Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   705 / 1679
(#) krisztianAMG hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Elkészült életem első panelos áramköre! Igaz,nem túl bonyolult,de vhol el kellet kezdeni. A kapcsolás alapaja egy 555-ös IC,a doboz is saját gyártmány.
Pár kép róla: kép , kép , kép .
És egy rövid videó a müködésről: videó .

Köszönet _JANI_-nak a kapcsolásért sok segítségért!
(#) Zoli_bácsi válasza HA3GX hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Bocsáss meg, de a dekni lecsiszolása nem ide való. Ebben nincs elektronika. A ki mit épített topik az elektronikus kütyük, elekto-mechanikus, mechanikus megoldások bemutatására szolgál elsősorban, mely valamilyen szinten kapcsolódik az elektronikához.
(#) saraha válasza mineral hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Jó lett Remélem honorálta a barátnőd a fáradozásodat
(#) nÁnÁ hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Ma összeraktam egy kis hangfalvédő áramkört. Egyszerű kapcsolás, koppanásgátló és egyenáramvédelem, de tökéletesen működik. Készülő erősítőm utolsó láncszeme. A kapcsolást itt az oldalon találtam, a nyákterv saját.

Itt van róla pár kép:
Védelem1
Védelem2
Védelem3
kapcsolás

Üdv. Balázs
(#) pikszo hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Üdv!
Az elmúlt hónapokban egy agregátorhoz terveztem védelmet. A mai napon sikerült megvalósítanom. Működése mindössze annyi, hogy a fogyasztókat egy bizonyos időköz elteltével kapcsolja rá az agregátorra. Az időt potméterrel állíthatom. (kb. 2sec-90sec) Van benne még egy időzítő, ami a legelső rákapcsolás idejét állítja be. Holnap jöhet a lakkozás és a beépítés.
(#) Abukodonozo válasza nÁnÁ hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Szia!

Szép munka, egyetlen szépséghibája, hogy az a nagyobb elektrolit kondi egy kicsit "lelóg" a nyákról. De mint mondtam, ez nem oszt, nem szoroz.
(#) nÁnÁ válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 26, 2011 / 1
 
Szia!

Igen, az kis hiba. Kisebb átmérőjű kondival terveztem a nyákot. Az az igazság, hogy a kapcsolásban 330µF -os kondi volt, de hosszabb "késleltetési" idő miatt tettem bele 680u -t. Ebből viszont csak 35V-os volt itthon. Nem nagyon feltűnő, úgyhogy szerintem hagyom így.
(#) kowi válasza pikszo hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Szép lett!
Csak az a nagy borda ne lenne így.
A kapcsolás és nyákterv publikus?
(#) pikszo válasza kowi hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A bordát csak gyorsan rádobtam. De most már beleszabtam rendesen, így a panelről sem lóg le.
(#) Bender hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Tegnap összedobtam egy ilyen hangkártyát.
PCM2912 a lelke és vasalós nyákot gyártottam hozzá. 0603-as alkatrészekből.

ui.: Az nem gáz ha a kimeneti DC-t tantálkondival választom le nem elkóval?

DSC_1916.jpg
    
(#) Zoli_bácsi válasza Bender hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Csúnya lett a lötstop, vagy lakk, nem tudom. Bocsánat, de ez nagyon szemet szúrt. A forrasztás viszont szépen sikerült.
(#) vicsys hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Mára ennyit, holnap töltök fel videót is. :oooo: (Ja, és nem óra. A szemfülesek fellelhetnek 1 apró hibát.)
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Szokás szerint szép. Biztosan jó is. Az időzítő nem óra? Ja és nem vagyok elég szemfüles.
(#) Zsora válasza Bender hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
"...tantálkondival választom le nem elkóval?"

Ha az "elkó" alatt elektrolit kondenzátort értesz, akkor nem baj, ugyanis a tantál kondi is az.
(Alumínium-elektrolit, tantál-elektrolit)
(#) wolverine14 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
a relé a panelon valamit kapcsol?
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Nem smd, hanem felületszerelt alkatrészek? Amúgy szép grat!
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Mintha az a csavar a 7805-ösön csak dísz lenne . Nem látok lukat a nyákon. Megintcsak gyönyörűt alkottál, várom, mi lesz belőle.
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
"A szemfülesek fellelhetnek 1 apró hibát."

Tiltakozom, hibátlan!
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Profi munka!
A stabil 5V-nak a rögzítésére szánt furat helye nem lett rátervezve?
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Na kérem, itt van a video: Bővebben: Link
Jöjjenek a válaszok:
Ez egy időzítő max. 59perc : 59 másodpercre. A panelon a dátum lett elbafva. (Rá áll a kezem a 2010-re) A kapcsoló egyik lába azért nincs bekötve, mert a szomszédos lábbal gyárilagosan (a tokon belül) már össze van kötve és így földön van. A csavar nem dísz a 7805 hűtőfülén és nem is a hőt viszi el. Szimpla mechanikai rögzítés. (Bezony, bezony. Ilyesmire is illik odafigyelni! Ja, és a másik oldalon anya is van a csavar végén...) A relé, értelem szerűen a kimenetére kötött berendezést kapcsolja ki/be. Azért lett furat szerelt változat, mert többen szóltak, hogy nehéz után építeniük az smd-s kapcsolásaimat.
(#) Erick hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Helló!

Befejezvén a VF3-amat, új taggal bővült a "Pokoli torony"

Képek
(#) slogan hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok !

Elkészült ,illetve majdnem teljesen elkészült a "konyha projet " . (1 éve kezdődött)
Lényege ,nem világítás ,hanem hangulat keltés !De azért este lehet mellette akár főzni is
Vicsys: rendelkezik órával is

Minden led képes külön "életre" ,azaz a 10 db - színenként 1W -os RGB- külön vezérelhető ,akár R,G,B ként.
Vannak beleírt - majd lesznek,egyelőre bohóckodás - effektek ,tud időre ki/be kapcsolni ,meg tud jegyezni egy manuálisan beállított színt.

A kijelzőt ,key matrixot ,potikat egy PIC16F877 kezeli ,ami soros porton kommunikál egy PIC18F6622 vel ,ami a ledeket vezérli ,valamint az effektetek ,egyebet tárolja.

Ez a project sem jött volna lidi nélkül , köszönet neki !

Majd még egy hungarocell bordűr takarja a kábelrengeteget illetve a közösítésnél egy darab kábelcsatorna .

Beszéljenek tovább a képek ....

Több kép itt
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Jópofa kis cucc! Gratula!
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Köszi !

Olyan izomlázam van ,hogy el sem tudom mondani !
Amúgy is a " légy férfi ,állj ellen a sportnak" híve vagyok ,nagyon jól esett létrázni a 3m85cm es magasságban
(#) zsoltee0001 válasza slogan hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
:eek2:
Azta... volt ám vele meló rendesen!
(#) slogan válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Majd még este fotózok párat a sötétben...Ezek a képek kora délután készültek....
(#) 5cmarzo hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy indultok a XIV. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyen? És milyen projektel, ha nem vagyok túl szemtelen?
Én egy napelemmel működő kerékpárt egészítettem ki egy műszerrel. A műszer méri a megtett összes utat, a napelem által termelt max. energiát és a kerékpár sebességét (de nem írja ki).
Kíváncsian várom a többiek ötleteit, pályamunkájukat


Üdv.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szia!
Ne küldj nekik semmit, több, mint fél órával előttük kiszúrtam. Azt kaptam, hogy a terv még tavaly készült..
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Itt egy kis videó (csak a ledek világítanak ,sőt még 3 db hiányzik) az egyik effekt kezdeményről.Bővebben: Link
(#) zenetom válasza 5cmarzo hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hali!
Én elvileg indulok, de még nem írok semmit...
Következő: »»   705 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem