Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   169 / 1272
(#) nagyimre10 válasza Balaka hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Kadaristnak igaza van,bár ez a kb 60 fok az ennél a tipzsnál elmegy,nem fog ettől magasabb hőt termelni,de egy plusz hütőborda nem árt.Had szóljon.
(#) kadarist válasza nagyimre10 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Én egyszer a negyedik darlington példánnyal tudtam elfogadható hőmérsékletet elérni. Raktam fel még azért + hűtőbordát. Kb. két éve megy a gép.
(#) ha8fz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Tisztelt Kandarist Barátom!
Köszönöm a gyors segítséget valószínű hogy a 68 Ohm os ellenállás adta meg magát.
Most asztán jön a lomosfiók alkatrész kutatás hi hi.
Beszámolok a fejleményről


Baráti üdvözlettel 73/DX ha8fz
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Jó alkatrészkutatást!

73 és 88!
(#) küzmös Gergely hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok a képcsőcsatlakozó paneljét vizsgálva,ugye a jelzett helyek egyikén sincs érintkezés elvégre akkor nem lennének a kiképzések,egyiket másikat csak egy "paraszhajszál" választja el az érintkezéstől.. lehet mégis kéne valamelyiknek.. ja ez egy Orion Mátra képcsőpanelje

P1060997.JPG
    
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia!

Azok szikraközök. Nehogy összeforraszd őket!
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Oké köszi az infót... szikraközök.. mindig tanul az ember
(#) zombee válasza nagyimre10 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Plusz hűtőborda???
Tinédzser koromban egy sorkimenő tranzisztor elé tettem egy 12V-os ventit, amit a sorkimenő trafó 10V-jára kötöttem rá egy plusz diódával.
Amikor megy a trafó, megy a venti is.
Azelőtt min 120°C-ig melegedett, és azóta is működik!
Szóval: moddolás hajrá!!!

Kérdés:
A tápegység standby állapotban is leadja az összes feszültséget?
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Van olyan ami leadja, van olyan amelyik nem adja le. A szekunderről szabályzottak (optó, trafó) gyakran takarékban ketyegnek készenlétben.
(#) GERY4444 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Hello!
segítséget szeretnék kérni tv ügyben.
a probléma a következő menet közben a tv színe elmegy és átcsap fekete-fehérbe majd visszajön és ez így ismétlődik. Mi lehet a gondja ? előre is köszi
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Akkor az enyém(Vestel CTV 5131) ami primerről szabályozott, mindig leadja a feszültségeket?
Eddig csak a pdf-et nézegettem hogy megértsem, jövő hétvégén állok neki a szerelésnek(villogó Stby LED).
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
A Te készüléked tápja is a szekunderről szabályoz, hisz van benne optocsatoló (IC801).
(#) frissadam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Hi!
Átnéztem a panelt és átforrasztottam minden tekercset kondit és hibának látszó helyet. Ugyan az a jelenség történt . A trafó jár de nincs se kép se hang se készenléti. Mit nézzek meg konkrétan? A nagyfesz trafó szekunderét gondolom nem érdemes méricskélni multival. Azt halottam hogyha nem megy a cső akkor nincs készenléti sem , mert a begyújtott cső zárja a táp szekunder körét. Ilyen alapon szereltem múltkor az eltérítő tekercset. De akkor ezek szerint a csőnél lesz valami baj. Nem fűt és nem is csinál semmit. A trafó szekundere lehet rossz? Honnan lehetne egy philips tv-hez rajzot szerezni? Így nekem sötétben tapogatózás , nem vagyok profi
(#) kadarist válasza frissadam hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Na ácsi!
Melyik trafó jár? a táptrafó, vagy a sorkimenő(nagyfesz)?
Ez a begyújtott csöves dolog marhaság. Nem zár rövidre semmi semmit.
Mi a típusa?Írd meg, és akkor küldök rajzot.

A táptrafó(hálózati) szekunderére vannak kötve diódák, meg elektrolit-kondenzátorok. A kondenzátorokon van feszültség?
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Ezt benéztem, én az IC802-t néztem, a primerköri szabályozót...

A "takarékban ketyegés" az "S +5V" táplálását jelenti?
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Az 5V-nak mindig meg kell lenni, a készenlét/vezérlő táp miatt. A többi fesz megy lejjebb. Készenlétben így kisebb áramot vesz fel a hálózatból a készülék.
(#) gubík gábor válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
a TDA2052-es nem olyan vészesen drága mivel olyan van benne
(#) syria hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Valakinek egy ORION T2930-STXSFLAT típusú TV-jében "elfüstölt" valami. Nem akart a javíttatásával bajlódni (kb. 3-4 éves a TV), vett egy LCD-set, ezt meg nekünk adta.
Mi lehet a baja, érdemes vele foglalkozni?
Előre is köszi a választ.
(#) kadarist válasza syria hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

A sortranyó mellett szokott elfüstölni egy kondenzátor. Szét kell szedni és belepillantani.
(#) zolika60 válasza syria hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Ez így kicsit nehéz kérdés. Ha megpróbálod bekapcsolni történik-e valami? Mennyire értesz hozzá méregetni alkatrészeket cseréni tudsz-e?
(#) syria válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Semennyire nem értek hozzá, tök laikus vagyok.
Meg az is érdekelne, hova érdemes vinni, ahol megbízható és hozzáértő kezekbe kerül.
(#) frissadam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
A tv típusa Philips 21PT1532 ha jó számot néztem
(#) syria válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Mi az a sortranyó?
Egy kondenzátor pótlása nagyságrendileg mennyibe fáj?
(#) kadarist válasza syria hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
A sortrvégfokozat kapcsolótranzisztoráról van szó. Ilyenkor az is tönkremegy a kondenzátoron kívül. Egy hűtőbordára van felszerelve a tranyó a sortrafó mellett. Filléres tételek a készülék árához képest.
Meg ne kérdezd, hogy mi a sortrafó

Ja, és szervízbe kell vinni...
(#) kadarist válasza frissadam hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Innen letöltheted a rajzot . A lap alján van a "download" mező.Bővebben: Link
(#) Mírr-Múrr válasza syria hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Kedves syria! A lakóhelyedhez legközelebbi szerelőhöz vidd el, mielőtt még nagyobb kárt csinálsz. A TV szerelés nem olyan dolog amit egy nem szakember egy ilyen topicból meg tud tanulni. Nem utolsósorban az életveszélyes feszültségeket ne is említsem!!! Üdv:MM
(#) zolika60 válasza syria hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Ha igaza van kadarist-nak nem egy drága javítás. Sajnos azt nem tudom ki tud neked segíteni benne, tán ír valaki a környékedről, vagy érdeklődj a szomszédoknál. Nehéz manapság becsületes szakembert találni.
(#) syria válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Ha megpróbáljuk bekapcsolni, akkor a készenléti állapotot jelző LED nem világít, hanem csak villog; a TV kattogó hangot ad, ami 5-10 másodperc alatt elhal; majd égett szagot áraszt.
(#) syria válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat, pont erre voltam kíváncsi.
Eszembe nem jutna otthon javítani, csak érdekelt, hogy érdemes-e megcsináltatni, mert gyanús volt, hogy egy ilyen fiatal TV így járt.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
[/OFF] Én becsületes vagyok [OFF]
Következő: »»   169 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem