Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   33 / 293
(#) toro válasza Steve-Max hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Valahol igazatok van! De, a márka szervizek, ha jól működnek, a délután leadott e.mail megrendelést másnap délelőtt teljesítik.
Tudom, mert 3 cégnél ahol vagyok is így működik!
:yes: :yes: :yes:
(#) gazszeres hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Kollégák! Ma volt vére munkám. Egy fürit kellett újra csöveznem. Acélról műanyagra. Két hét tuti kenyér. Tényleg ekkora válság van?
A Weblap szerkesztést csinálom , most adatokat gyűjtök, szükségem lenne kazán gyártók nevére esetleg kazán típusokra. Kb 3 hónapra saccolom, hogy kész lesz. úgy érzem tetszeni fog nektek. Már kértem a segítségeteket ez ügyben, igazából ötleteket kérek. Tervem szerint minden kazán Pdf-je fent lessz és még sok egyéb, de ötletekkel ti is elláthattok. Előre is köszönök minden ötletet. Üdv: gazszeres
(#) gazszeres válasza imrea84 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Lehet, hogy van panelom hozzá, de kellene egy kép a panelról, hogy betudjam azonosítani. Egyéb alkatrészeim is vannak, sőt akár használt de jó minőségű kazán is akad. Bár tapasztalatom, hogy kazánt bontva könnyebb eladni.
(#) tamitsrob válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Holnap rakok fel képet! Köszönöm a segítséget!
(#) konop válasza Steve-Max hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Azért arról sem feledkezzünk meg,hogy ezekben a régi FÉG-es kazánokban és vízmelegítőkben nincs füstgáz visszaáramlás érzékelő és sokan emiatt haltak meg.

Ezt leszámítva valóban nem rosszak egyszerűségük miatt.
(#) s.joci hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék BAXI 240FI turbókazánom javításához.
A HMV-szolgáltatás tökéletesen működik. A fűtésnél a szellőztetés vízkeringetés után a szikráztatás indul, begyújt rendesen, majd pár mp után leáll - szikráztat, begyújt ,leáll - ezt ismételgeti. Van amikor a második gyújtás után tilt /piros led folyamatosan ég/. Időnként pár óra pihenés után rendesen működik.
Szerelő kolléga átnézte, kitisztította, érzékelőket kihelyettesítette a vezérlést hibáztatja. Sajnos rajzot nem találok az elektronikáról, átnéztem, alkatrészeket amit lehet kimértem de hibát nem találok. Komplett panelre nem akarok költeni. Van valami javaslatotok, vagy nincs-e valakinek egy vez. IC-je eladó.
Előre is köszi a válaszokat!
(#) mugab válasza s.joci hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Esetleg váltószelep szorulás nem lehet?
(nem ismerve a tipust)
(#) s.joci válasza mugab hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Úgy tűnik mindkét szelep normálisan működik. Mikrokapcsolók kapcsolnak a keringetésre és a melegvízcsap nyitásra is.
(#) gazszeres válasza s.joci hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ha időnként rendesen működik, akkor valóban panel hiba, de szerintem csak a forrasztásokat kéne átnézned.
Lehetséges, hogy egy un. hideg forrasztás zavar be.
(#) s.joci válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Forrasztásokat átnéztem, ami olvadt vagy kicsit is repedt volt átforrasztottam, de nagyobb hibát nem találtam.
Túlmelegedésre utaló nyomok sincsenek a panelon se az alkatrészeken.
(#) mugab válasza s.joci hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Kívülről a szelep működését nem nagyon látod...
Ezt olvastad már?
(#) s.joci válasza mugab hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A kezelésije megvan, az enyém még nem az ECO3, hanem az előző kijelző nélküli típus.
(#) toro válasza mugab hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Valószínűleg koszos a fűtésköri hőcserélő és a váltó szelep melegvíz termelésen maradt. A hőmérséklet korlátozó lekapcsol s azért tudod később újra indítani.
(#) konop válasza s.joci hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Szia!

Ha meleg víz jól működik, akkor én a fűtés hőmérséklet szenzorra gyanakodnék, lehet hogy megszakadt belül, és elkezdett vacakolni. Esetleg, ha van benne nyomásérzékelő, olyan is lehet, hogy a nyomás alacsony (0,7-0,9 bar) és a nyomásérzékelő a szivattyú indulásakor átkapcsol és ezért tilt le. A váltószelep nem szokott ilyet okozni általában.
(#) imrea84 válasza toro hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Akkor én még olcsón kaptam ajánlatot rá (48000), igaz el kell érte menni az ország másik vágábe mert nem póstátázzák el
(#) imrea84 válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nem a legjobb minőségű a kép de felismerhető.
a panel tipusa: THERMOWATT 9260102901233 BT1 MI/FFI
(#) talpi válasza kapanyél hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Elnézést hogy beleszólok,nem olvastam el az összes bejegyzést ha szó volt róla elnézést.
A kazáncserénél először a fűtési rendszert kell megnézni milyen ha e visszatérő víz nem megy 45 fokC alá nem érdemes kondenzációs kazánt beszerelni mert nem fog kondenzációs üzemben működni.
A másik téma: több helyen is a készülékjavítókat szidják a panelcsere miatt ők általában nem elektronikai szakemberek meghibásodott panelt csak cserélni tudnak és nincs is jogosultságuk belebarkácsolni.
(#) gazszeres válasza imrea84 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Sajnálom, ilyen panelem nincs. Egyébként milyen hibája van?
(#) toro válasza talpi hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
A kondenzáció nem attól függ, hogy milyen a fűtésrendszer! Csak attól, hogy a kondenzációs kazán folyamatosan max. 60/40 hőmérsékleten üzemeljen. A hagyományos, vastagcsöves, nagy radiátoros rendszer kifejezetten jó a kondenzációs kazánhoz, ha előzőleg ki van tisztítva és netán iszapfogó is fel van szerelve. A vezérlés javítást nem azért nem csinálja senki, mert nincs képzettsége hozzá, hanem, mert 3-4 órai kontakt hibakeresés alatt másik 3 kazánt lehet megjavítani. Ha netán valami gond lesz a paneljavítás után, a rendőrségi kihallgatás során, nem kérdezik meg, hogy volt-e jogosultsága. Beleturkált s kész!
:yes:
(#) tamitsrob hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Csináltam képet a hibás áramkörről.
A hiba az hogy gondol egyet és leáll általános elektronikus hibával...
A minap is leállt miközben a műhelyemben ügyködtem...
Egyesével végig mozgattam az alkatrészeket és minden alkatrész után megpróbáltam vissza indítani.
A transzformátor egyik oldalán van kettő darab kondenzátor ezek csatlakoznak a relé tekercséhez, amikor itt mozgattam akkor a kazán elindult.
Átforrasztottam a környéken minden forr szemet kíváncsi vagyok hogy most is le fog-e állni.

A kondik lehetnek hibásak cseréljem ki őket bár a mozgatásra való megjavulás kontakt hibára utal...

Mi más miatt állhat még le a kazán az elkókon kívül?
(#) imrea84 válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Indulás után kb. 5perc után elkezd szikráztatni mintha kialudt volna a láng, pedig nem és letílt hibára. A hibát csak órák eltelte után engedi törölni és újra elindítani a fűtést.
(#) alek válasza imrea84 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
A fórumon, ezt a hibajavitást már leirták, kondenzátor a trafó mellett . Ki kell cserélni, de ugyanolyan legyen az értéke. Sok sikert.
(#) alek válasza s.joci hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Ha a láng egyszerre alszik ki a szikrával, akkor a fázis felcserélődött a nullal, vagy a lángörző elektróda nem ivel át 45-fokban a láng felett.
(#) gazszeres válasza imrea84 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Többször átolvastam hiba leírásodat, csatlakoznom kell Alek válaszához. A lassan felépülő hibafolyamatoknál valóban egy fránya kondenzátor halódása okozhatja
a hibát.
És úgy ahogy Alek írta valahol a trafó környékén kell lennie egy kondenzátornak ami ezt okozza. Áramkör kialakítástól függ ,hogy hol is van. Valószínű a trafó mellett, de lehet akárhol is ( sokat mondó ) a panelon.
Az tuti, hogy egy önjavító téglalap alakú kondit kell keresned és ha minden igaz közel a táp trafóhoz.
Szerintem: nem, vagy későn érzékeli a lángot az ionizációs lángőr. És még lehet, egyéb, banális ok is amiket a kazán ismerete nélkül így online nehéz megoldani.
(#) gazszeres válasza imrea84 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Most néztem a fotókat amit a panelról feltettél. Hát gáz de ezt a panelt még nem láttam. Lehet, hogy eddig zagyvaságokat írtam de panel ismeret hiányában ennyire tellett. Ahhoz, hogy javítási ötleteket tudjak adni minimum egyszer, kell, hogy ilyen panel legyen a kezemben. Levésem magamnak az áramköröket, ebben gyakorlatom van, aztán van esély rá, hogy meg is lelem a hibát. Tartsuk a kapcsolatot. Lehet, hogy te segítesz ki ismerni egy ilyen panelt. Üdv.
(#) s.joci válasza alek hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A fázis-nulla helyes, nem cserélődött fel.
Mint írtam a melegvíz szolgáltatás tökéletesen működik, a fűtésnél, amikor leáll a szikráztatás pár mp. múlva hallatszik egy surrogó hang(szerintem ekkor kapcsol ki a gázszelep) és a gáz elalszik, majd szikráztatás után újra indul.
Elektronika kapcsolási rajz nincs valakinek?
(#) tamitsrob válasza tamitsrob hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A hiba továbbra is fennáll ma 2x állt le.
A leállás (általános elektronikus hiba) akkor keletkezik be gyakrabban ha a kazán burkolaza fel van helyezve.
Mi tévő legyek?
Cseréljem ki a két elkót ami a relé tekercséhez csatlakozik?
(#) toro válasza tamitsrob hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Nem vagyok képben, milyen kazánod van? Valószínű turbós!
Azt írod, a hiba akkor keletkezik amikor a burkolat feltéve a helyére. Ez a hiba lehetőség a levegő nyomás kapcsoló lekapcsolása miatt van! A hiba eredője: nézd meg a pitot csövet, nem koszos-e, nincs fals levegő a silicon csöveken!
:yes:
(#) tamitsrob válasza toro hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A hiba akkor is keletkezik ha rajta van a burkolat csak ritkábban... Van olyan hogy légnyomásra kapcsol valami? én is tippeltem ilyenre mert vannak napok amikor elég sűrűn leáll és van olyan nap is hogy nem áll le.

A kazán típusa EURO CONDENS 25 F.
Pár hozzászólással feljebb vannak képek a panelről!
pitot csövet hol keressem?
Leállhat attól is hogy levegős a rendszer?
(#) szerviz válasza tamitsrob hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A kazánodban ne keress levegőnyomáskapcsolót, mert nincs benne!
Pitot csövet meg különösen ne keress, mert az semmilyen kazánban sincs!

Amire én gondolnék, az első lépésben vmilyen külső elektromos zavar keresése. Pillanatnyi feszültségesés, vagy zavarkeltő gép működtetése a közeledben. Az EMC jelensége neked többet kell mondjon, mint nekem.
Én első lépésként egy zavarszűrős tápot tennék a kazán elé...............
Következő: »»   33 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem