Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   210 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Van N fetem egy zacskóval de azok nagyobb feszültségűek.. Nem biztos,hogy mindegy mert a hagyományos bázisnál jelentős eltérések vannak hatásfokban a fetek közt.. De kipróbálom ha jó más is bele van bőven
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
csak azért mondtam mert nekem pukkant pár darab és lehet te is így jársz ha nem az eredeti nyáktervet követed.
én már építem a saját verziót ami belefér az órába
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Valószínű kényesen ügyelni kell a szimetriára..
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Megnéztem még néhány paraméterét, valóban nem számít milyen a FET, csak tudjon pár ampert. A vevőoldali körantenna menetszámától erősen függ a párhuzamos kapacitás nagysága. 2 menetnél már elég a 22nF, ugyanúgy átjön a teljesítmény. Ha lehet, ide is a több menet lenne ideális a kisebb párhuzamos kapacitás értéke miatt. Kell a min. 250V-os kondi! Minden más csak rövidebb ideig bírja, aztán felforr és eldurran. Az átvitel jóságát több esetben is lemértem. Ha a bemenő 14V-on 1.8A, a vevőoldalon mért teljesítmény 12.1V/1.2A. Ha még szorosabb csatolásban mértem, akkor 14V/2.2A bemenő lett, itt már 13V/1.4A jött át a vevőoldalra. A fele teljesítmény minden esetben átjött, vagy valamivel több is. (Egy kisméretű /100V/100nF/ kondival kb. 1percig működött az egymenetes vevőoldal, aztán felforrt és átment zárlatba.)
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Én átalakítottam a nyáktervet teljesen, a nálam található alkatrészek méreteihez. Felrakom a lay-t, de ez egyáltalán nem profi, sokat változtattam rajta mire ez lett belőle, így ne szidjatok nagyon....

_Wireless.lay
    
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Köszi! Te milyen fetet használsz?? Toroid miből van (nekem vannak régi PC táposak)
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Sorbakötni pár kondit,hogy az eredője 100nF legyen?? Így lehetne pár smd kerámia..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
tarok tőle hogy itt áramok is folynak , pici kondik ezért nem jók.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Az eredeti feteket raktam bele, IRFZ44-ek. Az L1-L2 torroid fojtókról itt írtam le adatokat. Az eredetiben "sárga" torroidok vannak, de akkor nem találtam két egyformát. Ezek PC tápokból bonthatók, és tökéletesen megfelelnek. Annyi a külömbség, hogy a "fekete" magra kevesebb menet kell. Néhány kép még erről.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Na majd az LCM3 megmutatja a pontos induktivitást
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Azzal mértem be én is, de legalább 1-1.5uH eltérés van a két fojtó között.
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Még néhány jellemző a Wireless átvitelről. Az adó körantennájával párhuzamos kondenzátor érvényes a vevőantennával párhuzamos kondenzátorra is, tehát körülbelül ugyanannyi kapacitás kell az azonos menetszámokra. Ha az adón 47nF-van kétmenetes induktivitással, (és a lényeg, lehet egy tagból is az adóantenna párhuzamos kapacitása, most próbáltam ki, kiszedve mind a hetet!), a vevőnél is hasonló lehet ez az érték. Egymenetes körantennánál ez esetben a duplája a kapacitás. Kb 15cm-es távolságban már jelentéktelen az átviteli teljesítmény. Most két párhuzamos kondival (33nF+11nF), működik az adó, de menne egy 47nF-dal is ha találnék ilyen típusban.
(#) pittyu2 válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Rézcső csak a jövő héten lesz. Nekem is kellene a Wir adó rajza.A vezeték nélküli gyertyában is teljesen egyforma rezgőkörök kellettek.
(#) janocsi válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm! Itt a teljes dokumentáció Kly jóvoltából. Wireless_dok:
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia! Akartam is kérdezni nem e megy kavesebb kondival Gondolom a hangolás miatt volt ilyen sok bent vagy nem volt kéznél más neki ki tervezte.. A sorbakötött kondikat kipróbálhatnád a vevőoldalon mégis hátha működne..
(#) zolee1209 válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Én nem értek annyira az ilyen teljesítmény-rezgőkörökhöz, de más témában kapcsolatban már láttam, hogy több kondi volt párhuzamosan kötve, az egy kondira jutó veszteségek csökkentése végett. Lehetséges, hogy jó minőségű kondiból elég lehet egy is, de ha valami gyenge darab kerül beépítésre, úgy járhat, mint janocsi kondija a tesztelésnél... Ezt persze ne vegyétek készpénznek, pusztán megfigyelés alapján írom ezeket. Esetleg kérdezzetek rá "katt" fórumtársunknál, Ő eléggé otthon van a témában tudtommal!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Kell legalább 33-47nF összesen az adóoldali (kétmenetes) körantennához, különben elég komoly áramok kezdenek folyni. Az a 7-8 tagú kondenzátor sor, valóban a behangolását segítette, (más okai is vannak, mindjárt rátérek), de megy egy megfelelő értékű taggal is rendesen. Kipróbáltam mindkét részegységben különböző kondenzátorokkal, de 400V-os érték alatt szinte mindegyik melegszik, nem is mertem sokáig járatni, mert egy kettő már eldurrant előttem. Sorosan is kipróbáltam kisebb tagokkal a vevőoldalon, de nincs olyan kondi itt, amely sokáig bírta volna akkor, amikor a teljesítmény kivétel is jelentősebb lett. Ekkor minden jobban melegszik. Furcsa módon az adó kondenzátor sora mind a hét tagja, 5.6nF, csak 63 V-os típusú volt, de nagyon jól tűrték az üzemeltetést. (Úgy néz ki, hogy több kisebb tagból felépítve, nem melegszenek fel, mert kevesebb áram jut egy-egy kapacitásra.) Most két tagból állítottam össze, (22100+20800) /400V, ezzel egyelőre nincs semmi gond. Ha viszont melegedne nagyobb terhelésen, visszarakom a jól bevált kondisort. A képen látható egy már kiforrasztott kondi is, ilyen kapacitást ne rakjatok be mert hamar felfűt.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
sziasztok

készül az enyém is! már benne van az órában holnap élesztem. vagy még ma este ?

Bővebben: Link

101_4364.JPG
    
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Nekem csak azokkal a kondenzátorokkal voltak problémáim, amiket különböző javaslatok alapján kipróbáltam. Mindent úgy építettem meg, ahogyan a leírásban megtaláltam, és azzal egyáltalán semmi gond nem merült fel. Az első pillanattól kezdve tökéletesen, megbízhatóan működött mind az adó, mint a vevőegység, nem jelentkezett semmilyen probléma az üzemeltetésében.
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Na, ez valóban "zanzásítva" lett rendesen, Nagyon kiváncsi leszek a működésére, várjuk a fejleményeket.
(#) zolee1209 válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Én az adó oldalra gondoltam, ahol a több párhuzamos kondi található. Ha jól értem patexati hsz-ét, amire reagáltam, valószínűleg nem(csak) a hangolás miatt van több kondi, hanem a veszteségek elosztása is a cél... Így nem lenne azokat egy darabbal helyettesíteni.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
MŰKÖDIK , csinálok videót.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia! Mérted a kondik ESR értékét?? Meg lehet ezeket is mérni igaz elkohoz van az kitalálva az ESR de szerintem azon múlik melyiknek mekkora az induktív ellenállása..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia! Kíváncsian várom
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
majd szétcsattan a szofita

12V 2.1A bemenő 3x100nF van az adón 100nF a vevőn
mind a kettő két két menet 60-70mm átmérőn ,adó 4mm vastag sodrott kábel, vevő 1.5mm CuZ

Bővebben: Link

durva nemigaz?
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Na én is tervezek egyet Én smd fetet fogok használni van egy halom rossz alaplapom abban akad bőven..Kíváncsian várom mikor az órát is viszi! Nagyon jó lett.. És egyszerű! Ez lényeges.. Sokkal bonyolultabbnak képzeltem el ezt én az elején..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
holnap ráteszem az órát , most megyek hunyni, elfáradtam

csá
(#) pittyu2 válasza janocsi hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Van pár maréknyi még "békebeli" kondim. A piros kivételével ezek talán még csillám kondik. Küldjek belőle?

DSCF0346.JPG
    
(#) pittyu2 válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Elkészültek a tekercsek. 1*100 a forgó-- 2*100 az álló.
(#) patexati válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Jól sikerült! Gratulálok!
Következő: »»   210 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem