Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   862 / 966
(#) Josi777 hozzászólása Dec 16, 2021 /
 
Sziasztok.
A képen látható termosztátot hogyan lehetne megfelelően rögzíteni? Mint látható, süllyesztett doboz lett neki kialakítva, ez pedig falon kívüli. Félő, hogy a csempe a fúrástól letörik.
(#) granpa válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Ragaszd fel. Vagy 6-os, éles vídiafúróval (nem kőélűvel, nem ütve!) 2 db. 6-os tiplivel. Nem törik el csempe (nem nyomod). A lyukak helyét egy pontozóval (vagy a fúróval) finoman megkoccintod, hogy a máz épphogy megpattanjon, így könnyen belekezd a fúró.
(#) Hutty válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
1. Üvegfúróval normál fúrógéppel ( nem ütvefúró ), vizet spriccelve, nem nagy előtolással gyönyörűen ki tudod fúrni.
2. Kétoldalas ragasztó + 2 csavar is elég.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Ez jó ötlet köszönöm!
(#) gyuszo válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 16, 2021 / 2
 
Nem értem mi a gond. A sárga szerelvény dobozon és a fehér termosztáton is ott van a 65 mm-es távolságra a rögzítésre alkalmas furat. Csak 2 db csavart kell betekerni.
(#) gyuszo válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
De ugye nem az UTP kábelt akarod felhasználni a bekötéshez ?
(#) habazutty válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Szia!

Ez a párszáz forintos csempefúró a megoldás. Bővebben: Link
Minden előkészület nélkül, szárazon. Nem hittem míg nem láttam. Azóta van egy pár.
Addig mi is vidiás fúróval ütvefúrás nélkül, óvatosan fúrkáltunk csempét…
(#) granpa válasza habazutty hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
A trükk az élben rejlik. Én meg szoktam köszörülni élesre, mint fémhez (azt is így fúrok vídiával).
(#) habazutty válasza granpa hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Egy képet készítesz róla, hogyan köszörülöd meg?
A fémet is vídiával fúrod?
(#) granpa válasza habazutty hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Nincs ebben semmi trükk, ugyanúgy, mint (keményebb) fémhez a csigafúrót.
Kénytelen voltam, mert kemény anyagot (saválló, késpenge pl.) nem visz az átlag HSS fúró, de még a sárgára festett (eloxált?) fúrók sem. Sajnos a "vídiás" fúrók se mindegyik alkalmas, mert bóvli a vídia bennük; köszörüléskor egyből látni.
(#) Gafly válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Leselejtezett kapcsolóról/konektorról visznyereményezett karmokkal + M3 csavar és alátét.
(#) teglascs válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Annál a púpnál egy furat a termosztát ház aljába, pont középre. Egy furat tiplivel a sárga kötődoboz közepénél a falba. A csavarfej alá tegyél fakötésű alátétet.
(#) gyuszo hozzászólása Dec 17, 2021 / 3
 
Miért nem jó a doboz erre a célra kialakított furata ?
Én még a kapcsolóknál is kiveszem a körmöket és csavarral rögzítem.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021

65 doboz.jpg
    
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Szerintem teljesen jó, megfelelő, szakszerű. Mi csak brainstormingoltunk kicsit...
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Dec 17, 2021 / 1
 
Akkor már csak a kérdés másik fele hiányzik. Miért UTP ethernet kábellel van bekötve ? Kombi kazán ? Fűt, vizet melegít és internet is egyben ?
Jobb lenne ahhoz is a villanyszerelésben használatos vezetéket használni.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) vargham válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Ha 230 voltot kapcsol, akkor igen. De kisfeszültségű vezérlőjel az mehet UTP-n vagy riasztókábelen is, nem?
(#) gyuszo válasza vargham hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
A szerelvények 230V-os felírt látszik. Az UTP kábel erre nem alkalmas. Az UTP kábelnek megvan a saját rendeltetése. A riasztó kábelben legalább van 2 db vastagabb szál. De azt is csak kaputelefon és csengőnek jó felhasználni.
(#) _BiG_ válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Azt úgy hívják: gányolás. Tűzveszélyes.
(#) Zsolt 73 hozzászólása Dec 17, 2021 / 1
 
Sziasztok !

A heti gyöngyszem . 4 X 25 mm2 alu kábelen mértem.

B 1.jpg
    
(#) teglascs válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Mennyi lehetne "hivatalosan"?
(#) Zsolt 73 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
83 A
(#) _BiG_ válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Mértem én 10-es MKH-n 78 A-t... Meleg volt meg zizegett.
(#) kameleon2 válasza szmarton80 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
A mérőóránál első fogyasztási pontként nálam 3 fázisú 4 pólusú LS-FI van, ami egy készülék és így egyben van az összes védelem, helytakarékos módon.
(#) kameleon2 válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 1
 
Nekem ütvefúrástól sem tört el, pedig jó pár ezer szerelvényt feltettem már. Igaz, nem Hiltivel, hanem csak kisebb ütvefúróval. Ha extra kemény a lap, akkor inkább üvegfúró. De a csempét röhögve meg lehet fúrni. Semmi baja nem lesz. Pontos kijelölés, néhány alcsony fordulatú kis kocogtatás után ha a középpontot kijelölte, akkor óvatos előtolással szép lesz a furat. Csak figyelni kell a vezetékbeállás irányára, nehogy azt fúrd el.
(#) bundibacsi válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Én 1,5mm2-es MCU-n is mértem már ennyit.
(#) tothgyula válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
T Zsolt 73! Dícséret a tervezőjének (ha volt) és a kivitelezőjének!!!
(#) proba válasza bundibacsi hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
A pillnatpáka csúcsán nem tudom mennyi folyik....
(#) kendre256 válasza proba hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Nekem csak 100A-es lakatfogóm van, az kiakadt, feszültségmérésből és számításból kb. 250A jött ki.
(#) Joe_001 válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Hosszabb Reiser csavar, 50 mm hosszú, a doboz és a fal közé. már ha luk nincs. Aa van, akkor kiemelő.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2021
(#) Joe_001 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Ha van. a régebieknél lehet nincs.
Következő: »»   862 / 966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem