Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   7 / 31
(#) anagma válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
9V-os elemről fogja hajtani az IC-t.
(#) janikukac hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Zöld és piros ledekről. A száma attól függ, hogy hogyan köthetem a ledeket. ha csak sorosan, akkor 4-et (2-2) ha sorosan, akkor amennyit csak lehet.
(#) janikukac hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Itt van a nyákrajz, amit terveztem, az előbb linkelt k. rajz alapján! Nézzétek meg, hogy jó-e. Ha nem, akkor javítsátok ki a hibákat!

lm324.lay
    
(#) anagma válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ha jól gondolom,akkor 2.4V-ot és 15mA-t engedhetsz rájuk.Természetesen egy LED-re vonatkozik.
(#) janikukac válasza anagma hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
18 ohm ellenállás kell, ami nincs itthon. :S Úgy számoltam, hogy ledek száma 4, átfolyó áram 60 mA.
(#) anagma válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Naa,sorosnál a feszültségek adódnak össze nem az áram.Neked ha sorosan kötöd,akkor az összesen a legkisebb áramnak kell folynia.A darabszám pedig azért kell,mert a feszültség adódik össze soros kapcsolásnál.
(#) janikukac hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Bakker. Simpi: Akkor 9-2 V = 7 V. R = U/I. R = 7 / 200. R ( 0,35?!!! :O
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
200 mA. Mert 10 db led. Vagy számold már nekem ki, Nem értem. :SSS
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Hja, tényleg. Miért, mennyi ledet szabad?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Persze, 0.2 A. 7/0,2 = 35 OHM. Nem baj, ha 50 OHMOT használok. Az előbb elküldtem a nyákrajzot , amit készítettem, leellenőriznéd?
(#) janikukac hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Hali.

Újra itt vagyok.

TL071-el lehet valamit összehozni? :yes:
(#) SPORE hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Én ezt építettem meg 2 led-del, de a ledek FOLYAMATOSAN világítanak, akár kötök a jack-re valamit, akár nem...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) Dave21 hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Hello sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy építetem egy ledsorbol állo zenére villogo ledet! a ledsor 12v - os adapterrel meg van táplálva és a hangfal közé van kötve mint megszakito!! de nem adjah le azt a teljesitményt csak fele olyan erősséggel!! mit tegyek vele hogy ugyan olyan erősségűen villogjon ??? mint mikor csak egyszerüen világit? előre is köszi
(#) Doncso válasza Dave21 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Hogy hogy a hangfal közé van kötve? Valami nagy balekságot szagolok, ugye nem? Tudsz rajzolni egy skicet a kapcsolásról?
(#) fifadani hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék én is zenére villogót dekorációként. BC547-et, 2 db fehér, nagy fényerejű ledekkel.
A tip31es kapcsolást megcsináltam bc547el, viszont maxra kell tekerni a hangerőt hogy pislákoljon. Táp ellátást szeretném USBről megoldani.
Tudnátok olyat erősítő kapcsolást mutatni ami eleget tesz vágyaimnak?
(#) golem hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Volt nekem régen egy magnom aminek a hangfalába ledek voltak rakva és a zenére villogot. azt hogy csinálták meg külső táp nélkül. Valahogy igy nézet ki.

névtelen.JPG
    
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!
Az a feszültség táplálta ezelet a LED-eket, ami a hangszórót is. Ezért nem kellett semmilyen külső tápfeszültség.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hogy nem ment ki a végfok belőle.
Gondolom párhuzamosan voltak bekötve.
Én egyszer csináltam ilyet de az erősitőm láta kárát.
(#) kekerenyi hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Én ezt a villogtatást szeretném megcsinálni úgy, hogy a hangszóró által keltett hanghullámokat felfogjam valami mikrofon félével és az legyen a jelem amire ritmusra villognak a ledek, tehát közvetlen kábeles kapcsolat nélkül. Valakinek esetleg valami ötlete ehhez ?
(#) Inhouse válasza golem hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
A LED-ek néhány mA-el elvillognak, ezért soros ellenállásokkal kell őket bekötni. Gyakorlatilag észrevehetetlen a végfoknak egy a kis plusz terhelés...
Valamit elköthettél...

Üdv
Inhouse
(#) golem válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Ezt hogy éreted?
(#) Inhouse válasza golem hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Attól, hogy egy hangszóróra rákötsz párhuzamosan egy sorba kötött LED-et és ellenállást, nem fog leégni a végfok.

Üdv
Inhouse
(#) golem válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Én régen igy csináltam meg.

NONAME.JPG
    
(#) Inhouse válasza golem hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nem szokás LED-eket előtétellenállás nélkül párhuzamosan kötni, és egy előtétet rakni. Inkább sorba és úgy egy előtét, vagy minden párhuzamos LED-nek külön előtét. A végfok teljesítményétől függően kell beállítani az ellenállás(oka)t, max hangerőn se haladja meg a LED-ek max áramát.

Üdv
Inhouse
(#) toma3757 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Üdv!
Számítógépházban van 12db kék ledem, 3assával sorba kötve, és 620 ?os előtét ellenállás 3 ledenként.

Ezeket szeretném ritmusra vezérelni, a hangkártya kimenetről. Tehát ha zenét hallgatok, akkor ezek a zene ritmusára villogjanak, ha nem hallgatok zenét akkor simán világítsanak.Jelenleg a molex csatlakozó 12 voltos ágáról kapja az áramot.

Ezt hogyan tudnám megoldani? Remélem érthetően leírtam

Köszönöm!
(#) Tomy1 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék csinálni egy 30 Led-ből álló villogót, ami akkor villog egyszerre, amikor a kondenzátor mikrofon hangot érzékel.
Sehol sem találok hozzá kapcsolást. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
(#) Norbi672 hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Kedves Fórumozók

Lentebb csatoltam egy pár képet egy szerkezetről mely egy mély ládában üzemelne!
Lényegében a működési elve elméletben a zene ütemére avagy basszusra kellene villognia. Na igen ám , de a szállítás közben megsérült és leszakadtak róla a vezetékek és így használhatatlan.

Annyi biztos , hogy 12 V-os a a szerkentyű mert kocsiba készült A led csövek tökéletesen üzemelnek magukba 12 V-ról , de viszont, hogy magának a kapcsolásnak, hova kellene megtáplálni a feszültséget sajnos nekem már nincs több ötletem ! Erre kérnék komoly segítséget lehetőség szerint a legkisebb kockázattal , hogy a készülék sérüljön !

Valamint érdekelne, olyan is, hogy *** hogy komolyabb terhelést is elbírjon. Konkrétan egy 5 m-es led szalagot kellene meghajtani méterenként 60 db leddel pontos teljesítmény adat majd később tudok adni csak , fő cél először a kis eszköz életre keltése !

Már rég óta nyálazom az oldalt és keresek a fórumba , de még csak hasonlót se találtam ! Szóval nem kérnék olyan válaszokat, hogy a Google a barátod stb... Segítségért jöttem ide és azt szeretnék kapni !

***
Várom a remek ötleteket és köszönöm a lelkes segítőket aki időt és energiát nem sajnálnak rám

A munkáról további infó itt : * További kellemes estét mindenkinek !
(#) strobi válasza Norbi672 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Véleményem szerint szívesen segítünk a fórum keretein belül és a fórum azért volna hogy itt megbeszéljük .

Első kép bal alján mintha kapásból 2 vezeték le lenne szakadva. Feltételezem ,hogy megkapja a feszt, ha még nem tetted meg mérd meg ezt elsőként. mikrofonkapszula lehet esetleg rossz, a potik jónéhány év után szintén hajlamosak kikopni, ezeket érdemes megnézegetni/rámérni. Mikrofon lehet rossz ha pl működés közben a mikrofon érintkezőjét ujjal megérintve felvillan a szerkezet.
(#) Norbi672 válasza strobi hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Kedves Strobi !

Igen , lehetséges, de mikor megvásároltam még üzemelt ! Videót is küldtek róla próbáltam vissza keresni, de ezt sajnos nem találtam meg! Most érkezek majd haza munkából és akkor kimérek műszerrel minden alkatrész rajta, hogy üzemel-e rendesen mondjuk első ránézésre nem látszanak rajta égésnyomok , szóval ilyen szempontból ez már egy jó pont , a fejleményeket délután meg írom kivéve azt nem tudom, hogy tranzisztorokat , hogyan kell helyesen kimérni, hogy működnek vagy egyáltalán ki lehet-e mérni ? :-/

üdv
(#) Norbi672 válasza strobi hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Na sikerült a méricske , többségében !

Először is a fekete filces ( + ) ( - ) jelek ne zavarjanak meg mert azok én firkálgattam rá utólag, hogy legalább annyi fogalmam legyen a dologról !

A piros pontokon van a led csöveknek a kimenete ! Egy ebből is leszakadt , de azt nem probléma vissza forrasztani

A a lila pontok a lehetséges feszültség táplálási pontokat jelölik, de ezek próbáltam már még most leírom papírra az összes kombinációt hátha sikerül lehet, hogy egyet kihagytam én is csak ember vagyok .

Valamint a arany ponttal jelöltek nem adtak vissza mérési eredmény (megj. lehet én hibáztam)
Következő: »»   7 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem