Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   689 / 1679
(#) vicsys válasza ndavid87 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Jópofa lett. Kár azért a sok átkötésért.
(#) lidi válasza ndavid87 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Klafa. Mivel hajtod meg a dekódert ? Esetleg kapcsolás / progi elérhető ?
(#) Alkotó válasza kowi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Idézet:
„...de az enyém.”

Ez a lényeg. És a készített berendezéseken keresztül fogsz tudni változtatni azon, ami idő közbe kiderül.
(#) FMSound hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Hali!
Már töltöttem fel ide, nem tudom emlékeztek általában színpadtechnikai RGB ledes par lámpákat, illetve vezérlőket, dimmereket építek. Most a vizsgaidőszak végével végre kipróbálhattam egy kapcsolást amit szerettem volna. Egy H hidas motorvezérlő, nem túl komplikált, de kiegészítettem 2 modulátorral, illetve sound vezérléssel, volt egy forgó tükrös dc motorom, amire egy 3x1W-os power ledd került, hozzá egy pic-es RGB vezérlő.video
(#) saraha válasza FMSound hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Tetszik,nagyon jó.Gratulálok ügyes vagy.
(#) Fefy hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Üdv mindenkinek

Látom még él a topic, szóval én is megosztom az egyik művemet (kb egy éve készült és azt hiszem, hogy ez volt az első próbálkozásom a sok lengő forrasztásos bohóckodás után).

Gyakorlatilag a propeller demoboard-jának egy részlete lett megépítve némi módosítással. Ezek a módosítások a következők: cserélhető kvarc, cserélhető eprom, cserélhető ft232rl

Mivel a képen látható doboz volt csak itthon (kb 13x7 centi ha jól emlékszem) és muszáj volt dobozolni (mivel öcsém a szakdolgozatát ezen/erről csinálta), így az elrendezés nem éppen egy demoboard-ra hasonlít (de minden nem lehet tökéletes ).

Lényegében a szakdolgozatban egy digit. hőmérő lett megvalósítva (csak pc-n kiolvasható értkékekkel) és usb-n keresztül egy visual c#-ban írt progival lehet az értékeket kiolvasni, amit a propellerben levő progi (ha jól emlékszem) 1 óránként megmér és eltárol egy sd kártyán (csak az sd modul még a képek készítésekor nem volt meg).
(#) Mybuster hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
hello mindenkinek!
És csináltam egy "PING PONG" villogót egy kicsit másképp (30 ledes ) Kezdőként nem is olyan rossz!
(#) beny.97 válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 24, 2011 3 /
 
helló én egy pendrive-vot 3gb-os csináltam kezdőként ez se rossz
(#) Mybuster válasza beny.97 hozzászólására (») Jan 24, 2011 1 /
 
Az nagyon jó lehet!! GRAT!
(#) wolverine14 válasza beny.97 hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Azt miből, s képet kérhetnénk?
(#) vicsys válasza wolverine14 hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Mondjuk egy 4GB-osból, fűrész segítségével...
(#) Fefy válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2011 1 /
 
Ha már itt tartunk, nekem is van egy hitelesített 0 bájtos pendrive-om csak még nem jöttem rá, hogy melyik része halt meg... remélem a flash ic még él, mert akkor lehet(ne) vele mit kezdeni...
(#) saraha hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Sziasztok.
Készülget a 2X90V-os labortápom.Igaz csak 1A-es korláttal de amire kell arra még sok is.Képek
(#) Alkotó válasza saraha hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Hasonló célból egy automatikus előszabályzón agyalok, csak nem vagyok elég felkészült. De Proli007 rengeteget segít áthidalni a hiányosságaimat.
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Az nagyon gusztusos dolog :finom: .Proli biztos segít benne mert nagyon rendes.
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 24, 2011 1 /
 
Idézet:
„én egy pendrive-vot 3gb-os csináltam kezdőként...”


Az szép dolog, én Saturn V rakétát...

Jó a labortápod saraha!
(#) ndavid87 válasza lidi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Egy pic16f877a dolgozik benne (16Mhz).
A progi nincs teljesen kész, van pár dolog, amit még jó lenne megoldani rajta.
(A szám hosszának kiírása, léptetés előre/hátra x másodperccel, és a id3 olvasó rutin is elég fapados még.)

Vicsys:
Idézet:
„Kár azért a sok átkötésért.”

Igen, sajnos nem fértek fel a két oldalra, így maradt ez a megoldás.
(Megvan még a 'dugdosós próbapaneles' verzió is, az tényleg félelmetes. )
(#) Medve hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Üdv! Készült egy LPT port illesztő, PC-hez. A LED-eken a kimenetek, és két bemenet állapotai láthatóak. A kimeneti csatlakozón hozzáférhető az 5 és 12V-os feszültség, amelynél a pár 100mA feletti áramfelvételt egy LED jelzi, s később határolja. Veszélyes lenne ugye a 12A-t rászabadítani a rácsatlakoztatott eszközre. Az adatirány átkapcsolható, s lesz lehetőség I2C-módon kommunikálni. A 12V-ból nyerhető még egyéb feszültség, egy LM317-tel. A DIP kapcsolóval a kimenetekre egy piezo kapcsolható, detektálandó a szoftverek működését.
(#) t0bi hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Hello!
Hp41C ajánlotta ezt az oldalt (köszönöm neki): beszélő, zenélő PIC.
Bővebben: Link
Bármilyen wav fájl (átkonvertálva btl-nek) mehet rá RS232-n keresztül. Sikerült megcsinálni, szépen zenél. Majd a "Hangtechnika PIC-kel" topikban folytatom a leírást.
Ahogy a cikkben is írják, jó lehet beszélő, zenélő robotnak, kapucsengőnek, riasztónak, órának (ajánlom a propellereseknek és vicsysnek ) és amit még a fantázia elbír. Ezen kívül a PIC szervo feladatokat is el tud látni.

Bottalk.JPG
    
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Jól néz ki! Szivesen elmélyednék a leírásodban!
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Köszönöm, bár a lapon minden le van írva, a másik topikon szívesen válaszolok minden kérdésre. Cikkíráshoz még kevés a tudásom (a C-t most tanulgatom)
(#) Mybuster hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Én csináltam egy RGB led cube -ot szerintem nagyon jó lett

LED Cube.mp4
    
(#) zolee1209 válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Azért a "LED-cube" egy kicsit erős kifejezés, nem?! :vigyor5:
RGB-LED cube Szerintem...
Egyébként egész dizájnos!
(#) Mybuster válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Boccs de mindenhol így írják szokták még DIY led kockának nevezni!
(#) Mybuster hozzászólása Jan 28, 2011 3 /
 
helllo újra mindenkinek !

szeretnék csinálni egy ledes ventillátort ! az lenne a kérdésem ha sima fekete ventillárorokkal csinálom akkor is olyan szép lesz vagy muszály átlátszó ?

Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása Mybuster hozzászólására (») Jan 28, 2011
 
És miért gondolod, hogy erre ez a legmegfelelőbb topik?
Ez a Ki, mit épített!
Nem a ki mit szeretne építeni.
(#) Mybuster válasza (») Jan 28, 2011 /
 
OKÉ elnézést!
(#) Gery hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Kb 1éve csináltam ezt a labortápegységet, de nem lett befejezve-ezidáig. 2x0-30V és 2Amper, természetesen sorba köthető. Pár hiányossága van azért, többnyire hely hiány miatt (pl. a kimeneten nem lehet lekapcsolni ), de azon kívül jól üzemel. A hangfalcsati direkt került rá, jobb szeretem használni, mint a banán aljzatot. Gondoltam bemutatom:

Üdv.:Gergő
(#) Mybuster válasza Gery hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Te jó ég ez gyönyörű szép munka kb mennyi idő volt összerakni?
(#) Gery válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Hát köszönöm!

Nem is tudom, úgy az egész kb 2-3hónapig készült, most 3napot foglalkoztam vele, hogy végleg befejezzem.
Következő: »»   689 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem