Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   24 / 81
(#) lakatosturbo hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Valaki meg tudja nekem mondani ezek mire jók?

Sűrített olvasztószer Bővebben

Forrasztó krém Bővebben

Forrasztó olaj Bővebben

Folyasztószer Bővebben

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) fezsolt73 válasza lakatosturbo hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Meg tisztítják a forrasztandó felülete a szennyeződésektől, ezáltal elősegítik a forrasztást.
(#) norbi0073 válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Üdv!
Olyan problémám merült fel a pákámmal, hogy ráégett valami és lecsiszoltam csiszolópapírral de azóta nemtudok vele forrasztani mert az ón nem marad meg rajta. Kérdésem az lenne, hogy ezzel a folyatószerrel megtudom oldani, hogy újra rajtamaradjon az ón vagy valami mást kell csinálnom vele?
(#) fezsolt73 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ez lehet egy megoldás.
Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Az attól függ lecsiszoltad-e a bevonatot róla. Ha igen akkor hegy csere segít csak. Ha ez egy régi még rézhegyű páka, akkor reszeld fémtisztára és úgy futtasd be ónnal.
(#) norbi0073 válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ez a szalmiákkő akkor jó lehet rá? Gondolom ezzel mindig be kell kenni akkor.
sajnos a bevonatot leszedtem róla és hegycsere nem lehetséges csak az egész pákáé...
Valahol itt láttam egy videóban az illető gyantába mártotta bele az nem segíthet rajta?
Meg nekem is megtisztítottam elkezdtem ónozni és néhány foltban olyan volt mint a régi. Lehet a gyanta miatt?
(#) zolika60 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Rézből van? Mert ha igen, akkor reszeld fényesre a csúcsát. aztán ónozd be, gyantás ónnal. Ha nem... :no:
(#) fezsolt73 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Milyen pákád van?
Hátha így okosabbak leszünk.
(#) norbi0073 válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
(#) fezsolt73 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Lehet abba hegyet cserélni.Van a nyakán egy recézett anya le kell csavarni .
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) norbi0073 válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Az csak azt a fém burkolatot veszi le
(#) zolika60 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 / 1
 
Aztán kitudod húzni a csúcsot. :yes:Bővebben: Link
(#) fezsolt73 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Akkor passz.Majd jön egy okosabb.Lehet van másnak is ilyen pákája , állomása.
Mert ugye lehet hozzá csúcsot is kapni, akkor szétszedhetőnek kell lenni.
(#) zolika60 válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ki jón az, csak kicsit beszorult. Ha simán nem akar, tekergesd egy kombináltfogóval.
(#) norbi0073 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Rendben köszönöm a segítséget és a gyors válaszokat!!!
600 Ft még talán nem a világ vége úgyhogy szerintem majd veszek egyet. Köszönöm minednkinek!
(#) fezsolt73 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jan 16, 2011 1 /
 
(#) pisti1818 hozzászólása Jan 20, 2011 1 /
 
Sziasztok! Még nagyon kezdő vagyok az elektronikában és a minap olvastam ezt a topicot és kedvet kaptam egy házi forrasztóállomás elkészítéséhez a kérdésem/kérésem az lenne,hogy letudnátok e nekem írni elejétől végéig a teljes tervet,hogy s mint készítsem el a dolgokat valamint a hozzávaló alkatrészeket miből mennyi darab (ha itteni boltban nem kapnék) bolton kívül itthonról honnan/miből tudnám esetlegesen kitermelni. Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon köszönöm! Üdv.: Pisti (pisti1818@freemail.hu)
(#) icserny válasza pisti1818 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Használd a keresőt (azért van!), s akkor kiderül, hogy itt már mindent leírtak (néha többször is)!

Kapcsolások
Fórum témák
(#) DanyyX válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nem az ólmot szívod be, a füst nem azért ártalmas. Egyébként aktív szénnel lehet megfogni a szennyeződések nagy részét.
(#) pisti1818 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Okés köszi az infokat!
(#) laszlokunstar válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 21, 2011 1 /
 
Nekem volt ólom, s higanymérgezésem is, majd leszakadt a vesém.... (Ciánba is beleszagoltam, 1 percig nem kaptam levegőt, s súlyos klórmérgezésem is volt már. Vegyészként kezdtem.)
Eltávolítása egyszerű: EDTA (Etilén-diamin-tetraecetsav) vizes oldatát meginni kúraszerűen. Azt hogy mennyit, s meddig a mérgezés súlyosságától függ.
A csontból is (!!!!) eltávolítja a nehézfémeket, Cu, Pb, Hg, Fe, Co, Zn, stb. Vízben oldódó komplex sókat képez (kelátok), s kipisiled. Már az 1. vizeletben kimutathatók a nehézfémek.
A nyomelemeket pótolni kell, mert a szervezetből eltávoznak!
Nem árt, ha hozzáértő, s ezen a téren tapasztalattal rendelkező orvossal konzultálsz a tünetek jelentkezésekor.!!!
(#) vilmosd válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 21, 2011 / 1
 
Hali
Csak azt nem ertem, miert irsz ilyeneket. A kezdo, keves tudasu, tapasztalatu kollega most hozzafog megcsinalni a mindenfele elszivokat, es holnap, hogy igazolja magat, itt a forumon elkezdi mondani a hasonlo tudasu kolleganak, hogy bizony a forrasztas az nagyon artalmas az egeszsegre. Es meg mergezo is. Nem kell a tizorai szendvicsbe forrasztoont rakni, es igy nem okoz mergezest. Annyit hozza kellene tenni, hogy a forrasztas homersekleten nem tud kialakulni fem goz. Legfeljebb a folyatoszer (ami altalaban fenyogyanta) alkotoi alakulnak at gazokka. Ez viszont nem artalmas az egeszsegre. En 44 eve forrasztgatok tobbe kevesbe naponta tobb orat, de meg nem ereztem szukseget ilyen elszivo megepitesenek. Kulonben is a zaj, amit az elszivo csinal, sokkal artalmasabb hosszu tavon, mint a gyantabol kiszabadulo gazok. Nalam, ha a PC-ben, ha meghallom hogy forog a ventillator (kicsit zajosabb) akkor repul, es a kovetkezo jon a helyere.
(#) lakatosturbo hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Emberek ezek közül az ónszippantókból melyik lenne a legjobb választás?

Link
(#) Electricboy válasza lakatosturbo hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Üdv!
Nekem SR-SH833 ez van én meg vagyok vele elégedve bár gyakran ki kell tisztítani, én meg szoktam szilikon sprayzni belülről hogy jobban csússzon a dugattyú mert egy idő után kicsit betapad.
(#) lakatosturbo hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Én most azon agyalok melyik legyen ez Link vagy ez Link.

Meg van amikor hoznak egy panelt ami nem kell már senkinek azt rend szerint kibelezném de szerintem erre a feladatra ez lenne a legjobb ónszippantó Link erről esetleg van valakinek véleménye?
(#) DanyyX válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
[OFF]Csak érdeklődés szintjén kérdezem, hogy ólommérgezést hogy lehet összeszedni, és mik a tünetei? A szervezetben felhalmozódott nehézfémek kimutathatók valamivel ( teszem azt vérvizsgálat)? Gyerekkoromban volt idő hogy érdekelt mi van az akkumulátorok belsejében és szétszedtem ezt azt...[OFF]
(#) Frankye válasza DanyyX hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Ólommérgezés. Gooooogle 2. találat... :google:
(#) joco53 hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Sziasztok!


Érdeklődőm,hogy van e valakinek tapasztalata a HQ Videónál árusított SENO 3211-es extra fényű kémiai ónozóval kapcsolatban.
Előre is köszi
(#) adriankoooo hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok,

adott egy Fahrenheit 28003-as forrasztóállomás. Mitől van az, hogy a hegy nem fényes, hanem átmegy valamilyen kékes színbe a hőtől? A legalacsonyabb fokon használom, 150°C-on. Azt sem értem, hogy ha nyomom hozzá a cint, miért lesz tiszta fekete dzsuvás az egész hegy? A használati útmutató azt írja, hogy a fűtést jelző piros lámpának el kell oltódnia, miután eléri a hegy a hőmérsékletet, de ez folyamatosan világít. :no:
(#) icserny válasza adriankoooo hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Idézet:
„A legalacsonyabb fokon használom, 150°C-on.”
Mire használod? Az ólomtartalmú forraszanyag olvadáspontja 192 fok, az ólommentesé magasabb (230-240 fok).
Idézet:
„de ez folyamatosan világít”
Ezek szerint nincs szabályozás és maximális teljesítménnyel fűt a páka? Az nem jó.
Következő: »»   24 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem