Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   165 / 1272
(#) zotyo91 hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok van egy 20-25 éves orion tv-m és csak annyi a baja hogy a piros szín van többségben. Melyik potmétert kell állítani a panelokon?,
(#) kadarist válasza zotyo91 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A video-végfokozat panelon a piros színhez tartozón kell állítani. De lehet, hogy a zöld és kék katód meghajtását is állítani kell.
Esélyes, hogy már a képcső gyengélkedik, vagy a poti kontaktos. Esetleg a piros videovégfok tranzisztor szakadt.
(#) zotyo91 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Kössz a gyors választ.
Üdv zolee
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
van metz 72tk67
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Sajnos rajzot nem találtam. Kutatni, keresni kell a rossz alkatrészt.
(#) küzmös Gergely válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia Bonanza02! Köszi... malomkereket kaptam (ezzel együtt) ez a fényképen lévő primer rész rossz,viszont én egy orionba tenném,amiben jelenleg nincs semmi és ezért keresek primert,amit összeépítenék az említett vidi karikával... remélem jó lesz
(#) zombee hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Vestel CTV 5131 televízióm nemrég felmondta az unalmast.
Ment a műsor, aztán egyszer csak kikapcsolt. Semmi füst, semmi csattanás.

A Standby LED kb. 3-4 Hz-es ütemben villog, piros/zöld váltakozik, és közben nagyon halk kattogást is hallok bentről a LED villogásának ütemében.
Leáramtalanítom, visszadugom, Standby LED pirosan világít ahogy szokott.
Távirányítóval bekapcsolom, ugyanaz. Villog a LED.
Azóta nem sikerült bekapcsolni.

Megnéztem több fórumot, melyek szerint a sorvégfok tranzisztor lehet a gond.
Kiforrasztottam, méregettem a multiméterrel.
Sajna a beépített 22 ohm - os ellenállás miatt nem tudom rendesen kimérni, mert miatta zárlatot mér a műszerem a B-E között.
A B-C nyitóirányban 450 mV, záróirányba lezár, azzal nem volt gond.

A tranzisztor hiányában nem merem bekapcsolni, mert más is tönkremehet ha nincs terhelés.
Még keresek valami lámpát amivel kimérhetem a tranzisztort, de ha nem azzal van baj, akkor mi lelhette?
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia!

Az orion és a videoton sorkimenő egy az egyben felcserélhető. A primer is és a malomkerék is.
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A C-E között mi van? Az lényeg.
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Bocs, az előbb nem köszöntem.
Szia!

Rajzot innen tudsz letölteni hozzá: Bővebben: Link
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
C-E között ha a C-re teszem a pozitív végét a multiméternek akkor semmi.
Ha a C-re a negatív végét teszem akkor 510mV, a B-C közötti ellenállás miatt.
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Akkor jó a tranzisztor. Ez egy darlington, beépített visszafutás-diódával
Bővebben: Link
(#) zombee hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Oks, értem.

akkor továbbra is:
Vestel CTV 5131; veszi a távirányító jelét, bekapcsolásra státuszjelző LED piros/zöld felváltva villog 3-4 Hz-en, halk kattogás hallatszik tápegység felől, és nem kapcsol be.

Sorkimenő tranzisztor hiba kizárva.
Akkor mi lehet a gond, és hogy javíthatnám meg?
Nem akarok a szerelőnél 10-20 ezreket otthagyni.
(#) attila1 hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Sziasztok.Nekem a következő hibajelenségem van.A tv Samsung típusú,72cm-es,és valamiért a távirányítóra nem,vagy nehezen reagál.A távszab.tökéletesen működik,másikon lett próbálva.A nyomógombos kezelőpultról is hibátlanul működik.Az infravevőn meg van az 5V,és szkóppal mérve szép egyenletes a táp.Valaki segítsen,mert tanácstalan vagyok...Köszönöm!
(#) attila1 hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Elfelejtetem még leírni,hogy néhány órás áramtalanítás után egy ideig tökéletesen reagál a távszab.-ra,majd megint ,,kardozni" kell,hogy valamit csináljon.A rendszer IC,és a kvarc nem melegszik.A tv típusa: Samsung CK683CN.
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
A sortáp meg van (150V)? Forraztások rendben? A többi tápfesz a tápegység szekunderén? Vezérlés a BU808 bázisán? Ezeket nézd meg.
(#) kadarist válasza attila1 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
A vezérlő kristályára, vagy valamelyik csatolókondijára kell ilyenkor gondolni. Hűtő sprével próbálkozz.
(#) attila1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Sajna rajzom nincs hozzá,azt sem tudom,honnan lehetne letölteni...Melyik kondi lehet az?A kristályt megpróbálom,ha tudok szerezni hirtelen...köszi előre is!
(#) Southern hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Sziasztok! Nokia digivision tv-t szeretnék G/B üzemmódba állítani, de nem tudom hogyan...kép van, hang nincs....mit tehetek?
(#) kadarist válasza attila1 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Az SAAxxxx vezérlő 41,42-es lábaira kötött alkatrészeket nézd meg (kristály). Ezen kívül még az 5V-os táp és a távir. vevő tápjának szűrését is érdemes ellenőrizni (szkóppal).S51_rajz
(#) kadarist válasza Southern hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia!

D/K-ban van?
(#) Southern válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Sajna a válaszom passz..a tv-t ajándékba kaptam egy baráttól, és csak ha DVD-t nézek az működik.
(#) kadarist válasza Southern hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Lehet, hogy a hang-proci ment tönkre. Menüben valami állítási lehetőség?
(#) Southern hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Kaptam egy univerzális távirányítót, de nincs használati utasítás hozzá. Így csak a tv be és kikapcsolására tudom használni.
(#) kadarist válasza Southern hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Mi a táv típusa?
(#) Mírr-Múrr hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Seltronic T80W11 tipusú LCD-s TV-t. Nincs hozzá semmim. A tápot megoldottam (Nem igaz, hogy 10W-t fogyaszt mint írják, min 12V-1A kell neki, másként csíkoz.)
A gondom az, hogy az oldalán van egy USB (Rá is van írva, hogy "USB") csatlakozó de állítólag összetett videó jel kell neki nem digítális soros. Kerestem a bekötési rajzot mert kamerát szeretnék rákötni.
Ehez kérek segítséget! (Aki hallja adja át!) Üdv MM
(#) gubík gábor hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
sziasztok hozzám került egz Sonzy trinitron kv-e3431d típusú tévé amiből a képet már sikerült elővarázsolnom viszont a hanggal van egy kis probléma mert amikor a bal hangszórót csatlakoztatom addig jó deha már a jobb felét is akkor egyet pattan és csend van. ha áramtalanítom akkor az újraindítással megint megy a bal fele de aztán ugyanaz a probléma ha rákapcsolom a jobb felét is. valami ötlet?
(#) Mírr-Múrr válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Valószínűleg valami zárlat van és a védelem lekapcsol. Cseréld meg a két hangszórót. Mi lessz? Ha a jelenség megfordul akkor biztos zárlatos a hangszóró (Össze van égve.) Akkor ki kell cserélni egy másikra de nehogy a sony szervízbe menjél venni mert az ötszörös áron lessz. Ha a csere nem változtatja meg az állapotot akkor nézz körül van e a hangerősítő IC körül égés ( nem feltétlenül lesz látható nyom) a nyákon, mert lehet hogy az ment el és a legkisebb terhelésre lehúzza a tápot. Akkor végfok íc csere vagy annak a kikötése( táp ág nyák vágás, íc kiforrasztás, ez a korrektebb megoldás) és egy kis pótlólag beszerelt sztereó erősítő panel beszerelése, mert a gyári végfok ÍC lehet egy vagyon lessz mire a kezedbe kerül.. Egyenlőre ennyi! Várom az eredményt. MM
(#) Southern válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Na ez az, fogalmam nincs...neve sem
Sztem ez valami olcsó vacak, talán a 100-ft-os boltban lehet ilyet venni.
(#) Mírr-Múrr válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Kiegészítem az előbbi hozzászólásomat. Ne cseréld hanem csak a jó hangszórót dugd rá a rossz oldalra. A rosszat ne dugd sehova nehogy tönkre tegye esetleg a jó ic.-t Valamilyen műszerrel mérd meg ha tudod a rossz hangszórót. Nem szabad a ráírt értéknél sokkal kevesebbet mérni. (Mondjuk 8 ohm esetén min.5-6ohm, stb.) Szia.MM
Következő: »»   165 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem