Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   70 / 246
(#) Ricsi89 hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy frissen szerzett EMG 1568/2-es szkópom. Észrevettem ,hogy a bementi osztó 2-es és 5-ös állásaiban vastagabb a vonal, mint az 1-es állásokban. Az 1-esben szép vékony, a másik két osztásban pedig kicsit otromba vastagabb vonal van. Bemeneti kapcsoló minden esetben GND-re van állítva. Lehet ezen az apró problémán segíteni valahogy, vagy törődjek bele, hogy ez ilyen? A másik picit zavaró probléma, hogy a vonal nem egyenes. A trace rotation potit megtaláltam, teljesen végkitérésbe van tekerve, tekercsen 0v mérhető. Ha elkezdem a másik irányba tekerni a potit, akkor még jobban keresztbeáll a vonal, tehát nem lehet sehogy kihozni egyenesbe. Bár most nézem a rajzot, hogy a tekercsen meg is fordulhatna az áram iránya a poti bekötése miatt és a poti középső állásában kellene 0V-nak lenni a tekercsen és nem az egyik szélső állásban.
(#) gkari válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Nézd meg, hogy az R69 másik végén megvan-e a stabil 15V?
(#) Ricsi89 válasza gkari hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Kiderült közben, hogy a trace rotation potija volt a kontaktos. Egyik része jó volt, másik része meg össze-vissza értéket mutatott. Befújtam kontakt spay-vel, ettől jobb lett, de nem hiszem, hogy hosszú életű lesz ez a poti. Ha megint rosszalkodni fog, akkor majd kiveszem és szétszedem, hátha menthető még.
(#) kawabiker hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
emg 1567 hez nagyfesz trafot lehet valahol kapni?
Minden bizonnyal kuka
(#) kawabiker hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
0,1ohm primeroldalon gondolom édes kevés
Most már be se rezeg a tápja
(#) kawabiker hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Végre berezeg újból de 1450 továbbra sincs
Csak kevesebb.
Már mindent átnéztem ezerszer és nem jövök rá mi a gond.
Amit nem értek,hogy a rajz szerint kellene -19 illetve -19,6 voltokat mérnek a szabályzókörénél és ott sincs csak -15 bár nem jövök rá mitől lenne ott olyan feszültség.
Tr903 emitterét mi húzná le annyira minuszra? Ugye kollektor fent van -15volton de emitter csak a trafon át és R908 megy a báziskörére a TR904nek szabályozni.
Valahol itt lenne a hiba de nem értem.
Minden R tagot és félvezetőt átmértem....

H3 pontra eljut a trafótól a jel csak a TR904re nem jut vissza a szabályzás
Most már azon agyalok rakok bele új félvezetőt végűlis 3db filléres tranzisztor.

Valakinek lenne 5lete aki szintén küzdött a nagyfesz táppal?
(#) kadarist válasza kawabiker hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
A H5-H7 tekercsről kapja a negatív feszültséget, ami a D901 közreműködésével jön létre.
(#) kawabiker válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
ö... kezdem érteni csak azt nem miért nem működik,na erre alszok egyet,mert hajnali 1 óra.
Van tipped miért nem mehet a szabályzás?
Itt lesem a rajzot már fél órája és elmélkedek.
(#) kadarist válasza kawabiker hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Az Elektrotanyán is javítottak ilyen gépet tápgonddal, nézz be oda is.
(#) satlokk hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Jó napot az Uraknak!

ST-509A tipusu lengyel oszciloszkóphoz keresnék kapcsolásirajzot.Ha tudtok valami lehetőséget jelezétek.Előre is köszönöm.!
(#) kawabiker hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Nincs oda belépőm.
(#) kadarist válasza kawabiker hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Nem kell belépő csak gugli. Második találat felülről: Bővebben: Link
(#) kawabiker hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
végig olvastam de nem lettem okosabb!
Délelőtt a forléceken rajz nézés körben a rácsköri cuccoknál nagy áthúzás,kék fény, hang, stb
Sugár eltűnt, glim lámpák égnek.
Gondoltam oda a cső.
Forrléceket megpucoltam,kábelek végeit visszább vágtam, felforrasztottam, stb és láss csodát a cső kibírta!
Stabil a nagyfesz most már!
-820volt van a -1450 helyett de +-0,5volton belül stabil.
Nem értem miért nem megy a szabályzó kör.
Jövőhéten rakok bele új tranzisztorokat.
Ami érdekes az első TR901 bázisán változik a fesz potit tekergetve de emitterén, kollektorán tök stabil a gnd -hez képest és a következő kettőn ami darlingtonban van minden lábán mindkettőnek változatlan feszültséget mérek hiába tekerem a potit.
D901 t lehet kicserélem újra,mert a -19 sincs meg csak -18 pedig az R908 pontos 33ohm.
(#) kawabiker hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Gondolom szinte semmi bétájuk nem volt,mert kicseréltem a 3db tranzisztort és beindult aztán 10perc után megint ugrált a fesz kiderült utána meg a sokszorozónál húzott át minden fele.
Alakul ez.....
Eddigi tapasztalatom ha újból kezdek bele ilyenbe gondolkodás nélkül minden forrlécet alaposan lepucolni (vagy ha van esetleg cserélni?) és talán ha van kondi meg pénz rá összes nagy fesz kondit cserélni.Megmerném kockáztatni új korukban nem volt gond ezeknek a nagy fesz tápjával....

Ezt tanulságnak írtam le ha valaki újból szenved 1567 -el,mert nekem nagyon tetszik a felépítése csak át kell látni!
Remélem még sok példány megmenekül!
(#) BarnaPili válasza kawabiker hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Üdv Kolléga!

Nekem is van egy ilyen gépem.Az csak akkor hajlandó elindulni,ha bekapcsolom,és a fényerő potit feltekerem maximumra.Ekkor ,ha szkóppal nézem a BD bázisát,akkor egy apró négyszögjelet látok az időalapnak megfelelő frekvenciával.A négyszögjel amplitúdója arányos a fényerő poti állásával.Akkor is elindul,ha a műszerzsinórral először a kollektorhoz,majd a bázishoz érek.Ha egyszer elindult,le sem lehet lőni.Érdekes egy cucc.
István
(#) remington hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!

D.C. Electronics DF4312 típusú oszcilloszkópról valaki tud e valamit? Szervízkönyv, valami infó stb? Google nem igazán adott ki túl sok infót róla, ezért hátha ti többet tudtok. Amit megtudtam hogy 2csatorna, 20mhz.
(#) kawabiker válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Első körben nézd meg az R914(33k) -t illetve megérkezik e oda a +100volt és eljut e a R914 másik végéről a Bázisig az R908-d901 -n át illetve a bázis emiter közt van e valami egyen fesz.
Ha ez oké akkor a c902(47n) és az R909(100ohm de sokban átvan kötve 0ohmra) amit érdemes megnézni.
Illetve az összes 1-10n kondi tökéletesen működik?(Amik GNDre mennek le).
(#) kulzol60 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok

Lenne egy kérdésem .

Van egy EMG1564 -es ( TR4660 ) szkopom és nagyon ugynézki hogy sweep generátor hibás ( nincs vizszintes jel csak pont ) kellene egy kapcsolási rajz a szerkezetröl .
Kontakt rendeben , de a tápvonalon mérek fuurcs dolgokat (pl : 7.6V ) ezért is kellene a rajza .Kondikat probáltam nincs változás .

Köszönöm
(#) kadarist válasza kulzol60 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szia!
Gépkönyv: kattints a Get Manualra lent
(#) kulzol60 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm .

Máris nagy haverok lettünk , adosod vagyok .

Köszi még egyszer .
(#) palika hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam, egy tektronix 464-es szkóphoz, de nem akar működni, ebben szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel eddig nem kellett szkópot szerelnem és nem tudom hogyan kezdjek neki.

A hibajelenség "csupán" annyi, hogy nincs meg a képernyőn a sugár. Nem teljesen sötét a képernyő. Képet csatolok róla. Semmilyen kezelőszervre nem reagál érdemben. A beam finder gombot megnyomva, a kép kissé világosodik, és a beépített ventilátor mintha kissé felgyorsulna.
Tápfeszeket mértem, nem valami pontosak, de azért megvannak (5V,15V,65,140V). Hol lenne érdemes keresnem a hibát?
A gondom az, hogy bár kapcsolási rajz van, hogy annyi panel van, hogy hozzá sem férek semmihez, mert a burkolatot levéve, körbe van építve a műszer minden oldalról panelekkel. Gondolom, ha lebontom őket, úgy nem érdemes bekapcsolni. Így meg semmihez nem lehet hozzáférni.
Hogy álljak neki a feladatnak? Miket méregessek?
(#) Medve válasza palika hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia, én a képcső tápfeszültségeinek a hiányára gyanakodom így elsőre. Mérni nehéz, mert nagyfeszültségek ugye, ezért indirekte, nézd meg, hogy az eltérítőlemezek megkapják-e a vezérlést. Tegyél a bemenetre pl valami hangfrekvenciát, az X eltérítést szintén hangfrekvenciára, és ezeket a frekvenciákat próbáld meg detektálni az eltérítő lemezeken. Ha ezeket megkapod, akkor a nagyfesz tápot kellene megnézni. Először talán a diódáit.
(#) palika válasza Medve hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
A gond az, hogy annyira be van burkolva az egész, hogy a a nagyfesz részhez nem is tudom hogy fogok hozzáférni. Kb mekkora kéne legyen az eltérítő fesz? Úgy nagyságrendileg?
(#) gkari válasza Medve hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Ha ennyi fény van, akkor lehet, hogy csak "annyi" a baj, hogy a fénypont(-vonal) nincs a képernyőn, szerintem át kellene vizsgálni a hor-, vert- pos., focus, astigm.-potikat. Nagyfeszek mérése bizony macerás, bár nem lehetetlen(jó nagy mérőszondákkal pl.)
KS.cső katód cca.1500V, utángyorsító lehet 10kV is(piszok nagyot rúg!).
(#) palika válasza gkari hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Mi lenne akkor ha lekötném az eltérítő lemezekre menő feszt? Akkor a fénypont elvileg középre kéne ugorjon!?

o.png
    
(#) kadarist válasza palika hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!
Ki van akadva a sugár és a ks-cső faláról szóródó elektronok gerjesztik a fényport. Mérd meg az eltérítőlemezek feszültségeit a testhez képest vagy az összetartozókat egymáshoz képest. Egymáshoz képest állíts be 0V-ot a helyzetszabályozó potméterekkel vagy a testhez képest azonos feszültséget. Ha ez nem sikerül, akkor az eltéríítő erősítők aszimmetrikusak (hibásak).
(#) palika válasza kadarist hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
A vertikális eltérítőn azonos a fesz. egymáshoz képest. Sem AC sem DC állásban nincs fesz a multiméter szerint.
Viszont a horizontálisnál DC 34V, AC 7V van.
(#) KTobi válasza palika hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Húzd le a lemezekre menő drótokat, mind a négy lemezt zárd össze és földeld a vázhoz. Ha megvan középen a pont, akkor a nagyfesz rendben. Vigyázz ne tartsd fent tartósan ezt az állapotot, mert képes kiégni a középső képpont. Multiméterrel nem fogsz tudni kimérni pár MHzes jeleket. Esetleg analóg műszerrel tudsz detektálni.
(#) palika válasza palika hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Nem sikerül a ver eltérítőt azonos feszre hozni. Van hozzá poti 3 is, de a legjobb esetben is 20 volt a különbség.
Lekötve a hor. és ver eltérítőt sem jelenik meg a sugár. csak halványan világít a képcső,semmi más.
Akkor csak a nagyfesz résszel lehet a gond?
Vagy csak ki van oltva a sugár?
Nézegetem még a rajzot, de ha van tanács azt szívesen veszem.
(#) peterpan válasza palika hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Ahogy nézem ez egy tárolós szkóp. A NON STORE üzemmódban normál szkópként próbálkoznék.
Következő: »»   70 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem