Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag panelfúrót
 
Témaindító: punkkazy, idő: Ápr 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 10
(#) Macsek71 válasza mefi01 hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Az előtolással vigyázz, mert a motorok többsége nem "szereti" a tengelyirányú terhelést.

anno az én "panelfúróm" is azért nyekkent meg, mert egyszerűen elkopott a moci forgórészének vége( a kommutátornál).
(#) m.joco hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Találtam egy 120W-os villanymotrot, asszem régi mosógépben volt talán szivattyú. Valamivel nagyobb, mint az öklöm. Meg lehetne oldani, hogy pl. 12-24V-ról menjen és panelfúrásra használjam?
Szóval úgy gondoltam, hogy kb 10-15W-os legyen? Lehetséges volna, vagy meg sem mozdulna?
(#) punkkazy válasza m.joco hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Az lehet. A moci 220VAC-ról ment?
(#) m.joco válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
hát azt nem tudom
akkus furóval lehet nyákot fúrni vagy nehézkes, pl ic lábait, mert minidrillt nem tudok kapni?
(#) punkkazy válasza m.joco hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
Figyu!
Még nem fogtam a kezemben akkus fúrót, de ha rossz a súlyelosztása, akkkor simán el tud törni a fúró. Én sima fúrógéppel fúrom még mindíg eddig csak 1 fúrószárat törtem el.
(#) lithium hozzászólása Ápr 19, 2007 /
 
Szevasztok!

Jó tíz éve készítettem én is egy panelfúrót. A méhtelepen talált 12v os motorból (ventillátormotor lehetett vmi munkagépben) és a "kgst piacon" vett filléres tokmányból, no meg egy kis nyákkészítési lázból készült. Azóta is remekül működik. Egy kicsit ugyan üt ,de használható erre a célra. Rakok ide képeket is.

Hobby: Amig készíted jól érzed magad!!!!
(#) Frankye válasza lithium hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
Igen elmés megoldás! Gratula!
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 27, 2007 /
 
garázsban pakolászáskor +találtam a "körzőtokmányost"

Panelfuro.JPG
    
(#) Gery válasza punkkazy hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Helló
Amit belinkeltél kapcsolás már próbáltam megépíteni de sose sikerült!
Nekem a fúrom egy ablaktörlő motor(BMW-jé ) 24V és a Weller pálka trafójárol megy(egyenirányítva).
Ehhez milyen értékű dolgok kellenek?Meg főleg a tranyó névszerint mi az ami jó?(próbáltam már sokkal de nemvolt jó)És a poti tök 8 mien?(lineáris stb...)
Válaszotokat előre is kösz nagy segítség lenne!! :yes:
(#) Gery hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
Nah senki semmit???
Naggyon fontos lenne és
Nagggyon megköszönném!
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Az ablaktörlő motorod áramfelvételét tudod mérni? terhelve és terheletlenül is meg kellene adnod az értékeket. Valószinűleg kapcsolóüzemű szabályzás jönne be a legjobban, igy alacsony fordulaton is nyomatékosabb lenne na meg kevésbé melegedne a végtranyó.
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Itt van néhány használható rajz. Válaszd ki a képességeidnek és pénztárcádnak megfelelőt közülük. Az alkatrészek módositásával, tranzisztorcserével nagyobb feszültségre,és áramra is átépithetőek. Egyébként mind a hobbielektronika folyóiratból származik.
(#) Gery válasza mex hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Kössz a rajzokat!
Amúgy közbe megméregettem és
Terheletlenül:
Uválto=25.8V
Vegyen=24.8V
Terhelve:
Uváltó=17.6V
Uegyen=14.3V
És I=0.6A váltóról és 0.572A az egyenröl.
Te melyik rajzot ajánlod ezekhez az adatokhoz??
(ja pufferkondik nincsenek rajta csak simán egyenirányítva)
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
A legelsőt próbáld ki,úgy,hogy az 555-nek külön tápot adjál max15V-ot. Természetesen a negativokat közösitsd(testeket). A motorra puffer nélkül kapcsold a tápot,sima graetzzal.
(#) Gery válasza mex hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Külön tápot?De akkor a 24V-ot hova kössem mert próbáltam már 12-13V-al de nemindult el
Amúgy 24V-al nincs ilyen kapcsolásod?
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Az 555-nek a rajzon is úgy szerepel,hogy Ustabil. Ez lehet akár három laposelem sorbakötve a kisérletek idejére. A motorra menő szűretlen egyenfeszültség pedig a +U pontra csatlakozzon.
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Az az igazság,hogy az ilyen kapcsolóüzemben működő meghajtások nagyon sok zavart termelnek ami képes megbolonditani a vezérlést,dacára a motorral párhuzamosan kötött diódának. Rosszabb esetben tönkre is teheti a kefék szikrázásából származó önindukciós feszültség a kütyüt. Ezért érdemes a kétféle tápot különválasztani,de a te esetedben még a trafó nagy szekunderfeszültsége is akadály. Nagyon megemelné a puffer a feszt amit utána le kellene 12V-ra csökkenteni. Stabkocka is a határon üzemelne mind a fesz igénybevétel, mind a disszipáció tekintetében. Ezért ha van otthon valamilyen kinai szutyok dugasztáp akkor azt érdemes felhasználni,csak ügyelni kell,hogy a feszültsége ne haladja meg a max15V-ot. Külön stabilizálni nem szükséges tekintve az alkalmazás pontossággal szemben támasztott igényére.
(#) Gery válasza mex hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Nah ezt majd vmikor megépítem csak nekem hétvégére kéne a szabályzó mert olyan gyors hogy ráz a fúró mint állat és nemtok fúrni
Szal azért örültem ennek mert ez gyorsmeg van(melléklet)
nemtudnád ehhez is megmondani mikkel?
(egyébként a te rajzaidat is utánna megépítem mert kipróbáltam 10Wattos ellenállással ami el is füstölt , a fordulatszám jó csak alig bírja átfúrni a panelt )
(#) punkkazy válasza Gery hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Helló!

Leírtam a képleet amivel számoltam!
Ha be tudod helyettesíteni, és tudod a tranyó béta értékét(datasheetcatalog.com!!), akkor simán kiszámolhatod a dolgokat. Ha nem megy kiszámolom holnapra!
Üdv:Kazy
(#) punkkazy hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Van otthon egy 1-2A-es tranyód?
Vagy vennél eggyet??
(#) Gábor488 hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Van nekem egy motorom. 220voltos nem tudom hány wattos nem nagy, nagyon magas fordulatszámmal. Arra gondoltam át lehetne-e alakítani planelfúróvá? Ha igen hogy? A tengely ami kijön a motorból az olyan fél centi és arra megy egy anya. Tudom nem jó ötlet a 220 de majd jól leszigetelem és csinálok hozzá állványt. Próbálkoztam 12voltal is csak nem találtam ideális motort és mindegyiket kinyírtam Ha meglehet valósítani akkor várom az ötleteket
(#) zoly15 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
szia!
nem kell leszigetelni azt csak rákötöd a motor házára a földelést és kész is
én asztalifúrót használok 380V/500W-os motorral megy és nagyon jó szentem

üdv!
(#) Gábor488 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
De hogy fogassam fel a fúrófejet a motorra? Mert valami ilyen kissebb kávédarálóból van és eléggé nagy fordulatszámú és féleg fog remegni és nem lesz pontos
(#) zoly15 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
esetleg képet nem tudnál csinálni róla hogy érthetőbb legyen??

üdv!
(#) Gábor488 hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Talán később. Van egy másik észrevételem. A ebbe a motorba az indító(ha jó tom )kondin keresztül megy be az áram. A kondiból meg a motorba két kábel meg a 220-hoz és még van egy kábel a kondiból ami a motornak a házához megy azt haggyam ott hogyha én még a 220nál is földelem vagy inkább vágjam le? Este telán tudok majd képet is feltenni.
(#) zoly15 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
szia!
hát ez igazából ehez nem értek de semmi pánik majd jönnek a
Idézet:
„szakértők”
és elmagyarázzzák neked hogy mit hogy kell addig szentem ne nyúlj hozzá!

üdv!
(#) titi válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Ne vágj le semmit!
Ha raksz képet, segítek, de a mechanikai részét, mármint a fúrófej felfogatást szerintem neked kell megoldanod, pl egy esztergályos segítségével.
(#) Gábor488 válasza titi hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
A mechanika már meg van meg a bekötés is csak még nem próbáltam ki. Majd holnap jelzek ha nem akko elkötöttem valamit
(#) Gery válasza titi hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Nempont hozzá vág de fater hozott fém ragasztót :yes: és egy BMW ablaktörlő motorra szépen felragaztotuk a tokmányt és naon jóóó (egyébként ebböl a ragasztóból vmi 3deci kb 10000HUF ezis már kivolt fogyva de volt benne még egy kicsi) Az álványt hozzá találtam otthon ererdetileg is ilyen asztali fúrókhoz van.
Egyébként még a fenti hozzászólásom (motor fordulat szabáélyzás) úgy oldottam meg hogy egy diavetítő trafója hajtja megy és pont jó a sebesség
(#) Tom025 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Ilyen motorom nekem is van. A kondit ott kell hagyni, eltávolítani semmiképpen nem szabad. Leszigetelni persze nagyon érdemes ha nem lesz beépítve. Ha jobban megnézed ez egy szénkefe nélküli, bipoláris léptetőmotor szerű moci. A szemben lévő tekercsek vannak benne sorba kötve, az egyik tekercspár direktben kapja a 230V-ot, a másik egy fázistoló kondenzátoron keresztül. Ennek a kondinak az értéke határozza meg a fázistolás mértékét és így a sebességet, de jobb békén hagyni. Ezek általában ilyen jókora fémezett papír kondenzátorok. Az enyém kifejezetten lassan forog a többi, átlagos kefés, egyenáramú motoromhoz képest, 500nF-os kondival van szerelve. Én is gondolkoztam ilyen panelfúró építésén, de a tokmány felrögzítése problémakörén megbukott a dolog, ugyanis (pontos!) fémmunkában nemnagyon vagyok otthon. A körzőhegy-tokmány nagyon nagy ötlet, de azt se tudtam a motorom tenelyéhez rögzíteni, egy szétkapott csokival sikerült legjobban, de excenteres lett, mivel nem pont egyforma vastagok voltak a tengelyek. Inkább maradtam a nagy falfúrómnál állványba fogatva, mert még a 0,8as fúrószárat is gond nélkül befogja.

Üdv!
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem