Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 282
(#) MPi-c válasza triniti hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Telepítői leírás szerintem elég egyértelműen leírja 2.11 fejezet. Tanulmányozd! Ha azután van kérdésed, azt tedd fel!
(#) AzIgaziCsaby válasza triniti hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Az első 4 zóna a panelon van, a kezelői zóna sorszámát a 020-as szekcióban tudod beállítani. Ha 1-4 -ig választasz, akkor a központ zónáját felülírja, neked 05-öt kell beírni. Típusát ugyanúgy állítod, mint a többiét.
(#) triniti válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Tehát ha én ezt szeretném 1. zónának /mivel mindenütt máshol is a bejárati ajtót tettem az 1.-es zónára/, akkor a központ a panelon lévő 1. zónát felülirja 2.-re , a 2. zónát 3.-ra és így tovább.. Tehát a programozásnál is a "felülírt" zónaszámokkal kell programozni tehá a 4.-es zónabekötést 5.-ösként programozom.
(#) Syn7h37ic válasza triniti hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Neeeeem!
A központon MINDIG egytől négyig megy a zóna kiosztás, a kezelői zóna lehet bármi, de ha a kezelői zónát 1-es zónára állítod, akkor a központ 1-es zónája megszűnik létezni, és csak 2,3, 4 zóna lesz a központ panelon, tehát így is csak 4 zónád lesz.
De miért nem jó, ha az ajtó 5-ös zóna?
Ha nem tetszik, a kezelői zónát egy éren visszaviszed a központba, és ide kötöd az ötödik zónát.
Ilyenkor kell a kezelőnek 6 eres kábelt használni.
(#) triniti válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Köszönöm szépen. Csak azért raknám az első zónára, mivel máshol ahol telepítettem ott is az 1 zóna mindig a bejárati ajtó volt és az utolsó a tamper zóna, így tehát a "tamperkört" fogom bekötni a kezelőbe 5. zónaként /a tamperkör két kábele úgyis elég hosszú, hogy elérjen a kezelőig./
(#) atiman hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Sziasztok!

585ös riasztón a ps-128as sziréna report kimentének zónáját hogyan célszerű programozni? Gyári bekötés szerint egy zónáa teszi a tampert meg a report-ot is. Tamperrel megszakadna a kör, report meg az EOL és a zóna közé van bekötve egy szálon. Programilag, ez hogy lenne helyes? Alapból sztem ugye 24 órás zóna kéne a tamper miatt. de a reporttal akkor mi lesz?

Köszi!
(#) atiman hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Még egy kérdésem lenne:
DSC ledes keypadon normális, hogy nincs tamper kapcsoló? Helyét se látom rajta sehol. De olvastam róla a központ leírásában.
(#) MPi-c válasza atiman hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
A PS-128 a riport kimenetet akkor hozza működésbe, ha az akku, az izzó vagy a hangszóró hibáját észleli. Ekkor kb. 3 s-ra a kimenetet testre kapcsolja. Ha a tamperral van összekötve, akkor értelemszerűen tamper jelzést kapsz, beállítástól függően hangosat vagy csendeset, kommunikációval is. Ha nem akarod, hogy tamperjelzésként jelenjen meg, akkor külön zónába kell tenni. Van jó pár fajta 24 órás zónadefinició, hibajelzéshez ilyen célszerű.

A régebbi ledes kijelzőkön (PC1555) nincs tamper kapcsoló. Az újakat (ED5511) nem ismerem. A régebbi LCD-s kezelőkön (pl.:LCD5501) sincs, viszont az újabbakon (PK5501) van.
(#) endi40 hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy 1565-2p központom LCD billentyűvel. Akár hogy resetelem (902) a bejárati zónámat nem érzékeli.
A zónát 07 -re írtam késleltetve (01). Légy szíves segítsetek hogy mit is csesztem el kezdő létemre. Előre is köszi.
(#) Syn7h37ic válasza endi40 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
A bejárat a kezelői zónán van. Ez alapból nincs programozva, a 020 szekcióban ki kell adni a kezelőnek a 7. zóna engedélyt.
(#) endi40 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Köszönöm sokat segítettél.Működik.
(#) dudzsi hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Sziasztok!
Sikeresen bekötöttem egy PC1616-os központot ledes kezelövel. Minden tökéletesenn müködik, viszont nemtudom megváltoztatni a gyári mesterkodot. Amit edig probáltam: 015-be a 6 led nem világit tehát változtatható lehetne a kod*5-el. Probáltam *5 1234 40 új kod, de nem változik meg. Mit csinálok rosszul?
Elöre is köszi.
(#) AzIgaziCsaby válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Két eset is előfordulhat:
- bekapcsoltad a 6 számjegyű kódokat(00-át ír az eredeti kód végére)
- valamelyik felhasználói kóddal megegyezik az új kódod.
(#) dudzsi válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Köszönöm a segitséget. Az utobbi volt a hiba Most már sikerült.
(#) peti 60 válasza triniti hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Kedves triniti
Azért célszerű a kezelői zónára tenni a bejárati ajtót, mert közel van hozzá, így nem kell azt végig vinni a központig.
(#) TAKLACO hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Udvozlom a forumozokat.DSC 1616 riasztot szeretnek nyomogombbal be es kikapcsolni. 001-es szekcioban beallitottam a 6-os zonara a nyomogomb funkciot de a kozpont nem hajtsa vegre az utasittast.Segitsegetek elore is koszonom.
(#) AzIgaziCsaby válasza TAKLACO hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
A nyomógombot szabályosan ellenállással kötötted? Eol, Deol? Adjál infót, mert ez így elég kevés. Kezelő a nyomógombot visszajelzi?
(#) TAKLACO válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Igen a nyomogomb 5k6-os ellenallassal van sorbakotve a hatos zona jelez .Mas szekcioba nem kell meg valamit beallitani ?
(#) MPi-c válasza TAKLACO hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
A 202 szekcióban a zóna partícióhoz van rendelve?
(#) AzIgaziCsaby válasza TAKLACO hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Sorbakötve? Akkor ez egy bontóérintkezős nyomógomb?
Esetleg alapból nyitottnak jelzi a központ és csak a működtetés idejére alszik ki a LED?
(#) TAKLACO válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
A 202-es szekcioba nem allitottam be semmit.Kerlek ird meg,hogy mit kellene tennem.A regebbi kozpontokat konnyebb volt programozni pl. a DSC 1565-ot.
(#) TAKLACO válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Bonto erintkezos a nyomogomb.Mikor bont az erintkezo akkor vilagitt a kezelon a led.
(#) MPi-c válasza TAKLACO hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
A zóna partícióhoz rendelését ellenőrizd le. Ha az a 6-os zóna az 1 particióhoz tartozik (akkor is, ha nincs több partíció) a 202 szekcióban a 6. "fénynek" világítania kell. (A 2-es partíció a 210-ben van)
(#) TAKLACO válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Koszi.Holnap majd leellenorzom es beszamolok a fejlemenyekrol.
(#) TAKLACO válasza TAKLACO hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Az egyes particioba a 202-es szekcioba vilagit mind a 6 led a 210-ben egy sem.Sajnos tovabbra sem lehet bekapcsolni nyomogombbal.Ezt most egy uj DSC 1616 -on probaltam amit most hozott a futarszolgalat.
(#) xyzxyz hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Üdvözletem.
5020-as bontott riasztómat szeretném beüzemelni.
Egyenlőre a "kezelő kizárás aktív" állapotában vagyok.
Ezt mindenképpen ki kell várnom? A max. a 255 perc?
Amennyiben pgm1 és Z1 reszeteléskor sűrűn kattog a relé akkor mindenképp be kell szereznem a mesterkódot?
Előre is köszi a segítséget.
(#) Syn7h37ic válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
A kezelő kizárást tápelvétellel meg lehet szüntetni.
Ha hardveres reset esetén (PGM-Z1 rövidzár) sűrűn kattog a relé, akkor két (három) lehetőséged van. Első, megszerzed az install kódot, és onnantól programból is lehet resetelni a központot.
Második lehetőség a dschungáriánál kikódoltatod jó sok pénz ellenében. A harmadik, kidobod a szemétbe.
(#) xyzxyz válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
kezelő kizárást nem oldotta meg a tápelvétel. Lehet, hogy többet (sokkal) kellene várni.
(#) xyzxyz válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Közben felhívtam a DSC hungáriát is.
Másnak is jól jöhet az információ.
5eFT+áfáért csinálják, de sajnos nem lehet megvárni, mert sok a munkájuk, szóval 2 kanyart kell vele futni. Szerintem ez nem egy rémesen nagy összeg.
(#) Syn7h37ic válasza xyzxyz hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Annyit megér szerintem.
A kezelő kizárás általában 1 óra szokott lenni. (percben lehet az időt megadni, ezért nem lehet több, mint bő 4 óra. Hagyd rajt a tápot éjjelre, reggel újra menni fog a cucc, ekkor power off, és irány a szervíz.

De aki programozta, az jól beszívatta azt, aki megörökölte a rendszert. Nem tartom etikusnak az install lock-ot. A a riasztó tulajdonosa úgy dönt, hogy telepítőt cserél, akkor szíve joga. És egyszerűbb a másik telepítőnek egy reset, mint végigjárni a kiköt, szervíz visszaköt tortúrát. Nem egyszer futottunk bele lockolt panelbe, és más senki sem tudta, hogy ki volt az aki telepítette. Ha esetle meg is lett, akkor is többnyire köcsög módon vagy elzárkózott, vagy olyan összeget mondott az install alapértékre állításra, hogy egyszerűbb volt elküldeni szervízbe (DSC), vagy kidobni a kukába (Esprit) Paradoxnál horror összegért állítják vissza, olcsóbb egy új panel, mint a reset Jelenleg egy 728 panel 5-6 ezer forint, az unlock 20000Ft!, és írásos nyilatkozat kell a tulajdonostól, hogy unlockot kér...
Következő: »»   77 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem