Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   538 / 1385
(#) pcroland válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Nekem meg 4-től 7mm-ig kéne fúrószál aminek 3mm-es a befogófeje.Vagyis a befogója vékonyabb.De ilyen nincs ha jól tudom.
(#) patexati válasza dbase hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia! Én az eredeti hőbizti helyére tettem egyet ami a szabályzó meghibásodása megszaladása esetén elszáll.. Pár fillér plusz de nem kell új ha valami bibi adódik..
(#) DanyyX válasza jdani hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Üdv

Ha van a környezetedben nagyobb szerszámbolt, ott érdemes megpróbálni. A netes rendelés is célravezető lehet (eBay és társai). Esetleg témába vágó apróhirdetési portálon feladhatsz hirdetést, hátha van valakinek. De első sorban mindenképp a nagyobb szerszámboltot javasolnám.
(#) albinolynx válasza pcroland hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Aminek alapból 3mm-es befogó feje van, az nem véletlenül 3mm-es csak...
Amúgy veszel mezei HSS fúrót, leesztergálod a szárát, megköszörülöd és már van is egyedi fúrókészleted. Megéri, szakszerű-e? Nem, de meg lehet csinálni.
(#) adamsmith hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Hello!
Sokat olvastam a fórumot, sok okosságot tanultam.Eddig filccel próbáltam rajzolni és utána marni nyákot,de a pár alkalommal amikor próbáltam mindig alámart.Az lenne a kérdésem a vasalós módszerrel kapcsolatban,hogy csak laser nyomtatóval lehet műnyomó papírra nyomtatni a nyákrajzot vagy lehet tintással(nincs laser )is?Meg amikor nyomtatjuk,tükrözve kell nyomtatni,hogy jó legyen?Meg még van pár kérdésem Ha kinyomtatom,egyből rávasalom a lapra a papírt,kell várni valamennyit és utána leáztatni a papírt?Ha leáztattam a papírt,beleteszem az oldószerbe és ha megmaradtak a kívánt sávok,akkor a jelült részt rézik csiszolom?vagy marás folyamán lejön a jelölt rész?Hát ha valaki tudna válaszolni nagyon megkön9sszém,lehet h egyszerre kicsit sok,de valaki segítsen pls!
(#) DanyyX válasza adamsmith hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Üdv!

Nézzük sorban:
Igen, csak lézernyomtatóval lehet nyomtatni vasaláshoz, ha nagyon nincsen, akkor fénymásolóval is megoldható de én erről nem tudok nyilatkozni.
Egyoldalas panelnál nem kell tükrözve nyomtatni, kétoldalasnál az alkatrész (top) oldalt kell tükrözni, a forrasztási (bottom) oldalt nem kell.
Vasalás után annyit várhatsz, amíg egy kicsit lehűl, hogy ne a forró panelt dobd bele a viszonylag hideg vízbe.
Ha az oldószer alatt maratószert értesz, akkor abba gondolj bele, ha maratás során lejönne a fedőréteg, lemarná az összes rezet a panelról a cucc Több módszer van a leszedésre, én a szintetikus higítót preferálom, csiszolással semmiképp nem vékonyítanám tovább a rezet.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Megjött a fotó papírom, és kellemes meglepetés ért! 5 db nyákot gyorsan meg is csináltam, és mind 100%-os lett. Gyorsan rendeltem még belőle, hogy az ínséges időkre is maradjon. Akinek nem igazán sikerültek a nyákjai, azoknak ajánlani tudom. Magától leválik a papír, nagyon dörzsölgetni sem kell. Rengeteg papírt kipróbáltam, ami kapható a piacon, de ez nagyon jó, és olcsó is. Kimondottan lézer printerekhez való.
(#) Zoli_bácsi válasza adamsmith hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szerintem nem olvastál sokat az adott témában, hiszen akkor tudnád ezekre a választ! Ne kelljen már tízszer leírni mit hogyan kell csinálni. Van külön topikja, ahol minden elég részletesen és gazdagon le van írva. Sőt még tapasztalatok, vélemények, ajánlások is vannak.

A másik, hogy alig értem amit írsz. Tessék elolvasni a szöveget, miután leírtad. Úgy lehet értelmezni, hogy valóban jól és érthetően írtad e le a mondanivalót.

Üdv!
(#) DanyyX válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Jogos.
(#) Jaksi hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok, ilyen védőlakkom van.:
http://www.wolf.hu/index.php?id=tn150
Van aki azt írja hogy maratás után forrasztás elött kell befújni a nyákot van aki pedig azt hogy a forrasztás után.
Most akkor mi az igazság?
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Tévedtem, nincs külön topik, ez az a topik. Tehát a válaszok itt megtalálhatók.
(#) Zoli_bácsi válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Az az igazság, hogy a linken szereplő áru egyike sem lakk. Az egyik gyors marató, a másik pedig kémiai ónozó. De biztosan csak eltévesztetted a linket.

Amit Te szeretnél, az az, ha forrasztást megkönnyíteni szeretnéd, akkor forrasztás előtt gyantát tartalmazó lakkal kell kezelni a nyákot. A másik -ettől független, külön eljárásban - pedig a forrasztás után védőlakkal, a korrózió ellen kell befújni a panelt.
(#) Jaksi hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Elnézést ezt szerettem volna belinkelni.:
http://www.hestore.hu/prod_10028804.html

Az a helyzet hogy már 1hete megcsináltam a nyákot és sajnos nem volt időm a kifurásra. Gondolom már valamennyit oxidálodott 1 hét alatt ezért lekezelném ezzel:
http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www.arwill-elektronic.hu/...&ty=68
Mivel ilyen van itthon.
Ezután jöhet a forrasztás és ha kész akkor a védőlakk.
Jó így a folyamat?
(#) vilmosd válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Mondjuk ezzel a level nem mesz semmire. A furas utan egy kis szaraz polirpapiros csiszolas, masd portalanitas utan gyantas szeszes lefuvas. Utana kivalloan lehet forraszttani.
(#) adamsmith hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat és a kritikákat! Megfogadom! Most már világos!
(#) blackdog válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
A lényeg, hogy tiszta legyen forrasztás előtt. Ha sokat taperáltad előtte akkor zsírtalaníts is.
Biztos segít a gyantás lakk. Én még sosem próbáltam elég volt az alapos tisztaság.
(#) Jaksi válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Okés köszönöm, egyszóval ha furás után a belinkelt zsírtalanítóval megfelelően lekezelem és portalanítom akkor nem szükséges a forrasztó lakk vagy gyantázás.
De ha tutira akarok menni akkor a zsírtalanítás után telibefújom a nyákot pl ezzel.:
http://www.hestore.hu/prod_10028803.html
( gondolom nem csak a vezetősávokat kell befujni vele hanem az egész nyákot )
Jól írtam?
(#) vilmosd válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hali
A gyantas lakk alapveto anyag a hazi PCB gyartasnal. Ennel olcsobb es jobb anyagot nem lehet talani. Megvedi a rezet az oxidaciotol, elosegiti a jo forrasztast. Az a baj, hogy a maratas utan maradhat a panelon a maratoszerbol, ami oxidaciohoz vezet. Alapos lemosas, szaritas, csiszolas utan be kell fujni gyantas szesszel, es igy hosszu eletu lesz a paneled. Az elkeszites, beultetes, es bemeres utan lehet alkalmazni akril lakkot (foleg ha nedves , agressziv kornyezetben alkalmazzak), de elotte szesszel le kell tisztitani a panelt, es utana alkalmazni a lakkot.
(#) bali00 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Helló! teljesen kezdő vagyok a nyák tervezésben néhány napja kezdtem érdeklődni. Szeretnék építeni egy mikrofon előerősítőt aminek a kapcsrajzát megtaláltam ezen az oldalon majd elkezdtem a sprint layout-tal szerkeszteni de sokmindent nem tudtam kivitelezni benne. A progi használta ugyan le van írva szintén ezen az oldalon de nekem hiiányos volt nem hiszem hogy kezdőként bárki is boldogulna a leírás alapján. tudna vallaki segíteni megtervezni ezt a mic előerősitő nyáklapot? Pl milyen ellenállásokat érdemes beleépíteni egy precíz mikrofon előerősítőbe. Ugyanis nem mindegy hogy milyen alkatrészen vezetjük át a jelünket. Másik amit nem értettem hogy a macro-k nál sokféle alkatrész tipus van pl ellenálláson belül itt mi alapján választom ki hogy melyiket használjam?
(#) blackdog válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem szükséges lehet élni nélküle, de mint írtam biztos, hogy megkönyíti a munkád.
Viszont az utókezelés fontos, hogy hosszú életű legyen.

Amúgy nagyon ügyes vagy, ha csak és kizárólag a vezetősávokat és forrszemek fújod le. :yes:
(#) pcroland válasza bali00 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Add ide a kapcsokolást és én meg tervezem neked ha nem túl nehéz.Az ellenállásokon belül az a különbség,hogy más a két láb távolsága.Attól függ milyet kell tenni,hogy mekkora az ellenállás teljesítménye.(pl.:az RM5 azt jelenti,hogy a két láb 5mm-re van egymástól)
(#) Jaksi válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
ja az tényleg sokáig tartana hülye kérdés volt. Okés akkor veszek forrasztólakkot.
(#) albinolynx válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Privátban már kérdeztem több embertől is, megkérdezem itt is. Milyen módszerrel és mivel FÚJOD a gyantás "lakkot"?
Ezalatt én a porrá tört és alkoholban/denaturált szeszben feloldott vonógyantát értem. Akármennyire hígra készítem, állandóan beleragad a szórófejbe.
(#) pcroland válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Azzal a lekenés lenne a legegyszerűbb.Vagy bele is márthatod,de akkor mindkét oldal olyan lesz.Az alkohol(denaturált szesz)elpárolog és kész is a védőréteg.
(#) bali00 válasza pcroland hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Helló!
Én erre gondoltam ezt szeretném megépíteni: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/hordozhato_mikrofon_eloe...o.html

Mit szólsz hozzá?
(#) pcroland válasza bali00 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem nehéz.Megcsinálom.Holnap reggel már biztos fent lesz.
(#) bali00 válasza pcroland hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nagyon köszönöm! Milyen rendes embereket találni ezen a forumon
(#) vilmosd válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hali
Vettem ilyen 1 dl koruli szorofejes gyogyszer flakonokat, es abbol szorom a panelra. Hasznalat utan rateszem a kupakot, akkor kevesbe szarad be. Viszont ha beszaradt, akkor kivulrol csepegtetek (fuvok) ra egy kis alkoholt, es a hasznalat kozben kioldodik.
(#) pcroland válasza bali00 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Már tervezem.Még egy kérdés:a macro-ban nem találok jack aljazot.Jó lenne két forrpont neki?
(#) pcroland válasza bali00 hozzászólására (») Jan 12, 2011 / 1
 
Tessék itt van.És hozzá a kosár.Hestore-on beimportálhatod.A jack aljat csatlakozó nincs benne.Végülis forrpontokat tettem bele.
Következő: »»   538 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem