Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   564 / 1385
(#) john94 válasza szancsoboci hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hello!
A "GND" a negatív pólus.
(#) john94 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Hello'

Az lenne a kérdésem,hogyha gyorsmarató savval készítek el nyáklapot,akkor jó az,ha alkoholos filctollal "rajzolom" be azt a részt,amit nem szeretnék,hogy "lemarjon"?
Vagy az alkoholos filcet lazán lemossa a sav?
(Bocs,ha nagyon gyengét kérdezek,de első nyáklapomat szeretném elkészíteni.)
(#) Ricsi89 válasza john94 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Egy icipicit olvass vissza és meglátod a választ. Csak egy pár hozzászólással fentebb volt pont erről szó.
(#) john94 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Láttam Kár,hogy nem látok meg elsőre ilyen dolgokat,Lomex-ben is szerintem rajtam röhögnek,ha nem találok valamit,ami ott van az orrom előtt
Plussz most jutott eszembe,hogy beírom a keresőbe a weboldalon és van "maratás álló filcük is"
(#) BárányD hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne , hogy szerintetek ezt a kézi fúrót érdemes lenne -e megvennem panelfúráshoz és más munkálatokhoz. ? LINK
4900 ért tudnám megszerezni . Ez most nagy dilema !
Később biztos hasznát veszem , akár más téren is nem ?
Köszönöm!
(#) john94 válasza BárányD hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hello!
Szerintem jó lenne.
Ha esetleg csiszolni kell a NYÁK-od szélét(tudod,a vágás mentén), vagy egy dobozba rakod azt,amit építettél,és egy kicsit faragni kell a belsején, stb
Meg,ahogy látom fúrásra is tökéletes,mert könnyen tudsz neki csinálni egy állványt.
(#) szancsoboci válasza john94 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
köszi de akkor nem értem ha a GND a negatív akkor mit tegyek a negatív jelzésre vagy oda is kapcsoljam rá a negatívot? egyébként
a GRND az is GND vagy valami más
(#) Ricsi89 válasza BárányD hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Most csak 4900? Tényleg? Akkor inkább vedd meg a hestore-ból több, mint 1000Ft-al olcsóbban.
(#) john94 válasza szancsoboci hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Tudsz felrakni egy képet?
Mert,akkor látom,hogy mire gondolsz,mert úgy könnyebb.
(#) Ricsi89 válasza szancsoboci hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Nos a GND a test. Ehhez képest lehet a feszültség pozitív és negatív is. Tehát pl lehet +12V, GND, -12V.
(#) BárányD válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Igen tudom hogy he storeban olcsóbb de nem lehet rendelni
Kár érte. Irtam e-mailt is de nem birnak rá válaszolni ..
(#) szancsoboci válasza john94 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Sajna nem tudok, mert Adobe-ban van, de a Google-be ha beírod (hídban kötött 2 TDA7294 IC-vel), akkor kidobja, és ott lesz a bekötési rajz bal oldalán.

Bal felső sarok +Vs
Bal alsó sarok -Vs
A kettő között van a GND csatlakozás.

Helyesírásból akkora karó, hogy a naplóból kilóg!
Ülj le, fiam, egyes!
(#) szancsoboci válasza szancsoboci hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
*** Majd ha le tudod írni helyesen!
(#) JZoli válasza szancsoboci hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Itt a második tápegység képét nézd meg. Az pont kétoldalas! Nos akkor az oldal:Bővebben: Link
(#) szancsoboci válasza JZoli hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
köszi a linket de lehet egyáltalán ilyen trafót venni készen?
(#) szancsoboci válasza szancsoboci hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Sajna nem tudok, mert Adobe-ban van, de a Google-be ha beírod (hídban kötött 2 TDA7294 IC-vel), akkor kidobja, és ott lesz a bekötési rajz bal oldalán.

Bal felső sarok +Vs
Bal alsó sarok -Vs
A kettő között van a GND csatlakozás.
(#) Petjaa hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek 4db 8W-os UV BL cső elég a levilágítóba? Kb A4 -es panel lenne a max méret.

Üdv Petjaa
(#) Zoli_bácsi válasza Petjaa hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek Petjaa használta a keresőt? ...

(Kismilliószor le van írva, az "UV-s NYÁK-levilágító készítése házilag" című topikba.)
(#) szabo.tivadar hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Mennyire szokás / van értelme azokat a viákat forrasztásgátlóval lefedni, amikelyeket nem akarok majd tesztpontnak felhasználni?
(#) makait1 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok
Segitsetek! Hol tudnék beszerezni Budapesten Hidrogén-peroxidot. Minden fodrászboltban krémhidrogént akarnak rám sózni. Ha tudnátok valami konkrét helyet ajánlani, nagyon megköszönném.
(#) gulasoft válasza makait1 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
József körúti Azúr vegyszerbolt.
(#) gulasoft válasza makait1 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Gondolkod el azon, hogy a p20-nál hogyan történik a levilágítás.
Ahol uv-t kap ott szétbomlik a kötés, és az oldószer szét tudja bontani. Ahol nem kap uv-t, ott meg nem bomlik a kötés.
Ha az egyik sarkát letakarod egy kartonlappal, és ott is leszedi, akkor az előhívóddal van a baj.
Nekem is volt tömény előhívóm mikor még p20-al szórakoztam, de abba egy mp-re lógattam be a panelt és utána azonnal átraktam az öblítővízbe, így a festék 80%-a az öblítőben oldódott le, az előhívót 10-20 alkalommal is fel lehetett használni (sőt két éve megvan, most a dry fólia leoldására lehet használni)
A dry fóliában az a jó, hogy minél tovább világítod annál keményebb lesz a fólia, tehát attól hogy egy vagy két percig világítod (én 5 percig szoktam) baja nem lesz. A p20-nak ugyan akkor van egy adott ellenálló képessége az oldószerrel szemben, ezen nem tudsz változtatni, ez adott, hiszen ott azt világítod le amit le akarsz oldani, a takart réteg ettől nem lesz erősebb.
Aki fotózik, annak azért ajánlom hogy nézzen a környékén egy nyomdát, mert annál jobb filmet nem lehet csinálni, és akkor világíthatod a p20-at is míg világ a világ, a takart rész alá nem megy uv.
(#) taresz hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Két napja nyákot próbálok csinálni vasalással, több-kevesebb sikerrel, maratásra érdemtelen minőségben, a panel viszont nagyon kellene.Ha valaki érez magában ambíciót egy kis bérmunkára, annak elküldeném a nyáktervet. (2 db kb.40x40-es panel maratva,vagy csak laminálva) A többit mail-ben megbeszélnénk.

Köszi.
(#) Collector hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Ez a nyomtató Bővebben: Link alkalmas vasalásos nyákkészítéshez? Van egy mechanikai hibás laserjet4L-em, így aztán le kéne cseréljem.
(#) BarnaPili válasza Collector hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Nekem a tesója van ML1915.A gyári tonerral símán lehet NYÁK-ot laminálni, a tescos lamináló mindenféle átalakítása nélkül.Én elégedett vagyok vele.Annak idején azért vettem ezt a gépet mert járt mellé egy sonka...
(#) emmzolee válasza Collector hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Nekem meg az ML-1640 van. Jól használható. Már ki is fogyasztottam egy tonert, de vettem port bele bagóért, és a nyomtató is meg hekkelhető, hogy ne számolja hány oldalt nyomtattak ki vele. Ettől nem fog sose le tiltani a gép, és idők végezetéig nyomtathatok után töltött tonerrel.
(#) accesid válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szerencsed van a 1640-esel, ha egy epromos, ha belefutottal volna egy 2 epromosba, na azt nem lehet atkotni, ugyaez van a sam. clp-315 tipussal is azok is megoldhatoak, csak dragabban, vagy bonyolultabban.
szerintem canon, hp, brother, ezeknel nem lattam annyi fele valtozatot egy tipuson belul mint a samsungbol.
(#) interferi hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Feszegettem megint a Xerox phaser 3117 és a nyák vasalás határait. Sajna a nyomtató már nyomtatásnál bénázott (a nagyobbik panelen a sürü részen a lábak össze voltak folyva) de azért a képen látható panelek sikerültek
(#) storm válasza interferi hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Ezt laminálógéppel vagy sima vasalóval csináltad?? :eek2: Maratni mivel szoktál?
(#) gulasoft válasza interferi hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Hát igen. De ha már feszegetted miért nem azt csináltad meg amit adtam.
Következő: »»   564 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem