Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 151
(#) adorjan81 hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Elolvastam de nem találom vagy csak elkerülte a figyelémemet, ezért kértem a segítségeteket.
(#) adorjan81 hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Még1x átolvastam a fórumot és olyanról nincs szó, amiben a segítségeteket kértem
(#) Gab_Bee hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Sziasztok! Én is építetten egy LM3915- ös IC vel egy kivezérlésjelzöt, mint már azt fent említettem! most azzal az 5lettel fordulok hozzátok, hogy meglehet -e oldani azt, hogy pl csak mély hangokra világítsanak a LED ek? Ezt egy egyszerü "freki vágóval" meglehet oldani?
Köszönöm a segítségeteket elöre is!
Üdv Gab_Bee
(#) Kovidivi válasza adorjan81 hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Hangerő szintjét jelzi,ha fél hangerőn szól a zene csak 5led ég,és ha bekapcsolod a bar funkciót,akkor nagyon szépen változik a ledek fényereje a ledsor elején is.egyébként ez a kapcsolás alapból halványítással dolgozik.(meg nem veszed észre,olyan gyors.)Ennyi.ez logaritmikus, és a lejátszók 90%-a is az,tehát fél hangerőn 5led fog világítani!sok sikert a megépítéséhez!
Itt egy kép a kapcsolásról:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/14c25890e67ecd51848b4c37...dc.gif
(#) Kovidivi válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Persze.Ha van egy kallódó hangváltód,nyugodtan kösd rá a mély részére a hangot,a hangváltó kimenetét pedig az áramkörre.biztosan működni fog. estleg próbálkozhatsz azzal,hogy a hangkártya sub kimenetére kötöd,de akkor állítani kell az érzékenységen,mert ez a kimenet alacsonyabb jelet ad le.
(#) Gab_Bee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
A Hangkártya kimeneti érzékenységét állítsam? vagy a kapcsoláson kell v.hogy.. ! mert ha a kapcsoláson, akkor azt elmagyaráznád hogy hogyan is kell??Ezt építettem meg!

Ui: az elsö led még mindíg folyamatosan világít benne..
(#) Kovidivi válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
az első led világítása vmi hiba miatt van.raktál a hangkimenet két vezetéke közé(jel és föld) egy ellenállást vagy trimmert(itt lehet állítani az érzékenységet)?én asszem 10k-sat használok.ezt tudod csavargatni.10khom-on pont akkora jelet kap az áramkör,hogy a ledek megfelelően világítanak.Akkor is világít az első led,ha nem kap jelet?
(#) Gab_Bee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Hát, ha nem baj akkor inkább belinkelem amit már eddig írtam! innentöl lefele...
(#) Kovidivi válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
ezeket olvastam,csak nem tudtam,hogy te írtad bocsi.sztem rakd újra össze az áramkört...az hátha megoldja az első led gondodat.de én egyébként a mélyre villogásra válaszoltam.
(#) Gab_Bee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Bocsi! A mélyre való villogást azzal megoldottam, hogy a Sub láda jelét "nyúltam" le neki, és tökéletesen müködik! Köszi a válaszodat! Igen, minden led világít ha nem kap jelet.. az elsö leddel meg nem tok mit csinálni, mert már 2x összeraktam és ugyan az a "baja"! (sz.tem gyári hiba lehet...) De azonkívül minden remekül müködik!
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
minden led világít,ha nem kap jelet???mert ez az áramkör pont fordítva működik.
(#) Gab_Bee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Hááát.... nah szóval! Ha az 5. lábról leveszem a hangkariból jövö jel + felét, akkor minden led, teljes fényerövel világít! Ha visszadugom a + jelet az 5. lábra, akkor elalszik az 1-es kivételével az összes LED!
(#) ToZo hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni töletek.
Egy kivezérlés jelzőt épitek, a kapcsolás müködik, de a bemenetnél van egy kis gondom, ha a kivezérlés jelzőt fülhalgató kimenetre dugom, és vele párhuzamosan egy fülhalgatot, akkor a kivezérlés gyengébb jelet mutat.
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a 2 áramkör a fülhalgató vagy hangszoró, és a kivezérlés jelző ne zavarja egymást? (a hangjelet adó áramkör nem változtatható)

A csatolt képeknél egyik a kivezérlés jelző, amit épitek komparátoros elvű.
A másik képnél az első kékkel elválsztó rendszert használom bemeneti fokozatnak, ezt kéne valahogy modositani szerintem, hogy elválsztódjon egymástól a kettő rész. Nem baj ha IC megy helyére, vagy ha eggyel több IC-t kell beépítenem és az sem fog zavarni, ha egyszerü a kapcsolás.
(#) jdani hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
helóka! nekem nagyon tetszik ez az új cikk a Kivezérlésjelző skip módra! valaki megépitette már!? vagyis úgy gondolom h. tudna-e valaki képeket küldeni a kész remekműről? kiváncsi lennék a nyákra,és hogyan is néz ki!Ebbe akapcsolásba nem is kell sokminden,vagyis kjell bele egy nehny alkatrész,de azok olcsók,és könnyen beszerezhetők! Szal nagyon tetszik,és kellene egy nyákterv,és egy nehány kép is! köszi!
Üdv
(#) Skip válasza jdani hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
nyákterv az hibádzik sajnos... ezért nekem is ilyen csúnyán lyukraszteres dolgon van megoldva.
olcsóságnak pedig tényleg olcsó kivéve a ledek
de azok meg minden félénél azok szal az tárgytalan.

ToZo:
a ledek halványak vagy kevesebb led villan fel?!
ha jól értem akkor kevesebb led villan fel...
viszont ha ez a jelenség akkor a jel gyenge. jobban kéne erősíteni sztem... de nem tuti...

DSCF5380.JPG
    
(#) maTaKee hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
üdv!
ez a kiv.jelző kék LED -el is működne, vagy meg kéne változtatni néhány értéket??

a277d.gif
    
(#) Skip válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
a led színe teljesen mindegy! az csak a félvezető anyagától függ...
(#) ethcbi válasza ToZo hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Ez mindig is így lesz. A fülhallgató a max 1k de lehet hogy 100 Ohm ellenállásával beterhel és leeseik a kimenet feszültsége. Ezért ne onnan hakójtsd meg a kivezérlésjelzőt. Másrészt így a kivezérlés a hangerőtől is függővé vált. Ha lehalkítod nem mutat semmit, ugye? Az erősítő bemenetére, vagy valamely belső fokozatára, a végfok elé kell tenni. Persze ehhez a komparátor feszültség limitjét is hozzá kell hangolni.
(#) ethcbi válasza Gab_Bee hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Ha leválasztod a bemenetet, akkor az egy bizonytalan állapotba kerül és feltöltődik max feszültségre, ezért világít az összes LED. Mindig legyen rajta 0 és 1.2 V közötti jelszint. Az első LED vsz azért ég mert a kapcsolásod 0-1.2 között van beskálázva és az erősítő zaja eléri a 0.1 V-ot. Ez az IC alkalmas limit feszültségek beállítására, tehát az alsó küszöböt feltolhatod 0.2 V-ra. Így már 0.2-1.2 között lesz beskálázva a LEDsor. Ehhez a referencia feszültségre épített feszültséosztót használhatod fel. A 4-es lábon emeld meg a feszt 0.2-re. Ugyan így a felső határértéket is leszállíthatod, mert 1.2 V ritkán jön ki egy erősítőfokozatból. a legcélszerűbb 0.1-0.8 V közé belőni a sávot. a felső határérték beállítására a 6-os láb szolgál. A LEDek fényereje pedig nem változhat mert egy áramgenerátor táplálja őket, ezért ezek vagy világítanak vagy nem.
(#) jdani válasza Skip hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
NEm rossz! és nem tudnál egy videót küldeni arról,amikor megyen? megnézném! és ha tecceni fog akkor emgpróbálokoz az elkészitésével! egy kezdő ( én ) meg tudná csinálni nem? vagyis nem is annyira kezdő!
(#) blst válasza jdani hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Szia!

Nagyjából így:

Bővebben: Link (2mb)


Mellesleg ez adta az ihletet Skip-éhez
(#) DJ.Gróf hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Hello mindenkinek!

Építettem kb egy éve hangfalat,és szeretném feldobni.

Azt szeretném megvalósítani,hogy egy ledes kivezérlésjelzőt építenék a hangfal elejébe kb 10 led-ből.

Abszolúte kezdő vagyok elektronika téren ezért is kérném a segítségeteket. Kellene egy nagyon részletes leírás.

Gondoltam rá ,hogy mikrofonról venné a a jelet ,vagy magárol a hangfal kábelről, ellemel üzemelne ,és jó lenne ha lenne rajta egy ki/be kapcsoló.

Köszönöm a segítséget előre is!
Bocs ha már volt erről szó más topicban.
(#) Skip válasza blst hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
igen és ezúton is szeretném megköszönni! videot én nem tudok feltenni mer csak nagy méretű van. de megetette helyettem más! (az ötletgazda) igaz az IC-s de ugyanígy működik a tranyós is.

jdani: megtudnád építeni... ha meg nem menne vmi szívesen segítünk!

Dj Gróf: ha elég a 10 led és a könyebb verziót szeretnéd szerintem vmelyik ICvel kéne próbálkozni! drágább vmivel de könnyebb talán... (azzal kapcsolatban olyat kérdezz aki azt építette már meg én is tudok segíteni lm3915 höz)
(#) blst válasza DJ.Gróf hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Hali!

Olvasd végig a topikot és megoldást találsz a problémádra!van kapcsolás nyákrajz minden(IC-shez)
Skip féléhez pedig találsz a kapcsolások között leírást(tranyós)

Itt az én hangfalam:--->ITT<---
(#) DJ.Gróf válasza blst hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Nem sikerült megnéznem a videót.

Átolvastam a topicot ,találtam is sok kapcsolási rajot csak nem tudom melyik lenne jo nekem.
Tehát valahogy úgy képzelem el,hogy elemről, vagy traforól menne. Az végfok kimenetéről venne a jelet,mivel máshonnan nem is tudná. Melyik kapcsolás jó erre?

köszi
(#) jdani válasza blst hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
ez csak nállam nem megy,vagy mindenkinél?
(#) ToZo válasza jdani hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Szia!
Idézet:
„ez csak nállam nem megy,vagy mindenkinél?”

Nálam megy mind a két video, csak szerintem le kell töltened a gépre, és úgy elinditani.

A kivezérlés jelzömmel meg elörébb jutottam, a bemeneti fokozatot lecseréltem egy TL072-es IC-re. ahol az egyik részével az érzékenységet állítom, mig a másikkal a 1* erösítéssel a bemeneti jelet kiküldöm, ezáltal már rádughatom a fülhalgató kimenetre a kivezérlés jelzőt, amibe aztán beledughatom a fülhallgatót. (még csak ez egyik csatorna van meg probapanelon.)
(#) Skip válasza DJ.Gróf hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
bármelyiket választhatod.
tranzisztoros olcsóbb de nehezebb
IC-s drágább de egyszerűbb.
(#) jdani válasza ToZo hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
hát én letöltöttem,és azt irta ki h. kész,de csak kb 500Kb volt az egész! és azért nem ment! én akarom látni azt a videót!! :lama: ezt a szmájlit csak azérk küldtem,mert ez olyan szép!
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Idézet:
„tranzisztoros olcsóbb de nehezebb”
nézőpont kérdése aki ért hozzá ugyis megcsinálja
Következő: »»   11 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem