Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   315 / 1160
(#) Szabadember válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Nyugi, meg fogom próbálni. Azért hagy tájékoztassalak, hogy ez a kis izé lehallatszik nálunk a földszintre 5V-n működtetve (4*AA elemről 7805-vel előállítva). Ha csak ennyit teljesítene a Roombában is, boldog lennék.
(#) qvasz2 válasza Szabadember hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Akkor kösd rá a kis izédet a hangkártyád vonal kimenetére és hallgasd meg szöveggel. Ha tisztán, érthetően beszél, és elég hangos is, akkor a porszívóban is jó lesz.
(5V-os négyszögjellel hajtva, még jó, hogy hallod rendesen)
(#) ECL82 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok, tudna valaki felvilágosítást, még jobb adatlapot adni ezekről az IC-kről? Kerestem de én nem találtam semmit. Előre is köszi!

untitled.JPG
    
(#) pucuka válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ha van romániai ismerősöd itt írnak róla. Gondolom román gyártmány. A K155 IE7 az meg 7400 ha jól emlékszem
(#) ECL82 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ó, köszi szépen! Romániai vagyok!
(#) kraissadam hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem !

Van egy ic és szeretném tudni hogy milyen ic .
Megnéztem a google-ban beírtam a nevét.
Meg is lett de egy kukkot nem értek belőle mert angol.
Az egészből annyit szedtem ki hogy eeprom . OK!
De hogy tudok csinálni hozzá égetőt mert szerintem ez nem eeprom. Szeretnék hozzá egy égetőt "egy egyedi gyártásut" Nagyon szépen megkérlek titeket hogy segítsetek nekem. Nyákterv meg amik kellenek hozzá mert kezdő vagyok kérlek segítsetek fontos lenne nekem előre is megköszönném.

Ja és a IC neve: ht93lc46 ez van rá írva.
(#) kadarist válasza kraissadam hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia!
Az rendben van, hogy égető, de tudod, hogy mit szeretnél kihozni ebből a memóriából, vagy mire kell ez?
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ez EEPROM, nem kell hozzá külön égető. Sajnos angol nélkül nem fog menni, legalább a szükséges szinten. Mondanám, hogy google fordító, de a sok szakszó miatt nem sokat segít.
Az "égetése" úgy történik, hogy a beírandó adatfolyam elé a start bit után ún. instrukciós kódot kell írni, a többit automatikusan elvégzi. Lásd az időzítés diagrammot. Ha hardwerrel akarsz foglalkozni, ez nagyon fontos.
ui. Bocs, nem neked, hanem kraissadam -nak szólt
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Na de mit szeretne, vagy csak szórakozni? Ezzel mindenféle soros meg nem soros memóriát megírhat.
(#) bodgabo válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Idézet:
„Ha csak azt nézed, hogy 16 helyett 8 Ω, akkor még erősebben is kellene szólnia.”

Ha a 16Ω-os a végfokhoz teljesítményre illesztett volt, akkor az attól eltérő impedanciájú hangszóróval mindenképp halkabb lesz.
Az eredeti hangszórót kellene kipróbálni, lehet hogy nem is azzal van probléma...
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Kétségtelen, ezzel is meg lehet írni. Csak pont az a pláne, hogy a saját helyén az áramkörben írható viszonylag egyszerűen, és úgy használható mint egy nem felejtő RAM. Tartalma könnyen módosítható. pl ilyenekbe írják a telefonokban a telefonkönyvet.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Csak akkor van gáz, ha a helyén nem tudod azt beleírni azt, amit kellene. Lásd tévékészülékek 24C... memóriái, amiket kívül kell feltölteni a megfelelő adatokkal, mert gyakran csak így képes normális üzemet produkálni egy modern tévé.
(#) neonline hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok ismét.

Megismételném a kérdésemet, mert eddig még senki sem reagált rá: Van nálam egy Nakamichi gyártmányú cd játszó, amiben van egy ic. A következő feliratok vannak rajta:

OB10962A-586 - 9911KP022

Ez egy smd ic 4 x 16, azaz 64 lába van, négyszögletes tokozású. Mi lehet ez?
Mivel valami processzor félére gyanakszok, először egy mikroprocis fórumba tettem be, de a moderátor átrakott ide. Lehet, hogy mégis ott kellett volna maradnom?!

Tud itt valaki segíteni?

Üdv R.I.
(#) Szabadember válasza neonline hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Ezek a sorozatgyártott termékek sokszor nem standard alkatrészekből építkeznek, hanem direkt a feladat számára előállított cél IC-kkel. Az ilyeneknek viszont nem publikus az adatlapja, sőt az sem, hogy pontosan mit csinál.
(#) neonline válasza Szabadember hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Ez egy elég speciális kütyü (tehát nem egy otthoni cd játszó). Ahogy én képzelem, nem készülhetett túl nagy sorozatban. Ezért gondoltam, hogy talán gazdaságosabb lehetett nekik egy általános mikroprocesszort az igényeiknek megfelelően programozva használni, mint erre a célra egy külön áramkört kifejleszteni.
Próbáltam a számok alapján rákeresni, de nem sikerült. A klf gyártók az azonos alkatrészeket (akár a hétköznapi ic-ket is) eltérő módon iratozzák fel. Néha a felirat mögött nehéz felismerni a valódi tipusszámot. Arra gondoltam, hogy aki procikkal foglakozik, az talán jobban ráérezhet melyikről is lehet szó.
(#) nns hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Üdv!

Van egy 4 lábú alkatrész 0116 felirattal és a kapcsolás alapján step-up converter lehet. valaki találkozott már ilyennel vagy tud róla valamit?
(#) saraha válasza neonline hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Szia.
Egy jó barátom is hasonló problémával küzdött,igaz egy Onkyo CD-s erősítővel kapcsolatban,kb:3 éve.Akkor nem tudtunk beszerezni hozzá sehonnan sem egy IC-t,ha jól emlékszem DA receiver+dac egyben volt abban az IC-ben.Na a barátom írt nekik angolul egy emailt és pár levélváltás után azt mondták,hogy küldenek neki 2 db IC-t. Nem fogod elhinni,de kb fél év múlva jött is postán az IC(igaz csak egy) és csak a postaköltséget kellett kifizetni ami elég sok volt,ha jól tudom..Azóta is működik a cucc.Érdemes írni nekik egy próbát megér.
(#) vasa95 hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Üdv!
Bontottam Videoton tv-ből egy barna kerámia,vagy műanyag házas trafót.Típus vagy miegymás száma:0-4101-036.Az adataival ki tud segíteni valaki???
(#) saraha válasza vasa95 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 / 1
 
(#) vasa95 válasza saraha hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Köszönöm a válasz!
(#) fureszk hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Üdv!
Javításra hoztak hozzám egy ventillátort (nem asztali, ez konkrétan egy PC oldala). Szétkapva találtam 4tekercset, 4diódát és egy fekete 5lábú, tranzisztorra hasonlító "E" jelölésű izét. Kérdésem az lenne mi lehet ez az IZÉ?
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Helyesbítek, négy lába van csak.
(#) fureszk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Azám! Most szedtem szét egy kisebb ventit, abban találtam egy 277-est szintén 4lábút, belepróbálom a nagyba. Köszönöm a gyors segítséget!
(#) (Felhasználó 56240) hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok
Lenne egy FET amit nem tudom meg szerezni a doksiját Egy autóerősítő Magnet ultra2000
Táp FET-je lenne P1806 TO220 tokban ez lenne a neve
A google nem dob semmit Valaki ismeri, hogy mivel lehet helyettesíteni?
(#) saraha válasza (Felhasználó 56240) hozzászólására (») Máj 4, 2011 / 1
 
Szia,így keresd.STP és itt érdeklődj a helyettesítésről. Amúgy szerintem IRFZ48N.
(#) (Felhasználó 56240) válasza saraha hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szia
Köszönöm a kutató munkát Sejtetem, hogy van valami a p betű előtt, de csak sejtetem
De meg próbálom a helyettesítőt
(#) AZA hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
Üdv.
16B jelzésű dióda.16v-os zener?
(#) granpa válasza AZA hozzászólására (») Máj 7, 2011 / 1
 
Helló AZA!
Senki sem tudja?, én sem; mérd ki. Soros R, max. 10mA-ra számolj(5 inkább), és mérj rajt feszt. Ha fém tokos lehet nagyobb áram is. Vagy tedd egy stab. kocka GND-jére, ha megemeli a kim. feszt(nem 0.5-1V-al), akkor "Z".
Hajrá:Kálmán
(#) mraulajos hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Hali mindenkinek!

Valaki légyszi. mondja meg nekem, hogy a BTA26800BW triac lábai között milyen értéket kell mérjek, hogy megállapítsam jó, vagy sem.
Köszi!
(#) saraha válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Az nem biztos,hogy helyes eredményre fog vezetni...
Inkább így : teszter.
Következő: »»   315 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem