Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1338 / 3965
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 

el vagyok tévedve . . .
De a helyzet akkor is ugyanaz: én nem tudok helyetted nálatok keresgélni; lehet, hogy nálatok is van vegyszerbolt, csak meg kéne keresni !
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
A közelítés nem az én szakterületem
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
OKÉ elnézést máskor odafigyelek!
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Értem.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Nincs. Ez egy kis falu. Akkor felejtős?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Nyilván nem a kis faluban. De gondolom ti is eljártok valami városféleségbe azokért a dolgokért, ami nincs a faluban. Ott kéne érdeklődni. Esetleg fotoboltban is lehet, hogy tudnak adni.
A közértben pedig ne súrolóport keress, hanem lefolyó tisztító folyadékot, vagy hideg zsíroldó folyadékot!
(#) fantom45 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Litze huzalt lehet készíteni vagy venni kell?
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Jó, akkor lefolyótisztítót veszek holnap, ami folyadék formájában van !!!
(#) Dániel X hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Üdv!

A cd4017 és a 4017 egy és ugyan az? Mert némely kapcsolásban cd vel néhol anélkül írják és elbizonytalanodtam.
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Igen. De pl ha philips, akkor hfe, de az is ugyan az.
(#) Dániel X válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Van egy erősítőm din5 csatlakozó van rajta, de az a baj vele hogy régi eszközökkel megy jól kis vonalszintel... odáig eljutottam hogy feszültségosztó de véglegesen hogyan oldjam meg?
(#) mandor hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez a GPS modul jó lenne egy GPS-es nyomkövetőhöz? Ami minimum egész MO területére kihatna. Félreértés ne essen biciklibe kellene mivel jó számmal megszaporodtak a lopások és nem egy felsőbb kategóriás biciklibe kellene ilyen.
Illetve valaki tudna dobni egy rajzott hozzá,hogy hogyan lehet ilyet építeni? Minél kisebb legyen....
(#) qvasz2 válasza mandor hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Gondolom a kontroller-programozás is a kisujjadban van, mert hát a modult le is kell kezelni . . .
Amúgy hova gondoltad eldugni egy bicajon, ahol nem veszik észre?
(#) pucuka válasza mandor hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Azért még egy két dolog hiányzik. Példának okáért egy GSM modul. Így három modulból összerakhatod, GPS, GSM, és a kettőt összekötő mikrovezérlős modul, Nomeg a tápáramforrás. Pici nem lesz az biztos, meg olcsó se.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Azért a patikust megkérdezheted. Nem kizárt, hogy neki van.
(#) Lacq válasza mandor hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
lehetséges!

Bár nem hinném hogy te össze tudod rakni de nem kerül 100e be sem!

De nem akarok a levegőbe beszélni itt egy link ahol megnézheted hogy nem a levegőbe beszélek

:yes:

NO SPAM!
(#) Lacq hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
újabb kérdés:

Egy TDA 7293 kapcsolást "javítok fel" 1 pár komplementer párral. Elméletben így tudni fogja a 200w 4 Ohm on +-45V tervezek tápnak. Azért csinálom így mert egy autóba szeretném rakni. A tápegységgel is rendesen szenvedek.

Ajánlottak 2SA1302 és 2SC3281 párt (pontosabban 2 párat írtak). Néztem a doksijukat és azt nem értem hogy minek 200V os tranyó mikor a kimeneten nem lesz elméletben nagyobb min 90V .
Másrészt ott van a BD249c és BD250C amik ugyan kisebb feszültséget bír de nagyobb áramot viselnek el.

Nagyobb tranyót azért nem akarok venni mert bután nézne ki az 1200Ft IC mellett a 2500Ft MJ
Meg persze a piszkos anyagiak

Köszi előre is a választ
(#) Balaa16 hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok! Megint lenne egy kérdésem:
Kondenzátormikrofont hogy tudok bekötni egy magnó dinamikus mikrofon bemenetére? Ugyanis, ha simán rákötöm, mint bármely mikrofont, akkor gerjed. Milyen áramkör kell, hogy működjön?
Köszönöm: Balázs
(#) Balaa16 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Igen, arra gondolok. Köszönöm a kapcsolást!
Balázs
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Senki nem tud segíteni?
(#) Mybuster hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Hellosztok!

Van egy PC-s ventillátorom 3 eres fekete piros és fehér vezetékes na a bajba vagyok hogy érdekel mire jó a fehét vezeték? hallotam már olyat hogy fordulatszám szabályzó ha potit kötök rá vagy hőleadó infó vezeték akkor most mi?
(#) gg630504 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ventilátorról. - a tényleges fordulatszám mérhető.
(#) qvasz2 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Jeladó szokott lenni, ami a fordulatszám szabályzónak kellhet.
(#) Mybuster válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
esetleg fordulatszám kijelzésének nem használható egy Lm3915 verzióval! ?
(#) qvasz2 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ha teszel még közé valamit. Ez csak impulzusokat ad ki, és azt olyan gyakran, amilyen gyorsan forog. Az IC, amit linkeltél nem fogja megszámolni őket!
(#) Mybuster válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
És az aközzé valamit mit jelent nálad De amúgy kösz
(#) Mybuster válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
amúgy találtam egy lm 3914 es kapcsolást igaz nekem 3915 öm van majd valahogy megoldom Bővebben: Link
(#) Tom2009 hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy mikrofonos fejhallgatóm a számítógépemhez, azonban a vezetéke elszakadt. Lehet külön kapni hozzá olyan vezetéket, amit lehet forrasztani? Ha igen, akkor mi ennek a vezetéknek a neve? Hangkábel, audiókábel? Az eredeti vezetéknek három ere volt, egy piros, egy rézszínű, és egy kék (ezek tartoztak a fejhallgatóhoz), valamint két rézszínű (ezek pedig a mikrofonhoz).

Előre is kösz a segítséget!
(#) robotech hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Üdv!

Egy kérdésem lenne, amire nem találtam még választ:

többszőr építek elemről üzemelő áramköröket, és sokszor eszembe jut, hogy vajon meddig fog működni az elemről, mielőtt cserélni kellene (általában akksis elemek).

Szóval, ha tudom, hogy mondjuk 4.8V-ról megy, 4V-nál van a tresholdja a 3.3V-os regulátornak, és a telep 1800mAh-s,és az áramkör 6mA-t vesz fel, akkor ebből kiszámítható, hogy mikorra éri el a tresholdot?

van rá valami képlet (NIMH akksi esetén)

KÖszi a választ előre is!
Következő: »»   1338 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem