Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   825 / 1271
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Meglesz, de mielőtt forrasztgatok gondoltam mérek. Az izzó bennt ha világít ha nem az 5V-os feszstabon ott az 5v a kimenetén. A 12V os feszstab bemenetén és kimenetén sincs csak 0,3V, bedugtam izzó világít távon megynomtam a bekapcsot izzó elalszik, de 12V sehol se. Nem tudom ez mennyire változtat meg bármit is.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Melyik stabon méred a semmit? Az izzó azért alszik el indításnál mert nem indul a sorvégfok. Nincs benn a tranyó. A hiányolt 12 v is lehet, hogy a sorról indul.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Kondi cserélve, bár megnéztem multi kapacitásmérővel, az jót mutatott mind2 re, de kicseréltem, hogyan tovább?
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A kollektor köri kondikat is cserélted C 313-314 ?
(#) 1984white válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Idézet:
„A 12V os feszstab bemenetén és kimenetén sincs csak 0,3V, bedugtam izzó világít távon megynomtam a bekapcsot izzó elalszik, de 12V sehol se”

Szerintem ez irányba kutakodj. Nézd meg a rajzot, hogy honnan kapja a tápot ez a 12V.
(#) laszlo raduj válasza marty hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok.
Ha vissza olvastok nekem is ez volt a problemam a TV-el, kadarist ahogy tanacsolta atneztem a cinezeseket, majd mas tanacsara kondikat csereltem es las csodat a TV-em nem kapcsol le keszenletbe sot egybol indul. Meg er egy probat neked(nektek) is. Ez uton en is koszonom a segetseguket.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Nem cseréltem még őket de ezeket nem biztos, hogy tudom cserélni mert nincsen pót alkatrész.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ha esetleg azokat is cserélném utána mit csináljak.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Még azt a 12 v-t tisztázzuk, melyik stabkockáról van szó?
(#) matyusz válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ezt néztem a rajzon de még nem találtam, de rajta vagyok.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ha leírnád a pozíció számát mi is tudnánk keresni.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A panelen U402-es jelölésen fut. 7812 ről van szó a kimenetén és a bemenetén is jó a kondi.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
De ha az eddigieket nézve nézzük akkor a rajzon meg lehet 302 de az meg 8V os stab.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Akkor azt kellene kinyomozni, hogy a baloldali kivezetése melyik diódára megy ( Ha szemből nézed )
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Sortrafó 4 es láb sorba R409 sorba D404 megy átkötéssel a feszstab bemenő, bal moldali ("in") lábára.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Akkor mint írtam azért nincs ott feszültség. Ha a trafó elindul megjelenik. Mérd meg függő ic TDA 36538 9-s lábát testhez nincs e zárlatba. ( IC303 )
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Nincs zárlat. Az IC-n a felirat TDA3653B.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Tedd vissza a tranyót, és nézzük még egyszer . Ha látod melyik a G2 a képcsőáramköri lapon tedd rá a műszert és úgy indítsd.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Rátettem indítottam 192V-ot egyent mértem rajta. Ha megnyomtam a távon a bekapcs (/kikapcs) gombot 0V.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Akkor a trafó indul, mérd meg azt a 12v-t amit eddig nem tudtál mérni. Szintén indításnál figyeld mennyire megy fel.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Már meg is előztelek Lehet, hogy ott valami nem lesz oké mert a bemenetére a feszstabnak 17V megérkezik és kimenetén meg núdli pár tized, megpróbálom majd cserélni.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A kimenetét nézd meg zárlatra, ha nem zárlatos akkor szakadt . Illetve az amit táplál, de majd kiderül
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Hát ezt is vagy 8-ad jára mérem de egyik irányban 270 ohm másik irányba 227 ohm Majd keresek vagy bontok egy stabot és megnézem.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Kiforrasztva mérd meg, nem biztos, hogy a stabkocka rossz. Nézd meg mit táplál a kimenete.
(#) Papp Gyula hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok! Segítséget kér a pórnép! Vettem egy HYUNDAI /DHL32195MP4CR/ tipusú TV-t.
Az első beüzemelés után minden ok volt. Ma bekapcsoltam és egy csomó adáshoz azt írja "titkosított". Kérdeztem a szolgáltatót, azt mondta nála ok minden. Ez abból is következik mert a másik TV-n jön az adás. Lehet, hogy én vagyok bf....és elnyomkodtam? Kérlek ha Valajinek van ötlete segítsen. Előre köszönöm. Tisztelettel: egy öreg buszos. /marcopolo54@freemail.hu/
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Mérve nem rosz diódavizsgálóval, viszont 16,x voltot ráakasztva 5V van a kimenetén. Csak egy nagyon öreg UA7812-m van itthon megpróbálom helyette. 11,76V van a kimenetén kb.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
És már megy is a hangyaháború Nagyon szépen köszönöm az eddigieket még majd írok a továbbiakról, hogy teljesen jó lett-e. Nagyon köszönöm a sok-sok segítséget és fáradtságot.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Na látod nem is volt olyan katasztrofális, csak türelem. Ja és mérni ,mérni . Örülök, hogy segíthettem, főleg, hogy sikerült.
(#) synex hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy régi Funai tv-2000t MK6 -os TV. Aminek az a gondja, hogy az összes csatorna nézése alatt
zúgó, zörgő hangot ad ki a hangszóró. A hangerő növelésével és csökkentésével változik a zaj hangereje is, tehát nem állandó. Rögzítettem mp3-ba a hangot , hogy miről is van szó. A beszéd alatt jól halható, hogy valamikor halkabban szól, de van mikor meg hangosabbá válik a zaj. Azt észrevettem, hogy ha a képernyőn több fehérség jelenik meg, akkor hangosabb lesz a zaj.
Mi lehet a gondja, és hogyan oldható meg, hogy ez a zaj eltűnjön ?

Előre is köszönöm a választ.

TVhangja.mp3
    
(#) kadarist válasza synex hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia!
Beltéri egységről használod a tévét?
Következő: »»   825 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem