Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor bekapcsoló áramkör
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tepizoli hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Sziasztok! Következö problémára várom a javaslatokat ,az automban van egy monitor mely akkor kap tápot hogyha bekapcsolom az autorádiot de ez a moncsi még azt is igényli a bekapcshoz hogy az ember megnyomja a stanby gombot ezért késziteni kéne bele egy kis áramkört ami a táp megjelenése után 3-4 másodpercel meghuz egy relét 1 másodpercre hogy ne keljen folyton oda nyulkálni.Várom a javaslatokat.
(#) PCB válasza tepizoli hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Szia !

Pár másodpercig tart egy relét ha a kapcsolót zárod.

Üdv!

gyujtas.gif
    
(#) titi válasza PCB hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Hali!
Szerintem nem akar kapcsolót nyomkodni, mert akkor mindegy, ha a monitoron nyomja meg a standby gombot.
(#) titi válasza tepizoli hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Hali!
Szerintem egy monostabil multivibrátor, ami egy relét hajt, ami a nyomógombal párhuzamosan kötsz.
(Már ha hajlandó vagy megbuherálni a monitort)
(#) titi válasza PCB hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Bocs, tul képp most nézem, hogy az elv ua.
A kapcsolást egy kicsit módosítva ok.
(#) PCB válasza titi hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Szia !

Semmit nem kell módosítani ha egy kicsit figyelnél

Idézet:
„táp megjelenése után 3-4 másodpercel meghuz egy relét 1 másodpercre hogy ne keljen folyton oda nyulkálni.”


Ez a kívánság eddig!

Idézet:
„Szerintem egy monostabil multivibrátor......”


Nem ad triggert, csak gyujtást, onnantól fix 12V van


Amit trajzoltam egyszerűen csak pár másodpercig telitésbe viszi a tranyót, ennyi nem is hiszem, hogy bonyolultabban kellene megoldani.
Nem kell se PIC, se 555.... minek ?

Üdv!
(#) PCB válasza PCB hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Szai !

Az igaz, annyit lehet módosítani, hogy R2 nem kell bele

Üdv!
(#) ferci hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Talán meg kellene kérdezni tepizolit, hogy tényleg így gondolja-e:
1.,
"van egy monitor, mely akkor kap tápot, hogyha bekapcsolom az autorádiot ",
2.,
a táp megjelenése után 3-4 másodperccel meghúz egy relét 1 másodpercre ,
...mert a rajz a gyújtás bekapcsról ad rögtön 1 sec-nyi kapcsolójelet.
Az autórádiók nem a gyújtásról mennek, tehát így nem a kívánság szerint megy.
A többi oké.


(#) PCB válasza ferci hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Szia !

Ahova azt irtam gyujtás, oda akkor képzeletbe ird oda, hogy autorádio kapcsoló

Szerencsére ez a "gyujtáskapcsoló felirat nem határolja be, hogy ne lehessen máshova kötni"

Idézet:
„a táp megjelenése után 3-4 másodperccel meghúz egy relét 1 másodpercre ,”


Ennek nem látom értelmét, egyszerre is adhat bekapcsolójelet.

tepizoli ! A 3-4 másodperces késleltetésnek mi a szerepe ?

Üdv!
(#) ferci válasza PCB hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Oké, semmi gond.
(#) PCB válasza ferci hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Fel sem merült
(#) Sebi válasza PCB hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Ha nem kell a 3-4sec késleltetés, akkor egy kis relével sorbakötött elkó is megoldja a feladatot. Persze az elkót ki is kell sütni, így kell vele párhuzamosan egy 680k is.
(#) tepizoli válasza PCB hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Na akkor a sok kérdés miatt bövebb leszek.Az autorádionak ugye van egy kimenete amin akkor jelenik meg a 12V ha bekapcsolod ez nekem egy tranyon keresztül egy relét hajt mert tul sok mindent kell bekapcsolnom mint pl. dvd,lcd monitor,erösitö,kék led világitás a hangszorokban stb.Az lcd monitor belsejébe akarom épiteni a kért áramkört mert máskülömben ujabb csatit kéne furni az oldalára mert kivehetösre van csinálva és hát ugye az stby gombot kell nekem rövidre zárni egy pillanatra.A 3-4 másodperces késleltetés azért kell mert ugy vettem észre hogyha megkapja a moncsi a tápot azzonal nem lehet bekapcsolni gondolom kell egy kis idö a procinak mig magához tér.És igen a folyamatnak automatikusan kell lezajlani a táp megjelenése után hisz pont ez az értelme hogy induláskor ne keljen annyi mindent bekapcsolni.
(#) tepizoli hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Egyébként a ki mit épitett-nél a 133 oldalon vannak fent képek a cucrol ha valakit érdekel.
(#) titi válasza tepizoli hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Hali!
És mi a helyzet akkor, ha nincs a kezdeti 3-4 sec késleltetés, hanem bekapcsolásnál nem 1, hanem 4-5 sec ig tartaná behúzva a relét?
Csak azért kérdem, mert ha így működik, akkor nem kéne 2 időzítéssel bajlódni, és kissebb lenne a helyigénye is.
(Gondolom azért nincsennek óriási szabad helyek a monitorba, a relé meg így is nem kicsi...-gondolom.)
(egyébként gondoltam, hogy mihez kell neked, láttam mikor felraktad, jó kis cucc!)
(Nem tudsz olcsón olyan dvd-t?)
(#) ferci válasza tepizoli hozzászólására (») Jún 10, 2007 / 4
 
Ez sok oldal átnézegetni...
Egy ötlet rajzban.
A 68 ...82 k beállítja a 3-4 másodpercet ( elkó szórás miatt ), a C-vel jelölt kondi meg az egy másodpercet.
Itt kezdhetsz 4u7- tel, mert függ az idő a szórástól, a tranyótól és a relé benntartásától is ( mekkora áramnál ejt el...).
(#) szemi9311 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
sziasztok nekem olyan gondom lenne hogy a monitor bekapcsolásnál nehezen jön be csak akkor kapcsol ha a hálózati zsinórt ki és be dugom de erősen nyomom vissza és napról napra nehezebben kapcsol be.
gondoltam rá hogy szétszedem hátha érintkezési hiba de nem tudom hogy kell szétszedni mert ha minden csavart kiszedek belőle akkor sem akar szétjönni eltörni feszegetni meg nem akarom.
előre is köszönök inden értő hozzá szólást
(fujitsu simens LCD monitor )
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Medve válasza szemi9311 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia, azt pedig akkor feszegetni kell. Vékony csavarhúzóval feszítsd ki a burkolat élét, ha látsz valami anomáliát a felületén, nagy valószínűséggel ott lesz összepattintva. Ezek a helyek arányosan elosztva vannak az oldala mentén.
(#) 1984white válasza szemi9311 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
Ha tudsz vegyél monitor szétszedő készletet. Ezek műanyag cuccok. Általában 4 vagy 5 darabos és ezekkel nyugodtan lehet feszegetni a monitor burkolatát szobahőmérsékleten mert műanyag a műanyagot nem annyira sérti meg és nem fog látszódni nagyon a szétszerelés nyoma sem. Én ilyet a vaterán vettem.
Ha szétszedted a kondikat a tápban nyugodtan cserélheted, mert az lesz a baja nagy valószínűség mellett.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Leraz válasza szemi9311 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Idézet:
„.....csak akkor kapcsol ha a hálózati zsinórt ki és be dugom de erősen nyomom vissza....”

Nem ezt kellene először megnézni?
(#) szemi9311 hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek megpróbálom és meg nézem remélem csak érintkezési hiba lesz
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem