Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Egy automata WC tartály töltő szerkezetet kellene építenem, ehhez kérnék segítséget.. A WC öblítés nálunk eső/hó stb. vízzel történik. Ehhez a pincében van egy nagy 1500L tartály, ebből egy szivattyú emeli a vizet a retyótartályba. Eddig egy spec. szelep volt benne, ami meghibásodott, és nem beszerezhető, ezt kellene kiváltanom.. Ami van: 1-1 úszókapcsoló a vízben alsó, és a felső szintnél. Amikor a vízszint eléri az alsó (minimum) szintet, az alsó érzékelő ad egy rövidzárat. Amikor a felső szintet eléri, az is rövdzárat ad. (hogy miért van két érzékelő, az egy hosszú történet, a víznek a két szint között kell lennie.. ez a lényeg.) Tehát a feladat: Ha a víz szint kevesebb, mint a maximum szint, a szivattyút be kell kapcsolni. Megy, míg a felső szintet eléri.. Ha a volt egy öblítés, de mondjuk csak "kis dolog volt" akkor nem kell maximumra tölteni, tehát ne induljon el a szivattyú, csak akkor, ha a minimum szintig esik a víz szintje.. Ekkor szivattyú be.. Maximumig tölt, majd a minimum elérésekor újra be.. fontos, hogy akkor is menjen, ha a minimum alatt van a szint! (mondjuk áramszünet volt, és teljsen leürült, stb..) tehát egy megkavart hysteresis logikára volna szűkségem.. A szenzorok mind alaphelyzetben nyitottak, szint elérésekor rövidzár.. használni mindenképp ezeket kell.. van valakinek valami egyszerű megoldási javaslata?
Szia!
Ezek az érzékelők magát a szivattyút kapcsolják vagy a szivattyú egy külön elektronikán van?
Ha a kapcsolók úgy vannak kialakítva, hogy a felső szintnél vagy az felett mindig adja a jelet, és az alsó is úgy, hogy az alsó szintnél és alatta is adja, akkor set/reset elven működhet a dolog. Ha eléri az alsó szintet, indítja a szivattyút, ha eléri a felsőt leállítja azt. Úgy kell megcsinálni, hogy áramszünet után ne induljon el a szivattyú, csak ha jelez az alsó szint.
Érdemes egy időzítőt is tenni rá, hogy megadott időn túl mindig állítsa le a szivattyút, mert ha nem tudja valamiért feltölteni, akkor ne menjen feleslegesen. Üdv!
Szia!
A szivattyúnak van védelme.. Ami nekem kell: menjen: van táp, ne menjen, nincs táp.. egy relé nem gond..
Szia!
Szuper!!! pofon egyszerű! mit össze rajzolgattam már, de nem jutottam előre.. Ez a trükk, hogy rövid időre megbillen az RL1, ez eszembe nem jutott volna! NAGYON KÖSZI!
Szia!
Összeraktam, de sajna nem kerek.. Működne, de egyszerűen nem leltem olyan gyors relét, ami elengedne az alatt az idő alatt, ami az alsó relé "billenése" alatt elengedne.. így a visszakapcsolás nem megy.. Nincs valami trükköd erre is?
Szia!
Esetleg szünetmentes tápegységből bonthatsz ilyen reléket.
Csináld meg így: (melléklet) Igaz kétáramkörös relének kell lenni az egyiknek hogy lehessen 230-at kapcsolni vele, de működik, és nem szakad meg egy pillanatra sem a szivattyú tápfeszültsége.
Szia!
Ez se bonyolult Viszont ha áramszünet van, vagy valami miatt leesik a vízszint az alsó szint alá, akkor ez nem indul el magától.. (nem fordítva van az alsó/felső érzékelő? mert különben nem értem.. )
Szia!
Próbáltam 6 félével.. reed relétől nagy 20A gyufásdoboz méretűig..
Áramszünet után, ha nincs tele a tartály, egyből beindul a motor, mert RL1 nincs meghúzva és a bontó érintkezőre van kötve.
És ha az alsó úszó beindítja a motort és behúz egy relét öntartásban amit a felső úszóval vezérelt relé bont?
Igen, én is úgy oldottam meg pár hozzászólással korábban, öntartásba megy az egyik relé ha a felső kapcsoló kapcsol, elejt ha az alsó kapcsoló kapcsol. Elejtett állapotban megy a szívattyú. Ennél egyszerübb megoldás nemigen van
Miért, hogy is van ez az úszós kapcsoló?
Ha túlságosan leürül akkor nem zár a kapcsoló?
Szia Soda!
És mindenki Másnak is üdv! Nem akarok okoskodni, de az alapproblémát át kellene gondolni - mert hibás -, ugyanakkor az összes probléma kiküszöbölődik automatikusan. A probléma: nem az a lényeg, hogy milyen dolgot végeztem éppen (lehúzom teljesen vagy nem), hanem a következő milyet fog végezni, tehát kell-e neki tele tartály vagy nem. Mivel ezt nem tudom, ezért mindig tele tartályt kell biztosítani. Ehhez a következő két mód közül érdremes választani: 1. A tartályba úszó + végáláskapcsoló a felső szint beállítására. (alsószint állítás nincs) 2. Ha a 150 literes tartály zárt, akkor arra nyomáskapcsolót szerelni, ami ha bárhol vizet veszel a rendszerből, automatikusan beindítja, Illetve leállítja a szivattyút. Ha nem zárt, akkor mellé telepíteni egy un. Házivízmű elnevezésű rendszert, vagy készíteni, ami a fenti elven működik. Ebben azesetben a WC tartály hagyományos maradhat.
Ez kell neked!
Bocs a kép minőségéért.
Itt a fórumon kitárgyaltunk egy kompresszor vezérlést, kísértetiesen hasonló paraméterekkel .
Áramszünet-reggeli indítás-alsó felső pillanatkontakt jeladók
Szia!
Ez nagyon bolondbiztosnak tűnik, ahogy így éjjel át tudom gondolni Holnap ki is próbálom. Köszi Neked is!
Szia!
A pincében nyitott tartály van, nyomáskapcsoló nem lehet.. Mivel csak a retyó megy róla, nem akarok ehhez vízművet venni, ágyúval verébre.. A retyótartály pedig olyan nagy, hogy ha az alsó szintnél tart, egy nagydolgot még mindig levisz.. (na jó.. jobb esetben ) A két szintérzékelő azért lett 2, mert a tartályon pont van 2 hely a lomexes reed relés szintérzékelőnek.. Lyuk méret stimmel, és mivel hengeres a tartály fala, itt el van lapítva, mechanikailag, és esztétika miatt is így a legkulturáltabb.. sosem fog ereszteni..
szia!
Igen, így van.. ha leesik a vízszint, akkor az úszó lifeg.. mechanikailag máshogy nem lehet beszerelni..
Köszönöm! ennek már viszont minden logika szerint jónak kell lennie
Köszönöm ismét!
Mi van, ha a nagytartály leürül. Leég a szivattyú?
Sziasztok!
Arra gondoltam hogy nem-e lehetne az úszó kapcsoló helyett a képen látható szintmérőt használni és azzal esetleg 4 relét is lehetne kapcsolni és azokat úgy kialakítani hogy megfeleljen az elvárásoknak!
Ja... a legegyszerűbb a szivattyúhoz egy gomb a nyomóvezeték meg direktbe a WC-be. És nincs relé, meg felesleges energiafogyasztás, viszont áramszünetkor marad a vödör vagy még egy hagyományos WC- tartály +ba.
Úszókapcsolók meg mehetnek a nagy tartályba. Vagy csinálhatsz egy picike hidrofort, Akár egy PET palackból Amúgy visszatérve az eredeti problémára, ha mindkét kapcsoló nyitott és áramszünet volt akkor is indítson a szivattyú? Szerintem akkor tényleg inkább IC, mint egy rakás relé.
Sziasztok!
Megoldva.. Köszönöm mindenkinek! Simpi 3 relés klotyomano2 változata lett a befutó. Tökéletesen működik
Szia!
nem ég le, a szivattyúnak van a nagy tartályban egy úszókapcsoló.. Ha elfogy a víz, egy mosógép mágnesszelep nyit, és a tartályba 1 percig engedi a vizet.. ez kb 5-6 "nagydologhoz" elég.. Simpi! Köszi, valóban nem vettem észre ezt a hozzászólást
A gépészeted ugyanaz, mint nekünk a hétvégi háznál. Nyitott puffertartály, amiből a ház ellátása történik. (nálunk kút tölti a puffert)
Nálunk egy házi vízmű van mellette az aknában, így mindig megvan a nyomás a rendszerben, illetve áramszünet esetén is jön még fel valamennyi víz, amíg a kis tartály bírja. A vezérlés két úszó a nyitott tartályban. A felső indítja a puffer töltését, az alsó a vízmű szárazon futás elleni védelme. Nyugalmi helyzetben nincs áramfogyasztás. A töltés sűrű be-ki kapcsolgatás védelme: hosszabb karon van az úszó, így van kb 30l hiszterézis a 200l tartályban. Verébre ágyú a vízmű? Egy normál centrifugál szivattyút sem úszol meg 12-15e alatt, egy vízmű meg kb 20e. (Tescós népeknek IFA stb légtartály a vasasoktól meg egy nyomáskapcsoló a bővítő kitt a normál szivattyú mellé) A többiek által felvázolt megoldásokkal csak annyi a bajom, hogy vajon mi történik, ha az egyik érzékelő nem zár a szintnél...? |
Bejelentkezés
Hirdetés |