Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1270 / 3976
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Okés, már tervezem is a nyákot. Megpróbálok a tipped alapján dolgozni...
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Ilyened van? Bővebben: Link
Tervezheted a nyákot mert legalább azt is tanulod, de tesztelésre/próbára ez a legjobb megoldás. (szerintem)
Én még függvény generátort is raktam össze próbapanelen.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nincs. Régen akartam de sokallom. Azt sem értem, ezen hogyan kell forrasztani..
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Pont ez a lényeg, hogy NEM kell forrasztani. Csak fogod az alkatrészeket és bedugod. Ha nem stimmel valami nem kell kiforrasztani csak kihúzod és cseréled.
Hidd el nem is olyan drága főleg, ha sokat kísérletezel.
Nekem van 5db 2x ekkora. Nagyon-nagyon hasznos.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Kész is a nyák... Leellenőrized?
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Eszem ágában sincs.
Ez annyira egyszerű kapcsolás... Gyakorolni-gyakorolni, olvasni-olvasni, tanulni-tanulni... Légy picit bátrabb és kísérletező kedvűbb.
Amúgy jónak tűnik így rápillantva.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Basszus, és ha mégsem? Ha nem működik, és kárba veszett a sok felszerelés? Na nembaj, azért köszike, próbáltam nem elkapkodni, amúgy...
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
A Ledek nem tetszenek. Szerintem fordítva vannak.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Áhh, az nem lényeg, úgy is helyesen rakom majd be...
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Ha próba panelt használsz akkor semmi sem veszik kárba és nem pazarolsz egy csomó időt stb...
Amúgy a LED-ek tényleg fordítva vannak, ha tényleg betartod a beültetést a terved szerint. De ezt már csak te tudhatod, hogy hogyan ....

Szerk.:
látom közben javítottad magad. Nos ezért is erőltetem annyira azt a panelt.
Higgy egy sorstársnak!
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Persze - persze. Akkor , ugye jó?

Megértem a panel-os dolgot, majd akkor szerzek egyet..
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
jó-jó, ha beültetésnél figyelsz a polaritásra.
[off] Én megyek standby-ba mert már kopog a fejem az asztalon és fázom is idelent.
Jóó ccakkkát!
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszike, és neked is szép estét, jó éjszakát !
(#) benocs24 hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valami segítséget nyújtani ezel az ic vel kapcsolatban?
(#) benocs24 hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
a jel lenne a legfontosabb mert még van melette egy másik ic is, a táp meg van nekik csak a jel kellene többekközt
(#) benocs24 hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
A másik ic
(#) storm hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem tud véletlen valaki, valami egyszerű rádió vevőt FM sávra? Kis hatósugár kéne (kb.10-15m). A tápfesz kb 3V, és nem kell hogy sztereó legyen.
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szia!
Nem adóra gondoltál?
(#) kadarist válasza benocs24 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szia!
Ebben a rajzban szerepel ez az IC és ez alapján be meg tudod határozni a jel útját. A letöltéshez kattints a "To download the file, please, click here !"-re
(#) benocs24 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Helló! Hát nem tudom hogy eltudok e menni rajta de átnézem alaposan! Nem tudom én tudok e valamit kezdeni ezzel a 2 db ic vel, mennyit érhet ez a 2 db ic? Hátha másnak többet jelentene mint nekem. Ha részletes leírás lenne róla akkor eltudnék rajta menni de sajna ezek alapján , nem hiszem!
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nem én vevőre gondoltam. Egy kis hatótávú adóvevőt szeretnék építeni. Adóhoz televan a net kapcsolással viszont vevőhöz csak bonyolultabbak vannak abból is alig
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Esetleg valamilyen gyári műsorvevő?
(#) hgyjoco hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sziasztok,a következőben szeretném a segítségeteket kérni. Megörököltem egy ókori brutál tápot,amiben a kimenő teljesitményt trafóval szabályozták,de annak kiegészítő kapcsolása behalt. Mivel lehetne pótolni a vezérlést?
(#) pucuka válasza storm hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Detektoros vevő nem jó? Az elég érzéketlen. Ezekkel is tele van a net
(#) storm válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
A hogy elnézem ez sem a leg megfelelőbb. De inkább leírom, hogy mi a célom. Ugyebár szakközépiskolába elég sokat kell tanulni. És manapság azt a rengeteg anyagot szinte lehetetlen megtanúlni. Írásbeli dolgozatnál ott a puska az mindíg működik. Nade szóbeli feleletnél? Ezért dondoltam olvasgatok a neten. Szóval a cél az, hogy mondjuk a zsbemben van egy adó és egy vevő. Mindegyik 3V-al működik. Alapból a vevő kapja a 3V-ot, deha megnyomok 1 gombot akkor az adó kapná, így tudnának 1 antennát használni. Amikor felelek akkor a vevő működik a nyakamba teszek egy álcázott indukciós hurkot, a fülembe pedig egy olyan fülhallgatót amit alig lehet észrevenni, vezetéknélküli, és fogja a mágneses jeleket Persze a mikrofont a gombot, meg az egész szerkezetet simán el lehet rejteni a ruha alá, ha elég kicsi. Ez az egész terv még nagyon hiányos de valahol el kell kezdeni
(#) janikukac hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Sziasztok. Nekem az a baj, hogy nyákot csináltam vasalással. Amióta auto gnd réteget rárakom a nyákra, akkor a papír nem akar lejönni a nyák lemezről, hanem egy nagyon vékony réteg rajta marad. Mindig neki esek kaparni, és most is totál elrontottam a nyákot, mert mindenhol felszakad a festék. Mi a teendő? Bele rakhatom holnap így avval a vékony papírral a vaskloridba? Amúgy ha mosom , és óvatosan dörgölöm, akkor is felszakad.. :S
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nekem is így szokott lenni. Beledobod a maratóba, aztán valami pufa ecsettel simogatod. szépen lejön a papír
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Pufa? XD Amúgy mikor kell kefélni?
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Elírtam véletlen. Amikor beledobod elkezd pezsegni, és kis buborékok lesznek a nyák felszínén. Ezt egy PUHA ecsettel elkezded simogatni, addig amíg az összes el nem tűnik a NYÁK-ról.
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nembaj..

És, úgy nem lehet, hogy miután kimarta, akkor kepélem med?
Következő: »»   1270 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem