Fórum témák
» Több friss téma |
nehogy elsüllyedjen a gyantában a csatlakozó része is...meg ne is dőljön el, mert akkor egyik oldalon nagyon vastag lesz, másik oldalon meg nagyon vékony...Ha a számítógépedben egy fizikailag mellette levő USB-csatlakozást is akarsz egy időben használni a pendrive-val, elférjenek egymás mellett a pendrive meg amit még mellé akarsz csatlakoztatni...
Idézet: „Előbb öntöm a cuccot és utána teszem bele” Miért kérdezel ,ha nem úgy csinálod ? Így nem lesz jó !
Bocs fordítva írtam. Előbb beleteszem, mert nem ér rá utána, mert profin rögzítenem kell, hogy ne utána kezdjek kapkodni. A csatlakozóra vigyázok.
![]()
Nem tudom milyen gépesítéshez férsz hozzá... Ha van tolómérő, oszlopos fúrógép, kissebb gépsatu, akkor mondjuk 4-es fúróval ha hosszú lesz a gyanta a pendrive-hoz képest, a gyantát át tudod fúrni lapjára de ne az elektronikába
![]()
Ha gépsatuba fogva munkálod meg...pontosabban ha nem emberi kéz fogja megmunkálás közben, akkor tegyél papírt a satu pofája (vagy amivel lefogod amíg fúrod, kerekíted az éleit) meg a pendrive közé, hogy ne karcolódjon annyira a frissen öntött , megszilárdult felület. Szép maradjon. Ne tépd meg a satut, metr össze roppan szerencsétlen munkadarab
Rendben. Lekerekítem. Gyujtóval készítem el ma az öntőformát. Polírozni csak gyanta polírozó pasztával lehet? Mert nekem van minifúróhoz egy készletem, polírozó fejekkel és pasztával. Ha be szorítanám satuba, akkor 2 gumilapot teszek a szélére. Amúgy ha vágok és csiszolok belőle, attól még ki lehet polírozni karc mentesre?
Még meg van az első öntvényem. Azon kipróbálom a csiszolást és a polírozást.
Az a helyzet, hogy nekem még soha sem volt célom műgyantát polírozni...olyan már volt, hogy öntés után az éleit le kellett gömbölyíteni, de lényegtelen volt az esztétika, és ráadásul durva munka volt...elektronikát nem öntöttem, csak tekercseket.búvárszivattyú, generátor, villanymotorok forgórészei...ilyesmi... De már nem vállalok, max forgórészt, de azt se szívesen, mert súlyos problémáim vannak az alapanyagok minőségével...De a pendrive esetében csekély az igénybevétel egy 20-30 ezres fordulatú forgórészhez képest. De állítólag azok a műgyanták polírozhatóak , amelyek kötés után nem hőre lágyulóak, hanem hőre keményedőek, de azok is csak finoman...Polírozás tekintetében is létezik sok féle polír-korong, és sok féle polír paszta ha jól tudom...javítson ki valaki ha rosszul tudom...Hasonlóan mint a csiszoló-vásznaknál, van durvább, finomabb...Ha mély a karc akkor célszerű durvábbak kezdeni, és utána finomabbra váltani...gondolom...de más is szóljon hozzá...
Meg csináltam az öntőformát gipszből. Még várok 1 órát és csak utána szedem ki.
Az ilyen finom, kényes elektronika nem szereti az elektrosztatikus feltöltődést-kisülést...vigyázz rá, nehogy attól menjen tönkre...polírozás kapcsán...bár gondolom a gyanta-réteg védi
Tökéletesen gondolod ,azzal nincs baj
![]() Szerintem nem csiszolgatni ,polírozni kéne ,hanem már a mintának kellene olyan minőségűnek lennie ,hogy jó legyen az öntet.
Nincs gond az elektrosztatikus feltöltődéssel. Nem olyan kényes, hogy esd védelem kelljen. Amúgy nedves szivaccsal le kell szedjem fél percenként a pasztát és az kisüti, mielőtt nagyon feltöltődne. Amúgy az öntőforma alja béna, mert a gyújtó alját le szigetelő szalagoztam ,hogy ne folyjon be a gyújtóba a gipsz, ezért kell csiszoljak és polírozzak.
Kelleni fog a motorolaj vagy a zsgorodás miatt amúgy is ki tudnám venni? Hogyan lehet több rétegben önteni a gyantát? Úgy értem öntöttem 4 centit, utána tovább szeretném önteni úgy, hogy ne folyjon be az előző réteg mellé. Ezt hogyan lehet?
Ma a próbaöntést rezgőcsiszolóval teljesen simára csiszoltam. A csiszolópapír 120-as vagy 150-es volt. Lemostam és nem volt átlátszó. Utána políroztam is, de utána sem volt átlátszó. Mit tegyek? Csiszoljam át még egyszer, de most finomabb papírral, mondjuk 600-assal vagy polírpapírral és utána polírozzam pasztával?
Szerk.: A pendrive öntőformájába, hogyan öntöm be gyantát? Kevés a hely a normál öntésre. Én az injekciós tűre gondoltam. Hol lehet injekciós tűt venni?
150-es papír után polírozás? Polírozni én csak 1200-as papír után szoktam. 150 után rámehetsz 320-assal, majd 600-800-1000-1200. Ez után lehet csak polírozni. Én egy esztergába befogva políroztam egy öntött próbahengert, és tökéletesen sima és átlátszó lett.
Köszi. Gondoltam, hogy ez lesz a probléma. 120-as után túl mélyek a karcolások, hogy a paszta rendbe hozza. Akkor beszerzem ezeket a csiszoló papírokat: 320, 600, 800, 1000, 1200. Injekciós tűt hol tudok venni? Azzal szépen buborékmentesen fel tudnám tölteni az öntőformát.
Idézet: „Injekciós tűt hol tudok venni?” Bővebben: Link Vehetsz ezen értékek közt is csiszolópapírokat, hogy legyen minden fajtából.
Én is kerestem, mostmár megtaláltam. Elvileg patikákban lehet kapni.
Csak egy filléres ötlet a zárványmentes öntéshez: Ilyen kisméretű tárgyaknál alkalmazható a "köpölyözés" amit a régi gyógyászati technikák alkalmaztak.
![]() Kiöntöd szabad levegőn a gyújtóformát, majd egy gumialátétre helyezed. Felmelegítesz egy kisebb befőttes, bébiételes, stb üveget például hajszárítóval, és ráborítod az öntőformára. Lesúlyozod, majd az üveget vizes ruhával elkezded lehűteni. Az eredetileg meleg levegőt tartalmazó zárt tér kezd lehűlni, a belső légnyomás csökken, és a műgyantába szorult buborékok a felszínre kerülnek, elpattannak, szétoszlanak a belső térbe. ![]()
De ez a rendes orvosi tű abszolút nem lesz jó műgyantához, túl nagy a viszkozitása. Tű nélkül esetleg lehet, de az biztos, hogy az első töltés után beragad a belsejébe a gyanta.
Ne kinlódj a fecskendőtűvel. Próbáld ki amit írtam műgyanta nélkül. Tehát az üveget felmelegíted, (lehetőleg a nyílása lefelé álljon, mert így a meleg levegő nem tud távozni belőle, és tedd a gumilapra. Fontos a jó tömítettség. ezután kezdd el hűteni, (akár jeget is tehetsz rá). Rövid idő múlva a gumilapnak az üveg belseje felé kell húzódnia, jelezve a környezeténél alacsonyabb nyomást. Ha így a leírtak szerint működik, mehet a dolog élesben.
Hát igen. Közbe nekem is eszembe jutott, hogy túl kicsi a lyuk a tűn és a gyanta meg nagyon ragad. Arra gondoltam, hogy egy kis műanyag csövet teszek fecskendő végére.
Rendben. És élesben olyan gumilapra kell tegyem ami nem tud behúzódni, mert különben kiegyenlítődnének a kinti és a benti nyomások, ugye?
Igen, jól látod, ha a gumilap túlságosan engedékeny, akkor kisebb lesz a hatás. Továbbgondolva, tehetsz szűkebb szájú üveget, palackot is, olyat aminek a nyílásán már nem tud nagymértékben behúzódni az adott gumi, vagy egyéb légmentes zárást biztosító anyag, de az öntőminta még átfér rajta. Egyébként csakis a tökéletes zárás a lényeg, az anyag másodlagos... Ha egy darab hulladék bútorlapra ragasztasz egy kiszuperált gumikesztyűdarabot, az épp ugyanúgy megteszi, és nem is húzódik be egyáltalán.
Vagy egyszerűen beszerzel egy hűtőgépkompresszort, és leszívod vele a formát, 40mbar ehhez elég kell, hogy legyen.
Köszi, de szerintem most megteszi a köpölyözéses módszer.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |