Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   697 / 2500
(#) bokanyim hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Hello!
LEnne 1 kis problémám TDA2003-as Icvel szerelt erősítőmmel..A gitárommal használom és alig hangosítom fel elkezd brummogni...AC kapcsolással van elkészítve 1*11v 15VA max. 20W 8Ohm hangszóró..szerintetek mi lehet a hibaelőre is köszönöm a válaszokat..
Üdv.:BOkA
(#) M.Béla válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem sok mert ezt lehet A-B-osztályba vagy teljesen A-osztályban is hajtani,a nyugalmi áram 0-4A-ig állítható
Csak legyen mivel elhűteni......

Ventillátort nem szeretnék hogy minél kevesebb zaj legyen.
(#) M.Béla válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nekem is tetszett de később rájöttem a hibáira.

Nagyon nyitott és hamar beporosodik,az álló kivitel miatt korlátozott az elhelyezhetősége, és később szeretnék egy nagy állványt csinálni amibe ugye csak fektetve férne el.
Úgy tervezem hogy a készülék oldalai maga a két borda,a végfok panelek pedig laposan a bordákkal párhuzamosan lesznek rögzítve, így a tranyók közvetlenül a nagy bordákra illeszkednek majd , és a visszabontott fa részekből kap egy előlapot meg egy hátlapot,a teteje meg plexi.
(#) David 3g hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok. Lenne egy nagyon alap kérdésem. A potmétert aszt hogy is kell bekötni hogy rendesen szabályozzon?
(#) M.Béla válasza David 3g hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hát általában így szokás.
(#) David 3g válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ha nagyon berecseg akkor rossz a Poti ugye? Mármint a végén recseg be nagyon meg az elején hangosítás / halkítás.
(#) matyusz válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Üdv.
ˇVentillátort nem szeretnék hogy minél kevesebb zaj legyen." Akkor köss valahogy a hangerő poti mögé még 1 potit és egy lm 317 meg hűtő, ja és táp neki. És amikor tekered fel a hangot egyre gyorsabban forog de halkabb hangerőnél pedig nem zajos a venti
(#) M.Béla válasza matyusz hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Igen ez jó megoldás,de engem így is zavarna a ventillátor,(mindenképp elkerülném)
Meg a hallható zaj mellett elektronikusan is zavarná a hangot (itt most nagyon minimális zavarról beszélek)

Mondjuk azt még kipróbálom hogy így ahogy most van egyszerűen elfektetem és megnézem mennyire megy fel a hőmérséklet.

Csak a legszükségesebb alkatrészeket akarom meghagyni.
(#) rolitechno válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Sajnos én is ilyen problémával küszködök. Csak nekem a B5 höz van 2 kicsit túlméretezett hűtő, a baj hogy szintén vízszintes bordázattal. Azért nem veszek másikat mert a dobozba tökéletesen belevaló.Az egészben kb.5mm hely van szabadon az is hátul.(de még ott is a trafók kábelei futnak) Tulajdonképpen az erősítő oldala fog majd besegíteni a hűtésben,hővezetővel a bordához erősítve,persze jó vaskos ALU ból Azért a te hűtőid elég méretesnek néznek ki...A ventiket meg csak szereljék be a PA erősítőkbe
(#) M.Béla válasza David 3g hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Igen akkor valószínűleg már kopott.cseréld ki.
(#) M.Béla válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi,igen szerintem is elég nagyok lesznek most elfektetve hallgatom de még nem ment feljebb,(még meg lehet fogni a bordákat)

A borda mérete 20x37x4cm

A te művedről hol találok képeket?
(#) David 3g válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm. Majd ha kész lesz minden ( a doboza is ) dobok egy képet. Szép fenyődoboz lesz Diófa színre pácolva és lakkozva
(#) szamóca válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Béla, Te mindig alkotsz valami érdekeset.
(#) saraha válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szia Béla.
Szabad tudni ennek az amp.-nak a kapcsolását?Egyébként tetszik nagyon über.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Egy kvázikomplementer végfokot lehetne faragni belőlük. Bővebben: Link
(#) rolitechno válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 1 /
 
Örülök ha jó az enyémről még nem csináltam,mert nincs készen. Még a védelem, és pár finomítás hiányzik belőle.Na és a külcsíny ami még vár.Ha kész lesz teljesen, rakok fel jópár képet majd...
(#) M.Béla válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Okk.Várom.
(#) M.Béla válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Persze egyszer már régebben feltettem ide amikor készült,de felrakom még 1x .
Ha bármi kérdés van szívesen segítek.
Szerintem nagyon jó kis végfok főleg hi-fi célokra mert lehet A -osztályban hajtani és elég jó a teljesítménye is a többi A osztályoshoz képest.Csak a meghajtás fet-es a vége tranyós.
Mindjárt feltöltöm az egész packot egy oldalra.
(#) M.Béla válasza szamóca hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Muszálj külömben unalmas lenne az élet itt a HE-n.
(#) M.Béla válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Bővebben: Link

Na meg is jött a Link.
(#) farádiusz válasza Doncso hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Meg lett a hiba!
A bemenet rca aljzata le testelt a hátlaphoz!
Meg szűnt a búgás!
Azért köszönöm a segítséget!
(#) saraha válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi.Nem semmi egy dög.Mekkora táp feszültséggel megy?Vannak róla egyéb adataid?A osztályba hogyan kapcsolod át csak megemeled a nyugalmit?A Crescendom-ban most 400mA-es nyugalmi van de azt is fel lehet húzni egy 1A-ig igaz akkor már fűt rendesen akkor az is A osztályban van olyankor?
(Most nézem,hogy elég furcsa tokozása van a Fet-eknek biztos nem 2sk1058 2sj162)
(#) M.Béla válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nekem most 2x52V körül jár.
Adataim nincsenek róla mert ezt egyedileg tervezte egy hangtechnikai mérnök barátom,de nagyon Hi-Fi meg hi-end őrült az ember úgyhogy biztos jók a paraméterei ezen a téren.Az alapáram 300mA felett van akkor úgy tudom hogy már A-osztályban megy (de javíts ki ha tévednék)
A rajzon el van írva, valóban 2SK1058 és 2SJ162.
Nekem annyi volt vele az össz problémám megépítésnél hogy a bemenetnél lévő 2Sk170-es feteket össze kellett válogatni mert különben megjelenik a kimeneten egy kis DC (kb:30mV)

De egy kis próbálgatás után ezt csökkentettem 5mV alá.
(#) Gyozo92 válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szép munka Mekkora a teljesítménye? Lehet, hogy csak én nem találtam meg.
(#) saraha válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A rajzon jól van.Én erről a képről beszéltem.Nem lehet kivenni,hogy mi van ráírva de még ilyen tokozású 1058/162-őt nem láttam.Ez már az.
Egyébként megnéztem a Resonator oldalát jó kis cuccok vannak ott a fejlesztési részben.Elfogadnám a kapcsirajzaikat meg a terveiket.
Idézet:
„De egy kis próbálgatás után ezt csökkentettem 5mV alá.”

Akkor a PA300-am is überhigh-end a 4mV-jával!
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Mi a véleményetek erről? Szerintetek működhetne? Vagy csak hülyítés?
Ez

Igaz nem ír sok mindent, de akár működhetne is, bár kételkedek kicsit.
(#) M.Béla válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hát az attól függ meddig mész el a táppal.
Azt hiszem 100V-ig bírja de 60-65V körül ajánlották nekem.
Ki kéne számolni hogy adott hangszóró impedancia mellett mennyit ad le,van erre egy képlet de most nem tudom hirtelen.De ha pl: 30V-ig kihajtod akkor P=U2/R képlettel lehet számolni azaz 8Ohm-on 112,5W
de lemehetsz vele akár 1-Ohm ig is én 2-Ohm nál lejjebb nem próbáltam de azt még bírta.(4db 300W-os kompakt diszkós láda párhuzamban) szét akart esni a ház...
(#) M.Béla válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Az hogy egy erősítő Hi-end az nem a kimeneti DC szinttől függ hanem rengeteg más apró részletről.
Pl:
Az áramkör freki átvitele
Az alkatrészek minősége
Megfelelő bőséges táp és puffer tartalékok
A gyors és magas impulzusátvitel (vastag vezetékek,gyors egyenirányítás,rövid vezeték a táp és a tranyók között)

de még rengeteg részletet említhetnék...csak meg kell nézni egy ilyen készülék belsejét

(#) saraha válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Persze,hogyne tisztában vagyok vele... csak fintorogtam egy kicsit mert a hátamon felálló szőrrel tudnék felszaladni a falra utána meg neki... mikor meghallom azt,hogy high end. :vigyor5:
(#) M.Béla válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Semmiképp nem ajánlom,főleg nem ezzel a hurka nyákkal.
Ha már TDA -t szeretnél akkor vannak itt a fórumon sokkal különbek, és akár kettőt hidalva (nem így ahogy ezen) hanem inverterrel ahogy azt kell sokkal jobban jársz.
Bár TDA-tól nem lehet sokat várni sajnos.
Az olcsósága miatt választottad? Vagy az egyszerűsége miatt?
Kicsivel többet szánsz rá és egy jó kis fetest simán összedobsz.

Pl ezt:

Ebből építettem már és nem volt gond vele.
Következő: »»   697 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem