Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   234 / 607
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A második IC-t nem dobnám ki. A hibát be tudjuk határolni, esetleg meg is tudjuk szüntetni. Volna kapcsolási, vagy beültetési rajzod, hogy a mérési helyekre könnyebben tudjak hivatkozni?
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Persze,van. Ezt csináltam.
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nem volt zárlat az ícé forrszemek között? Eléggé közel vannak ám ott a dolgok...
Melegszik is az ícé aminek DC-t mértél a kimenetén?
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nemhinném hogy zárlat volt,vagy 5x átvilágítottam mielött rákapcsoltam a tápot. Nevettem észre hogy melegedtek volna,bár nemsokáig voltak feszültség alatt így. Az az érdekes hogy nem az egész tápfesz van rajta,hanem kb 5voltal kevesebb.
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Az első IC-nél mérd meg kérlek a 2-es és a 3-as lábakat a testhez képest. Tized voltos eredményt kéne kapni, de nem árt 100V méréshatárral kezdeni
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ez arra mutat,hogy nincs rövidzárlat a kimenet és mínusz táp között.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
2.láb -1.14volt,3.-on semmi.
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nem árt, ha a 220V egy 60W-os izzón keresztül megy a trafóra a kísérletezés alatt!
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Az nem jó jel. Már csak annyit lehet tenni, hogy a híd két IC-jének lábfeszültségeit párban összehasonlítod úgy, hogy forrasztási oldalon a kiálló IC lábhoz érinted a mérőcsúcsot, hátha valamelyik lábat csak körülöleli a forrasztóón. Tehát egyest az egyessel, kettest a kettessel és így tovább 13-ig, a 14-est már ismerjük.
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Beraktad az átkötést ami a 7,13 lábakra megy?
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Bentvan az átkötés. Van izzó a trafón,világít is ha bekapcsolom,csak elfelejtettem írni
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
hogy mérjem le a stand by és a mutét?

standy+mute, vagy +oldal és mute meg standby?
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nekem külön panelen van a híd két tagja. Ha lehúzom az első IC pozitív tápját ugyan az a jelenség mint nálad.
Az izzónak a bekapcsolás után el kell halványulni, és a puffer kondenzátorokon valamennyi tápfeszültségnek kell megjelennie, ha ez nem történik meg rövidzárlat van.
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A 9-es és 10-es lábakon a testhez képest legalább 5V-nak kell lenni, különben nem szól az erősítő.
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
bőven meg van 20v..
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nekem úgy van,ahogy a rajzon amit felraktam.Csináltam összehasonlító mérést. Az 1-es IC 5-6.lábán 12voltal kevesebb van,mint a 2.IC 5-6-os lábán . Azt az ellenállást még nemraktam vissza.
(#) lacek29 hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Nemjól írtam,12 voltal több,mint a 2. IC-nél. IC1 -27volt,IC2 -15 volt.
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Úgy néz ki az első IC nem kap pozitív tápot, ha a 7-es és a 13-as lábakon ott van a "+", akkor tokon belül van a szakadás. Azon csak a csere segít. A második IC-t benne hagynám.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A lábaknál ott a táp! Ebböl IC csere lesz,mind a 2 ...majd,mert most gazdasági válság van A másik híd tökéletesen megy szerencsére.
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Töprengek, 470 µF-dal nem igazán kéne búgnia... A táp, test, bemenet jól vannak beötve? Pl.: a bemenet rá megy a testre is rendesen? Ha volna fotód ahhoz könnyebb volna érdemben hozzászólni.
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nem tudok rájönni, hogy mitől pusztult el a szerencsétlen, attól még lehet gyári hibás, hogy eddig ilyennel nem találkoztam. Minden esetre a 60-as izzót ne rakd el messzire
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Így van, az a legtisztább ha mindkettőt cseréled.
A panel milyen? Nincs még nagyon szétforrasztva? Ha széjjel van, inkább csinálj újat, nehogy valami felkunkorodó fóliadarab nyírja ki az új ícéket.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Énsem jövök rá.Levettem megint a bordárol.Átvilágítottam megint...de sehol sincs zárlat.Azon gondolkodok,hogy nem-e az a 22 mikrós kondi rossz,ami a kimenett visszacsatolja az 5-6.lábra.
(#) Bassmester válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Mérj ki minden alkatrészt... nincs benne olyan sok
(#) lacek29 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Új panelt fogok vasalni,ha cserélek IC-ket. Ugysem tudom normálisan szerintem kiszedni.
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
itt vannak a képek
(#) Bassmester válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Jó homályosak...
(#) gyula1990 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
bocs, nem tudok mit csinálni 3.2mb pixeles pedig..:S

inkább készítek egy leírást, mit hova milyen ellenálást kötöttem.
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A fotón nincs rajta a poti, a bemenetet hova kötötted, azt lenne jó fotón látni. Gondolom erről van szó.
(#) Bassmester válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Telefon, vagy kompakt gép? Ha utóbbi, akkor bőven elég a 3,2Mp, ha telefon akkor meg tökmindegy.
Fotózd le távolabbról, ügyelve a mélységélességre, bemozdulásra, egyebekre, használj vakut, makró módot. Ha sikerül a kép, akkor egy képszerkesztővel kivágod az információs részét és interpoláció (átméretezés) nélkül feltöltöd. Sokkal különb lesz :yes:
Következő: »»   234 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem