Fórum témák
» Több friss téma |
Kérdés: Van egy réz rudam, amit elektródaként szeretnék használni. Ugye a réz az oxigéntől beszarik, ezért gondoltam, hogy be aranyoztatom. Így meg lehetne oldani, hogy ne tűnjön el????
Persze, de nem érdemes. Normális vízbontásnál a réz csak lassan fogy, és viszonylag olcsó a rézelektród. Az aranyozás több ezer FT/elektróda körüli értékre is kijöhet, ha mechanikailag ellenálló bevonatot akarsz elérni. Ha tartós megoldást keresel, akkor szénelektród (és halogenidmentes elektrolit, pl. híg kénsav).
akkor, mért nem gyárják tonna számra, ha ennyire egyszerű???
A rezet lassabban zabálja le a-aaa zoxigén és az ottani H+ , mint az alumíniumot... De azt is jó gyorsan zabálja!!!
Legjobb a grafit, csak azt meg legyalulja... Jelenleg H2 kisöprési problémákba ütköztem... Hmmm lehet h szar a trisó, benézek egy patikába glaubersóért...
Lehet, hogy a kálium-szulfát műtrágya egy kilósan olcsóbb, mint a gyógyszertári glaubersó 100 g-ja. Technikai tisztaságú, de ha nem per os fogyasztod, akkor nem zavarhat. :yes:
Sajnos csak 10KG-os kiszerelésben van a közelbe, majd veszek vmikor, és hazacipelem
Amelyik alumíniumon sok H2 fejlődött az törékenyebb, mint a sima, pedig ugyanolyan vastag...vagy csak a trisó teszi?
Tudna nekem valaki segíteni?
A füstgép működési elve kellene (kémiaórára...:S), odáig eljutottam hogy nem is füst hanem köd, de hogy minek a köde és hogy jön létre...??? Itt a tétel, amit ki kéne dolgoznom: "Milyen elven működhet a diszkók alapkelléke, a "füstgép"? Mivel töltik fel? Milyen íze lehet az így képződött "füstnek"? Miért kell pihentetni időnként? Mennyire mérgező?" Ha valaki bármit tud segíteni, írjon légyszi!
látom megtaláltad a témát...
Először keress, aztán kérdezz
jójó, a füstgépeshez is beírtam csak biztosra akartam menni, és elvégre ez is kémia, nem...??
kipróbáltam a KNO3.mal való vízbontást...
Elég töményet lehet belőle csinálni- jobb mint a trisó ha csak 3-4V jutna egy cellára(grafit) akkor ugye nem termelődik NO2 vagy NO??? :eek2:
Ha termelődne nitrózusgáz, akkor az a N2O legyen...
Komplex ionok nem szeretnek leválni elektrolízis alatt.
N2O? Röhögni akarsz, vagy kell a verdába nitró?
Uff!
Honnan szereztél te KNO3-at??? Ez engem is érdekelne!
Uff!
Én úgy tudom, hogy a füstgépek vizes glicerinnel működnek.Ha tisztán ezt használod akkor elvileg édeskés íze van a glicerintől.Ennek az illata asszem semleges (köd szaga van).De lehet hozzá beszerezni különböző illatanyagokat. Ne kérdezd hol!NEM TUDOM!Én csak a sima vizeset próbáltam ki egyszer.
KNO3 a legtöbb kisgazdaboltban beszerezhető. K2O-ra vonatkoztatott káliumtartalma 46%, nitrogéntartalma 13% a tiszta KNO3 műtrágyának. Ha több/kevesebb valamelyik érték, akkor keverékműtrágyáról van szó, ez hasznosítható pl. egy jó nagy kertben.
Ja, és persze tudom, hogy kizárólag növénytápolásra meg hűtőkeveréknek kell, de azért ne robbantsd fel magad!
Gazdabolt.
Kellett műtrágya a cukor+KNO3-nak elég jó édes illata volt. És annyira nem füstölt ahogy állítják. Bár én csak elektrolitnak használom Ez a KNO3 nagyon bomlik hőre, elkezd így forrni, és az izzó faágat lángra gyújtotta, tehát ott elég sok O2 keletkezik. Egyébként ha elbomlott, mi lesz belőle??? K2O? Mert nagyon maró... Egyszer véletlenül hozzá értem és fájdalmas volt . Olyan igazi égető érzés. De vízhólyagos nem lett, csak bőrpíres... Egyébként tök szép a lángja...
Na nááá!
Ne aggódj!Vigyázok magamra is meg a környezetemre is! :yes:
Első körben lead egy oxigénatomot naszcens formában (atomos állapot), és nitritté redukálódik. Magasabb hőmérsékleten K2O, N2, O2 lesz a végtermék (az oxigén természetesen végig atomos állapotban keletkezik).
Ha kén van a közelében bomláskor, akkor K2S és K2Sx szulfid és poliszulfid keletkezik (ezek jó büdösek). "K2O? Mert nagyon maró... Egyszer véletlenül hozzá értem és fájdalmas volt . Olyan igazi égető érzés. De vízhólyagos nem lett, csak bőrpíres... " Lehet, hogy csak a kihűlést kellett volna megvárni... Egyébként a K2O exotherm reakcióban egyesül a vízzel (akár a bőrben levő vízzel is): K2O + H2O -> 2 KOH A KOH további kellemes hatásai: vizet vesz fel a bőrből (higroszkópos, a KOH levegőn annyi vizet köt meg, hogy magától szétfolyik), és oldja a fehérjéket. A lángja szép, de sajnos nehezen színezhető más fémsókkal.
"csak a kihűlést kellett volna megvárni..."
Lehet igazad van , mostmár mindegy... Kösz a választ!
Én most akarok majd foglalkozni vízbontással. Arra gondoltam, hogy építek egy tesla tekercset és abból a feszt belevezetem egy üveg vízbe......
Szerintem pedig nem fog működni...idézem Skori weblapjáról ezt az egyszerű szöveget:
Idézet: „A Tesla-tekercssel nagyfrekvenciás váltakozófeszültséget lehet előállítani.” A vízbontáshoz pedig egyenfeszültség (egyenáram) kell! Ezek az "aprócska" tények nem tűntek fel neked, pet? pet! Egyre inkább az látszik a Hobbielektronikás ittléted alatt, hogy nagyon sok mindenhez nem értesz...akkor fölöslegesen minek beírni egy hozzád abszolut távol álló témába???
Hoppá. Elfelejtettem, hogy váltóárammal dolgozik. Amúgy mi van akkor, amikor egy villám belecsap egy tóba, ha egyáltalán van ilyen.
Lehet így vizet bontani, de erősen ajánlott az eljárás elkerülése!
A keletkező H2, O2 mennyisége az áthaladt áramtól függ. Néhány volt kell a vízbontáshoz, a többi feszültség fűteni fogja a vizet. Váltóáramot pedig azért egészségtelen használni, mert robbanékony durranógáz keletkezik. Ez a Tesla-cucc tudomásom szerint szikrázni is szeret, úgyhogy kész életveszély ilyesmivel játszani. Ha egy tóba villám csap, akkor a töltésmennyiségnek megfelelő víz ugyan elbomolhat, de rögtön visszaalakul vízzé azon a brutál hőmérsékleten. A villám energiájának a nagy része pedig fűti a tavat.
A durranógáz nem játék! (bár az acetilén nagyobbat robban )
Amúgy A vízbontáshoz kb hány volt kell minimum? 2V? mert valahol azt láttam... Kezdőknek: Egyébként amíg vki nem tájékozott a témában, az ne álljon neki... Baromi veszélyes. Rossz oldat, rossz elektródák, és már fuldokolsz a mérgesgáztól... Jó oldat, jó elektródák= durranógáz -> üvegben szórakozol, berobban, már a karod tele van szilánkkal. (bár én ezt még nem tapasztaltam meg) Erősáramú vízbontás, nem megfelelő illesztések, izzik, ugyancsak berobban vagy kigyullad. Tehát csak óvatosan...
Egyébként kezdem én is feladni. Hamar lezabálódnak az elektródák. Tudom, hogy platinát kellene alkalmazni, de az meg nem elérhető árú.
Még a grafit is szétmegy. Már 1 éve szórakozok a témával, de eddig a második vízbontómat nem übereltem. (12V névleges, 14A) Az alumínium elektródákkal ment, és el is fogytak. Tudott volna több ampert is, csak a tápom égett le :yes: . Egyébként meg nagyon gazdaságtalan 12V-tal vizet bontani. 5 percet ment és már 50-60 fokos volt a 0,5l víz. Tessenek csak elolvasni a téma elejét. Hogy mit nem szabad :nezze:
Még egy kérdés...
Nem tudod hol lehet karbidot kapni? Baromi jól lehetne vele gázpákát csinálni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |