Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 20
(#) Csaba09 válasza norbi0073 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Ha jól sejtem akkor ezt a fordulatszámérőt szeretnéd elkészíteni??
Fordm.
HA igen akor több helyen olvastam hogy nem igazán müködik. Elkészítettem én is De nekem semmi működésre utaló jele nem volt.
Aztán belefogtam ebbe:
Fordm.2.

Ez első izzításra működött.
Igaz 10ledest készítettem De az 555-ös része a lényeg.
Van Nyák Rajzom is tán még valahol hozzá ha érdekel.
Amit megépítetlenem másodjára rátettem az aksira az 1 vezetékes jelvevőt meg csak a gyertyakábel közelébe tettem és máris működött 5Cm -ről is.
Csak ugy mondtam
(#) norbi0073 válasza Csaba09 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Hát én t*könszúrom magam
Na jó köszi a rajzot még talán az előző UAA180-as ford.mérőből meg is vannak az alkatrészek csak sajnálom már azt a sok nyákot amit erre elpazaroltam Lehet veszek egy próbapanelt, azon összerakom majd és ha megy csak akkor csinálok hozzá nyákot (mert a bolt ahol vásároltam eddig baromi drága a nyák)
(#) proli007 válasza Csaba09 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Hello!
"A csúcsérték tartásának idejét a C1 kondenzátor kapacitása, és a kisütő ellenállás határozzák meg. Jelen esetben ez utóbbit legfőképpen a trimmerpotenciométer ellenállása adja (P1+R9). Tehát az értéktartás (T = R * C) időállandója közel 330 msec. Ha hosszabb ideig szeretnénk a töltést (kijelzési szintet) megtartani, a C1 és / vagy a potenciométer értékének növelésével megtehetjük (természetesen az R9 értékét arányosan változtatva)."

Ha az egész cikket ide apránként átmásolom, akkor elolvasod?
De szerinted egy kapcsolásban azért vannak alkatrészek, mert nem volt hol tárolni? Ott van a kész kapcsolás, csak a felét kell megépítened, a 358-al, és az LM3914 bemenetére kötni annak kimenetét.
De szerintem a cikkben, minden elkövetkező kérdésedre le van írva a válasz, csak el kellene olvasni!
üdv! proli007
(#) Csaba09 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Fogalmam sem volt Róla hogy melyik rajzra érted.
De már leesett.Mindegy.
Köx
(#) norbi0073 válasza Csaba09 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hali!
Srácok végre sikerült megcsinálnom ezt a rakás sz*rt . Annyi baja volt, hogy az 555 utáni 3-as lábon lévő R-C tagot kicseréltem a Csaba09 által javasolt kapcsolásban lévő dupla R-C tagra, plusz a bemeneti jelnek a vezetékét egyszerűen lekötöttem a GND-re és már 10 CM-TŐL! jelzett a gépezet . Majd szerdán beviszem suliba gyorsan beállítom egy 50 Hz-es jellel és mehet a műszerfalba
Ezúton is szeretném minednkinek megköszönni a segítséget és hogy foglalkozott a problémámmal.
(#) Stewe válasza norbi0073 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Ha ismered az egyutas egyenirányítást, akkor akár holnap is belőheted, és beépítheted, a hálózati 50Hz elég pontos, egy trafó, egy dióda ....
(#) norbi0073 hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
De nincs olyan kicsi trafóm csak az a baj, amúgy már megcsináltam volna
Vagy nem a méret a lényeg? Csak 6V legyen és kész?
(#) Stewe válasza norbi0073 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Ha több mint 6V az se nagy baj, egy-két ellenállást csak találsz valahol osztónak... a lényeg, hogy hálózatról le legyen választva, mert anélkül meg te vagy veszélyben.
(#) norbi0073 válasza Stewe hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Én azt hittem a trafó mérete legyen kicsi, mert 6V-os trafóm, mint ég a csillagon vagy mi
(#) blackdog hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Egy korábbi építkezésemből marad egy ledkockám.3x3(x3).
Itt a (+) kivezetés van meg 9x a (-) 3x.
Az lm3914-t használnám, de itt a 9 pozitív láb fix és a 3 negatívat tudom az IC-re kötni. De ez így nekem nem jó.
Hogyan tudom a kapcsolást megfordítani?
Ez az IC a kimeneteire nem (+) feszültséget ad??
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hello!
Egy tranzisztorral megfordíthatod a vezérlést. Mint ahogy itt is látható, csak a relé helyére kötöd a Led-eket előtét ellenállással. ( A Led persze szükségtelen, de 3915-ös a kivezérlésjelzőknél is találsz számtalan megoldást, ha keresel)
üdv! proli007
(#) drhati hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Sziasztok!
A topic címében szereplő icvel, azaz lm3914-el szeretnék kivezérlésmérőt építeni. Láttam egy kapcsolást, ahol minden egyes kimeneten 2 led van párhuzamba kötve. Azt szeretném megtudni, hogy ez működne-e nagy fényerejű 5mm-es ledekkel is, úgy hogy nem fő meg benne az ic pár óra után?
(#) drhati hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Most nézem, hogy ezekben a kapcsolásokban a pozitív tápfesz közös a ledeken. Esetleg az megoldható, hogy növelem a tápot, és a ledeket pedig sorba kötöm? Akkor nem lenne gond az árammal.
(#) proli007 válasza drhati hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Hello!
Ez a helyes választás. Mindössze arra kel figyelemmel lenned, hogy a táp nem lehet nagyobb mint ami elő van írva, valamint, hogy a sorba kapcsolt Led-ek nyitófeszültségének összegénél, a tápfeszültség legalább 3..4V-al legyen több.
üdv! proli007
(#) drhati válasza proli007 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) technika hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
ledsoros kivezérlésjelző LM3914 IC-vel!!
nyáktervet tud valaki adni?
előre is köszönöm
(#) Pixi hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ennek az ICnek lehet közösíteni a kimeneti lábait? Vagyis 3 lábra egy ledet. Simán csak összekötöm vagy, kellenek hozzá diódák?

üdv
PIXI

B.Ú.É.K.
(#) proli007 válasza Pixi hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hello!
Tekintve hogy a kimenetek áramgenerátorosak, elvileg össze lehet kötni. De ha ezt oszlopkijelzés mellett teszed, akkor a Led árama nőni fog, ahogy megy fel a kijelzés. Pont kijelzésnél működhet a dolog. De a 9. kimenetnek más szerepe is van, ezt közösítve lehet gondok lesznek a működésben.
üdv! proli007
(#) Pixi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hali!

Amúgy én DOT módban akarom és akkor ahogy az adatlapot néztem, nem kell fesz a 9es lábra! Hőfokmérőnek akarom, de úgy hogy a 80-90 fok, a 100-120 közt, és a 120-130 lenne egy egy LED!
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Ha diódákkal közösítem a kimeneteket akkor az úgy működhet? Nem akarok fölösleges LEDeket, mert nekem csak az adott tartományok kellenek!
(#) proli007 válasza Pixi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Hello!
Szerintem feleslegesek a diódák, az eredmény ugyan az lesz. (De ki kell próbálni
üdv! proli007
(#) Pixi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Hali!

Kipróbáltam, és működik! Össze lett kötve 3 kimenet és működik így is!
Most már ezt is tudom!

üdv
(#) proli007 válasza Pixi hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Hello!
Egyetlen szépséghibája van a dolognak, hogy ha a referencia feszültséget kicsire választjuk, akkor a ledek között, "átfedés " van. Tehát két egymás melletti Led átváltásakor, egy pillanatra (megfelelő bemeni feszültség mellett) mind két Led ég, tehát ilyenkor kétszeres lesz az áram a Led-en..
üdv! proli007
(#) Darkness hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Sziasztok! Elkeszitettem az alabbi kapcsolast. Elsore mukodott szepen, majd egy napra ra semmi. meg sem villan. Atneztem hatha elengedte a cinezes, vagy szakadas keletkezett, de nem talaltam semmi hibat. Kicsereltem a tranzisztort is, de ugyan az a reakcio. Kerlek segitsetek mi lehet a baj. Fontos lenne!

VU-méter.jpg
    
(#) cseffo válasza Darkness hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
A tápfeszültség nem változott meg? Esetleg mérde meg.Mérj feszültséget a test és a tranyó emitere közt 4.8 voltnak kell lennie. Meg mérj áram felvételt. Ha túl nagy akkor valahol zárlat van. Vagy ha a tápfeszültség meg van és nem is vesz fel tul nagy áramot akkor porbáld ki úgy hogy az ujjadal megérinted a bementet ha úgy megy akkor valahol a test nem az igaz.
(#) Darkness válasza cseffo hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
A emitter es a fold kozotti feszultseg 5.1 V Hiaba erintem a bemenetet nem villan meg semmi.
(#) cseffo válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Próbáld meg a dióda után megérinteni. Amúgy mivel hajtod? A trimmert csavargattad? Ez már müködött neked?
Mit kötöttél a 3K3 ohomos ellenálsá jobboldali pontjára, mert a rajzon nem látszik.
A mérendő és a ledmeghajtód földje remélem közös! Mert ha nem akkro az les z gond.
(#) Darkness válasza cseffo hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
HA megerintem a dioda utan a tapfeszultsegnel es megfogom a bemenetet akkor kivillan 1-2 led. A bemeneti dioda utan erintve nem csinal szinten semmit.Igen a trimmerrel progalgattam. Ez a kapcsolas mukodott, nem csak nekem masnak is.... 3k3 a foldre van kotve. A ledmeghajto alatt az IC azon labait erted amik a ledre mennek?
(#) Darkness válasza cseffo hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Ja, es tapegysegrol hajtom. 12V rol
(#) laszlo987 válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
stabilizált a táp?
Következő: »»   6 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem