Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   112 / 344
(#) whitaker26 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Üdv!Kösz,hogy visszaírtálSzóval a mágneskapcsoló típusa:Schneider LC1K0910P7,a behúzótekercse 230 V 50 Hz.Van benne a 4 kimenetes trafó,kettő db KKMO 20-6002 kapcsoló.Így fejből.A fordulatszabályzó panel mellett van egy közös karú B16A-es kismegszakító,a gép elején a a nyomógomb alatt van a fordulatszabályzó kijelzője,itt tudom állítani,hogy milyen sebességgel forogjon,alatta van egy ki-be kapcsoló,ami felel a csiszolótárcsa forgásirányáért.Ha gondolod,holnap tudok róla feltenni képet,ha az segít
(#) mk1golf1.8 válasza Tams84 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
2800-as fordulatú.
Így most már egyértelmű a kép alapján. Ez sajnos csak 3 fázisról fog menni neked.
1400-as fordulatú motorom is van, de azt meg kellene akkor tekercselnem, úgy meg nem tudom 15ezer alatt adni. Vagy esetleg 2800as fordulatú 1100W-os is van még. Az is peremes felfogatású.
(#) mk1golf1.8 válasza Tams84 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Nagy eséllyel le fog égni a villanymotor, ha úgy használod.
(#) Tomi111 válasza Tams84 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Üdv!

Deltába kötve lenne "ideális", de nem férsz hozzá a tekercsekhez. Ha így megy és nem melegszik, ha a teljesítménye is megfelelő, akkor nyugodtan használd.
Így 1,3kW-nál jóval kevesebbet tud.

Üdv! Tomi
(#) ha9pi.feri válasza Tams84 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Üdv!
Ez pontosan delta motor, így lehet (kell) használni 230V-ról.
(#) Tams84 válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Sajna nagyon melegszik pár perc munka után már sütött, de még megpróbálom kisebb kondival mert ez a 60 mikrós nagyon nagy. Már jártam így egy 1,5 kw os ugyan ilyen csak 220 as gyári motorral. Ezt a kondit tettem rá és ugyan így melegedett. Egy 30 mikrós elég kell hogy legyen.
(#) voodoo hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem fordított kérdésem van. Adott a lakásban 380V és azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnám bekötni 220V-os 1 fázisú motort a dugaljba?

A probléma azér merül fel mert a 380Vból egy fázis le van kötve és a lakás arról üzemel. De ha a sima 220-as konnektorba bedugom a kompresszort akkor levágja a megszakítót. Viszont ezzel ellentétben ott van üresen 2 fázis ami bőven elbírná a 2.2 kW-os motor teljesítményét. Vettem egy kisméretű 380Vos dugót mivel itt az van, de sok helyen olvastam, hogy lehet 1 Föld + 3 fázis van lehúzva, de az is lehet hogy csak 1 föld 1 nulla és 2 fázis van bekötve.

Hogyan tudnám kideríteni, hogy melyik a nulla és a fázis fáziskereső nélkül?
Gondoltam arra hogy bedugok egy 220as égőt a lyukakba de mivan ha 2 fázist találok el?

Válaszokat köszi.
(#) zolika60 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Két sorba kötött égővel, vagy multiméterrel. Két fázis között 400V van, tehát nagyobb a fényerő.
(#) voodoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Úgy érzem elkell menyjek inkább venni egy fáziskeresőt....
(#) zolika60 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Az sem rossz, bár a két izzó biztosabb.
(#) voodoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ha két különböző teljesítményűt sorba kötök akkor az gyengébbiket kifogja nyírni a másik nem?
(#) zolika60 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nem. Bár két egyforma jobb volna. Hacsak nem nagyon nagy a kettő között a teljesítmény különbség.
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ennél jobb képet nem találtam a "műszerről". Bővebben: Link
(#) voodoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nos elugrottam gyorsan bicajjal vettem egy fáziskeresőt, és az a helyzet hogy mind a 3 kissebb lyukból jön 220V. Ennek a motornak meg ugyebár 1 fázis és 1 nulla kéne.
Két fázis közötti feszültség 400V???
(#) zolika60 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Így van. 400V. A nagy lyuk a nulla. Ha tudtam volna milyen csatlakozásod van elárultam volna mérés nélkül is.
(#) voodoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nulla ? Biztos nulla? Nem föld?

Amúgy a kissebb méretű 4 tüskés csatlakozóm van 3 kissebb 1 nagyobb.
(#) pucuka válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
A fázisok keresgetésének a módja, ahogy zolika60 leírta. Két sorbakötött egyforma 230V/15W izzó. Ha erősen világít 400 V, ha gyengébben akkor 230 V. Ezzel kikeresheted melyikek a fázisok, melyik a nulla, és a védőföld. (a nulla, és a védőföld kiválasztása a legnehezebb, ehhez az óránál levő nullbontót bontani kell. De ehhez a kérdésedhez további információt találhatsz a villanyszerelős topikban.
Ha van a házban 3f, akkor örülj, és lehetőleg 3f -ú motort használj a kompresszorodnak. Az asszinkron motoroknak ez a normális üzeme. Háromfázisú motort egyszerűen nem lehet egyfázisról üzemeltetni, csak kondenzátoros segédfázissal, de akkor a teljesítménye is jelentősen csökken, ami egy kompresszornál nem egy előny. Ha a kompresszoron eredetileg is egyfázisú motor van, azt viszont nem lehet három fázisról üzemeltetni, és ha levágja a biztosítékot, (és a motor nem hibás) akkor nagyobb áramú biztosítékra lesz szükséged. Az egyfázisú motornál a segédfázis helyett sem használhatod a 3f másik fázisát, mert az egyfázisú motor nem így van tervezve. (a 3f motor is leég, ha egy fázis kiesik)
Három fázisú csatlakozókból kétféle van, egy négypólusú, (L1, L2, L3, és a védőföld) és ötpólusú (L1, L2, L3, N, és a védőföld). A csatlakozóban a védőföldet a hosszabb érintkezőre kell kötni. A négypólusúval csak szimmetrikus tehelést csatlakoztathatsz, pl. 3f motort, mert ott az N vezetőre nincs szükség, mert abban áram nem folyik. Értelemszerűen ebból a csatlakozóból 230 V -ot sem tudsz kinyerni. Ha erre szükség van, akkor nem lehet négypólusú csatlakozót használni, mert a terhelés nem biztos, hogy szimmetrikus lesz. Az 1f villanymotort az L1, és a nulla közé kötheted, a házát pedig a védőföldre. (zöld/sárga vezetékkel)
(#) zolika60 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ahogy pucuka írja akkor ott valóban csak föld van, a nullát máshonnan kell vinni és a csatlakozó mellé egy 230V-os aljzatot szerelni és abba tenni a fázist és a nullát.
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szerintem az lesz hogy a sima 220-as konnektorból lehozok egy nullát és rákötöm a dugalj egyik villájára + 1 fázis + 1 föld. Más megoldás nincs Így függetlenítem magam a főbérlőtől. Már csak az a kérdés, hogy a 220-as (1db van) égőt az ismeretlen (föld vagy nulla) kötöm + ráadok egy fázist akkor is világítani fog?
Úgy gondolom hogy ha föld akkor nem ha pedig nulla akkor igen.
(#) zolika60 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ha jó a föld ott is világít.
(#) pucuka válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Minden csatlakozó, és aljzat használatának megvannak a szabványos felhasználási módjai. Ettől még véletlenül se térj el. Ha egyfázisú csatlakozókat használsz, akkor használj a közkeletű nevén háztartási földelt csatlakozó aljzatot (konnektort) és dugót, és a szabványos módon kösd be. L1, (fázis) N, (nulla) és a védőföldet. Ez 16 A -ig használható. Az égőnek világítania kell a fázis- nulla, és a fázis- védőföld között is. De az égőt, de semmilyen terhelést nem köthetsz a fázis, és a védőföld közé, mert ezzel életveszélyt okozol. Ha pedig van a hálózaton ÁVK, (FI relé) az rögtön lekapcsol, és nem marad észrevétlen a tevékenységed.
Gyanítom, hogy nem fogod tudni magad "függetleníteni" magad a főbérlőtől, miben is? Inkább egyezkedjél a tulajdonossal. (főbérlő ma már általában kevés van, mert régen alig voltak saját tulajdonú lakások, mindenki csak az államtól bérelte, ez volt a főbérlő)
(#) voodoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Igen, most néztem földnél is világít. Tehát ha a négy pólusú dugalj van felszerelve és ki is derült hogy ebből mind a 3 kissebb lyuk fázis akkor nagyon nagy valószínűséggel a nagyobb 4-ik lyuk az csak Föld lehet.
Az a baj hogy nincs itthon senki aki odaállna a villanyórához és a biztosítékokat egyenként lakapcsolná és fel közbe szólnék, hogy OKé vagy nem Oké. Amúgy 2 perc lenne az egész, csak mivel 2 lakás van és az ő lakásuk is külön külön biztiről megy és valamelyik fázis az ugyan az ami itt van nálam a 380-ba.
Ezért veri le a 2.2-es kompresszor
Várok....
(#) pucuka válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Idézet:
„a nagyobb 4-ik lyuk az csak Föld lehet”

Igen, az a védőföld. De arra ne köss semmilyen tehelést!
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Főbérlő? Nem mindegy? Hogy írjam főcsicska?
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Persze, csak egy próba 15wattos izzót néztem meg.
(#) pucuka válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szerinted a főbérlő kitől bérli a lakást? ki a tulajdonos? Avval egyezkedj.
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Mondom addig sajna nem tudok mit csinálni amíg ők haza nem jönnek és segítenek megtalálni azt a fázist amit lever, ha én ráröffentem a motoromat. Mivel nem látok át az ő lakásukba, hogy van-e áram?

Amúgy köszi a válaszokat!
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Mire célzol most ezzel? [quote]Szerinted a főbérlő kitől bérli a lakást? ki a tulajdonos? Avval egyezkedj.
(#) pucuka válasza voodoo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ez itt erősen off, de azért nem árt tudni, kiről beszélsz.
Tulajdonos --> főbérlő --> albérlő --> ágybérlő, stb. Ezek közül melyik vagy? És szerinted kivel kellene megegyezned?
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Off. Én a főbérlőt a tulajra értettem de szerintem tök mindegy ígyis úgyis meg lehetett érteni, hogy a villanyóra valakié akié a nagyobb lakás is.
Mellesleg a tulaj előtt a hasznonélvező áll szóval nem árt neked is tudnod ki is a legfőbb személy egy háztartásban.
Ha már az 1 fázisú 220-as motor bekötése 380V-ra teljesen értelmetlen volt az végett mert tulaj helyett csak egy főbérlőt írtam.
Következő: »»   112 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem