Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1175 / 2208
(#) Action2K válasza bbazs hozzászólására (») Feb 18, 2011
Esetleg EL84-hez UL-ban.
(#) bbazs válasza Action2K hozzászólására (») Feb 18, 2011
pcl86-hoz sorosítsam a primereket?
(#) Action2K válasza bbazs hozzászólására (») Feb 18, 2011
Akár, vagy tedd ott is UL-ba.
(#) Attis92 hozzászólása Feb 18, 2011
Üdv!

Szeretnék egy kis segítséget kérni csöves témában! Szeretnék átépíteni egy komoly stúdió mikrofon-előerősítőt. A bemeneten és a kimeneten Lundhall trafók vannak, de azt sajnos nem az én tárcámhoz igazították. A bemeneten még egyszerű a kiváltás, mert csak a fantom táp leválasztás a szerepe. A kimeneten viszont nem vagyok biztos a dolgomban. A két csatolt képen az egyik az eredeti a másik az én elképzelésem. Az elvem az volt, hogy az ECC82 a terhelést a trafó miatt Rt'=a^2*Rt. A trafó áttétele 2:1-es. A kimeneti 10kOhm az üresjárati terhelés, de nem sokkal változik, ha egy másik berendezést kapcsolunk a kimenetre, mert azok jóval 10kOhm felett vannak, tehát én a terhelt állapotot elhanyagoltam és csak a 10k-ból indultam ki. Így a terhelés 40kOhm körül alakul (szerintem). Ezért raktam be egy 40k eredőjű fesz osztót amit úgy számoltam, hogy az aktív szimmetrizálónak 2x lesz az erősítése, tehát a cső kimenetét a negyedére kell osztanom hogy ugyan ott legyek mintha a trafó a felére osztotta volna a feszt. Ebben kérném nálam jóval okosabbak segítségét, hogy van-e valami bökkenő az elképzelésemben és hogy körübelül milyen fesz jöhet le a csőről, mert ez az aktív munkaellenállás nagyon megzavar! Előre is köszönöm!

u.i: Természetesen csak az utolsó fokozat van a rajzon!
(#) bbazs válasza Action2K hozzászólására (») Feb 19, 2011
A DJ hans féles SE kapcsoláshoz melyik bekötés passzolna?
(#) varttina válasza bbazs hozzászólására (») Feb 19, 2011
Ha két felé lenne szedve a primer, annak közel azonos lenne a DC ellenállása. A 8 ohmos tekercs szerintem visszacsatolás lehet, esetleg egy külön tekercs füleshez.
(#) varttina hozzászólása Feb 19, 2011
Lassan de biztosan én is haladok a mini csövesemmel. Jelenleg itt tartok. Az előlap is elkészült, de még nincs nálam.

DSCF0199.JPG
    
(#) bbazs válasza varttina hozzászólására (») Feb 19, 2011
Inkább akkor hagyjam ki, vagy érdemesebb sorosítani?
(#) varttina válasza bbazs hozzászólására (») Feb 19, 2011
A helyedben kipróbálnám így is úgy is, sőt Quad-ba kötve is. Meghallgatnám mindhárom variációt, és amelyik a legjobban szólna, azt hagynám meg.
(#) s.sanyi hozzászólása Feb 19, 2011
Sziasztok.Valaki tud segiteni,hogy hány százaléknál vezessem ki az ultralineár leágazást a 6p1p tetródánál?Most visszacsatolással jól szól enélkül elég agressziv magasai vannak,gondoltam mivel kimenőt úgyis tekernem kell hozzá kipróbálom ezt a lehetőséget is.Ehhez van mindenem az öcsémnek szánom.A 6c19p jobban tetszik de ehhez most még nincs hálózatim nem birná ki mindkét csatornát főleg a fűtések.
(#) joco63 válasza spirik hozzászólására (») Feb 19, 2011
Szia Laci!
Még ráfér egy kis alakítás, de lényeg, hogy működik.
(#) marone válasza s.sanyi hozzászólására (») Feb 20, 2011
Nekem az a tippem, hogy ugyanott jó lesz, mint egy hasonló impedanciára méretezett erősítő kimenőtrafójánál.
Tehát mondjuk egy GU 50 -es erősítőnél.

(De ez csak tipp !! Lehet hogy hülyeség ! )
(#) Doncso válasza varttina hozzászólására (») Feb 20, 2011
Szép lesz, jó lesz, de ez mi is lesz?
(#) Syn7h37ic hozzászólása Feb 20, 2011
Sziasztok. Egy OTL füles építés előtt állok. A kérdés az, hogy van egy toroidom, ami csak 18V 100VA. Ezt fesz. ötszörözéssel tudom-e használni a fejhallgató erősítőhöz? Mert ha igen, akkor tekerek még rá fűtéshez egy újabb szekundert. Szebb lenne vele a végső kialakítás, mint egy EI trafóval. A kimenet 600 Ohm impedanciára van méretezve, 1W körüli kimeneti teljesítménnyel
(#) varttina válasza Doncso hozzászólására (») Feb 20, 2011
Ez egy 6N6B-V SE lesz. Annyiban módosult az eredeti kapcsolás, hogy az anódfeszültség stabilizálva lett.
(#) moltam hozzászólása Feb 20, 2011
Helosztok.
A PCL86 os erősítőm hangerőszabályzó potijának középállásához közelítve brummossá válik a kimenőjel. Végállásokon csöndben van. Mi lehet a baj?
(#) mayky válasza moltam hozzászólására (») Feb 20, 2011
pl.: Nincs megfelelően a földre kötve a fémház.
(#) zotyus hozzászólása Feb 20, 2011
Üdv mindenkinek!

Kérdésem, hogy az ECC85 tip. csövet lehet e használni
ezekben a technikákban? (csöves audió erősítő)
Vagy mire alkalmasak ezek a csövek?
(#) marone hozzászólása Feb 20, 2011
Helló !
Egy "trióda-pentóda" kapcsolót azt hol lehet venni ?
Szóval olyat ami bírja a nagyobb feszültséget.
Vagy elég oda a 250 V-os kapcsoló is ? ( Ha mondjuk az anódfesz. 320 V)
(#) Doncso válasza varttina hozzászólására (») Feb 20, 2011
Érdekes lesz, nekem tetszik.
(#) Syn7h37ic válasza zotyus hozzászólására (») Feb 20, 2011
Lehet. Meghajtócsőnek pl.
(#) varttina válasza marone hozzászólására (») Feb 20, 2011
A legtöbb kapcsoló a ráírt értéknél jóval nagyobb feszültségen is megállja a helyét. 320V-ra szerintem akármilyen 250V-os kapcsolót használhatsz.
(#) bakos13gab válasza varttina hozzászólására (») Feb 20, 2011
Én az anódfeszültséget sima fémkaros kapcsolóval adtam a GU50-ben, még a váltó részen. Nem volt még vele gond soha és az 320VAC.
(#) joco63 hozzászólása Feb 20, 2011
Sziasztok! Ellenállásokkal kapcsolatosan megosztanám a tapasztalataimat. Ma csináltam egy kísérletet katódellenállás ügyben. Kipróbáltam a régebbi kb. húsz éves fémréteg ellenállást és a legújabb fémoxid, metáloxid ellenállást. Hangilag brutális különbség volt az új ellenállás javára. A hangkép a régivel mosott volt, mélyek tompák, közepek sikítoztak, magasak homályosak. A fémoxiddal minden a helyére került. Tehát nem mind arany ami régi, én senkinek nem javaslom régi bontott ellenállások használatát, főleg a jel útjában. Bár szerintem kondiból sem érdemes ezeket használni.

560_0.jpg
    
(#) joco63 válasza zotyus hozzászólására (») Feb 20, 2011
Az ecc85-öt sokan jobbnak tartják az ecc83-nál. Többek között én is. Tehát a válasz lehet. de javaslom még az orosz 6N2P EV-t is ez 5000 órás katonai cső, bekötése megegyezik az ECC85el. El lehet dönteni melyik jobb. Az orosz nagyon stabil cső az biztos, és mikrofóniára egyáltalán nem hajlamos.

6N2P-EV.jpg
    
(#) marone hozzászólása Feb 20, 2011
Kösz a válaszokat !
:worship:
(#) varttina válasza joco63 hozzászólására (») Feb 20, 2011
Alapból új ellenállásokat használok. Vannk bontott alkatrészeim ömlesztve dobozokban. Inkább megveszem a boltban a szükséges értéket, minthogy a több száz darab közül kibogarásszam a nekem megfelelőt.
A kondikhoz már másként állok, bizonyos helyekre jobban bevált a régi "ezüstös" fóliakondi, mint a modern MKT.
(#) hgy válasza joco63 hozzászólására (») Feb 20, 2011
Hát....Ez már tényleg ízlés kérdése. (ECC83/85)
A 6N2P-EV-t nem lehet egy kalap alávenni saját magával sem. Én találtam közöttük régi gyártásúakat, teljesen más belső elrendezéssel. Pl. dupla csillám alul-felül. És nem volt más a típusjel kötőjel utáni altípus jelölés.
(#) zotyus hozzászólása Feb 20, 2011
Nos nég azt kérdezném meg az ECC85 ügyben, hogy
állás közben (20-30 év) nem e változik meg valamilyen paramétere a csőnek?
(teszem azt a vákuumérték nem e romlik, vagy a belső fémszerkezet nem e szenved maradandó deformációt,stb?)
(#) hgy válasza zotyus hozzászólására (») Feb 20, 2011
Elvileg nem. Még jobb is lehet, érik mint a bor meg a nők . De gyártója válogatja, a TUNGSRAM-ok jók.
Következő: »»   1175 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem