként az órával!

Ismét lenne egy észrevételem... A videó elején az időt digitális formában scrollozod, gondolom egy slot-ba beteszed, majd azt kiküldöd. Szerintem, ha ezt scrollozás közben nem tudod frissíteni, akkor a másodperckijelzés szükségtelen, mert 10 másodpercig ugyanazt a másodperc értéket mutatja. :gumicsirke:
(#) kly válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
szia

jogos , javítani fogom.

van benne még szerintem jó sok bug PL hőmérő néha hülyeséget "Err" ír ki. ennek tudom mi a baja de elég trükkös lesz javítani.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Ne bánkódj a hideg miatt, lesz még ezzel a nagyteljesítményű átvitellel éppen elég probléma, látod, Kly is szenved ezzel eleget. Vezetéket keresek ehhez a forgótrafóhoz, (már a második verziós), és egyre jobban látszik, ezt sokkal masszívabb, erősebb huzalból lehet csak megoldani rendesen. Minden esetre, ennél a PIC-kes vezérlésnél jócskán leegyszerűsödik az egész áramköri felépítés. Most a primer tekercseket 0.6mm átmérőjű CuZ huzalból tekerem meg, a forgórészt is ugyanebből készítem el egy új PC ventire. Aggodalom az van, mert hiába ég teljes fényerővel egy nagyobb teljesítményű izzó, mégsem lesz elegendő az átvitt teljesítmény(?) Ennek okait is fel kell még tárni.

Kly!
A puffert mindenképpen meg kellene növelned akkor is, ha azokat csak több darabból lehetne összerakni.
(Vannak azok az apró 5.5V-os 1mF-os vagy nagyobb kondik, azzal talán meg lehetne emelni?)
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
ezekszerint működik a PIC , melyik freki volt a jobb?

igen tudom legalább 2-3 száz mikrofarad kellene
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
A 25KHz-es volt azonnal beégetve, de "gyenge" ez az összeállítás még.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
elszámoltam tegnap az a 25 KHz is csak 6200Hz. nem sipolt? este csinálok pár HEX-et különböző frekivel így majd tudsz próbálgatni.
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Nem tudott "zenélni", mert annyira egyben van az az álló tekercs (ragasztott), nem birt rezonálni egyáltalán. Most valahogy megmérem a frekijét is.
(#) pittyu2 válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia. Megjött a csomag, nagyon király a panel. A PIC beforrasztása kalandos lesz. A Jutubos videó fantasztikus.
Következő: »»   205 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem