Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UA LA-2A kompresszor (leveller) építése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) martin19 hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Megszeretném építeni az alábbi (hanghoz szükséges) kompresszort. Találtam az interneten kapcsolást, konkrét alkatrész listát is.
Szerintem nem bonyolult , viszont szeretném kikérni nálam okosabbak véleményét!

Bővebben: Link
- A csövek ill trafó beszerzése mennyire necces ?
- Érdemes vele foglalkozni, mi a véleményetek a kapcsolásról ?
(#) burgdavid válasza martin19 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia!
A csövek beszerzése nemvészes, mezei ECC83 meg EF86-okkal épül fel. A szimmetrizáló trafók beszerzése már körülményesebb, bár az sem lehetetlen illetve ki is hagyható,viszont akkor nem működik DIboxként.
Szerintem nem érdemes foglalkozni vele, sokkal egyszerűbb, komptaktabb, precízebb tranyós ill. műverősítős kapcsolások léteznek Technikai érdekességként érdemes kezelni szerintem :o)
(#) martin19 válasza burgdavid hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Értelek! Én direkt a "csöves hangzás" miatt ragaszkodok hozzá... ( még ha nem is lenne olyan mint az eredeti...)
(#) pucuka válasza martin19 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
És van mégegy spec alkatrész, a lényeg, ami az erősítés szabályozást végzi. Erre még az alkatrészjegyzék se mond semmit. Valami rezgőkristály, meg erre érzékeny ellenállás. Ez nem tudom mi. de az ára 0$.
De szerintem ha mégis meg akarod csinálni csövesre, akkor érdemesebb egy változó meredekségű csővel EF 89 -el próbálkoznod. A jeltől függö egyenfeszültség előállításához EABC 80, a triódája olyan mint az ECC83 -é.
(#) burgdavid válasza martin19 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Nem mondom, hogy nemlehet jóra megcsinálni, de körülményesebb jól beállítani, mint egy diszkrét elemekből épített kapcsolást.
Jó építgetést
(#) ha6pc hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Az a rezgőkristály és az arra érzékeny ellenállás,az inkább izzólámpák és fotoellenállás.
Semmi problémát nem látok a megépítésében.
A trafó az lehet valamely régebbi asztali rádió trafója.
A fotoellenállás is beszerezhető. (Régebbi lengyel TV-kben a kontrasztot szabályozták vele automatikusan.
A csövek kiváltása sem probléma,mindegyiknek van Eu ,
"E" sorozatú megfelelője.
Én megértem a zenészek csöves mániáját,bár nem szeretem. De ha köll,hát köll!
Sok sikert! Ha elakadtál valamiben,szólj!
Mondjuk,a kimenőtrafó lesz a legnehezebb,meg az izzólámpák tipusát kikisérletezni.
(#) pucuka válasza ha6pc hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Meglehet, de egy izzónak elég furcsa rajzjel, és az alkatrész listában egy hang se.
(#) ha6pc válasza pucuka hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Jójó! Nem izzó,hanem valamiféle neon,vagy ködfénycső. Akartam javítani,de pont akkor állt le a kommunikáció. Elnézést! És -persze-csak egy van belőle és a fotoellenállásokból van több.
A többit talán sikerült korrektre.
(#) pucuka válasza ha6pc hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
A többi jó, avval nincs is gond. De ez a Homemade bigyó, ráadásul ez a lelke az egésznek. A gázos világítók azért nem jók, mert valamiféle lineáris (hoz hasonló) karakterisztikát kéne megvalósítania. Ha csak kapcsolnia kéne, akkor meg minek a fotóellenállás. Izzó meg elég nagy terhelés az anódkörbe. Csak ezért filóztam rajta.
Szóval, én inkább máshogy oldanám meg, ráadásul a csövek között van változó meredekségű cső is, azzal tán egyszerűbb is, és olyan szabályozási karakterisztikát valósítasz meg, amilyet csak akarsz.
(#) martin19 válasza ha6pc hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Huuhh látom lett egy-két hozzászólás! Nagyon szépen köszönöm nektek! Lassan összeszedegetem a hozzávalókat és kezdődik az építgetés. Majd írok hogy smint ...
(#) Cavalier válasza pucuka hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Az egy elektrolumineszcens világító lap, és fotoellenállások. infó itt

A milyenségük kritikus, ui. ez adja az egész áramkör karakterisztikáját. Elvileg a conrad-nál lehet kapni ilyen EL fóliát, fotoellenállást meg többfélét több helyen, lehet vele kísérletezni. A fentiek alapján felépíthető a dolog.
(#) Rober_4 válasza martin19 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Én már dolgoztam ilyen eszközzel, fantasztikusan zenei hangja van. Egy profi stúdió nélkülözhetetlen darabja. Ha építesz egyet csinálj nekem is! Beüzemelni beüzemelem... Jelenlegi listaára, ha jól tudom 1 millió forint körüli.
Ne halgass rájuk maradj a megjelölt alkatrészeknél, ez egy optokompresszor, és az "izzó" karakterisztikája adja a lényegét! Régebben rájöttek, hogy ilyen elven az emberi fülnek sokkal kellemesebb "zeneibb" kompresszorhatást tudnak elérni mint egyébb alkatrészekből. A csatolótrafó viszont akár el is hagyható, de ha az optorészt kihagyod, akkor nem LA-2A-t építesz!!!
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Azért nem kell tőle megijedni :nemtudom:
(#) hejdzso válasza martin19 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Szia!
Most találtam rá,amire Te is.
http://www.proreplicas.com/teletronix_la-2a.html
Az az "opto" alkatrész a kritikus?!Nem tudom miaz?
Sikerült kideríteni?
Én most gondolkodom rajta.Mert 4000.-Dollár az ára
Anyag áron a harmadából megvan.
De egyenlőre tájékozódom.
Valaki?
Végül sikerült megépíteni?- és működik is rendesen?
Kösz a választ!
(#) teddysnow válasza hejdzso hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Szia!

Én a magam részéről addig nem állnék neki még az alkatrészeket összeírni sem, amíg nem tudok legalább gyári minőségű dobozt készíteni vagy szerezni hozzá. Egy ilyen eszköznél szerintem a minimum, hogy rendes, hozzá méltó házat kap. Ha meg van a 4000 Dollár harmada, akkor inkább rendelnék belőle egy replikát vagy egy összeszerelhető kit-et.
A másik, hogy gondolom van legalább egy mikrofon előfok és patch panel, ha már kompresszor kell. Ezek mind Rack-esek, és ha lesz kompresszor, akkor előbb utóbb lesz EQ is meg 1176. Hogy mutatna egy Rack szekrényben egy takesz dobozolt LA2.
(#) Rober_4 válasza hejdzso hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Az opto alkatrész egy fénnyel vezérelhető ellenállás. Ebből mindenképpen az eredetit kellene beszerezni. A többi alkatrész kapható kereskedelemben. Mindenképpen csináld meg fadobozba is jó!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem