Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » TM1628 hétszegmenses LED vezérlő
TM1628 hétszegmenses LED vezérlő
Szerző: Ideiglenes, idő: Ápr 27, 2012, Olvasva: 18952, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   4 / 4

Az kijelzőt egy PIC16F690 vezérlővel hajtottam meg, ez szolgáltatta a vezérlő jeleket. Nem volt túl nagy célom, csak néhány egyszerű kijelzés, illetve az ellipszis forgatása. Programozáshoz az SDCC fordítót használtam, mivel ez egy szabadon használható program.

Íme a próbához használt összeállítás dugdosós próbapanelen:

A tápellátásról ezúttal is a PicKit2 gondoskodott. Mivel a kapcsolás igen egyszerű, rajzot erről nem is közlök, csupán leírom, hogy a TM1628 vezérlőlábai a PIC PORTC kimenetére lettek kötve, a 3.,4. és 5. kimenetre, ezek a tok közepén vannak egymás mellett és ezért is esett ezekre a lábakra a választásom, így könnyű volt a szalagkábel három szálát beledugni a panelba ( természetesen előtte a rászerelt csatlakozót levágtam és a vezetékeket megónoztam ).

Az összeállítás után a kísérletek megkezdése előtt érdemes meggyőződni arról, hogy valóban azok az alkatrészlábak kapcsolódnak egymáshoz, amit előzőleg elterveztünk, ugyanis első körben én az STB és DI/O vonalakat fordítva értelmeztem, s így sok idő elment hibakereséssel. Amikor végül a két IC lábtól lábig összeköttetését ellenőriztem, kiderült a turpisság, s a vonalak felcserélésével máris életre kelt a kijelző.

A PIC-et 8MHz-es frekvenciával járatva úgy tapasztaltam, hogy a TM1628 nem túl érzékeny az időzítésekre, ezért a késleltetéseket ki is vettem a programból, hogy jobban átlátható legyen.

Teszteléshez a mellékelt programkódot használtam. Gondolom sokan vannak ezzel hasonlóan, hogy egy program átnézése jobban megvilágítja a szerkezet működését, mint az oldalakon keresztüli leírás.

A fejlesztést a PIKLAB segítségével végeztem, az eredmény reprodukálását ezzel bárki megteheti, de azért biztos, ami biztos alapon ide teszem a generált kódot is.

TM1628.hex

TM1628 forrás

Hogyan is néz ki működés közben...

Remélem, hogy sikerült másnak is kedvet csinálni a kísérletezéshez, mielőtt a régi megunt háztartási elektronikát ki akarná dobni. Sok szerencsét kívánok hozzá mindenkinek, aki belevág! A cikkel kapcsolatos kérdéseket üzenetben lehet küldni.

2012. április 24.

Következő: »»   4 / 4
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem