Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   308 / 1163
(#) kadarist válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szia!
A kerámia-rezonátorok 5,5 és 5,7 MHz-es-ek, tehát ezt a frekvenciát engedik át. Az 5,5 MHz a CCIR hangsegédvivő frekvenciája, az 5,7MHz pedig a német A2-szabványú sztereó-hangsegédvivő frekije.
(#) sebizolee hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy másik topikban már kérdeztem,hogy az alábbi alkatrészeket honnan tudnám beszerezni,de mostanra elbizonytalanodtam. Én eddig azt hittem,hogy oszcillátorok,-és különböző színjelölések,az értékeit mutatják-de már nem vagyok benne biztos. Ha tudtok akkor kérem segítsetek. Köszönöm!

2.jpg

1.jpg
   
(#) kadarist válasza sebizolee hozzászólására (») Márc 24, 2011 / 1
 
Szia!
Ezek kis rádiófrekvenciás (középfrekvenciás) transzformátorok. Ahhoz, hogy oszcillátort építhess belőlük meg kell spékelni egy tranzisztorral is ezeket a tekercseket. Bővebben: Link
(#) sebizolee válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Köszönöm válaszod! Itt a komplett kapcsolási rajz,ahol csak színjelölés volt,és igen kezdőként azonosítottam hibásan,de így már remélem eligazodok.

theremin.jpg
    
(#) pucuka válasza sebizolee hozzászólására (») Márc 24, 2011 / 1
 
Ezek nem oszcillátorok, hanem csak a 430 - 470 kHz közötti KF ek hangolt csatolókörei. a piros jelőlésű is csak a KH oszcillátor hangolt köre. De hogy honnan lehet beszerezni, azt nem tudom, leginkább bontani lehet, ahogy azt előttem szólók is írták. (jobb híjján gugli)
(#) BEMcorp válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Köszi szépen!

Igazából arra gondoltam, hogy valamilyen PIC-es áramkörhöz esetleg jó lehetne, de ha ilyen szörnyű a frekvenciájuk, akkor csak valami nagyon igénytelen (mármint pontosságra...) felhasználás jöhet szóba.
Még egyszer köszi!
(#) sebizolee válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Köszönöm,már találtam is. Így könnyű volt,hogy megmondtátok,hogy mi is ez
(#) Rudi007 hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.
Van valakinek ötlete hogy 2SD5841 mivel helyettesíthető? Régi Crown erősítőben van belőle és az 5841-es párjából egy halommal.
Köszönöm!
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy ilyen 14 lábum amire ez van irva . 74HC164d . lehet ilyet nálunk kapni? vagy valamit helyette?

Kösz mindenkinek.

Laci!
(#) lukovicsek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Próbáltam de lefagyik tőle a gép
(#) pucuka válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Akkor HEStore (jobbra fent)
(#) BEMcorp hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Kaptam egy trafót, hogy mérjem be, szakadt-e, zárlatos-e. Úgy találták (méh), szóval valószínűleg rossz, de az a(z első) kérdésem, hogy mégis miben lehetett? Mikrohullámú sütőben?

A másik, hogy a rajta lévő adatlap (hála az égnek, hogy van) tanúsága szerint 220V-on 1342VA-es, míg 2270V-on 1566VA-t ad le (bár nem tudok németül, lehet hogy tévedek), szóval ez egy fénykapus cucc (hatásfok 110% ??), vagy én nem értek valamit?

Köszi!
(#) pucuka válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Azt, hogy szakadt, azt ohmmérővel tudod kimérni. Azt, hogy zárlatos, azt úgy, hogy a 220 V -os tekercsét rákötöd a hálózatra, egy 230 V -os, 60 - 100 W -os izzón keresztül. Ha terhelés nélkül felizzik az izzó, zárlatos.
110 % az nincs, de lehet meddő teljesítmény (VA) Aminek az abszolút értéke lehet nagyobb a sec oldalon. (más a cosφ)
És ha nincs fénykép, honnan találjuk ki, hogy mit látsz, és miben lehetett?
(#) BEMcorp válasza pucuka hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Bocsánat, a kép lemaradt..
(a méréssel nincs problémám, a "honnan jött" , és a "milyen teljesítményű" az igazi kérdés.
Amúgy a cosφ az ugyan az (az is rajta van az adatlapon))

wtf-trafo.jpg
    
(#) pucuka válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Nagy valószínűséggel mikrohullámú sütő trafója, elég újnak néz ki. Azt, hogy mennyire terhelhető, az nem jeleni azt, hogy azt mindet le is kell tudnia adni. Még az is bonyolítja a helyzetet, hogy a magasabb szekunder nagyfesz tekercs teljesítményéhez, még hozzá kell adni a fűtőtekercs, és a 19 V os tekercs valós teljesítményét. A számítógépes tápok szekunder teljesítmények összege is több, mint a hálózatból felvett max teljesítmény. Ez a trafó durván 1.5 kWA -es (1342 VA). A cos φ kapacitív terhelés esetén lehet példának okáért negatív is. A bánat tudja, hogy a magnetron, meg az előtte levő egyenirányító milyen terhelést képvisel, de biztosan nem rezisztívet.
(#) BEMcorp válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Köszi!
Bár azt hogy új, nem hiszem, már csak a 220V -os hálózati fesz megadása miatt se.
Közben rátaperoltam ohm-mérővel, és a "Secondary" csatlakozón kívül mindegyiknek van 'párja', tehát valószínűleg az a szál szakadt.
HA jól értelmezem a rajzát, akkor a "Secondary" volt a nagyfesz közös pontja, a fekete/piros kimenetek, pedig a különböző teljesítményfokozathoz tartozó tekercsleágazások, igaz?
Másrészt, a 'harmadlagos' (Tertiär) tekercs megvan /19,3V - 2A/, de az adatlap szerint van egy brutált 3,2V-os tekercs is, kivezetést viszont nem látok, illetve van egy "Lead wire harness" {vezető kábelköteg}, az lenne a hunyó?
(#) pucuka válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Azért gondoltam, mert elég újszerű állapotban van. A Fűtés vezeték, és a nagyfesz tekercs egyik vége közösítve van, ennek kellene lennie a "Secondary" kivezetésnek. A fekete a fűtés, a piros a nagyfesz kivezetés. A kábelköteg valamilyen "terhelésszabályzó" kivezetés. Nem hiszem (de nem tudom) hogy a teljesítményt a magnetron fűtésével szabályoznák.
Jó lenne egy oldalsó kép is, mert meglehet, hogy a szabályzó vezetéken keresztül történik előmágnesezéssel a teljesítmény szabályzás.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
De ebben a topikban jobban értenek hozzá.
(#) pisti992 hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
A Pioneer előszeretettel használ ilyen(VSG1024, DSG1079) mikrokapcsolókat a cuccaiba. Kellene pár db, mert tönkrementek.
(Találtam Mo-on, 750Ft/db, néhol 1000Ft/db, vagy külföldön, ott ugyan olcsóbb, de onnan a pk a drága.)
Kérlek titeket, ha valaki tud valahol ilyeneket jó áron szóljon. Más is jó aminek ugyan így középen van két lába/5mm-re egymástól/ és 4.5mm magas.
(#) nedudgi válasza pisti992 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Szögletes nyomógomb nem fér el ott?
Végszükség esetén ez jó lesz?
(#) Camping hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Talán ebbe a topikba illik a kérdés. Új albérletbe költöztem (angliába) és "járt" hozzá egy fűnyíró is. De nem tudom használni mert nem tudom bedugni a konnektorba. Mellékelek egy képet a dugójáról. Ugyan ilyen dugó van még egy sövény- és egy szegélynyírón. Voltam már egy pár boltba de nem láttam hasonlót sem.
Valaki tudja hogy mi ez? Mi a neve hogy az ebay-en megtaláljam? Előre is köszömöm.
(#) zolika60 válasza Camping hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Talán kérdezd meg egy mezőgazdasági boltban, vagy a fűnyíró gyártójánál.
(#) Camping válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Mezőgazdasági bolt nem sok van erre, mondhatni nincs Egyedül a Homebase ami olyan mint az Obi. Tele agyonképzett eladókkal... Annyira nem érdekel hogy a gyártóval vegyem föl a kapcsolatot. Csak gondoltam hátha itt tudja valaki.
(#) kadarist válasza Camping hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Szia!
Keresd úgy, hogy: grass cutter extension cord. És azon belül is a földeletlen változatot.
(#) pucuka válasza Camping hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Ez a csatlakozó minden bizonnyal egy aránylag (angliában) gyakran használt speciális készülék csatlakozó. Mégiscsak abban az OBI szerű boltban kellene kutakodnod, gondolom ott is árulnak fűnyírót, sövényvágót, aminek valószínűleg ugyanilyen csatlakozója van. És ha olyanokhoz kérnél hosszabbítót?
(#) A.PETER hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
sziasztok
ismeri valaki ezt a kütyüt
mire jó?
Bővebben: Link
(#) Camping válasza pucuka hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
A Homebase-ben néztem de semmi, esetleg a B&Q-ban megpróbálhatom. Köszi szépen.
(#) pucuka válasza Camping hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Sajna nem vagyok ismerős azon a vidéken
(#) sgt válasza A.PETER hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
RS232-n kommunikálni tudó AT89-es mikrokontroller. Táp is van rajta, de ami a bal oldalt van az nem tudom mi. Első megérzésre az lesz a kivezetett JTAG.
(#) Sendi hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Jó estét.
Tudtok e segíteni ezeknek az SMD alkatrészek be azonosításában? 64 pin "ST interbus PP2AB0310", 8 pin "28AB 2672 M5.0", "611 316", 14 pin "34E6Y6K HC14"
Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   308 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem