Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, mert csak így láttam biztosítottnak, hogy az A4-nél valamivel nagyobb felület egyenletesen legyen beterítve. Mivel a fényterelőrács meglehetősen sűrű, ezért azt hiszem érthető. A rácsot meg úgy méreteztem, hogy a függőlegeshez viszonyítva, 15°-nál nagyobb szögben érkező fénysugarakat kitakarja. Feltéve, ha jól emlékszem, mert a rajzot amit akkor csináltam, nem találom.
Rosszul gondolod. Ami neon gázzal töltött, az a neon.
Minden elismerésem. Átgondolt konstrukció, bár - gondolom én - a 14 darab cső úgy jött ki, hogy pont ennyi fért el az adott felületen
Mennyi ezzel a levilágítási idő? A karton rács valószínűleg fajlagosan sok veszteséget okoz, de 14 cső azért teljesítmény.
Sziasztok!
Köszi az elismerést! Hotib, jól gondoltad, valóban a felület határozta meg a fénycsövek darabszámát. A levilágítási időket még nem teszteltem. Jelenleg Dry-filmnél 1 perc 45 másodpercet használok. Ezzel tökéletes. Én ugyan valószínűsítem, hogy ennél rövidebb idő is jó lenne, de majd akkor fogom kikísérletezni, ha már kész az időzítőm. Az időket persze az is befolyásolja - ha jól emlékszem a gimis fizikára -, hogy a fényerő a távolság négyzetével csökken. Viszont szerény véleményem szerint a minőség fontosabb, mint az idő. Persze az is lehet, hogy működne 1 perc alatt is.
Szerintem 1-2 percen belül nincs jelentősége a dolognak. Jobban bele gondolva, ha naponta csak 1-2 darabot világít az ember, még a fél óra is belefér. Ha meg még annyit sem...
Másrészről ezzel a levilágítóval olyan minőségben tudsz dolgozni, amire - szerintem - nagyon sokunknak nincs szüksége. A világ legprofibb nyákját megcsinálhatjuk, ha nincs meg a többi munkafázishoz a (bármilyen) adottságunk. Egy ótvar forrasztással pl. agyon lehet ütni az egészet. A dobozolást nem is említve... Ám ez semmit nem von le az értékéből, gratula még egyszer. Az ötlet - és megvalósítása - raktározva. Sohase lehessen tudni... ...mondta Micimackó
Mindenki által használt szleng kifejezés...
Neonnal is lehet levilágítani.
Hol és menyiért lehet ilyen "leszorító" dobozt venni (ez tuti gyári cucc)
Szia kaqkk!
Egyszerűen fogalmam sincs mikor kaptam utoljára ilyen elismerést. Ez ugyanis nem gyári cucc! Nemes egyszerűséggel 30X30-s L-vasból van a keret, amit össze hegesztettem, csiszoltam, festettem és beleragasztottam a 4mm-s vastagságú üveget. Az alja bútorlapból van kivágva, amire fel lett csavarozva még egy ugyanolyan vastagságú csak kisebb lap. Ezen egy elég vastag gumi amire még egy vékony laticel lett ragasztva. Erre jön a nyák. Na de, jöjjenek a képek: 1. kép: Gérvágóval vágva, hegesztéshez előkészítve. 2. kép: Összevarrva 3. kép: Csiszolva hegesztés után. 4. kép: Lefestve, konyhaszekrény fogantyú felcsavarozva. Látható a bútorlap amiből az alja készül. 5. kép: Üveglap beragaszt szilikon ragasztóval. A végén persze nem maradt ennyire csúnya, mert szikével levágtam a kitüremkedő szilikont. Itt látni, hogy a ragasztás előtt azért az összes furat elkészült. Folytatás ...
Ha nem látnám a képeket , nem hinném el ! Nagyon profi
és folytatom ...
1. kép: Itt már az alsó rész készül, fa lemez a falemezre csavarozva. 2. kép: Hátulról, a beállítható zsanérokkal. Így ugyanis bőven elég a keret saját súlya a leszorításhoz. Pontosan be lehet állítani. 3. kép: Így néz ki kinyitva. A felső laticel lap alatt van egy jó másfél centis gumilap. Így jött ki a megfelelő magassága a tartónak. Mit csináljak? Ezt találtam a pincében. 4. kép: Csendélet nyákkal és dupla fóliával. Röviden ennyi. Remélem, hogy áttekinthető volt.
[OFF]Ez csak rossz köznyelvi szleng. Ha anyámat elküldöm "neoncsőért" csak a hosszát és a teljesítményét kérdezi meg. A kocsidban sebességváltó vagy nyomatékváltó van? Belső égésű motor vagy robbanó motor? Amúgy igazad van, ez nem kétséges.
Ellenben neoncső létezik, míg robbanómotor (ha csak fel nem robban,) és sebességváltó nem.
Kérem, hogy az OFF-topic bejegyzéseket hagyjuk ki! Köszönöm.
Idézet: Ezt picit kétségbe vonnám, neonnal nem igazán lehet levilágítani, mert kb 0 az uv kibocsájtása, szóval NEM alkalmas levilágítani! „Neonnal is lehet levilágítani-csak sokáig tart”
Azta-azta-mindenit!!! Ez gyönyörű! Hát már teljesen kikelek magamból. Ez nagyon szép munka, öröm nézni. Professzionális kivitelezés.
Nos, én is elkészültem a levilágítómmal, egy rossz whirlpool mikró lett az áldozat ,,picit" átalakítva! Hgv125-öt használok levilágításra, mert: zavar az ózon szag amit a törött búrás hgli-k termelnek, és emellé ez volt ingyen! (minden ingyen volt lényegében, a relé pl tavaly lomtalanításról került megmentésre brazilok elől, a többi alkatrész pedig cserélve lett) A porszívó motor szabályzó azért van benne, mert tervezem használni nyák szárítóként is a készüléket, így benne hagytam a grill funkció fűtőszálait, csak leszabályoztam őket, mert nyákot szárítani akarok, nem nyákot égetni =D A képeken látható glimm lámpa azért van betéve, hogy szerelésnél lássam hogy fesz alatt van a rendszer, mert sajnos helyenként elég furán kapcsolgatnak a relék, nem a fázist, hanem a nullát szakítják meg, és ért már kellemetlen meglepetés vizsgálgatás közben! a maximálisan levilágítható méret az 32x36 cm, szóval lehet belerakni nagyobb nyákot is... Ma lesz letesztelve újból, mert az előző levilágításom bár jól sikerült, sajnos nincs előhívó anyagom, és így próbálkoztam pár lúgos anyaggal, de egyik sem oldotta a lakkot, így acetonnal sikeresen leoldottam a panelekről az összes lakkot, ma veszek előhívót, és újból próbálom! Egyébként 10 perc levilágítási időt használtam, mert ismerősöm ezt ajánlotta, de fogok majd kisérletezni a levilágítási idővel!
Képek módosítás közben eltűntek, aminek ,,örülök nagyon" A lámpa kapcsolása a tányérforgató kapcsolóval van megoldva, ajtónyitástól függetlenül működik, és a ventillátor a lámpával együtt kapcsol, és hűti a fojtót, meg az egész dobozban keringeti a levegőt. A levilágítási idő mérése pedig a mikró gyári időzítőjével van megoldva, amikor csilingel a mikró, akkor tudom hogy lejárt az idő, ki kell venni a nyákot.És még mielőtt belekötne valaki a hgv 125 használatába: a hgv 125 pont abban a tartományban világít ami a p20 lakkhoz szükséges!(UV A)
Ötletes. Kiváncsi vagyok, hogy a nagyobb méretet is jól fogja-e levilágítani, mert egy kicsit közelinek érzem hgv -t a tárgyhoz. Nyomdai filmmel biztosan jó lesz.
Megcsináltam a tesztet ezzel a levilágítómmal.
Nem értem, mi a kifogás a 395nm -es ledek ellen. A P20 -szal 10 perc volt, (Elég öreg volt a P20.) a dry fóliával pedig 2 perc. A film lézernyomtatott írásvetítő-fólia. A 4 perces levilágításnál már megjelentek a fekete felületeken az átvilágítások. Felmerült bennem az ötlet, hogy másoknál a hosszú expoziciós időt nem az okozza-e, hogy aki átállt P20 -ról a dry fóliára, fordítva értelmezi a kapott erdményt. Ugye, amikor a P20 -nál nem oldódott le rendesen a lakk, és nem kaptunk tiszta rézfelületeket, akkor rövid volt az exp. idő. De a fóliánál negativban dolgozunk! Ott, ha nem kapunk tiszta rézfelületeket, akkor túlvilágítottuk, vagyis csökkenteni kell az exp. időt. Tehát ha valaki a P20 szerint értelmezi a dry fóliánál kapott erdményt, az egyre hosszabban - és ezért egyre kevesebb sikerrel - fog exponálni.
Amit levilágítottál, azt nem mered feltenni?
Szerintem vagyunk itt néhányan, akiknek lehet hinni bizonyíték nélkül is. És vannak kötekedők is.
Muszáj ilyen hangnemben?
Állj már meg, csak érdekel, hogy hogy néz ki amit levilágított!
Üldözési mániátok van?
Sziasztok!
Szitanyomót hogyan lehet levilágítani? Az egész folyamat érdekel.űhegusp
Szerintetek lehetne ilyennel nyákot fotózni? Utánanéztem, Philips Cleo 15W csövekkel van gyárilag szerelve. Ha használ valaki ilyesmit (hasonlót) akkor érdekelnének a tapasztalatok, mint pl optimális tárgy távolság és levilágítási idő.
Persze, hogy lehet, csak nem túl közelről. De szokott lenni ócsóbbért is!
Tapasztalat: Én beleépítettem egy szkennerbe. Nem kellett volna. A szkenner üvegasztalát nem lehet használni, mert a csövek távol vannak egymástól és nem egyszerre gyulladnak. Kell neki elektronikus előtét (az egyszerregyulladáshoz,) és még 4 cső. Persze, ha visszaolvasnál egy kicsit, akkor ezt tudnád. |
Bejelentkezés
Hirdetés |