Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   719 / 2508
(#) HA3GX hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Szeretnék tanulni az AB osztályú erősítőkről. Idővel tervezni, majd építeni is. Elszeretném sajátítani a szükséges alapismereteket, ezért kérnék tőletek segítséget. Képletek, alapfogalmak. Aki ráér, kérem gyűjtse össze az anyagot. Témakörök is elegendőek.
Köszönöm.
(#) agressiv válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nem hiszem, hogy a technics trükközne, lehet, hogy valahol megszakadt a nulla és ez a búgás oka, valamint ezért is mentek tönkre az eredeti IC-k.
Sokat segítene egy felvétel a hangjáról, de nem mikrofonnal, hanem a kimenetet kellene ráeszkábálni a hangkártya bemenetére egy felvétel erejéig! akkor kiderülne, hogy hol is a baj.
(#) Robi85 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Egy folyamatos búgás van. Ha jól emlékszem, hogy 50Hzes búgásnak mondják. Holnap valahogy csinálok róla egy hangfelvételt.
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szerintem az a hálózati áramfelvétel lesz. Attól függ hova van írva.
(#) szamóca válasza HA3GX hozzászólására (») Jan 25, 2011 / 1
 
A guglival mindent megtalálsz a NET-en. :yes:
Pl. ilyen kis cikkeket.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
A rádió hátuljára, ahol az adatok vannak : 220V ~ 50 hZ 15 W ezeket írja!
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Aha akkor az a hálózatból felvett teljesítmény. Nincs az több 2-3 wattnál amit szól. Esetleg 5 de azt már kétlem.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Tehát a hangszóró az 5 W-os max?
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Úgy valahogy. vagy a végfoka annyi és a hangszóró valamivel izmosabb.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Akkor, te mit ajánlasz? Mekkora erősítő kéne nekem?
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Olyan amit a tápod bír. Azt pedig leírtam már, hogy mekkora. Sajnos ha kicsi a táp akkor nem tudsz nagy teljesítményt kihozni. Esetleg megpróbálhatod a TBA810-est is. Az 7 wattot tud.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Bővebben: Link Ez jó ? Csak , nem tudom, hogy honnan lesz hozzá nyákrajzom....
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Tervezni kell hozzá! Elég egyszerű végfok. Van hozzá ezer rajz a neten :google:
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Most találtam egy nyákrajzot hozzá. Akkor szerinted a tápommal menne ? A hangszórómmal működne? Egyik sem égne le?
(#) djgombi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Nem kéne neki. De ne várj csodát tőle. Kezdésnek elég ezt megépítened aztán lehet komolyabbat is.
(#) janikukac válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Én is , így gondolom. Köszi a segítséget, szép napot ! Ja . és az a baj, hogy a kapcs. rajzon 4 OHM-os hangszórót ír, nekem meg 8 van, ugye az nem baj ?
(#) David 3g válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szia . Akkor elvileg kisebb teljesítményt kapsz kevesebb W.
(#) David 3g hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Egy tranzisztoros végfok produkálhat zárlatos tüneteket akkor ha 2 ellenállás és az egyik tranzisztor nincs benne Mellékelek egy rajzot. Lásd a 14.es panel és a 100ohm os ellenállás a 0.33 ohm os és a BC 547 B tranzisztor nincs bent. Végfok rajza.
(#) agressiv válasza David 3g hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Előfordulhat, de miért nincs benn az a sok alkatrész?
(#) David 3g válasza agressiv hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Mert eldurrantak az ellenállások na meg a tranzisztor is, de először nem volt semmi csak kiforrasztottam a 0.33 ohm -os ellenállást hogy megmérjem az értékét mert akkor még nem tudtam , megmértem és visszaraktam és azután durrant el ez a 2 ellenállás + a tranyó ,de előtte működött.
(#) David 3g hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Ki tudna nekem segíteni videoton végfok problémába ?
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Tervezek neki NyÁK-ot. Az a biztos, nem akarok ilyen szép FET-eket elküldeni a sziliciummezőkre.
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Szerintetek egy erősítő a +,- között hány volt különbséget tűr meg? Illetve milyen hatásai vannak ennek az erősítőre? Éppen akadt egy trafó a kezem ügyébe, aminek 3 volt eltérés van a két sekunder között, innen merült fel ez a kérdés
(#) djgombi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Azt még diódákkal korrigálni lehet.
(#) szabónagymester hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Üdvözlet tisztelt kartárs kollégák!

Nem régiben vadásztam le a gugliról egy kicsi kapcsolást, ami sztereó bázistávolság növelésére szolgál. Ismertebb nevén széles sztereó.
Azok akik nem ismerik mi féle furma dolog ez, azoknak mondom, hogy ez egy baromi régi trükk, ami arra szolgál, hogy ha nincs mód a hangsugárzókat távol helyezni egymástól, akkor elektronikusan, un. virtuálisan növeli meg a távolságukat, hogy fázis eltolással egymásra keveri a két csatornát.
Azonban egy jelölést nem értek. Kérdésem az hogy a VCM jelölést miként kell értelmezni, vagy az jelföld lenne?
(#) Gyozo92 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Erre gondoltam én is, csak semmi kedvem szétbontani a vasmagot. Egyébként valóban felül van neki a szekundere, csak nincs kedvem kalapálgatni a lemezkéket újra és újra De ha nincs más, akkor majd rászánom magam. Még én tekertem annak idején, de akkor a papának krómozásra nem számított az a 3 volt. Kb 250 watt körül lehet de kicsit túl lehet gerjesztve, mert alapállapotban búg, és melegszik a vasmag... Azt hiszem átmegyek vele trafós topicba.
(#) szabónagymester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Még egyszerűbb megoldás bontás nélkül, ha közösíted a két szekundert, és virtuális földdel osztod le. Az az a kondik null pontját nem kötöd be a trafó null pontjára.
Így azzal a pár volttal kevesebb lesz az össz fesz, mintha rá teketnél, de lényegesen kevesebb macera, és szimmetrikus tápot kapsz.
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Konkrétan hány volt jön le a trafódról? Már csak azért hogy arányaiban mennyire jelentős az a 3V ? Szerintem rákötheted nyugodtan egy végfokra, mérjél rajta kimeneti DC-t és ha elfogadhatóan kis értéket mérsz, akkor használhatod. Valószínű azonban, hogy kevésbé lesz kivezérelhető, mivel az egyik félhullámban már kisebb kimenő jelnél fog vágni.
Az alább említett "virtuális földet" én inkább nem ajánlanám, mert az csak az üresjárati mérés erejéig volna szimmetrikus. Másfelől ha búgós-melegedős az a trafó, akkor inkább hanyagoljad
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni 2db BD249C tranzisztorból valami erősítőt, mit ajánlotok, ne legyen bonyolult (csak pár alkatrészes) de legyen ereje, wattja. 19V-ról szeretném hajtani, de 12V is megoldható, de ez csak 3 A-en, a 19 az meg 4,7A-el. Van még egy TDA2003 Ic-m, ezt is belelehetne kombinálni. Mit ajánlotok?
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Egyenirányítva érte, mert mint régebben említettem a váltómérést megölte a mikrosütő trafó. Az egyik 27v a másik 24. Illetve az első kicsit 27 alatt van.
Következő: »»   719 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem