Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   120 / 399
(#) Nagy Tamás válasza KisG hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia! A végtranyók nagy béta eltérése okozhat ilyet.
Minél nagyobb és,egyformább bétaértékek kellenének.
(#) Nagy Tamás válasza KisG hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Jaa ...meg van az urbános félében a kapcsi rajzon egy 2,2nF kondi az alsó végtranyó bázisa és kollektora közt.
Az a gerjedést hivatott megszüntetni.
(#) Bobika79 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Helló

megépítettem az úrban féle quad 405 őst, és az lenne a kérdésem hogy normális dolog e hogy az R30 R31-es ellenállás nagyon melegszik ?+- 50 voltról megy, amúgy gyönyörűen szól,és eleve 5W 470 ohmos az ellenállás.
(#) Ge Lee válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Normális mivel több mint 1W-al fűt. Egyébként elég oda a 2W-os is, és lehet 510 vagy 560 ohmos is. Ha nagyon zavar teszel bele egy tranyós áramgenerátort és akkor a tranyó fog majd fűteni.
(#) hangszoros válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Hát ez nagy tévedés
(#) Nagy Tamás válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
..mi?
(#) soos csaba hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Sziasztok, valamelyik héten írtam ide az oldalra hogy meg építettem a Quad 405-ös Urbán féle 200W-os változatát, +- 60V-os tápfeszültséggel, a probléma ott volt hogy mikor le terheltem 4ohmra akkor nagyobb hangerőnél el kezdett be reccsenni a hangszóró, de 8ohmon már nem produkálta ezt a jelenséget. Akkor a fórumtársak azt írták hogy cseréljem le a két 0,1ohmos ellenállást 0,091ohmos-ra. Le is cseréltem de még most is hallatszik az a bizonyos roppanás nagyobb hangerőnél. Szerintetek hol a probléma?. Én gondoltam arra hogy én +- 60V-ról alimentáltam be ami 8 ohmos terhelésnél kell, a leírás szerint, 4 ohmosnál pedig +- 55V-ot ajánl. Nem itt a bibi vele?.
(#) Szebence válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Én nem tudom, hogy itt van-e a hiba, de én úgy tudom, hogy 200W-osnál +/-50V kell neki.
(#) Doncso válasza Szebence hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
A 100w-os quadnak kell +-50v.
(#) Szebence válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
hmmm Elképzelhető. Én a 3db 200W-os panelt +/-50V-ra tekert trafóval hajtom. Ez már így marad, én tekertem mind a három trafót
(#) Doncso válasza Szebence hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Attól még az egy jó erősítő. (50v DC gondolom)
(#) Szebence válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Igen, természetesen +/-50V DC.
Kicsit off talán, de pár kép a trafó tekerésről.
(Primmer 0,6mm; szekunder 1,5mm átmérőjű) Ja igen 1db trafóról 1db végfokpanel megy. (Mielőtt valaki elkezdene számolgatni és írná, hogy 1 trafóról nem megy el mind a három.)
(#) highand válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
A Quad sajnos pont egy olyan kapcsolás, amely rosszabb tulajdonságokat mutat, ha egyforma bétájú végtranzisztorokkal építed meg.
(#) Doncso válasza Szebence hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Nagyon szép tekerés, elismerés.
(#) Szebence válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Köszönöm! Nem kevés időt és energiát öltem bele nem csak a trafókba, hanem az egész quad-ba. Jelenleg 95%-os, nincs befejezve, mert szerintem gerjed, de ez már nem ez a topic. Egyszerűen nem tudom mi lehet vele, majd a hétvégén teszek fel képeket a mostani állapotáról.
(#) CsizmaKo válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Hát az a helyzet,hogy nekem is ezt produkálja,már próbáltam +/- 40v tól kb 55v ig,ugyan az az eredmény,valaki mondhatna v.mi okosat mitől lehet,mert lassan egy hónapja csinálom ezt a quadot,miután kigyulladt a meghajtó tranyó,nagy nehezen megint szóra birtam,de már szinte az összes alkatrészt újra cseréltem benne.Most szól,de reccsen ha hangosabbra tekerem.A hangszórómmal sincs gond,az egy szinte új JBL GT152 150/300w os 4 Ohm .Ha nincs semmi ötlet akkor kuka,már nem szórakozom vele tovább szerintem,inkább keresek egy fateset,hátha jobb,vagy nem tudom.
(#) Szebence válasza CsizmaKo hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Én annó olyat csináltam, hogy 3db kondenzátornak rosszat raktam be. Az értékük jó volt midnenek, csak mondjuk nem 330nF-osat, hanem 330pF-osat kellett belerakni, Ez csak egy példa volt, de hasonló volt a probléma mint nálad. Ha jól emlékszem nagyon halkan szólt, kicsit hangosabbra vettem, akkor már reccsent.
Minden alkatrészt ellenőrizzél le.
(#) CsizmaKo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Lehet sokszor volt szó arról,hogy reccsen a hangja,de igazán épkézláb konkrét magyarázatot szerintem senki sem adott rá,hogy mi az oka.Pl.volt akinek ez volt a probléma,beletett egy egyutas subwoofwer hangváltót és állitólag megoldódott a gondja,most tegyek bele egy ilyet az aktiv szűrőm mellé?Ok,vehetek bele egyet,de ha nem jön be,kidobok az ablakon x ezer Ft-ot feleslegesen,már igy is relativ sokba van benne...
(#) CsizmaKo válasza Szebence hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Nálam most az a helyzet,hogy nem szól halkan,kb fél hangerőig fel lehet tekerni,de attól feljebb hallgathatatlan ,pedig onnan lenne az igazi.Már párszor átnéztem,nem hiszem,hogy nem vettem volna észre,ha v.melyik alkatrész nagyon eltérő méretű lenne,mikor lefüstölt, le lett pucolva a panel és átmértem a cuccokat benne,ami gyanús volt cseréltem.
(#) andras1 válasza CsizmaKo hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Néhány fénykép segítene, lehet hogy mégiscsak benéztél valamit.
(#) CsizmaKo válasza andras1 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Csináltam pár képet,remélem segit v.mit.Ha esetleg konkrétan v.melyik része ,vagy alkatrésze érdekelne benneteket,jelöljétek meg melyik az vagy irjátok le és csinálok az adott részről képet.
Tettem fel képet a rajzról is ami alapján készült és egy panelképet amilyenbe ültetve van.
(#) zoly15 válasza CsizmaKo hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Ez a 200W-os verzió ami csináltál? (4Ohm 170-180W kimenő teljesítmény)? Mert akkor a hiba az ön készülékében van! A hiba forrása a 2Db 0.1Ohm-os ellenállás, ugyanis az túl nagy oda! Az "eredeti" rajzon 0,091Ohm az értéke. A te rajzodon 0,1Ohm (valami átalakított... rajz). Ha párhuzamba kötsz a 0,1Ohm 5W-os ellenállásoddal egy 1Ohm 5W-os ellenállást akkor az eredő kb annyi mint amennyi kell. Ezáltal a hiba megszűnik..
(#) CsizmaKo válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Nem hiszem,hogy ez 200w os verzió,mert a tranyók sem olyanok,amik jók lennének hozzá szerintem.A meghajtók BD244c -k a végek pedig BD249c -k .
(#) Szebence válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Én is a 200W-osat építettem meg és nekem is 0,1 Ohm-os ellenállás van benne.
(#) janika002 hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok!
A 0,1 ohmos ellenállás Urbán István ötlete volt beszerezhetősége miatt! Csak éppen senki nem veszi
figyelembe ,hogy bekerült a védelem két tranyó bázis-emiter közé egy ellenállás 100w=330ohm! 200W=75ohm! Ez a rádiótechnikás és egyébb nyákokon nem igen van rajta és le is marad sajnos!
Csatolom a cikkét Urbán úrnak olvassátok el!
Üdv:Janika
(#) zsjkuki válasza CsizmaKo hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Tiszteletem
Ez nem a 200W-os Quad hanem az 1983 -ban a Radiotehnikaban kozolt Quad -nak a nyakja.
Altalaban ha jol volt megepitve az indult elsore.
Minden jot
(#) soos csaba válasza janika002 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szevasz janika002, akkor azt mondod hogy az R22 és az R26-os ellenállás 200W-nál 75ohmos kell hogy legyen?. én nekem is ez a problémám hogy nagyobb hangerőnél roppan egyszer egyszer a hangfal, már le cseréltem a 0,1ohmos ellenállásokat is 0,091ohmosokra de ugyan az a helyzet. A 200W-os Urbán féle változatnál a két ellenállásnak az értéke 330ohm. Hol írja ezt hogy 75 ohmos kell hogy legyen a két ellenállásnak az értéke?, vagy csak te jöttél rá hogy 200W-hoz oda 75 ohmosok kellenek?. Szeretném ha már nem ropogna nekem se a hangfalam, mert nagyon idegesítő egy dolog bír lenni. :no:
(#) andras1 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Mekkora tápról járatjátok ezeket a ropogó quadokat? Mekkora a trafó, mennyi a puffer, mekkora terhelés alatt a kimenő fesz amikor elkezd ropogni? És ebben a pillanatban a tápfesz hány voltot rogyik az üresjárathoz képest?Csak azért kérdezem, mert gyakori jelenség gyári erősítőknél is - az olcsó alsó kategóriásoknál - hogy a táp olyan szinten alul méretezett hogy a maximális kivezérlés közelében már gyakran lereccsenik, mert egyszerűen összeomlik a tápja.
(#) soos csaba válasza andras1 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szevasz andras 1, a tápja két darab 350W-os E-I vasmagú trafó, két darab 15 A-es Gratz híd, és 2 darab 20000µF/90V ra. A tápja az megfelelő max hangerőn is a feszültség csak pár voltot esik. A kimenő feszt azt még nem mértem hogy mennyinél kezd el ropogni. A tápja az szerintem megfelelő, itt valahol a végfokban van a hiba, 8 ohmon már nem produkálja ezt.
(#) andras1 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Ez tényleg rendben van.
Következő: »»   120 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem