Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   309 / 1163
(#) tamitsrob hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Üdv!
Ennek az alkatrésznek a középső lába és a két szélső között 0,6V-ot kellene mérjek? (Dióda üzemmódba)
El szeretném dönteni hogy rossz-e vagy nem.
(#) tamitsrob válasza tamitsrob hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
0,16V-ot mértem nyitó irányban mindkét diódán
Záró irányban nem vezetett.
Elvileg jó az alkatrész ugye?
(#) kadarist válasza tamitsrob hozzászólására (») Márc 29, 2011 / 1
 
Igen, jó.
(#) Camping válasza pucuka hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Megvan. kb 4000ért kaptam 15 méteres hosszabbítót ilyen dugóval a B&Q-ban. Köszi szépen.
(#) pucuka válasza Camping hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szívesen. Jó drága volt.
(#) DanyyX hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Üdv!

Hánykolódik a műhelyben egy adag spec. csatolakozó. A beazonosításában kérném a segítségeteket.

Ezekről lenne szó Ha bárki tud rúluk mondani valami információt, nagyon megköszönném!
(#) efcsabi válasza DanyyX hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Üdv!
A 11 -es képen és a hasonló típusúakat mintha régen kombájnokban láttam volna. Nem biztos de nagyon hasonlít hozzá.
(#) örökagyaló válasza efcsabi hozzászólására (») Márc 30, 2011 / 2
 
A beazonosítázhoz a pontos tipus jelölés az elkallódott doksik miatt már bizonytalan.
De ami biztos: felső sorban a 30 p.ipari csatlakozók reckes szerelésű szerszámgépekben volt használatos.
A fekete bakelitvázas rövidebbek, talán KONTAKTA gyártmányok,manapság is forgalmazzák.
A 20 pól.kadmiumos vázzal, barna bakelitból szovjet gyártmányú szerszámgépekben volt.
A kerek hollandianyásak NDK -s gépekben voltak.
A 3x32 pólusúak a 70-80-as években voltak használatban a wrapolós huzalozás világából a szekrényes számítógépek és szerszámgépeknél.
(#) efcsabi válasza örökagyaló hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Mondom, hogy nem vagyok benne biztos
A hobbielektronikának valóságos nemzeti kincs egy sokat tapasztalt és sokat látott szaki.
(#) DanyyX válasza örökagyaló hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszönöm, már sokat segítettél!
(#) örökagyaló válasza DanyyX hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Ha tényleg úgy érzed akor szívesen,nincs mit.
(#) gaboca323f hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Üdv!

Egy kapcsolásban egy számomra ismeretlen alkatrészt találtam.
Csaoltam egy képet, az SCR nevű alkatrész a kérdéses.
A leírásban FIR 3D van írva hozzá, de nem találtam sehol ilyet.

Előre is köszi!
(#) kadarist válasza gaboca323f hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Szia!
Az egy tirisztor. Egy ilyen típus jó lesz oda.
(#) gaboca323f válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Köszönöm az infót!
(#) pisti992 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Szerintem pont ezt kerestem. Köszönöm. :worship:
(#) elektromos hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Üdv!
Vettem egy 100MHz-es oszcillátort, de nem jön ki belőle freki. Ez biztosan egy kristály oszcillátor? Adtam neki 3,3Voltot, GND-t, az engedélyező láb meg alapból H-szinten van. A 4-es lábról venném ki a frekit, de nem jön semmi, csak állandó H-szint. Az adatlap, amit feltettem, az az oszcillátor adatlapja, de az oszcillátorra más van írva: ADC54LA.
Mit csináljak még?
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Üdv!
Annyit még kérdeznék, hogy ez fűrész jelet ad ki?
(#) kadarist válasza elektromos hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Szia!
Mivel nézted a kimenetet? Tesztkapcsolás: Bővebben: Link
(#) pucuka válasza elektromos hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Az, hogy saw, az itt a szűrő felépítésére utal, nem a jelalakra. Ti a fellületi hullámszűrőknél, ami ebben az áramkörben a frekvenciastabilizáló elem, a szűrő pólusainak kiképzése fésű, fűrészfog szerű. Maga az oszcillátor egy ECL integrált áramkör, aminek a két kimenete az adatlap szerint (már ha az adatlap a Te áramkörödet mutatja) ellentétes fázisú négyszögjel.
A frekvenciának pedig rá kell lennie írva a tokra, aminek az értéke 60 - 100 MHz közé kell esnie, és nem változtatható. A lényege ennek az áramkörnek a kimeneti jel igen alacsony jitter (remegés) -e.
(#) elektromos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia! OWON digi szkópal néztem, de beáll a kimenet H-szintre, mind a két kimeneten. Az OE lábra nem tettem semmit, mert az alapban H-szinten van, tehát engedélyezett állapotban. Amugy simán bekötöttem csak, hogy működik-e. De meg sem nyikkan.
(#) elektromos válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia! Köszönöm a hozzászólásod, legalább megint tanultam egy kicsit! Erre rá van írva, hogy E100.000H, tehát 100MHz. Ha a kimentet nem terhelem le, akkor is kell a kimeneten jelnek lennie? Nagyon megszívat ez az oszcillátor. Igaz ilyet még nem használtam, és most ismerkedem vele.
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Így kötöttem be. A két kimeneten 2.5 Volt van. Egy 74hc93-as osztót akartam rá tenni, de ugy látom, ez így nem fog menni szerintem.

TEST1.JPG
    
(#) kadarist válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Azért próbaképpen csak kösd tápfeszültségre azt az engedélyező lábat és a kimenetet terheld le 50 ohm-al.
(#) elektromos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia!
A kimeneteket le tettem 56 Ohmon keresztűl földre, de semmi, csak a kimeneti fesz. esett le 1.8Voltra. 25 MHz-es tárolos szkópom van, de ezt azért látnia kellene. Az OE láb is működik, mert leteszem földre, akkor a kimenet is lemegy földre. Nincs már ötletem.
(#) pucuka válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
A 25 MHz -es szkópodon semmit nem fogsz látni. A 74HC93 is éppen talán fel tudja dolgozni. Ehhez a jelhez min 100 MHz es, (hogy éppen láss valamit) de inkább 200 MHz -es szkóp kellene. Azt, hogy működik, vagy nem, azt egy URH vevővel ellenőrizheted, hogy ráhangolod 100 MHz környékére, és ha eltűnik az FM zaj, akkor megy. Vagy egy min 500 MHz -es frekimérőt rákötsz, annak már úgyis 50 ohmos a bemenete.
(#) elektromos válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Köszi! Futok még egy kört vele, aztán más megoldást keresek.
(#) pucuka válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Jobban elolvastam, amit írtál. Ha a kimenet a terhelésre 1.8 V -ra leesett, az azt is jelentheti, hogy működik, mert a kimeneti négyszög átlagértékét méred, és ha az nem pont 50 % -os, akkor lehet.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Sziasztok,kérdésem lenne két alkatrész felől.SOT-23 tokozású smd tranzisztornak tűnnek,de a rajtuk található infó alapján sajna nem tudom beazonosítani.

FZIT , 133DD8 Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) gyumil hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Már napok óta dilemmában vagyok. Ki kéne cserélnem egy rossz alu smd kondit, de nem akadok rá a jelölésének helyes dekódolására.
Ami rá van írva: S753

A szabványokhoz nem passzol mert S-sel nem írnak feszültséget (tantál), sem tűrést, az meg amúgy is az utolsó karakter lenne.
Tudnátok ebben segíteni, illetve még abban, hogy a kis barna kockák méretei hogy adják meg az értéket?
Már tökre átnyálaztam a netet, de erre a két fajtára nem találtam leírást.
(#) lapose válasza gyumil hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia!
Tegyél fel róla képet, szerintem hamarabb lesz segítség.
Következő: »»   309 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem