Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1116 / 3960
(#) l0m3x hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok...

Van egy nokia töltőm ami szerintük:
3,7V és 355mA
szerintem meg :
8,23V -os

Hogy tudok ebből ténylegesen 3,6V vagy 5V-ot csinálni?
Csak hogy legyen már valami áramforrásom tanúlni...

előre is köszi...
(#) kadarist válasza SzAndras00 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Itt van egy összefoglaló az alkatrészek vizsgálatáról.
(#) Balaa16 válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia! Ha az van ráírva, hogy 3,7V, akkor az annyi!
Ha terhelést adsz neki, és úgy méred, akkor lemegy a feszültség.
Üdv: Balázs
(#) Zadam009 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok,
Van két 12V-os 7Ah-ás zselés akkum (ha jól tudom riasztóközpontból) már nem fiatalok és 2,8 illetve 3,2V-ot lehet mérni rajtuk. Van rá valami esély, hogy újra lehet őket éleszteni, vagy dobjam jó messzire?

Előre is köszi a választ:Ádám
(#) SzAndras00 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hálás köszönetem.
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hát úgy látom, ilyenről még senki sem hallott, pedig szerintem nincs semmi különbség, a center hangfal meg kb. csak arra való, hogy eggyel több hangfal legyen.
(#) zoka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szerintem ha a 2 front, és a center azonos magasságban van, egy vonalban, illetve a frontok mindössze másfél méterre vannak egymástól, nem tudom elképzelni, hogy annyival jobb lenne, ha külön center hangfalat is használnék.
Persze nekem főleg nem lenne különbség, mert még ilyen 5.1 rendszert sosem hallgattam, a 2.1 mindig is megtette, de ha azt mondod, hogy érdemes külön centernek is erősítőt betervezni, akkor elgondolkodom rajt
(#) dave500 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok! Van nekem egy 12A-es kocsi akkumlátor tőltőm, és egy 55Ah-ás akkumlátorom. Hogy van az, hogy 10 óra alatt sem tölti fel csak félig? Soha nem hagyom,hogy 11 alá mennyen. Egyszerűen nem értem.
(#) dave500 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Van rajta egy kis műszer, és az félig mutat. 12.8-V-nál több soha nem volt. Amikor hazahoztam a teszkóból 7 napig ment róla a világítás(hétvégi ház)most max 4-et.
(#) junior24 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok! Csak annyit szeretnek hogy ra lehet kotni 100db ledet 240re ellenallas nelkul sorossan?koszi
(#) l0m3x válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Kezdő vagyok...Nem tudsz valahol doksit a "miértjéről"
a dolognak...Miért nem annyit mérek most és miért lesz annyi?

Bocsi

köszi
(#) Sir-Nyeteg válasza Feketekutya hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szobavilágításom ilyen alacsony-nyomású natriumlámpa
Imádom! Megszokom a fényt, és fekete fehér lesz minden, amikor kilépek normál fénybe, akkor általában a piros színen mindig meglepődök

Szemre nem káros, nem tartalmaz semmi káros sugárzást, UV-t meg főleg nem, így nyákokat ebben a fényben készítem elő.
(#) Balaa16 válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia! Én is kezdő vagyok!
Itt ez a link, igaz, hogy angol, de én lefordítottam a google fordítóval.
Üdv: Balázs
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Elkezdtem keresgélni ezt a lámpát és hát nem egy olcsó árkategória. Amit én láttam az 11000Ft volt. Nincs ennél olcsóbb?
(#) l0m3x válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nagyon hasznos volt köszönöm szépen
(#) Balaa16 válasza l0m3x hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szívesen!
(#) Dániel X hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
üdv!

Eléggé primitív kérdésem lenne. Hogyan különböztessek meg egy sima 555 ös Ic-t és egy cmos 555 Ic-t?
(#) vilmosd válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hasznos olvasmany az adott IC adatlapja.
(#) Dániel X válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hát azt átnéztem, NE555 van ráírva akkor az nem cmos ugye?
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
TLC, LMC, CSS kezdetűek a CMOS változatok. Legyen a nevében C-betű, ez a lényeg. Bővebben: Link
(#) SKY hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Szerintetek megoldható egy olyan generátor készítése, aminek az a lényege, hogy minél nehezebben lehessen tekerni az adott feltételek mellett?
Mosógép motor, forgórész átmérője kb. 10cm, legalacsonyabb fordulatszámmal hajtva (legyen mondjuk 2f/s) ekkor igényeljen kb. 6Nm nyomatékot, tehát építhető ezekkel a méretekkel egy ilyen alacsony fordulatszámú generátor? (Aszinkronmotor forgórészének megtekercselésével, átalakításával?)
Mi legyen a lényeg? Minél több pólus kialakítása az álló és forgórészen?
Kösz a válaszokat.
(#) nagy_david1 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Üdv!

Első kérdésem: Régóta próbálkozok szigetelt huzal készítésével különbféle megoldásokkal de elég sikertelen és maceráns volt legtöbb megoldásom. Most az lenne a kérdésem, hogy ha mesterségesen oxidálnám a huzal felületét az mennyire lenne jó megoldás? Egyáltalán a gyári lakkozott tekercselődrtót milyen lakkal van bevonva, hogy nem is pattog le hajltítás során és tökéletes szigetelő is?

Második kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet értelmezni az áramsűrűség fogalmát vagyis hogyan minek a fügvényében határozzuk meg (pl: frekvencia, huzal anyaga, átmérője stb.) ?

Harmadik kérdésem az lenne, hogy milyen ragasztót ajánlotok ami kicsi rugalmasságot is elvisel anélkül, hogy lepattanna/megrepedne, bírja a hőmérsékletváltozást (kb -20...+80 fok). Próbáltam már kétkomponensű epoxi-t, poxipol-t ugyanakkor nállunk Romániában prenades néven ismert ragasztót (tömény hígító szagú, egykomponensű anyag amit Bison is gyárt tubusban).
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Na akkor jól sejtettem. Rosszat adtak a boltban.
Köszi a válaszod
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Manapság poliuretán-lakkot használnak tekercselőhuzalok szigetelésére. De persze van másfajta szigetelő is.
Bővebben: Link
PUR szigetelőlakkok
(#) mex válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Idézet:
„ha mesterségesen oxidálnám a huzal felületét az mennyire lenne jó megoldás?”

Semennyire, hacsak nem akarsz mesterségesen egyenirányítótulajdonságot előidézni. Úgy 50 évvel ezelőtt műszerekben, és egyéb kisebb teljesítményű alkalmazásokban használták a "cuprox" fantázianevű eszközt, becenevén :cserebogarat. Ez oxidált rézlemezkékből állt, alacsony zárófeszültségű egyenirányító volt.
(#) gg630504 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Áramsűrűség: valamilyen -> áram jellegű mennyiség és terület ( felület, keresztmetszet stb. ) hányadosa.

áram -> anyagmennyiség-áram, -> elektromos áramerősség, -> hőáram, -> mágneses áram, -> részecskeáram, -> térfogatáram, tömegáram. Általában az áram valamilyen mennyiség és az idő hányadosát ( a mennyiség idő szerinti deriváltját ) jelenti, az illető mennyiség változásának sebességét fejezi ki.
(#) nagy_david1 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a hozzászólást. Lényegében az a probléma, hogy keveset tekercselek és így nem éri meg megvennem drágán nagy mennyiségű, sok fajta drótot ezért próbálkozok ilyen maszek szigetelés megoldással.

Esetleg röviden a másik két problémámra is nem tudnátok ötletet / magyarázatot adni légyszives?
(#) nagy_david1 válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
És akkor ezt, hogy lehet értelmezni pl annak a függvényében, hogy egy x mm2-es dróton memkora áram folyhat keresztül? Vagy honnan jön pl az, hogy x A / mm2? Köszönöm.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 5, 2011 / 1
 
Ez Annyira nem drága és rugalmas is.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Köszönöm az ötletet, legalább tudom mit kell keresnem. Mondjuk ha lehet a szórófejes megoldást mellőzni fogom mivel elég szaporátlan lesz ha drótokat akarok egyenletesen befedni vele és jó sok fog kárba veszni. Mégegyszer köszönöm, hogy megosztottad velem a varázsszót
Következő: »»   1116 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem