Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1284 / 3968
(#) kadarist válasza Gab04 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ha dióda nélkül jól működik, akkor ne használj diódát. Valószínű, hogy a fordított polaritású bekötés hatásai ellen védené az áramkört. Egy képet azért mutathatnál erről a csodaszerkezetről.
(#) El_Pinyo válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia!
A /Q1 (2.láb) reset után 1-ben van, ezért negált. (Az áramkört úgy kell megtervezni, hogy az elején kapjon alaphelyzetbe állítást, pl. reset jelet)
(#) Davidd hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Sziasztok.Egy keresem lenne:valaki legyenszives kuldjon egy erosito kapcsolast ami 6 vagy 12 voltrol megy es olyan 1 vagy 2W os teljesitmennyel jon a jo ido es jo lenne a bringara Koszonom elore is .
Ui:ha lehet tranzisztoros legyen .....koszonom.
(#) norby87 válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Köszi, holnap kipróbálom.
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia!
Ezt éppen a te számodra kerestem. Elmegy 6voltról is meg 12 voltról is: Bővebben: Link. Másik hasonszőrű: Bővebben: Link. Keresés: Bővebben: Link
(#) Davidd hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
En csak egy kapcsolasi rajzot kertem meg kezdo vagyok...pont azer irtam ide...hiaba keresek rola nem talalok semmilyet es gondoltam hogy masnak meg ha regrol is de lehet hogy van kapcs rajza...
(#) Davidd válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Koszonom szepen.
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Sikeres építést!
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
És végül egy igazi 2W-os nagyágyú: Bővebben: Link
(#) tanci hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat minden hozzászólónak.
(#) GxxANC hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Tranzisztorok adatlapján szereplő W érték az eldisszipálható teljesítményként van megadva, azaz úgy kell értelmezni, hogy ez az a teljesítmény amit az adott kapcsolásban maximum el tud "fűteni" a tranzisztor? Például egy AB osztályban működő kapcsolás esetén ha teszem fel 60%-os a hatásfok, és mondjuk a tranzisztor adatlapján 40W szerepel, akkor ebben a felállásban maximum 60W hasznos teljesítmény vehető ki, és a 40W pedig amit elfűt. Jól gondolkodok?

Köszönöm előre is!
(#) Action2K válasza GxxANC hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Én úgy gondolkodnék, hogy 60% a hasznos, 40% az elfűtött. Azaz, 40W*0,6 a hasznos, 40W*0,4 az elfűtött. Tehát 24W a max hasznos kivehető. Ha valamit félreértettem, akkor javítsatok ki.
(#) john94 hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Hello!
Sok dolgot hallottam már róla,de Ti biztos fogjátok tudni,hogy:
Szeretnék építeni egy egyszerű erősítőt fülhallgatóhoz és van ott egy olyan jelölés,hogy "Bypass".
Most ez mit takar pontosabban?, Mármint mi a szerepe?
(#) nagy_david1 hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Üdv!

Hogyan oldanátok meg egy olyan elektronikus kapcsolót ami egy jellel is megbirkózik anélkül, hogy azt módosítaná? Egy jellel ha egy másikat szeretnénk kapcsolni anélkül, hogy az bármiféle torzulást is szenvedne. Pl mint a CD4066 vagy mint a relé de ezeket most kizárom. Elv is elég.
(#) kadarist válasza john94 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Szia!
Van rajz erről az erősítőről?
(#) john94 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Hello!

Így küldöm,mert amilyen kapcsolást találtam a PDF-ben azt szeretném én is megcsinálni.

A negyedik oldalon van.
(#) GxxANC válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
A SOA görbén a vízszintes tengely a kollektor-emitter feszültség. Például egy szimmetrikus tápfeszültségű erősítőben +-20V esetén maximális kivezérlés mellett 60%-os hatásfoknál maradva 8 ohmos terheléssel ha jól gondolkodok, akkor maximum 18W teljesítmény tud hasznosulni, ami +-12V-os kimeneti feszültséget jelent 8ohm-nál, és ekkor a kollektor-emitter feszültség 8V, tehát ehhez az értékhez tartozó áramot kell leolvasni a görbéről.
Vagy nagyon messze járok a valóságtól?
(#) gg630504 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Analóg szorzó, aminek egyik bemenete 0 vagy 1?
(#) jdani hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Helló. Azt szeretném kérdezni, hogy egy A1941es tranzisztort helyettesíthetek-e BD250C-vel, és egy C5198ast BD249C-vel. Autóerősítőben fűtetének
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Szia!
Inkább BD246D és 245D a helyettesítői. De van még egy pár.
(#) nagy_david1 válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Na ezzel az analóg szorzó kifejezéssel guglistól együtt megfogtál
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
245C-t tudok beszerezni, viszont 246-ot nemtudok. Maradjon inkább az előző?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Mindenképpen 140V vagy még nagyobb max. CE feszültségű kellene. Nézd meg az eredeti típusok adatlapjait.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Hali !

Nekem tranzisztoros kivezérlésjelző nyákrajz kéne, de olyan, amihez max fél A4-es papír szélességű panel kell, mert nincs nagy panelem itthon, és nem férne rá.

Előre is köszi !
(#) john94 hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Lenne még egy kérdésem:
A ".lay" formátumot milyen programmal tudom megnyitni?
(#) janikukac válasza john94 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 / 1
 
Sprint Layout. Ajánlom az 5,0 változatát!
(#) john94 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Kösz szépen!
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ez jó lesz? Bővebben: Link
(#) radocroli hozzászólása Ápr 14, 2011 1 /
 
hello!

*** Tartalma miatt törölve !
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Kapcsolási rajz megvan nekem is. Kerestem megfelelő nyákot hozzá , de nem volt.

Nekem akkora kéne ,ami egy A4-es szélleségének a felére ráfér, mert csak akkora panelom van...
Következő: »»   1284 / 3968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem