Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napkollektor házilag
 
Témaindító: Bazsi, idő: Feb 19, 2007
Lapozás: OK   11 / 30
(#) nagy hoho válasza zakarki hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
A lepke korong mit jelent?
(#) ferkóbácsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Gondolom,a lamellás korong
(#) laccer válasza 947gyula hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok.Bocs hogy bele ugu,de a ragasztásra van tippem.Méghozzá az hogy ne pazarold a pénzed drága ragasztókra,alkalmazd a fizikát.Én úgy csinálom,hogy 1.figyelj sörvásárláskor a doboz épségére,főleg a tetejét nézd,ne legyen a felső pereme benyomódva.
2.Kiiszod a tartalmát!
3.Konzervnyitóval kinyitod a tetejét.
4.Tapétavágóval levágod az alját a lehető leg közelebb az aljához.Az utólsó 1-2 cm-t ollóval szoktam,úgy nem gyűrődik a doboz.
5.jó ha van otthon villanyrezsó,amire ráteszed.Forró rezsón úgy fél perc alatt felmelegszik,ettől persze tágul,igy rá tudod tolni a másik doboz tetejére,legalább 1 cm-t,annyi bőven elég.
Én az oszlop kezdő dobozának az alját nem szoktam levágni,amikor ráteszem a következőt mindíg belefújok úgy,hogy,teljesen a számhoz illesztem,és nyomást csinálok,benne,így hallom,hogy jól tömített-e,vagy ereszt-e.Ha szökik a levegő,azt érzed,hogy hol,ott javítsd ki,mert fontos a jó tömítettség.
Vigyázz,forró tud lenni nagyon!
Jó ha van a közelben egy ajtófélfa,azon van hosszú egyenes negatív sarok,itt tudod ellenőrizni,hogy mennyire egyenes az oszlopod,gyenge nyomással korrigálni is tudod.
Ha már összeállt a megfelelő hosszúságú oszlop,akkor szoktam levágni a kezdő dobozt,ezzel tudod a méretet is beállítani.
Én így már úgy 50 oszlopot készítettem,tökéletes.
Sok sikert!
(#) 947gyula hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Szia laccer! Köszönöm a gyakorlatias ötleteket! Csak megerősítel a megvalósításban! Két gondom van a javaslataidból fakadóan! Életemben sem láttam, tapétavágót a másik, ha a végén vágod le a kezdő doboz alját, azt hogyan és mihez csatlakoztatod? Ki ne szállj a falról amig ezt bennem nem tisztázod!
(#) zakarki válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Itt a linkje.
http://szerszampiac.hu/anyagok-kellekek/egyeb/lamellas_csiszolokorong_elado
A mellékletben pedig a mai melóm.

A kettő.jpg
    
(#) nagy hoho válasza zakarki hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Így már értem, lamellás.De jó, Neked már van két kollektorod.
(#) laccer válasza 947gyula hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Hali!
Tapétavágó alias snizzer,ha jól írom.Kitolható rohadt éles letörhető pengék valók bele.
A másik kérdésedre a válasz a következő:
Osztó-gyűjtő,egészen pontosan az osztó dobozba fúrt lyukba.
Nem tudom voltál-e már a sörkollektor.hu oldalon,ott nagyon jó technikai leírást adnak közzé,érdemes végig nézni az oldalt.
Drukkolok a megvalósításhoz!
(#) 947gyula hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Kösz a gyors választ laccer! Hogyne láttam volna tapétavágót.Valamilyen bonyolult gépezetre gondoltam! Tallózgattam közben és ráakadtam a " sörösló "oldalra! Beütöttem a keresőbe és válogathattam igaz az őskori/5-6 éves leírásokból/ nagyon jól szemléltetve, ha nem a kocsmákat kerestem meg rajta! Egy kezdőnek, mint amilyen én is vagyok meg kell néznie, ingyenes! Sok hasznos mérés, számítás és fotó található a részletes leírások mellett! halihali.
(#) hege88 válasza zakarki hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia!

Gratuia a kollektorokhoz, szépek!
Pár technikai részletet megosztanál velünk?

Felület mérete, osztó kialakítása, felhasznált venti, stb...
Mekkora légköbméterre dolgoznak a kolijaid?
Hány fokot emelnek a hőmérsékleten?

Üdv:

Hege
(#) laccer hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Korábbi hozzászólásokban láttam,hogy agyaltok a
levegő befújáson és hőmérséklet szabályozáson.
Íme néhány olcsó ölet.
Sebtében a net-ről a teljesség igénye nélkül,pusztán elgondolkodtató.
A venti 600,a táp 1000-2000 körül,a hőfok korlátozó(ami hajdu) ha újonnan veszitek 1700,Én bontottam.
Ja,még egy,ha ezt a táp megoldást választja valaki,a 220-as dug.alj áramkörét szakítsa meg a hőfok korlátozóval,hogy a táp ne működjön állandóan.
(#) laccer válasza 947gyula hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia Gyula!
Mint látom a Tisza partján laksz.
Én holnap megyek Nyíregyházára,ha érdekel,és jó is Neked,leviszek egy összerakott csövet,hogy láthasd.
Kb.9 körül tudnánk találkozni az M3-as egyik pihenőjében.
Ha jó,írd meg.
(#) hege88 válasza laccer hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia!

Szerintem egy ilyan PC-s venti édeskevés egy 2 nm-es kolihoz, de ne legyen igazam. Ha nézted a sorkollektor.hu-t, ott le van írva többször is, hogy radiális venti kell, (mókuskerék-venti), mert az ilyen axiális ventik nem tudnak elegendő levegőt megtolni.
Megkockáztatom meg se tudja majd nyitni a befújó nyílás végén lévő lamellás szellőzőt.
(bár volt olyan is, aki oszloponként tett fel ventiket, de nem tudom, akkor már jobb 1et szerelni, mint 12-15-t)

A célra legalkalmasabb egy személygépkocsi fűtőventije. Bontókban olyan 3000-5000 között kapni.
Sokan építettek Suzuki ventivel. Ebből fakadóan a belinkelt táp sem jó.
A bojlekapcsoló, az oké.
(#) laccer válasza hege88 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia!
A belinkelt ventiből,és tápból a net-en baromi nagy a választék.Ne egy apró számítógép ventire gondolj.
Írd be a keresőbe,hogy 12 v ventilátor,tudsz majd szerintem miből válogatni.Normálisabb oldalakon leírják a szállított légköbmétert is.
(#) 947gyula hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Szia laccer! Köszönöm a segítőszándékodat és a jóindúlatodat! Sajnos már késő ahhoz hogy találkozni tudjak veled! Sajnálom! Majd itt a falon segítünk egymásnak! Annyit már csiszolódtam köztetek hogy nem nevezhettek "zöldfülünek" Jó utat! szép estét mindenkinek! Gyula.
(#) 947gyula hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Halló Emberek!
Kedd óta senkinek nem volt se kérdése se ötlete hogy írjon valamit? Remélem nem halt ki mindenki mint az Árpádház! Sok irományt elolvastam de még mindig vannak bennem kérdések amikre választ keresnék! Pl. A hugacell szigetelés hőtükör borítással nem tenné e meg mivel sokkal könnyebb mint akármi más? A másik. Feltétlenül fontos hogy a ragasztó /sziloplaszt/ 200 C fölötti tűrést tudjon akkor ha működik a rendszer olyan magas hő nem lehet benne? Jó lenne tudni mi a legtökéletesebb fedő anyag? Lehet olvasni polikarbonátról, üvegről, plexitről és még egyszerű fóliáról is! Mindnek van pozitív és negatív értékelése is! lehet hogy a legolcsóbb is megtenné? Ezek kérdések a válaszok meg nálatok vannak. Lássuk!
(#) zsoltee0001 válasza 947gyula hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szia

A hungarocell szigetelés megdőlt rég, 60-70 foknál már zsugorodik, kőzetgyapot a nyerő.
Erre közvetlenül ráraktam az alufólia hőtükröt.
A következő kolinál teszek a kőzetgyapotra egy 3mm furnérlemezt és erre ragasztom a hőtükört, így egy kicsit kultúráltabb.
Egy napkollektor kb 10 évre készül és iszonyat szívás valami gixer miatt megbontani, ha már a tetőn van, ennek fényében gondold el érdemes-e a hőálló sziloplaszton spórolni?
Mellesleg nyáron, még letakart állapotba is simán 100 fok körül lehet a belseje.
Kicsit parázok is, hogy nyáron mennyire marad meg az alapozó nélkül felfújt solkote a sörösdobozokon.
Plexit nem használunk, mert a hőtől kilágyul.
Polikarbonát (üregcellás) :
Alacsony hőveszteség, olcsó, könnyű, viszont jelentős hőtágulása van.
A következő kolit is ebből csinálom.
Üveget általába csak az használ aki olcsón bontotthoz hozzá tud jutni, jégverést rosszul tűri, meg a hőveszteség is jelentős, viszont jobb a fényáteresztő képessége.
A poén az, hogy az ücellás pc. hőszigetelő képessége miatt a tetején rárakódott havat, jeget marha nehezen olvasztja le, szóval éredmes meredek (60-70 fokos) dőlésszögben építeni a kolit, a hatásfok is jobb így.

üdv
(#) laccer hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Szasztok Skacok!
Kihalt a fal?
(#) nagy hoho válasza laccer hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Nem süt a nap, esik az eső, tétlenek a kollektorok.
(#) 947gyula hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Helló Srácok! Én sem tudtam mire vélni mi lett a fallal! Nem lehet hogy kihalt a csapat! Ennyi okos ember egyszerre nem tud kihalni! Már arra gondoltam hogy bepenészedett az utolsó írás, azért nem látható semmi!
Komolyra fordítva ébresztőként. Készül a kolim a csövek frankón összejöttek ahogy írtátok, Köszi! Most a gyüjők készülnek. Mire megjön a meleg kész leszek! Dolgoztatni akarom a nyáron! Gyümölcsaszalás és fűszerpaprika szárítással tervezem bejáratni! Az a baj hogy 15 sor és csak 2 m2 lesz az egész! Milyen teljesítményű ventit ajánlanátok bele? Élénküljetek! Üdv mindenkinek:Gyula.
(#) zsoltee0001 válasza 947gyula hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia

Ez nagymértékbe függ a csövezéstől, idomok száma, távolság, csőátmérő, szűrő anyaga, visszacsapók légellenállása.
Nálam a 3 m2-re gyenge a 100 wattos dupla mókuskerekes venti, ha telibe süti a nap, ilyenkor teljes gázon is 40 fokot fúj.
Szerintem a te 2 m2-re elég lenne egy ilyen.
Üdv
nagy hoho :
egyáltalán nem szükséges a felhőtlen ég, nekem a hét minden napján ment valamennyit.
(#) hege88 válasza 947gyula hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
A sorkoli oldalon olyan 180-200 m3as ventit ajánlanak 2m2-höz. Ott sokan vannak, akik bontóbol vett Suzuki ventit használnak. 3000-4000 Ft, és ha kell fokozatot is tud vele állítani az ember.
Tényleg kihalt a fórum, de ez van.. én is várom az asztalost, hogy elkészüljön a kerettel, meg az üvegezéssel.
(#) 947gyula hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Halló Szakik!

Csak nem valami kollektor járvány pusztítja a sorainkat? Ugyan hanyan élünk még? Jelentkezzetek be és kezdjünk valamibe! Mit bánom én hogy mibe! Szívesen olvastam tőletek! Irjatok történetet vagy viccet, mit bánom én hogy mit, mert ez a némaság őrület! Gyula.
(#) ferkóbácsi válasza 947gyula hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem tudom,hogy mit írjak tudtok mindent,ügyesek vagytok.szoktam olvasgatni az írásaitokat,csak nem szoktam be jelentkezni.

Üdv:Feri. Holnap megyek lógatni meló után.
(#) zsoltee0001 válasza 947gyula hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Ketten reagáltak már a kérdésedre, de ne zavarjon
(#) 947gyula hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Halló Srácok!
Ragasztanám a sörkolim elosztó és gyüjtő részét. A boltban ajánlották a kandalló és kályhatömítő szilót! Ez 1200 fokig tud!
Ki kell értekeznem a közösséggel! Szerintem nem jön be a dolog mivel csak tömítő hatást ír! De hátha van tapasztalatotok erről a ragacsról! Segítsetek mi tévő legyek! Halihali: Gyula.
(#) Szebence válasza 947gyula hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Szerintem ne vedd meg. Én is olyat vettem annó és nagyon rossz. Rideg, nem rugalmas, könnyen törik és könnyen elengedi a dobozokat. Én másoktól olyat olvastam, hogya 380 vagy 400 fokot bíró sziloplaszt az jó, de pontosan nem tudom most melyik, de olyat vettem, csak az most nincs nálam.
(#) ferkóbácsi válasza 947gyula hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szia!
Ne vedd meg mert rideg! Azt vedd meg amit korábban írtam (javasoltam) 300 fokig hő álló és nem rideg.
(#) Szebence hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sörkollektorhoz melyik a jobb? Üveg, vagy 10mm vastag üreges polikarbonát?Bővebben: Link <= Ami alul van, olyan van nekem. Viszontn em tudom, lehet, hogy az üveg jobb lenne?
(#) zsoltee0001 válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Szerintem erre a célra ez a legjobb!
Üveg= drága, törékeny, nagy a hőveszteség, nehéz (min 5 mm)
A PC-nél viszont számolni kell jelentős hőtágulással, a cellák szakszerű lezárásával + öregedés.
üdv
(#) zolika60 válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Szerintem az üveg jobb. Az igaz, hogy nehezebb, de örök darab, nem sárgul be pár év alatt. Persze ha jó hatásfokot akarsz akkor duplán kell, mint a hőszigetelt ablakon.
Következő: »»   11 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem