Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bios/Alaplap által USB hiba?
Lapozás: OK   2 / 3
(#) szabi_o válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Remélem a UniFlash-t DOS alól indítottad, másképp nem is mehet.
Arra még válaszolj, hogy amikór a gépet beindítod (bedugott USB eszközökkel), és töltődik a win, akkor is csak egyet villan a led (pl. pendriveon) és nem marad égve? (lehet, hogy a winfosod beteg, volt újratelepítve?)
Mérd meg az USB portod +5V -ját a 2 szélső lábon, megvan?
Amúgy az USB portoknak van külön biztosítékja az alaplapon, ha nincs meg a fesz, nézd meg nem-e szakadt.

Igen minden ugyanúgy maradt, mivel a CMOS beallításokat saját magadnak kell alapértelmezettre állítanod flashelés után! (load BIOS defaults)
(#) L.Zsolt válasza Norberto hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Nem dos alol inditottam hanem a parancsfájlt kijelöltem és enterel probáltam.igen probáltam rendszer előtt,töltés közben ,és utána.de mindjárt le is mérem azt nem is tudtam hogy hol kell amúgy köszi .A mai gépekbe elég 500W mert ha őssz/tél fele újat veszek akkor nem veszek tápot hanem most meg veszem ,a mostani csak 300W-os ráadásul gagyi.
(#) Norberto válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Kérdőjelet látok a mondat végén...viszont a tényleges kérdést nem találom...mi is az igazság?
(#) Norberto válasza szabi_o hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„Amúgy az USB portoknak van külön biztosítékja az alaplapon, ha nincs meg a fesz, nézd meg nem-e szakadt.”


Igen...de szerintem itt is ugyanúgy 2 állapot lehetséges, ahogy a logikai áramköröknél...

Vagy van áram, vagy nincs...ergo: vagy szakadt a biztosító, vagy nem...olyan szerintem nincs, hogy csak félig szakadt

Ha szakadt lenne, szerintem még csak nem is villanna fel semmilyen bedugott eszköz...
(#) L.Zsolt válasza Norberto hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
a kérdés már nem kérdés mert miközben javitottam meg hozzá tettem addig te megkérdezted .A bedugáskor lévő villanás meg szerintem egy kondinak köszönhető ami mindig újra feltöltödik a tápon vagy a deszkán ezért minden bedugáskor villan.
(#) L.Zsolt válasza Norberto hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
lemértem az usb feszt 5.10 V már mint a két szélső ahogy irtátok.
(#) Norberto válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Akkor megdöglött az alaplapi USB vezérlő...ez 100%...

Unokatesóméknál is ez volt a helyzet...egyszercsak egyik napról a másikra egyáltalán semmit nem ismert fel a gép...
(#) L.Zsolt hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
ha egy mezei optikai egeret dugok be akkor villágit még a mozgás érzékelő is müködik benne(kikapcsol az optikai led ha nem nyúlok hozzá) de a vezérlés nincs meg.
(#) L.Zsolt válasza Norberto hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
gondoltam hogy össze csinálta magát ráadásul az egyik nVIDIA nForce 2-es chip vezérli a doksija szerint aminek a cseréje lehetetlen és akkor most jön az hogy legyünk optimisták pfffff na mindegy legalább nem a táp ment ki és vitt magával mindent.KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A HELPET
legyetek rosszak sziasztok
(#) potyo válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Akkor ha csak az USB döglött meg, vegyél bele egy PCI-os USB kártyát, az alaplapi vezérlőt meg tiltsd le.
(#) MaSTeRFoXX válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„ha egy mezei optikai egeret dugok be akkor villágit még a mozgás érzékelő is müködik benne(kikapcsol az optikai led ha nem nyúlok hozzá) de a vezérlés nincs meg.”

Ha csak símán adsz tápot az egérnek akkor PC nélkül is pont ugyanezt csinálja...
(#) lgyk válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Idézet:
„A hiba ellenére tovább engedélyeztem az update-t szépen le is futott (UNIFLASH nem akart elindulni de azért thx) ahogy mondtátok töbször is lefutattam azért és ugyan kiírta hogy teljesen minden rendben.reboot”


Na várj csak! Hogy update-elted a BIOSt? Windows környezetből soha nem szabad BIOSt égetni! Kell készíteni egy DOS bootlemezt, arra felpakolni a bináris fileot és az égetőt. Vagy az alaplap beépített égetőjét is lehet használni a BIOS menüből.

Idézet:
„Az alap probléma még midig fent áll bedugsz valamilyen usb eszközt és csak egy pillanatra kap áramot pl egér villan.rőhelyes de nem csináljuk össze magunkat”


Idézet:
„ha egy mezei optikai egeret dugok be akkor villágit még a mozgás érzékelő is müködik benne(kikapcsol az optikai led ha nem nyúlok hozzá) de a vezérlés nincs meg.”


Előbb nem volt áram, most meg van? Nem kontakthibás az USB-d?

Norberto:

Idézet:
„Akkor megdöglött az alaplapi USB vezérlő...ez 100%...


Nem biztos. Lehet, hogy "csak" a BIOS hülyéskedik. De ha a vezérlő IC ment ki, akkor sem változik meg a checksum. De még az is megeshet, hogy a Win okozza az egészet, ki kéne próbálni egy linux livecd-vel (pl. DSL).
(#) L.Zsolt válasza lgyk hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
setup bejön f8-al előhozom a flash bios-t majd kéri a floppyt (amire felmásoltam a flashbiost)beolvassa a floppyt majd jön a checksum ugye és kérdezi hogy folytatom-e ,folytatom itt kiírja hogy bios copy amikor lefutt
kiírja hogy sikeres volt ,majd ahogy páran írtátok ezt töbször elvégeztem(reboot nélkül).Az hogy van e áram vagy nincs szerintem van mert ugye lemértem és megkapja az 5.1 V lead de a vezérlés nem megy ebből arra gondolok hogy a vezérlő ic összecsinálta magát/a tápom nem ad arra a területre elgendő cuccot.Bár nem vagyok nagy szaki de szerintem a win nemsokat befolyásolja mert a mi esetünkben mert rendszer betöltés előtt és közben sem müködnek akármelyik usb porton probálom.Maga a flash 3 fájlt tartalmaz-> 7n400sl.f5 (F5 fájl) , Flash885 valószinű dos-os alkalmazás, és egy autoexec (MS-DOS kötegfájl).
(#) szabi_o válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
A win töltődése közben telepíti a szükséges USB meghajtókat, így nem is fog működni sem bekapcsoláskór, sem betöltés előtt. Én a helyedben már rég újratelepítettem volna. vagy kipróbáltam volna egy liveCD-ről. (esetleg, ha nincs ezekre lehetőséged, vagy egyszerűen nem szeretnél mindent előlről kezdeni, akkor elkérhetnéd valaki ismerősnek a merevlemezét egy próba erejéig)
(#) vicsys válasza szabi_o hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Tényleg ám!
Igazad van.... Meg kéne próbálni egy UHU vagy Knoppix live CD-vel. (elképzelhető, hogy nincs is gond, csak az oprendszer szivat)
(#) KTobi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Ha nincs LiveCDd akkor készíts MS-Dos boot disket.
Az ilyen Dos felismeri a Pendrivet, sőt még a DVDt is.

Egy próbát megér, és gyorsan kiderül az igazság.
Üdv. Tobi
(#) Norberto válasza szabi_o hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Idézet:
„elkérhetnéd valaki ismerősnek a merevlemezét egy próba erejéig”


Ha arra gondoltál, hogy egy ismerőse, MÁR feltelepített Windows-os HDD-jét tegye bele a saját gépébe, az szerintem nagyon nem jó ötlet...

Láttam én már ilyen esetekben XP teljes halált...

...gondolom nem szeretné senki, ha az ismerőse próbálkozás közben megöl egy, korábban jól működő rendszert...
(#) lgyk válasza KTobi hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Én ebben nem lennék biztos. Az MS-DOS kernel, ami a bootlemezre felkerül sys vagy format /s paranccsal (io.sys msdos.sys command.com) nem ismeri az USB-t.

Viszont itt lehet USB drivert tölteni DOS-hoz.
(#) L.Zsolt válasza lgyk hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Látom újra fellendültünk ennek csak örülni tudok :yes: őőőőőőő van valahol valami uhu vagy ubuntu live cd-m megprobáljuk ,ténleg nem sok kedvem lenne újrapakolni mindent már csak azért sem mert sokmindent átkellene mozgatnom +a videokari se haverkodik velem mostanság de kép az van úgyhogy ez nem is annyira érdekes.Volt egy boot floppym is amin a norton ghost backup progija volt az kezelte az usb-t(egér,bill), csak hát annyi eszem volt hogy arra raktam a bios flash-t na meg csak ez az egy használható volt De félre téve a tréfát a live cd csak a fizikai memot használja vagy kell neki valami hely a vinyón?Nehogy nekem bele ronditson valamibe(bár ennél rosszabb már nem hinném hogy lehetne).
Igyk ezen a MS dos boot lemezen mitalálható ha arról bootolok vagy mit kell vele csinálni?illetve az usb drivert hova kellene raknom a floppy-n,csak simán felrakom a többi mellé?
Srácok nem hinném egy idegen vinyóját rakosgatom a gépembe már csak azértsem mert annak semmi baja,értem hogy ezzel akarnátok kikerülni a win hibákat deinkább valami könyebb megodást találjunk ha lehet.Ez a live cd-s dolog tetszik kiis probálom.
A biosban 1.1 +2.0 van állitva az usb.
(#) szabi_o válasza Norberto hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Idézet:
„Láttam én már ilyen esetekben XP teljes halált...”


XP-nél átpakolás előtt mindig le kell törölni a Registry-ből az ENUM kulcsot, és lezárni a gépet.

( HKEY_CURRENT_CONFIG -> SYSTEM -> CURRENTCONTROLSET -> ENUM )

így indításkór minden hardver elemet újra fel fog ismerni.
(#) vicsys válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
4 különböző disztribuciót próbáltam ki és egyik sem csúfított bele a meglévő telepített XP-be:
-knoppix live
-uhu live
-sulix live
-slax live
A sorrend egyben nálam kezelhetőségi sorrend is. Persze aki többet foglalkozik linuxal valószinüleg más véleményen van. Mindegyik progi ingyen és fullosan letölthető (hivatalosan) a netről.
A winyó csere jó dolog lehetne, ha tényleg van kéznél egy olyan, amire fel lehet dobni próbaképpen egy rendszert. Javaslom, hogy alkalmanként használj teljes partició mentést pl. Norton Ghost-tal és az összeomlott rendszert kb 20 perc alatt visszapakolhatod.
(#) KTobi válasza lgyk hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Rendes MS-Dos bootdiskem van (Win98 Instalálás közben felkínálja, ez teljes Dost indít, lehet Formatálni Hardisket róla)

Már sokszor használtam ha a Windows beadta a kulcsot, és próbáltam, az USBt simán viszi, és a DVDt is kipróbáltam.

Sajnos volt, hogy vadonatúj rendszerhez is kellett használnom, ennyire jó a Windows.
(#) L.Zsolt válasza KTobi hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Srácok bocsi de csúszok 1-2 napot a próbával mert sok a melóm,mihelyt időm engedi írok az eredményről.
(#) Norberto válasza L.Zsolt hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Rendben, de senki sem sürgetett eddig se

Persze annak örülünk, ha valaki visszajön az eredményeivel és beszámol róluk!
(#) L.Zsolt válasza Norberto hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
(#) L.Zsolt hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
UHU-Linux Live v2.4 (Adrienn) típusú disztrubciót találtam:CD-ről boot meg volt de már az alapbeállitásoknál nem láttta az usb portokat végig mentem az összes variánson amit felkinált mint egér típus mint port lehetőség szerint ,sajna eredménytelenül.Közbe azért kezdtem össze válogatni egy új konfig alkatrészeit nem lesz bivalygép de azért menni fog.És akkor srácok még1x thx a segitséget szerintem már reménytelen ez az alaplap.Minden jót Üdv:L.Zsolt
(#) lgyk válasza L.Zsolt hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Hát akkor sorry, biztos az alaplap a ludas. De azért ne dobd ki az alaplapot, hátha később még lesz kedved foglalkozni vele.
(#) lgyk válasza KTobi hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Ja, mármint Win98 Bootlemez? Azon is valami DOS-szerűség van, kicsit átszabva. A baj az, hogy NT rendszerek alatt már nem DOS alapú a bootlemez.

Régebbi OS-ek lemezei letölthetők itt.
(#) szabi_o hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Még tégy egy utolsó próbát, és engedélyezd az USB-t a BIOS-ból. (hátha ez kimaradt)
(#) Norberto válasza szabi_o hozzászólására (») Júl 1, 2007 / 4
 
Első hozzászólásban ezt olvastam:

Idézet:
„az usb-s bill egyáltalán nem megy (labtec)a biosban engedélyezve van minden”
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem