Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Olajpapír nagyon jó.
Wima mkp10 közepes. Fémezett papírok közt van nagyon rossz és nagyon jó. Csak a füloszkóp mondja meg. Remix C3015 pl szerintemfülemnek jó. Oroszok kicsit keményebbek, bár lehet nem elég helyen próbáltam. Tantállal nem csatolnék, még ezüsttantállal sem, viszont katódblokkolni ezüsttantál nagyon jó. Ezt az orosz fémezettek vs. remix dolgot ha lenne időm a 6E5P SE ben lejátszanám újra, mert csak 6p3s se tapasztalatok vannak.
Végre rászántam az időm, és bedobozoltam a 6N28B-V SE erősítőmet. Amint a fényviszonyok engedik képet is teszek fel róla. Hátra van még az előlap festése, ill. elég brummos, úgyhogy az ellen is kell még tennem valamit.
Regent zenekari ládákat hajtok vele, meglepően nagyot szól.
Itt vannak a képek, amiket ígértem.
Nem lehet mondani, hogy szebbet még nem láttam, de az ígéretes, hogy a csövek látszanak. Egy szép festés, szép poti gombok, egy kis feliratozás, és szerintem mindjárt elfogadhatóbb lesz a kinézete. A véleményem, hogy soha nem szabad a dobozoláson spórolni, még ha magadnak készítesz is erősítőt.
Helló mindenkinek. Most olvastam az RT-t és rátaláltam erre a kapcsolásra. Egy olyan kérdésem lenne hogy a 40W-os változatnál a PL509-es cső helyett használhatok-e PL504-et, vagy inkább ha PL504-es csővel szeretnék építkezni akkor csináljam meg a 20W-os változatot? Előre is köszönöm!
A 20W-os PL500, PL504-el, a 40W-os PL509, PL519-el építhető. Ha a teljes cikk megvan el is tudod olvasni benne.
Helló. Elolvastam a cikket. Azért gondoltam a hogy PL504-el működne, mert az újabb változat. Akkor már csak PL509-eket vagy PL519-eket kellene szereznem. Köszönöm az infókat!
Igen újabb a PL504 mint az 500-as de a paraméterei azonosak. 12W anóddisszipációval bír. Csak a 20W-os erősítőbe jó. A PL509 30W a PL519 35W anóddisszipációt tud. Ezek már alkalmasak a 40W-os erősítőbe ahogy a cikkben is van.
Tudnak a nagy csövek akár 100W-ot is, de lehet, az már nem a hifi kategória (?).
Azért a 6P45C cső még érdemes a figyelemre, ha éppen olyat tudsz szerezni PL509 helyett (jobb talán).
Bizonyos paraméterekben jobb(erősebb) bizonyos szempontok alapján sokkal gyengébb (minőség, szórás)
Ezzel egyelőre nem tudok első kézből vitatkozni, de több ismerős és fórumtárs is (pl. APX 100 topic) jobbnak véli hangra is az orosz csövet. Csak egy betűzés volt részemről, hogy nem feltétlenül kell azt rögtön leírni.
Nekem legnagyobb probléma a beszerzés. (Nem a legjobb módszer de) Olyan cső lesz majd benne amelyiket egyáltalán be tudom szerezni, és majd valamilyen találkozón fülelek a profik erősítőire
Helló. Megint zavarok. 6P7SZ cső megfelelne a PL509 helyett? A 6P7SZ-ről nem találtam adatlapot ezért kérdezem. Köszönöm!
Fogalmam sincs hirtelen. Nem hinném. Teljesen más a felépítése, hiába van anódsapkája. Ránézésre a 807 egy változatának nézném, de nem az. Egy oldal szerint a 6P7S = 6BG6G .
Ennyit lehet róla tudni. Lehet, hogy audióra megfelel, de tudni kell, hogy a PL509 elég combos cső, nem nagyon van opció helyette (500V körül PP-ben 1600ohm az illesztése, elég alacsony). Ha már a csövet is be kell szerezni, érdemesebb a lehetőségekhez erősítőt/kapcsolást választani. NEm feltétlenül ragaszkodnék a PL509-hez, mert a látszat ellenére NEM könnyű és olcsó beszerezni (és ha ez számít, nem egy elterjedt erősítőcső). Akkor már inkább egy jól megépített GU50 PP, amihez "fillérekért" lehet csőhöz jutni. NEkem is csak azért került látóterembe, mert kíváncsi voltam egy "gyári" csöves erősítőre, így vettem APX100-at, ami a hiedelemmel ellentétben egyáltalán nem rossz, csak annyira át kell szabni, hogy már nem önmaga a végére. Ennyi.
Köszönöm. Akkor tovább kergetek PL509/6P45C csöveket. Még egyszer köszönök minden segítséget.
Helló !
A nem olaj-papír, hanem csak simán fémezett papír (MP) kondenzátorokat is szeretik a csöves cuccok ? Vagy azok felejtősek ?
Kicsit beleolvasva azt írja az adatlap, hogy a 6L6G átdolgozása a 6P7S. Nem lehet rossz cső, 20W disszipációt tud, ebből lehet bőven 40W PP erősítőt, de nagyon nem tudok segíteni a tervezésében, de más hátha.
Először épits valamit, amiben ki tudod próbálni melyik milyen.
Már régebben kiveséztük a kondikat, jópárszor.
És egyébként is elég szubjektív dolog… Mindenki olyat épít be, amilyen tetszik a fülének.
Persze.Ezért is értelmetlen a kérdés....
Hát. Az én GU50SE-m kifejezetten émelyeg az MP konditól. Eddig MKP volt benne, attól rendszeres hasmenése lett. Most szereztem a börzén zöld olajpapírt. Ez rendbe tette az emésztését és mintha reggelente életvidámabban kelne fel. Szerintem ezt szereti.
Az olajpapírnál érzek a hangban egy kis csokoládét némi gyümölcsös aromával. A sima Wima MKP olyan testetlen, érnie kell még. Szóval ezt neked kell kitapasztalni. Bármivel menni fog, ha már van valami, akkor érdemes cserélgetni, de az olajpapírokról mindenki elismerően beszél.
Úgy gondoltam, hogy a tápszűrő elkó mellé, párhuzamosan.
Nem csatolókondinak. Mert valakitől itt azt olvastam hogy az elkonál minden jobb.
Szerintem oda bármi megfelel, de én inkább még a váltó oldalra tennék, közvetlenül a trafó kivezetéseire párszáz nanót.
Aha. :miaz:
És az ott mit csinál ? Szűr ? Pufferel ? (Amúgy kösz az infót ! )
Mindenféle, a trafón még átjutó zavart szed ki a tápból. Ettől függetlenül érdemes lehet persze az elkók mellé is rakni valamit. Én még nem "teszteltem" ezt kimondottan soha, ha eszembe volt vagy kéznél volt, akkor raktam, de még a tranyós vonalon.
Nem kell attól annyira megijjedni......csak nem árt az elővigyázatosság DE a 370-490V os anódfeszültségre szükség van az elektron-emisszió létrejöttéhez!
Egy a lényeg a kondikat üzem alatt ne piszkáld mert kva nagyot üt (tapasztalat ), és ha kikapcsoltad akkor is várj 1-2 órát vagy süsd ki egy ellenáláson át a puffert mert még soká tárolja az energiát !főleg ha nagy 100µF fölötti Azért ám nem kell minden mesét elhinni!! mert olcsón is lehet kiválló erősitőt építeni....én nemrég építettem egy 83"-as marshall replikát EL34-es push-pull végfokkal, ECC83-as előfokkal ECC82-es fázisfordítóval......de ami igaz az igaz,a kimenőre nagyon oda kell figyelni!! !mert az határozza meg az erősitő linearitását
Remélem nem zavar, hogy egy 5 évvel ezelőtti hozzászólásra reagálsz. Amúgy nem kell 370V sem, mert Mi nem egy erősítőt építettünk itt 250V-os anódfeszültséggel, sőt, én próbáltam PL500-at 30V-os anódfeszről járatni, és működött, bár a teljesítmény nagyon kevés volt, de egész hallgatható, este a szobában hallgatni elfogadható!
NEm tudom, de nekem van motor segédfáziskondim jó nagy öreg és MP van ráírva, és a 10 ből 1 likas és ott rendesen folyik az OLAJ.
Szóval az lehet OLAJPAPÍR. Az újak tuti nem, de ezek 1969 esek.
Kicsi betűzés. Ma a börzén nekem azonosnak mondták a 6P7C-t és a 807-es csövet, ami 6L6 ősükre visszavezetve nem lehetetlen. Kinézetre azonos, de ez nem jelent semmit.
Sziasztok!
Új vagyok a csöves témában, úgy érzem most érettem meg rá néhány tranzisztoros erősítő elkészítése után. Kisteljesítményű se-ben gondolkodom, leginkább el84se érdekel, esetleg gu50. Ti melyiket ajánlanátok inkább? Jelenleg a hálózati trfókat nézegetem, és megütötte a szemem egy viszonylag olcsóbb darab, a marshall dsl401 trafója, jobban is tetszik, mint a toroid. Eléggé túl van ez méretezve (bár úgy tudom 4db el84 van ebben)? Köszönöm a segítséget! |
Bejelentkezés
Hirdetés |