Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   75 / 582
(#) zolika60 válasza csiki1986 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Vizsgáld meg a szintérzékelőt.
(#) mjmj hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok!
AWE 6515 felültöltős Wp mosógép probléma:
Általában az első mosóvíz kinyomása után kialszik az összes led, csak a centri fordulatszám ledsorból villog a 0 fordulat, de előfordul, hogy a mosás megkezdése után 5 perccel nyomja ki a vizet és a jelenség ugyanaz.
Ha valaki tudja , hogy ez milyen hiba, megköszönöm...
Robi
(#) rolomen hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Indesit WD 105 T (EX) mosógép ULN2003 AN illetve LVB V2.22 a következőket produkálja: bekapcskor világít az egyik piros LED, majd tesz a programkapcsoló egy tisztelet kört, miközben búg s a 3 nevű programon megáll.
Vízszintjelző OK: kattan illetve adja a kontaktot.
Ajtó OK: bekötöttem direktbe, de a bimetál is behúz.
Szivattyú OK
Motort még nem láttam működni (holnap akarom direktbe kötni) s az egyik szénkefe rövid volt de kiljebb forasztottam, viszont a tekecsek Ok: nincsenek megszakadva, kimértem.
Fűtőszál OK: 85 OHM, illetve a hőfokszabályzó is jónak tűnt.
Az elektronika sérülésmentesnek tűnik, langyos, szappanos vízbe átmostam. (lehet nem kellett volna)
A szárító részével még nem foglalkoztam.
Szerintetek mi lehet a baja? EEPROM PROCI?
Régebben mielőtt elkezdtem matatni a programkapcsoló örökké körbe ment, s ha jól emlékszem, villogott is a piros LED. Egyszer de csakis egyszer beszívott vizet is s közbe kiszivattyúzta.
Válaszokat, ötleteket már előre is köszönöm!
Üdv: Roland
(#) imikee10 válasza rolomen hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Üdv!
Számold meg mennyit villog vagy hogy melyik ledek villognak amikor körbe forog.
(#) rolomen válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Az régebben volt, hogy villogott, most már nem villog csak világít a bal oldali bekapcsoló gomb (lakat alatti) melleti LED, s csak egy kört megy a program kapcsoló.
(#) imikee10 válasza mjmj hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia!
Tegyél fel képeket a gép kezelő részéről és a panelról is.
A panel típusát is írd meg, hogy milyen mert az alapján keresek majd szerviz menü belépést. (domino stb.)

Üdv Imi
(#) otto54 válasza rolomen hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia!

A "langyos,szappanos víz" rosszul hangzik!
Van erre célra alkalmas anyag,az izopropil alkohol.
"Jobb" elektronikai boltokban kapható.

Üdv. Ottó
(#) mjmj válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
OK!
Ahogy megvan, jelentkezem.
(#) otto54 hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!

DAEWOO DWD-F101 panel került hozzám javításra. A hiba jelenség az, hogy a centrifugálás kimarad,nem állítja le az ürítést.
Kézzel tovább kapcsolva a program kapcsolót a program rendben lefut.
Kérdés: találkozott-e már valaki ezzel a hibával?
A szintkapcsolóként funkcionáló nyomás érzékelőről tudtok-e valami információt?

Üdv. Ottó
(#) Szaniboy hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy elég régi elöltöltős EUROTECH A2280E
típusú mosógépünk.
Olyan hiba lépett fel hogy ha becsukom az ajtaját és
elakarom indítani akkor nem zárja le az ajtót , így el sem indul a mosás.
Valaki esetleg tudna tippet adni hogy mi lehet a gond???
Előre is köszi a segítséget!
(#) lukovicsek válasza Szaniboy hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Szia. Ki kellene szedni az ajtózárat és megvizsgálni, hogy működik e, megnézni, hogy kap e áramot, stb .
(#) szabogyerek75 hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy fagor fe-948 tipusú mosógépem van,és a programkapcsolóról nem találok sehol bekötési rajzot,tudna valaki ebben nekem segíteni?
Vagy van esetleg valakinek ilyen tipusú gépe,mert egy fényképet is megköszönnék a programkapcsoló bekötéséről.Előre is köszi
(#) bumbusok válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Üdv!
Elnézést mindenkitől hogy ijen későn reagáltam de nemvolt a fényképezőgépem ithon....
A panel cserére került ami tönkre volt menve..(gorenye WA50050 gép a panel Invensys..) namost nekem a rossz panel memmaradt de mivel itt van és reményem szerint nem túl sokmindent lőtt ki ,megjavitanám... csatolok képeket a panelról és a jelzéséről..
Ehez szeretnék rajzot kérni vagy pedig valami segitséget.
Előre is köszönöm!
(#) Imrok hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Jó reggelt !
Candy CTA 84AA mosógép vezérlő panellel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni, és pedig a kimeneti elemek tulajdonságára lennék kíváncsi, szivattyú, ajtózár szelepek, stb, hogy mik is azok triak, vagy elektrokapcsoló, és még a hozzá csatlakozó alkatrészek ( vezérlése) hogy az dióda vagy diac a mérés azt mutatja, hogy dióda egyik irányba 5-600 ohm. A szóban forgó készüléknél elszállt a szivattyú és az ajtózár kimenet, no még mi várható ebből a hibából eredően.
Előre is köszönöm segítségeket.
Tisztelettel imrok
(#) Zoli197 hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Indesit WD 84 T EX előtöltős mosógépem ami nem akar elindulni ! Se kép se hang! még a piros led sem világít! Minden alkatrészt kapcsolók, motor,vízszintmérő, programkapcsoló, fűtésszál, szivattyúmotor, stb. stb. leellenőriztem és jó! A vezérlőpanelen megmértem az ajtózárhoz, a programkapcsolóhoz, és a bekapcsoló gombhoz kimenő 230V os feszültséget és nem mutat semmit.A panelbe bemegy a 230V. Van egy 230/12 V os trafó benne ami viszonylag nagyon melegszik és csak 8V ot ad le! Az egyenirányító dióda után is csak 7 V ot lehet mérni. Szerintetek ez befolyásolhatja hogy nem nyitnak a relék? Vagy ha valakinek van valami jó ötlete szívesen fogadom ! Előre is köszönöm! Üdv. Zoli

Kép001.jpg
    
(#) zolika60 válasza Zoli197 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Valami zárlat lehet, a graetz után. vagy talán az zárlatos. Vedd ki mérd meg.
(#) pokerfiu válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
szia !Megtennéd,hogy körberajzolnád a panelon azt a részt amit vizsgálni célszerű ennél a hibánál.
(#) zolika60 válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Ha haza érek megpróbálom. Ezen a gépen nem tudok rajzolni. Ha jól látom a szürke trafó mellett van a gaetz. Az a lis kerek fekete négylábú alkatrész. Ha azt kiforrasztod, meg tudod mérni, nem zárlatos-e. A trafón is mérj feszültséget így, megvan-e a 12V. Nem ismerem a panelt, úgyhogy a másik oldaláról is tegyél fel egy fotót. No meg vannak itt profik is, lehet,hogy kapásból mondják a baját.
(#) zoz11 válasza Zoli197 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Hello
Az ULN2003 as IC szokott ilyesmi hibát produkálni…
Elsőre én is azt javasolnám, hogy a táp környékét nézd át.
Van rajta egy 8lábú 5votlos prec. Stabilizátor IC, az is ezt a hibajelenséget tudja okozni, ha rossz.

Üdv!
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Köszönöm, legalább nem kellett rajzolnom.
(#) pokerfiu válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
(#) attys71 hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Üdv !
Segítségeteket kérném!
Van egy Elin WM14M mosógépünk. A mosóprogram lemegy de centrifugázni nem akar ill, lassan forog a dob jobbra balra ,megy a szivattyú is de nem megy a program sem arrébb. A vezérlő panelon nincsen égésnyom. Ezért kérem a segítségeteket!
(#) Szaniboy válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 9, 2011 / 1
 
Köszi! Szóval kiszedtem az ajtózárat mely Metaflex ZV-445-H1
Nem tudom hogy kap-e áramot, mert sajnos műszerem nincs hogy megmérjem
A mosógép az kap hisz a bekapcsolást jelző gomb világít de hogy a zár is kap-e...hnnm
(#) zoz11 válasza Szaniboy hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hello
Ha még multid sincs akkor hívj hozzá szerelőt, anélkül nem mész semmire.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza attys71 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hello
Szintszabályzót nézted már? Vizet kinyomja rendesen? Ha fali lefolyóba megy akkor onnét szabadítsad ki, és úgy próbáld ki.
Elsőre ezeket nézném meg, meg esetleg a motorba a keféket, mondjuk akkor ezeknél más jelenséget produkál…

Üdv: Zoltán
(#) Zoli197 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok! Először is köszi hogy hozzászóltál! És neked is zoz11 ! Kiforrasztottam a trafót meg a graetz diódát és megmértem: a trafó 230/20 Voltot ad le, a graetz meg nem zárlatos tehát jó. Az ULN2003 as IC t kicseréltem újra de sajnos így sem jutottam előbbre. Ha tudtok valami megoldást szívesen olvasom! Köszi! Üdv.

Kép000.jpg
    
(#) zoz11 válasza Zoli197 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hello
Esetleg érdemes végig mérni a relékkel párhuzamosan kötött diódákat is, hogy esetleg nem e zárlatos valamelyik.
A trafó környékén azt a 8 lábú stab IC-t cseréted már?

Üdv: Zoltán
(#) zolika60 válasza Zoli197 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szerintem is a kis nyolclábú lehet a bűnös, mert elég szürkék a lábán a forrasztások. Legalábbis így képernyőn keresztül.
(#) lukovicsek válasza Szaniboy hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia. Annyit megpróbálhatsz még, hogy szétszeded az ajtózárat ha szét tudod, és megnézed, hogy nincs e belül szét égve, két lemz közzé bevan helyezve egy kis kerek lapos szürkés dolog, általában ott szokott szét égni. Ez nem kerül még semmibe, ha pedig szétégett akkor kell venni egy ujj ajtózárat amit már magad is berakol. Mérőezköz nélkül megtalálni a hibát pedig tényleg reménytelen.
Üdv. Laci!
(#) Zoli197 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia! Azt a 8 lábú IC t még nem cseréltem de holnap ki fogom azt is cserélni, aztán majd meglátjuk! De köszi az ötletet! Üdv.
Következő: »»   75 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem